Şimdi Ara

Vantilatör Fırsatları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.174
Cevap
170
Favori
440.006
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blank42

Biraz önce avm'ye gittim ve ufolara baktım.

Hepsiburada'dan kule tipini 150 tlye aldım.Kargolanmayınca bir gidip bakıyım belki aynı fiyata bulursam iptal edip elden alırım dedim.
    Her yer 180 TL fiyat çekti.

Ufo'nun buhar olayında bir şey göremedim.Pek bir olayı yok boşa para bence, kule tipi en sona almama rağmen diğerlerinden daha az hava veriyor.Ufoları genel olarak beğendim.
    http://www.hepsiburada.com/liste/ufo-ionezerli-4-salinimli-uzaktan-kumandali-vantilator-atsfi-02/productDetails.aspx?productId=evufoattsfi02&categoryId=17412
    Buna 160 tl fiyat çektiler alırsanız burdaki fiyat güzel.

Ve rowentayı gördüm.
    http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-turbo-silence-ayakli-vantilator-vu-5540/productDetails.aspx?productId=evrowvu5540&categoryId=17412
    Diğerlerine resmen fark eder bir hava veriyor öncedende görmüştüm.Turbo modunda özellikle muazzam hava akışı veriyor.Ufolara nazaran farkı hemen hissediyorsunuz .5 Tane pervanesi var ve harika çalışıyor.
    http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-turbo-silence-ayakli-vantilator-vu-5540/productDetails.aspx?productId=evrowvu5540&categoryId=17412
    169 TL fiyatı vardı markette güzel alet ama zaman ayarı vs. olmaması kötü olmuş

Rowenta vantilatör konusunda işini en iyi yapan vantilatör. Sessizlik olsun , Dönüş hızına göre verdiği esinti olsun. Ama nedense ek özellikler koymuyorlar. ROWENTA VU 5010 modelini geçen yaz almıştım aşırı derecede memnunum. Eğer rowenta zaman ayarı , dönüş ayarlama, işe yarayıp yaramadığını bilmediğim halde buhar gibi ek özellikler koyarsa o zaman değiştirmeyi düşünebilirim. Gerçe klimalar artık eskisi gibi eletrik tüketmiyor. Yeterli ayarda 0.4 kw gibi değer harcayan klimalar mevcut. Buda günde 5 saatten ayda yaklaşık 20 lira yapıyor. Vantilatör günde 10 saat full ayarda çalışsa ortalama 50 watt desek , 3-4 lira yapıyor . Evde çok vakit geçiriliyorsa klima düşünülebilir. eskiden klimalar saatte 3-4 kw çekiyordu . Buda günde 5 saatlik kullanımla 150 liralara varan paralar demek. Tabi o zamanlar elektrik 0.15 gibi birşeydi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 21 Haziran 2012; 3:06:09 >

• Yahu şu rezilliğe bakın. Hepsiburada dan sipariş verdiğim tavan vantilatörleri süper (über acayip) hızlı gönderi olmasına rağmen 6. gündür hala kargoya verilmiş değil. Yaz sıcakları geçsin diye bekliyorlar sanırım. Nasıl bir firmadır anlayamadım.

Vantilatör Fırsatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamay_aytam -- 21 Haziran 2012; 16:08:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denetleme.1314

evmanya dan yakala co çeki ilehttp://www.evmanya.com/urun/176792-ufo-attfi-02-kisa-kule-vantilator 73 tl geliyor ama kargo 1 tl diyordu 5.90 alındı...

bu gün baktım fiyatlar artmış %21 indirim kalkmış
  • Fakir VC 40s ile Rowenta VU5550 yakından gören var mı?

Fakir'in sleep mod fonksiyonu güzel fakat ses konusunda net yorum bulamadım. Özellikle Rowenta ile kıyaslamasını...

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
  • Bugun koctasa gittim 30 hazirana kadar 40 cm ayakli vantilatör 20 lira alin bekarlar ogrenciler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

tavan vantilatörü mantıklı bir seçim değil. Taşınabilirliği olmayan ürüne para vermek pek mantıklı değil .

Elmayla armutu kıyaslamak da mantıklı değil.
    Birisi tavandan daha hafif, rahatsız etmeyen, ortada yer kaplamayan, gayet sessiz, sağlıklı ve avize olarak kullanılabilen bir cihazken diğeri, taşınabilir ama yer kaplayan, ucuzlarının kafa şişirdiği, 1-2 yıl sonra boğaz bölümünden dans etmeye başladığı bir cihaz.
    Sen gider onu alırsın ben sana yine mantıksız demem.
    Konuşurken biraz altını dolduralım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

tavan vantilatörü mantıklı bir seçim değil. Taşınabilirliği olmayan ürüne para vermek pek mantıklı değil .

Elmayla armutu kıyaslamak da mantıklı değil.
    Birisi tavandan daha hafif, rahatsız etmeyen, ortada yer kaplamayan, gayet sessiz, sağlıklı ve avize olarak kullanılabilen bir cihazken diğeri, taşınabilir ama yer kaplayan, ucuzlarının kafa şişirdiği, 1-2 yıl sonra boğaz bölümünden dans etmeye başladığı bir cihaz.
    Sen gider onu alırsın ben sana yine mantıksız demem.
    Konuşurken biraz altını dolduralım.

O zaman tekrarlıyım. Çay bahçesi işletmiyorsanız tavan vantilatörünün mantığı yok. Tepemde dönen birşeyin mantığı yoktur. Zaten üstüne üfürmüyorsa vantilatörün bir manası yoktur. Eğer manası var diyorsan. Vantilatörü havaya çevirip kullanabilirsin .

• @EmreFB1907
    tepenizde dönen tavan vantilatörünün palleri havayı dağlara taşlara değil üzerinize üflüyor. Ayaklı olanlar gibi bahsi geçen tipin de mantığı ve manası vardır.
  • Geçen yıl carrefourdan almıştık alaska marka, 20 tl. Gayet iyi
  • O kadar baktım, 20 Tl'ye bulamadım. 25 'e Baumaxx dan aldım. Şok da satılanlar daha pahalı ama iyi birşeye benziyorlar.
  • @EmreFB1907
    Hic tavan vantilatoru kullandiniz mi?
    Tepenizde donen şey en saglikli serinleme araci, ayakli bir vantilatoru serinletsin diye karşınıza koyup açıyorsanız vay halimize..
    Cay bahçesi orneginide hic anlamadım.
    Makina mühendisleri birliğinin yaptigi açıklamanın bir bölümü

"Soğutucular grubuna giren tavan vantilatörlerinin kullanım açısından daha sağlıklı olduğunu kaydeden Peri, şu bilgileri verdi: ''Piyasada, sıcak havalarda insanların serinlemesini sağlayan çok değişik klima ve vantilatörler mevcut. Bunlar içerisinde, kullanımı azalmış olmasına karşın, tavan vantilatörleri daha sağlıklı. Kapalı mekandaki hava sirkülasyonunu, yelpaze yardımı ile sağladığı için daha kullanışlı olan bu türler, sağlık açısından da tavsiye ediliyor.''

Tümü:http://www.internethaber.com/klima-kullanirken-dikkat-24414h.htm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• raks vantilatörler nasıldır.Fiyatları 50- 120 tl arasında değişiyor.
  • Arkadaşlar

Rowenta için pekçoğunuz iyi dediği için bu modeli 56 tl ye aldım nasıl iyimi yaptım acaba

http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-turbo-silence-masa-ustu-vantilatoru-vu-2530/productDetails.aspx?productId=evrowvu2530&categoryId=17412
  • quote:

Orijinalden alıntı: leprechauntr

Arkadaşlar

Rowenta için pekçoğunuz iyi dediği için bu modeli 56 tl ye aldım nasıl iyimi yaptım acaba

http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-turbo-silence-masa-ustu-vantilatoru-vu-2530/productDetails.aspx?productId=evrowvu2530&categoryId=17412

56 tlye nasıl aldınız?
    ayrıca raks vantilatörler hakkında yorum yapacak yokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

quote:

Orijinalden alıntı: leprechauntr

Arkadaşlar

56 tlye nasıl aldınız?
    ayrıca raks vantilatörler hakkında yorum yapacak yokmu?

altincicaddeden 100 tl üstü geçerli 50 tl çekle aldım yanına 6 liralık bi şey ekledim toplam 56 tl verdim

• quote:

Ben dün Praktikerden aşağıdaki tavan vantilatörünü 90 TL'ye aldım.
    90 cm kanat genişliği var. Alanım biraz dar olduğu için geniş kanatlılara yönelemedim.
    Fanı biraz daha şiddetli olabilirmiş. İzmir sıcağında elinden geleni yapıyor gerçi.
    Eliniz matkap tutuyorsa kurulumu zor değil. Duvara monte edilen ayrı bir aparatı var. Önce duvara onu sabitliyorsun.
    İçinden iki adet 8'lik vida ve dübel çıkıyor ama ben onlara güvenemedim. Kendim 12'lik dübel ve kalın vidalardan attım.
    E27 duy var ve dikey duruyor. Tasarruflu ampul kullanılabiliyor.
    Akşam üstü monte ettim:

Düzenleme: Markası Homefit / Portland (westinghouse ile aynıymış)
    Link:http://www.evidea.com/urun/portland-vgi1502-tavan-vantilatoru.aspx (praktiker linki yok)

Hocam ben malum hepsiburada dan alamadım ürünü. Gönderemediler. Siz bu üründen memnun kaldınız mı?

• En iyi f/p vantilatör hangisi arkadaşlar aslında fiyat ucuz olsun performansı çok önemli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Fakir VC 40s ile Rowenta VU5550 yakından gören var mı?

Fakir'in sleep mod fonksiyonu güzel fakat ses konusunda net yorum bulamadım. Özellikle Rowenta ile kıyaslamasını...

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar,

Bugün Fakir VC 40S ve Rowenta VU5540 karşılaştırabilme fırsatım oldu, ses olarak gürültülü alışveriş merkezi nedeniyle bir fark görememe rağmen (yakından epey bir süre dinledim kısa mesafe ses oranları aynı gibi) performans ve hava salınım şekil/kapasite açısından Rowenta'nın zayıf kaldığını söyleyebilirim. Katalog verileri tabi ki tam tersini destekler nitelikte: Rowenta 80m3/dk, Fakir 1900m3/saat hava salınım v.s.

Özellikle Turbo ayarında bile olmasına rağmen Rowenta'nın, fonksiyon azlığı ve 12KG ağırlığı (ve büyük yer kaplayan alt parçası) yanında fiyat/performans olarak VC 40 S'den geri kaldığını açıkça dile getirebilirim..

Ayrı bir bilgi Rowenta'nın kendi sitesini inceleyince zaten bu konseptinin yanına Fakir VC40S tarzı (fonksiyonel, ince, hafif) "Yeni" bir ürün konsepti eklediği de görülebiliyor.

Arayışta olanlara fikir vermek amacıyla paylaşılmıştır, herkese kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 23 Haziran 2012; 23:35:56 >

• simbo niyetiyle gitmiştim sabit olarak üflemesi kafamı bozdu. king'in şokda 45 tlye satılanı vatandan 65tlye aldım geçen hafta.

şimdi 45e düşürmüşler iade mi etsem bi hafta olmadan neyse güzel ürün bi kere adından belli vantilatör king beyler tam f/p ürünü budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

quote:

Ben dün Praktikerden aşağıdaki tavan vantilatörünü 90 TL'ye aldım.
    90 cm kanat genişliği var. Alanım biraz dar olduğu için geniş kanatlılara yönelemedim.
    Fanı biraz daha şiddetli olabilirmiş. İzmir sıcağında elinden geleni yapıyor gerçi.
    Eliniz matkap tutuyorsa kurulumu zor değil. Duvara monte edilen ayrı bir aparatı var. Önce duvara onu sabitliyorsun.
    İçinden iki adet 8'lik vida ve dübel çıkıyor ama ben onlara güvenemedim. Kendim 12'lik dübel ve kalın vidalardan attım.
    E27 duy var ve dikey duruyor. Tasarruflu ampul kullanılabiliyor.
    Akşam üstü monte ettim:

Düzenleme: Markası Homefit / Portland (westinghouse ile aynıymış)
    Link:http://www.evidea.com/urun/portland-vgi1502-tavan-vantilatoru.aspx (praktiker linki yok)

Hocam ben malum hepsiburada dan alamadım ürünü. Gönderemediler. Siz bu üründen memnun kaldınız mı?

f/p olarak iyi ama biraz daha fazla hava verebilir.
    Bunu söküp oturma odasına takmayı düşünüyorum, yerine de turbo swirlden alabilirim.
    Çünkü kapatılan balkon öğleden sonra güneşiyle bayağı ısınıyor, yetersiz kalıyor. Odada olsa sorun çıkmaz.
    Acelem yok şimdilik kullanıyorum, belki yaz sonu indirime girer o zaman alırım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.