Şimdi Ara

uzun yol şöförü arkadaşlar, istanbul - antalya en rahat ve kısa nasıl giderim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
102.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ntticaret

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, gittim geldim. Giderken maxiyavuz arkadaşımızın eklemiş olduğu çizelge yönünde gittim. Bozöyük yolu trafiğe kapalı olduğu için mecburen söğüt yolundan gittim, tam bir kabus yolu, dar ve bol kamyonlu yol, dere köprüleri oldukça dar, 2 raç karşılaşınca acemi ve panik olanlar kesin kendini ya aşağı atar yada krşıdaki ile çarpışır Allah korusun, çünkü bi ara yüreğim ağzıma geldi gerçekten. Karayollarının vermiş olduğu mesafe sanırım merkezden merkeze hesaplanmış, çünkü İstanbul, Antalya 724 km görünüyor, ben ise İstanbul Avcılar - Antalya Belek arası gittim tam 870 km idi. Gelirken ise bozöyük yolu kapalı diye İnegöl - İznin - Karamürsel yolundan geldim, bursaya göre kestirme olmasına rağmen dağ yolu ve oldukça sert virajlı yol, birde bazı arabalar çıkarken hararet yapmıştı, yani düzgün viteslerde çıkılması gereken bir dağ yolu. Bu arada geçen senede gitmiştik arkadaşlarla ve Bilecik yolu yapılma aşamasındaydı, şimdi hala yapılıyor, bence oldukça yavş ilerliyor bu yol yapım işleri. Kısacası arabayla gittiğimi bein pişman olduk, gerek teş başıma olup yorulmamdan ötürü grekse de arabayı o yollara sokup bakıma ihtiyaç hale getirmekten ötürü. Bundan sonra kesinlikle toplu olmanının dışında otobüsle gidip orada araç kiralarım. Gidişim 9+1 (saat mola) Geliş ise 11+1(saat mola) sürdü. Gelirken tam istanbul trafiğine denk geldi düşünmemiştim. İzmitten Avcılara (3,5 saatte gelebildim)

1. Konu HORT

2. Şehirlerarası mesafeler Valilik Binaları arasında ölçülür. Yani İst. Valilik Binası ile Antalya Valiliği arası 724km. dir. Bu yüzden araba fazla gösterir. Teee Beleğe gitmişsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Son zamanlarda istanbul bilecik yolunu kullanan varmı arkadaşlar. Çalışmalar ne aşamada acaba ?

adapazarı-bilecik-bozüyük yolu bitti gibi bişey. çok küçük çaplı yerel çalışmalara var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Son zamanlarda istanbul bilecik yolunu kullanan varmı arkadaşlar. Çalışmalar ne aşamada acaba ?

adapazarı-bilecik-bozüyük yolu bitti gibi bişey. çok küçük çaplı yerel çalışmalara var..

bu adapazarı-bilecik-bozüyük yolu hala bitmedimi yaaa!!!

ağustos başı istanbuldan antalyaya gideceğim. eğer bu yol hala bitmediyse yalova-bursa kütahya yapacağım.

eğer tam olarak bittiyse adapazarı-pamukova-bilecik üzerinden gideceğim. (Bu bilecikteki süper virajlı bela yol artık yol değilmi?) hala o yol oradsaysa yine o yolu tercih etmeyeceğim:)

bu arada yalovaya İDO ile geçip gitmek mi yoksa bilecik üzerinden gitmek mi daha rahattır? yalova üzeri daha rahat gibi geliyor bana (50 lira İDO' ya vermek hariç). sanırım yalova üzerinden gitmek daha az yorucu ve tek şöför için daha iyi???

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail64

Isparta tarafından yol daha düzgün burdur hattı daha kötü..
    iyi yolculuklar.

Güldürmeyin beni,

Burdur antalya arası yol tamamen dubledir ve şuan burdurdan sonra büyük bi kısmı sıcak asfalt yapıldı,

ısparta antalya arası rezil bi yol gideceklere tavsiye etmem
  • eski yorumlara cevap vermeyelim, yollar değişmiştir :)

işin şakası bir yanahttp://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/aftersales/services_online/routeplanner.html linkinden bakıldığında yalova üzerinden gitmek 100km daha az yol demek. ancak yol ana güzergah olmadığı için kötü yollar önümüzü çıkabilir sanırım.

gerçekten bu yolları kullanan biri çıksa güzel yorum yapardı aslında.

• Arkadaşlar. Ben bir ay önce İstanbul'dan Konya'ya gittim ve Adapazarı-Bilecik Yolundan gittim. Bir hafta önce de geldim. Size Şöyle söyliyim. Adapazarı'ndan itibaren Bilecik yoluna girildikten sonra yol bir sağa geçiyor, bir sola geçiyor. Bu Metin Tesislerine yaklaşana kadar devam ediyor. Metin tesislerini geçip Pamukova'nın içine girildikten sonra gidiş istikametindeki yol kapanıyor. Bariyerlerle geliş istikametine giriyorsunuz. Bu şekilde Mekece'ye kadar devam ediyorsunuz. Mekece'de tekrar düzeliyor. Mekece'den sonra Osmaneli'ye yaklaşırken yol eski ve yeni yol olmak üzere ikiye ayrılıyor. Siz tabi ki soldan Sakarya nehri üzerindeki viyadükten geçerek yeni yola giriyorsunuz. Epey bir normal yolunuzda gidiyorsunuz. Bilecik'i geçip Bozüyük yoluna girince bir çok yerde yine zigzaglara başlıyorsunuz. Bozüyük'ün güney çıkışında yol Eskişehir ve Kütahya olarak ikiye ayrılıyor. Bundan sonra Antalya'ya gidecekler ışıklardan sağa Kütahya yoluna girerlerse çok mantıklı olur. Konya'ya gidecekler her iki yolu da kullanabilir.

Yollar duble ve güzel. Asfalt yol. Fakat şanzımanlı arçelik gibi bir sağa, bir sola giriyorsunuz.

• bende cumartesi geldim anamurdan antalyadan sonra 2 şerit ama geniş yol kütahya ve afyonda 2 şerite düşüyor çalışma nedeni ile çok dikkat edilmesi gereken yol bilecik yolu ise yol sürekli kayıyor ondan çalışmalar bitmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Arkadaşlar. Ben bir ay önce İstanbul'dan Konya'ya gittim ve Adapazarı-Bilecik Yolundan gittim. Bir hafta önce de geldim. Size Şöyle söyliyim. Adapazarı'ndan itibaren Bilecik yoluna girildikten sonra yol bir sağa geçiyor, bir sola geçiyor. Bu Metin Tesislerine yaklaşana kadar devam ediyor. Metin tesislerini geçip Pamukova'nın içine girildikten sonra gidiş istikametindeki yol kapanıyor. Bariyerlerle geliş istikametine giriyorsunuz. Bu şekilde Mekece'ye kadar devam ediyorsunuz. Mekece'de tekrar düzeliyor. Mekece'den sonra Osmaneli'ye yaklaşırken yol eski ve yeni yol olmak üzere ikiye ayrılıyor. Siz tabi ki soldan Sakarya nehri üzerindeki viyadükten geçerek yeni yola giriyorsunuz. Epey bir normal yolunuzda gidiyorsunuz. Bilecik'i geçip Bozüyük yoluna girince bir çok yerde yine zigzaglara başlıyorsunuz. Bozüyük'ün güney çıkışında yol Eskişehir ve Kütahya olarak ikiye ayrılıyor. Bundan sonra Antalya'ya gidecekler ışıklardan sağa Kütahya yoluna girerlerse çok mantıklı olur. Konya'ya gidecekler her iki yolu da kullanabilir.

Yollar duble ve güzel. Asfalt yol. Fakat şanzımanlı arçelik gibi bir sağa, bir sola giriyorsunuz.

dostum saol bilgiler için.

o zaman tekrar kafam karıştı. yalova inegöl kütahya yada adapazarı bilecik kütahya yolu arasından "yollar bitmiştir" diye bilecik yolunu seçecektim ama anlattığına göre daha tam bitmemiş, hala yol yapım çalışmaları var? sence ne yapmalıyım? inegöl yolunu bilmezsin belki ama en azından bu pamukova civarındaki yol yapım çalışmaları ne kadar zaman kaybettirir belki yorumlayabilirsin.

tekrar saol.

• quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

quote:

Arkadaşlar. Ben bir ay önce İstanbul'dan Konya'ya gittim ve Adapazarı-Bilecik Yolundan gittim. Bir hafta önce de geldim. Size Şöyle söyliyim. Adapazarı'ndan itibaren Bilecik yoluna girildikten sonra yol bir sağa geçiyor, bir sola geçiyor. Bu Metin Tesislerine yaklaşana kadar devam ediyor. Metin tesislerini geçip Pamukova'nın içine girildikten sonra gidiş istikametindeki yol kapanıyor. Bariyerlerle geliş istikametine giriyorsunuz. Bu şekilde Mekece'ye kadar devam ediyorsunuz. Mekece'de tekrar düzeliyor. Mekece'den sonra Osmaneli'ye yaklaşırken yol eski ve yeni yol olmak üzere ikiye ayrılıyor. Siz tabi ki soldan Sakarya nehri üzerindeki viyadükten geçerek yeni yola giriyorsunuz. Epey bir normal yolunuzda gidiyorsunuz. Bilecik'i geçip Bozüyük yoluna girince bir çok yerde yine zigzaglara başlıyorsunuz. Bozüyük'ün güney çıkışında yol Eskişehir ve Kütahya olarak ikiye ayrılıyor. Bundan sonra Antalya'ya gidecekler ışıklardan sağa Kütahya yoluna girerlerse çok mantıklı olur. Konya'ya gidecekler her iki yolu da kullanabilir.

dostum saol bilgiler için.

o zaman tekrar kafam karıştı. yalova inegöl kütahya yada adapazarı bilecik kütahya yolu arasından "yollar bitmiştir" diye bilecik yolunu seçecektim ama anlattığına göre daha tam bitmemiş, hala yol yapım çalışmaları var? sence ne yapmalıyım? inegöl yolunu bilmezsin belki ama en azından bu pamukova civarındaki yol yapım çalışmaları ne kadar zaman kaybettirir belki yorumlayabilirsin.

tekrar saol.

Pamukova kısmı aslında zaman kaybettirmiyor. Bariyerler yüzünden bir sağa bir sola geçiyorsunuz ama hızınız yine de 90-100 den aşağı olmuyor. Tabi şanssızlık icabı önünüzdeki kamyon olmazsa.

Dediğim gibi. Yollar asfalt. Rahat gidebilirsiniz.

Not: İnegöl yolundan hiç gitmedim.

• yeni gidip gelen var mı antalya ya yol tiyoları alsak...
  • quote:

Temmuz sonu İstanbul'dan Antalya'ya kadar gittim. Bilecik yolunda hiç zigzag yapmadım. Dümdüz çift şeritli yolda bastım gittim. Hatta bozüyük ve bileciği yol üzerinde görmeden geçiyorsunuz. Sadece geçen hafta Adapazarı-Geyve arası gidip geldim. Orada bazı yerlerde bariyerler konulmuş ve tek şeride düşürülmüştü. Onun amacı da yol kenarındaki kayalar yuvarlanmasın diye yerlerinden sökülüyordu.

• @kürsad teşekkürler...
  • Allah'ın izni ile inşallah Kurban bayramına memleketim olan Konya'ya gidecem ve yine bu bahsi geçen Bilecik yolunu kullanacağım. Bozüyük'ten sonra Kütahya tarafına döneceğim. Son yol raporunu o zaman ayrıntılı veririm.

Ve kısmet olursa bu sefer İstanbul'dan gece 00:00 da çıkacağım. Çok iyi bildiğim ve memlekete yaptığım seyahatlerde sürekli kullandığım yoldur. Otobandan seyahat etmeyi hiç sevmiyorum. Hatta Adapazarı gişelerine kadar bile otobana zor katlanıyorum. Kırsal kesim yollarını çok severim. İnsana araba kullandığını hissettiriyor bu tür yollar.
  • Merhaba arkadaşlar,
    18 şubatta İstanbul'dan Antalya ' ya geldim. Bende yukarıda arkadaşların tavsiye ettiği güzergahı kullandım.
    İstanbul - Adapazarı(Otoban)- Bilecik istikameti- Kütahya- AfyonKarahisar- Burdur- Antalya...
    Yemek molası dahil 7.5 saatte geldim. Şansıma yolda sadece bir tane radar vardı o da kütahya' ya gelmeden hemen önce.

Radarlar ile ilgili ayrı bir paragraf açmak istiyorum, artık bildiğiniz üzere tabela koyup uyarı yapmadan radar koyamıyorlar yola,
    ama benim polisim yine işini bilmiş, yolda nerede çalışma tabelaları varsa o kocaman tabelaların arasına yaklaşık 30 cmcik bir radar tabelasını yerleştirmişler,
    yola çıkacak arkadaşlara tavsiyem bu tarz yerlerden geçerken o tabelalara çok dikkat etmeleri özellikle diğerlerinden daha aşağıda ve küçük olanlara :)
    Eğer gözüme yanlışlıkla çarpmamış olsa yolculuğuma güzel bir cezayla devam edecektim.

Bilecik yolunun büyük bir bölümü o kadar düzelmiş ki hiç feribota, yalovadan dolanmaya gerek yok diye düşünüyorum. Yol ile ilgili söyleyebileceğim çok bariz şeyler yok,
    çünkü 750 km boyunca toplasanız 5-6 km bozuk yol vardı oraları da hafta içi çıktığım için yola çok rahat bir şekilde geçtim. Özellikle adapazarı bilecik arası yolu yapan
    Limak grubuna teşekkür ederim nitekim kalan yarısını yapan MÖB müdür MÖS müdür her neyse, onun yaptığı kısımları görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    Yolun bir kısmı otoban gibi diğer kısmı yama'dan geçilmiyor ben geçerken hala daha yama yapmaya çalışıyorlardı ama bu demek değildir ki yol bozuk, yolun o kısmı sadece
    biraz rahatsızdı, oralara bozuk dersek güzel yurdumun gerçekten bozuk olan yolları alınır. Şimdiden yolculuk yapmayı planlayanlara iyi yolculuklar, benden bu kadar.

Not: Benim ölçümlerime göre Maslak opetten antalya kepez varyantları 740 km kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: telcontar06

Özellikle adapazarı bilecik arası yolu yapan
    Limak grubuna teşekkür ederim nitekim kalan yarısını yapan MÖB müdür MÖS müdür her neyse, onun yaptığı kısımları görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    Yolun bir kısmı otoban gibi diğer kısmı yama'dan geçilmiyor ben geçerken hala daha yama yapmaya çalışıyorlardı

konu hortlamış ama bende yazayım.

içimde kalmıştı buraya yazayım. ben de Limak' a sonsuz teşekkür ediyorum. helal olsun çok kaliteli yol yapmışlar.

dediğiniz gibi Limak bitip diğer firmanın yaptığı yola geçince haram olsun dedim. Limak' ta yapmış, bu adamlar da yapmış. yazık, günah, hiç mi vicdanınız yok bu ülkenin malını-parasını çarçur ediyorsunuz....

• Arkadaşlar,

İstanbul'dan Antalya'ya yakın zamanda gitmiş olan var mı?

Güzergahlarda bir değişiklik var mı?

Sakarya üzerinden gidildiği durumda yolların durumu iyi mi ? yoksa Yalove mı tercih edilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenigma

Arkadaşlar,

Sakarya üzerinden gidildiği durumda yolların durumu iyi mi ? yoksa Yalove mı tercih edilmeli

aynı soruyu bende soruyorum. bilecik-afyon-kütahya-burdur-antalya yani otobüslerin kullandığı güzergahtan gidip gelen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: tenigma

Arkadaşlar,

aynı soruyu bende soruyorum. bilecik-afyon-kütahya-burdur-antalya yani otobüslerin kullandığı güzergahtan gidip gelen varmı?

Ben hep Adapazarı- Bilecik- Bozüyük- Kütahya- Afyon- Burdur yolunu kullanıyorum. Yalova tarafından gelseniz dahi Bozüyükte yeniden aynı yola dahil oluyorsunuz. Eğer deniz havası almak istiyorsanız Yalova yolunu öneririm. Artık Bilecik yolunda da virajlar neredeyse kalmadı. Tamamen duble yol. Tercih size kalmış ama ben Bilecik tarafından gitmenizi öneririm. Hatta Bilecik'te o ağaçların arasında durup bir yemek yemenizi de öneririm.

• ben samsundan antalyaya gideceğim..bilecik yolunu kullanırım artık...herkes düzeldiğini söylüyorsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucarleyli

ben samsundan antalyaya gideceğim..bilecik yolunu kullanırım artık...herkes düzeldiğini söylüyorsa

samsundan antalyaya, bilecik yolunu kullanmak, istanbuldan antalyaya giderken ankara üzerinden gitmek gibi birşey olur...

vaktiniz ve boşa harcayacak yakıtınız varsa şimdiden iyi yolculuklar....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.