Şimdi Ara

uzun yol şöförü arkadaşlar, istanbul - antalya en rahat ve kısa nasıl giderim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
101
Cevap
1
Favori
102.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki muallak bir konu var, Isparta üstünden mi, yoksa Burdur üstünden mi inelim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

bende yakında gidicem anlatya ya vallaği yolu bilmiyorum

tavsiyelerden otlanırım

benim belirlediğim rota

istanbul -yalova- bursa-kütahya-afyonkarahisar-burdur-antalya...

724 km

aynen bu harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

bende yakında gidicem anlatya ya vallaği yolu bilmiyorum

tavsiyelerden otlanırım

benim belirlediğim rota

istanbul -yalova- bursa-kütahya-afyonkarahisar-burdur-antalya...

724 km

aynen bu harika

Burdru yolu bana da sanki daha yakinmis gibi gorunuyor, ama o halde neden bazi arkadaslar Isparta uzerini tavsiye ediyorlar?

• burdur yolu ısparta yoluna göre daha düzgündür.ısparta yolu da daha manzaralıdır.burdur yolu antalya nın batı ucuna ısparta yolu doğu ucuna iner.eğer alanya yönüne devam edilecekse ve antalya nın içine girilmek istenmiyorsa ısparta yolu tercih edilebilir.ancak ben alanya ya devam etmeme rağmen daha düzgün olduğu için burdur yolunu tercih ediyorum genelde.antalya ya gelmişken de piyazımı yiyip yoluma devam ediyorum :)

burdur yolu:batı uca iner, daha düzgün bir yoldur
    ısparta yolu:biraz daha manzaralı, doğu uca inen bir yoldur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharheke -- 26 Temmuz 2012; 13:06:42 >
  • Hala tüm yorumlardan anlaşılan Yalovadanmı Bileciktenmi yol daha kısa anlaşılmış değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: s70

Hala tüm yorumlardan anlaşılan Yalovadanmı Bileciktenmi yol daha kısa anlaşılmış değil..

Bozüyükten sonrasını bilmem ama memleket Bursa, okuduğum üniversite Eskişehir olduğu için sanırım biraz yorum yapabilirim.

Kesinlikle Bilecik derim. Belki km olarak uzundur ama eğer karadan gidilecekse, kocaelini döndükten sonra Gölcük' te de Karamürsel' de de yol çalışması var. Geçen ay İstanbul İkitelli den Bursa merkeze 5 saatte gidebildim. Yani Yalova' ya varıncaya kadar otobandan Adapazarına kesinlikle Metin tesislerine belki varılabilir. Dün istanbulda yaşayan ve eşi Eskişehirli olan bir arkadaşla konuştum, Bozüyük - Bilecik yolunun tamamı duble olmuş (o yolu kullanmayalı çok zaman oldu). Arkadaş "eğer radar olmasa 2 saatte İstanbuldan (kurtköy) Eskişehire varırım" diyordu.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MCRB -- 16 Ağustos 2012; 12:50:25 >

• Yakın zamanda giden var mı?
    istanbul-bilecik-kütahya-burdur-antalya en kullanışlı yol mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymetu

Yakın zamanda giden var mı?
    istanbul-bilecik-kütahya-burdur-antalya en kullanışlı yol mudur?

Evet,bence en kullanışlı yol budur.

İstanbul,Sakarya,Bilecik,Kütahya,Burdur,Antalya.
  • İstanbul, Sakarya, Bilecik, Eskişehir, Afyon, Isparta, Belek.

Belek'ten de sahil yolundan Antalya'ya geçilirse yolun yorgunluğu da atılır, direkt Konyaaltı'na bağlanırsınız.
  • arkadaşlar radar varmı radar.ben bu arada manavgata gideceğim isparta ya sapıp gitmekmi mantıklı acaba ?
  • kentuf kullanıcısına yanıt
    Daha 3gün önce sakarya, afyon taraflarından istanbul-denizli yaptım. 3-4tane radardan geçtim, bir çoğu da duble yollarda idi.
    Genellikle araçlar siyah/gri symbol idi. Tek başına oluyorlar. İlerisinde çevirme olmuyor bazılarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kentuf

arkadaşlar radar varmı radar.ben bu arada manavgata gideceğim isparta ya sapıp gitmekmi mantıklı acaba ?

2 hafta önce yolu kullandım radar var dikkatli olunuz.
    ısparta sorunuza gelince manavgata gidecekseniz tabiki ısparta derim antalya şehir içine girmemi olursunuz.
    ancak hemen uyarımıda yaparım ısparta yolu daha virajlı bir yoldur.
    bu söylediğim şeyi hemen hemen bütün arkadaşlarıma söylemişimdir.
    hepside sen olsan nereden gidersin diye sormuştur
    bende virajlı yolu sevdiğimi ısparta yolunuda bu nedenle sürekli tercih ettiğimi söylemişimdir.
    sonrasında bir çok arkadaşım ıspartadan gitmiş ve sonrasında çok pişman olmuşlardır.
    uzun lafın kısası virajlı yol sevmiyorsanız ısparta üzerinden gitmeyin varsın biraz daha uzun sürsün ama burdur üzerinden gidin

• arkadaşlar yakın zamanda istanbul antalya giden var mı ne kadar sürüyor. otobüs ile taksi arasında kaldım. otobüs yaklaşık 13 saatte gidiyor araba ile ne kadar fark olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkin39

arkadaşlar yakın zamanda istanbul antalya giden var mı ne kadar sürüyor. otobüs ile taksi arasında kaldım. otobüs yaklaşık 13 saatte gidiyor araba ile ne kadar fark olur

En rahatı uçak 1.5 saat sürüyor.

Ancak ben 2009 sonrası araba ile gitmeye başlayınca alıştım daha keyifli oluyor

Kendi aracınla gidersen normal 10 saat sürüyor. Hızlı gidersen 8 saat sürüyor

800km zaten fazla uzun bir yol değil.

Otobüs 12-13 saat çünkü her yere uğruyor yolcu için.

Ben genelde gece giderim yani İstanbul'dan akşam 22:00 gibi çıkarım sabah Antalya'ya varırım.

Bu ara yoğun değil zaten yollar gündüzde rahat oluyor.

İl ve ilçe geçişlerinde trafik kontrol oluyor aman dikkat

• kartalla 3 kez gelip gittik izmir alanya 630 km arabada tık yok :D
  • Istanbul antalya en iyi guzergah; pendik yalova arabali vapurdur.yaklasik olarak yolu 120 km kisaltir. Az km ve kocaeli otoban stresinden uzak omur uzatan guzergahtir.(omur uzatmanin bedelini elbet ido aliyor 90 tl)
    gerisi kolay. Mesele isparta mi burdur mu? Ben ispartayi terci ederim cunku ispartaliyim.yol muhtesem manzaralidir.surus zevklidir. Duble yol insaati 20 temmuz 2014 itibariyle devam ediyor.su siralar insaat sikintisi surusu olumsuz etkiliyor. Giderken ispartadan gittim ama donusu bu insaattan dolayi burdurdan yapacagim.ispartaya dondugum halde. Yolu kisaltmak icin gelincik uzerinden gidecegim.isparta-antalya 110 km ve dogudan giris, burdur-antalya sanirim 125 km civari duble yol ve batidan giris. Manavgatta tatil yapacaksan ispartadan, goynuk kemerde tatil yapacaksan burdur yolu onerilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkin39

arkadaşlar yakın zamanda istanbul antalya giden var mı ne kadar sürüyor. otobüs ile taksi arasında kaldım. otobüs yaklaşık 13 saatte gidiyor araba ile ne kadar fark olur

Istanbul pendikten sabah 07.00 de vapura bindim. 16.00 da ispartadaydim. 110 km de antalyayi sen ekle. 1, 5 saat daha ekle yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: kentuf

arkadaşlar radar varmı radar.ben bu arada manavgata gideceğim isparta ya sapıp gitmekmi mantıklı acaba ?

Radar var ama saolsun karsidan gelen suruculer sellektor yaparak uyariyor. Manavgata gidecekse ispartadan git ama duble yol insaati hertaraf. Isparta antalya bucak mevkiinde radar var.

• arkadaşlar ben 1 hafta içinde bursadan beleğe gitmeyi düşünüyorum hengi istikameti kullanmalıyım acaba en sorunsuz şekilde birde çok çevirme varmı henüz aracı yıllık muayenesine sokmadım muayeneye girmeden gitsem yolda sorun olurmu acaba sanırım 80tl bir cezası varmış bilginiz varmıdır bu konuda verilerde biriktiği için vergileri ödemeden muayeneye almıyorlar buda baya bir külfetli olacak tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

arkadaşlar ben 1 hafta içinde bursadan beleğe gitmeyi düşünüyorum hengi istikameti kullanmalıyım acaba en sorunsuz şekilde birde çok çevirme varmı henüz aracı yıllık muayenesine sokmadım muayeneye girmeden gitsem yolda sorun olurmu acaba sanırım 80tl bir cezası varmış bilginiz varmıdır bu konuda verilerde biriktiği için vergileri ödemeden muayeneye almıyorlar buda baya bir külfetli olacak tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Muayenesiz yola çıkılır mı hiç. Bir kazaya filan karışırsanız başınız çok ağrır. Bence belek e gitmek yerine muayeneyi yaptırmak daha mantıklı.

İlla da gideceğim derseniz, En kısa ve güzel güzergah Bursa - Akhisar - Gölmarmara- Salihli- Denizli- Korkuteli-Antalya.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.