Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
50
Favori
54.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tekirdağ üzerinden gideceksiniz sanırım.

Otobandan Kınalı gişelerinden çıkın direk Tekirdağ yoluna bağlanacaksınız.

1) Tekirdağ çıkışında Yayoba tesisleri var. O yolda görebileceğiniz en iyi tesisdir. Ama zorunda kalmadıkça durmayın derim. Maksat fahiş fiyatla ürün satmak.

Tekirdağ'ı geçtikten sonra Malkara istikametinden Keşan'a varacaksınız. Keşan'dan Gelibolu istikametine döndükten sonra otogarı geçince Pullukçu tesisi var Petrol ofisi; tavsiye ederim. Temizdir.

Gelibolu'ya gelmeden Miller var. Hayvanat bahçeli bir tesis. Yemekleri, çayı oldukça güzeldir. Fiyatları normal. Tavsiye ederim.

Vapurda Lapseki'de indikten sonra Çanakkale'yi geçince yine Miller tesisleri var. Size kalmış.

Yolu takip edince yavaştan dağı çıkmaya başlıyorsunuz. Ayvacık-Ezine dönüşünü geçtikten sonra Küçükkuyu'ya gelmeden yamaç kenarı zeytinyağı, zeytin ürünleri satan yerleri göreceksiniz. Oralarda çok güzel el yapımı Adaçayı çayı yaparlar. Manzaraya karşı çok güzel olur ucuzdur, tavsiyemdir.

Buradan sonra da benzinlikler harici durmayın derim. Çünkü Balıkesir-İstanbul'dan gelen araçlar bu yola katılıyor. Tesisler gereksiz kalabalıklaşıyor.

Keyifli yolculuklar şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nalimali

Aynen öyle, dedemin bi lafi vardir "allahın selameti başlarına olsun" diye

Birçok toplu taşıma araçları var artık uçağı,treni,otobüsü,gemisi. Bari arabayla seyehatte rahat rahat gidelim.

Mandra filozofunu seyrettiniz mi, bilmiyorum. O filmde bir sahne var. Teknoloji ile eski düzen tartışılıyor. Adam diyor ki:

Üç günlük yol uçakla üç saatte gidiliyor. ömrümüzden 3 gün kazanıyoruz diyor.

Mandra filozofu da diyor ki: Hayır. Ömründen 3 gün kaybettin diyor. Devamını getiriyor.

Link:https://www.youtube.com/watch?v=fDqV1fYZz-M&vl=tr

01:08:00 ile 01:09:00 arasını seyredin. Çok ders verici.

• bir önceki konuda topaz42 isimli yol üstadı arkadaşın tavsiyesine uyarak otoban kullanmadım. Ankara - Bolu arasını eski yoldan gittim. Gerçekten de çok daha keyifli. Çok daha tenha. Hem de bayramda bile. Bu tespiti dolayısı ile kendisini tebrik ediyorum.
    Geçen sefer bir arazi görevim sırasında, Ankara - Bartın arası giderken Gerede - Mengen sapağını bir yarım saat geçtikten sonra kahvaltı veren yerler var. Bir tanesine girdik. Çok güzeldi. Hem serin dağ havası hem de güzel çeşitler vardı. Muhtemelen İstanbuldan Karadeniz tarafına gidenlerin de güzergahı orası. Tavsiye edilir.
    Öte yandan Çakallı'da (Samsun - Kavak arası) menemen yiyin mutlaka. Ben hayatta menemen yiyen biri değildim. Ancak şimdi Ankara'da fellik fellik aynısını yapan yerden arıyorum. Gerçi herşey yerinde güzel :)

Akla geldikçe yazmaya devam arkadaşlar. Yaz mevsimi de geldi, ramazan , bayram yaklaşıyor. Konuyu canlı tutarsak bir bilgi bankası oluşturabiliriz. Hatta belki bunları bir KMZ haline getiririz. (Çift tıklayınca Google Earth programında gözükecek şekilde bir dosya). Herkes faydalanır :) saygılar...

• kursattokko1907 K kullanıcısına yanıt
    izmir antalya arası tavsiye var mı arkadaşlar? eski konuda denizli çıkışında yörük kızı dilek bacının yerinden bahsediliyordu, varmıdır bilen?
  • İzmir Antalya arası ya Salihli üzerinden gidiliyor ya da Torbalı Nazilli üzerinden gidiliyor.

Eğer Salihli üzerinden gidecekseniz, Salihli'de Odun Köfte yiyin. Bir kaç farklı restoran var. Gayet başarılı. Köftede direk et tadı var. Ben çok beğeniyorum

Eğer Torbalı Nazilli üzerinden gidiliyor ise, Tavas diye bir ilçe var. Bu ilçede yol üstünde Elmallı diye meşhur bir pideci var. Gerçekten değişik pide çeşitleri var (köz patlıcanlı pide gibi) aynı zamanda pide eşliğinde kahvaltı ediliyor çok orjinal ve değişik gelmişti bize.

Ben sadece bu iki mekanı biliyorum. Ancak 5 saatlik bir yol aşağı yukarı tek yemek molası yetecektir diye tahmin ediyorum. İyi yolculuklar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursattokko1907

İzmir Antalya arası ya Salihli üzerinden gidiliyor ya da Torbalı Nazilli üzerinden gidiliyor.

Eğer Salihli üzerinden gidecekseniz, Salihli'de Odun Köfte yiyin. Bir kaç farklı restoran var. Gayet başarılı. Köftede direk et tadı var. Ben çok beğeniyorum

Eğer Torbalı Nazilli üzerinden gidiliyor ise, Tavas diye bir ilçe var. Bu ilçede yol üstünde Elmallı diye meşhur bir pideci var. Gerçekten değişik pide çeşitleri var (köz patlıcanlı pide gibi) aynı zamanda pide eşliğinde kahvaltı ediliyor çok orjinal ve değişik gelmişti bize.

Ben sadece bu iki mekanı biliyorum. Ancak 5 saatlik bir yol aşağı yukarı tek yemek molası yetecektir diye tahmin ediyorum. İyi yolculuklar...

Teşekkür ederim, tavsiyelerinizi dikkate alıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

Tekirdağ üzerinden gideceksiniz sanırım.

Otobandan Kınalı gişelerinden çıkın direk Tekirdağ yoluna bağlanacaksınız.

1) Tekirdağ çıkışında Yayoba tesisleri var. O yolda görebileceğiniz en iyi tesisdir. Ama zorunda kalmadıkça durmayın derim. Maksat fahiş fiyatla ürün satmak.

Tekirdağ'ı geçtikten sonra Malkara istikametinden Keşan'a varacaksınız. Keşan'dan Gelibolu istikametine döndükten sonra otogarı geçince Pullukçu tesisi var Petrol ofisi; tavsiye ederim. Temizdir.

Gelibolu'ya gelmeden Miller var. Hayvanat bahçeli bir tesis. Yemekleri, çayı oldukça güzeldir. Fiyatları normal. Tavsiye ederim.

Vapurda Lapseki'de indikten sonra Çanakkale'yi geçince yine Miller tesisleri var. Size kalmış.

Yolu takip edince yavaştan dağı çıkmaya başlıyorsunuz. Ayvacık-Ezine dönüşünü geçtikten sonra Küçükkuyu'ya gelmeden yamaç kenarı zeytinyağı, zeytin ürünleri satan yerleri göreceksiniz. Oralarda çok güzel el yapımı Adaçayı çayı yaparlar. Manzaraya karşı çok güzel olur ucuzdur, tavsiyemdir.

Buradan sonra da benzinlikler harici durmayın derim. Çünkü Balıkesir-İstanbul'dan gelen araçlar bu yola katılıyor. Tesisler gereksiz kalabalıklaşıyor.

Keyifli yolculuklar şimdiden.

Uzun ve bilgi dolu mesajiniz icin tesekkurler

Yayoba tesislerinde hep otobusler duruyor pek sevdigim bir yer degil

Miller ve pullukcuyuda google mapsden arastirdim lokasyonlarini bulamadim

Istanbul balikesir (canakkale uzeri)

Guzel bir serpme kahvalti ve ardindan guzel bir ogle yemegi yiyebilecegim bir yer arayisindayim hala

• quote:

Orijinalden alıntı: kursattokko1907

bir önceki konuda topaz42 isimli yol üstadı arkadaşın tavsiyesine uyarak otoban kullanmadım. Ankara - Bolu arasını eski yoldan gittim. Gerçekten de çok daha keyifli. Çok daha tenha. Hem de bayramda bile. Bu tespiti dolayısı ile kendisini tebrik ediyorum.
    Geçen sefer bir arazi görevim sırasında, Ankara - Bartın arası giderken Gerede - Mengen sapağını bir yarım saat geçtikten sonra kahvaltı veren yerler var. Bir tanesine girdik. Çok güzeldi. Hem serin dağ havası hem de güzel çeşitler vardı. Muhtemelen İstanbuldan Karadeniz tarafına gidenlerin de güzergahı orası. Tavsiye edilir.
    Öte yandan Çakallı'da (Samsun - Kavak arası) menemen yiyin mutlaka. Ben hayatta menemen yiyen biri değildim. Ancak şimdi Ankara'da fellik fellik aynısını yapan yerden arıyorum. Gerçi herşey yerinde güzel :)

Akla geldikçe yazmaya devam arkadaşlar. Yaz mevsimi de geldi, ramazan , bayram yaklaşıyor. Konuyu canlı tutarsak bir bilgi bankası oluşturabiliriz. Hatta belki bunları bir KMZ haline getiririz. (Çift tıklayınca Google Earth programında gözükecek şekilde bir dosya). Herkes faydalanır :) saygılar...

Teşekkür ederim. Ben İstanbul-Ankara-İstanbul arasının tamamını E-5'ten gidiyorum. Sakarya geçişi biraz sıkıntılı olabilir. Çünkü ne alt geçit, ne de üst geçit yok. Kırmızı ışıklar var. Fakat Hendek-Gümüşova-Düzce arasındaki yol gerçekten harika. Metre metre durasınız gelir. Gerede ile Kızılcahamam arası da çok güzeldir. Dağ, Orman, temiz hava yol boyunca devam eder.

Ama insanlar yine otobandan gitsin. E-5'in havası bozulmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeZa®

quote:

Orijinalden alıntı: gyetiker

Hala 1 tl tuvalet parası alıyor mu ağaçlı?

O beğenmediğin tuvalete trilyon harcadılar 1 lirada olsun

Trilyon değil katrilyon harcasa yine de durmam durmak zorunda kalsam da tuvalete girmem. Ne kadar eşim dostum arkdaşım varsa da ağaçlı'da durmamasını söylüyorum. Çünkü bi devirde tuvaletten para almak dolandırıcılıktır, hırsızlıktır.
  • Bende o kadar yolculuk yaptım, sadece yozgattaki tesislerde tuvalet parası ödedim

Böyle yerlerde durmayın bence
  • İzmit otogarından Kandıra'ya giden yol var.Otogardan yaklaşık 3-4 km Kandıra'ya doğru gidilirken Mini Köşk denilen köftesi ön planda olan bir yer var.Orası hem lezzetli köfteler yapıyor hem açık büfesi zengin çeşitliliğe sahip hemde hesaplı.Temden gidilince otoban yorgunluğu bu alması için güzel bir mekan.
    Köfteci Yusuf buranın yanında halt etmiş bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daxtor55 -- 6 Mayıs 2017; 19:55:15 >
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum
  • balikcibili B kullanıcısına yanıt
    Aşağıda işaretledim hocam yerlerini.

İsterseniz Keşan'da Pullukçu yerine yeni açılan bir avm var. Adı Erasta hemen yol kenarında. Sessiz, sakin, nezih bir yer. Kavala Kurabiyesi, Edirne badem ezmesi gibi yöresel lezzetleri alabileceğiniz dükkanlar bulunmakta burası daha iyi olacak. Keşan-Gelibolu yolunu takip edin, Enez dönüşüne sapın 30 metre sonra karşı şeritte hemen.

Bu el yapımı adaçayı yapıyorlar dediğim yerde kahvaltı da vardı hocam geçen yıl.

Ama size burayı önermeyeceğim kahvaltı için elbette. Tuncel Kurtiz'in köyü olarak bilinen Güre, Yeşilyurt köyü var. Ayvacık-Küçükkuyu rampasını tırmanırken hemen soldan tali yol girişi var. Çakır Kahvaltı evi'ni öneririm. Eski bir taş evi restore ederek kahvaltı hizmeti sunuyorlar. Navigasyona Çakır Kahvaltı Evi yazarsanız çıkıyor screenshot almayı denedim fakat çok uzaklaşmak gerek nereden gidildiğini göstermek için.

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz?

• Yazıldı mı bilmiyorum ama;

Ankara - Eskişehir yolu için Polatlı da hemen yolun üzerinde Çorbacı diye bir lokanta var. Çorbaları ve yemekleri kesinlikle tavsiyemdir. Temiz bir mekan ve aile için gayet uygun bir yer. Fiyat olarak ortalama bir mekan. Yolunuz düşerse uğrayın derim, kaybınız olmaz.

Eskişehir - Bursa arası da değişmez favorim Köfteci Yusuftur. Fiyat ve lezzet olarak şahane bir yer. Yalnız şöyle bir şey var; o yolda 2 tane Köfteci Yusuf var. Avm nin karşısındaki Köfteci Yusuf fast-food tarzında ve self servisti en son. Lokanta lezzeti yoktu. O yüzden alt geçitten geçip Eskişehir istikametindeki Köfteci Yusuf u tercih edin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

Aşağıda işaretledim hocam yerlerini.

İsterseniz Keşan'da Pullukçu yerine yeni açılan bir avm var. Adı Erasta hemen yol kenarında. Sessiz, sakin, nezih bir yer. Kavala Kurabiyesi, Edirne badem ezmesi gibi yöresel lezzetleri alabileceğiniz dükkanlar bulunmakta burası daha iyi olacak. Keşan-Gelibolu yolunu takip edin, Enez dönüşüne sapın 30 metre sonra karşı şeritte hemen.

Bu el yapımı adaçayı yapıyorlar dediğim yerde kahvaltı da vardı hocam geçen yıl.

Ama size burayı önermeyeceğim kahvaltı için elbette. Tuncel Kurtiz'in köyü olarak bilinen Güre, Yeşilyurt köyü var. Ayvacık-Küçükkuyu rampasını tırmanırken hemen soldan tali yol girişi var. Çakır Kahvaltı evi'ni öneririm. Eski bir taş evi restore ederek kahvaltı hizmeti sunuyorlar. Navigasyona Çakır Kahvaltı Evi yazarsanız çıkıyor screenshot almayı denedim fakat çok uzaklaşmak gerek nereden gidildiğini göstermek için.

Cok tesekkur ederim mutlaka ugrayacagim

Gureden daha once zeytinyagi almistik yazliga yakin altinolugun ilerisi hemen

Eger dogruysa yazliga 25 dk mesafede mutlaka orayada ugrarim yolculukdan sonraki gunler

Istanbulda mimaroba caddesinde birkac guzel restaurant var belki oralarada ugrayabilirim ama o zaman otobana girmemis oluyorum

Tekrar cok tesekkurler bilgiler icin

• Açık konuşmak gerekirse uzun yolda benzinlik harici durmayı sevmem, gerçi yaş 21 ya tek başıma ya da arkadaşlarımla çıktığım için böyle belki, çoluk çocuğa karışınca nasıl olur bilmem ama dediğim gibi uzun yolda durmadan devam ederim.

Geçen hafta Kayseri İstanbul yaptım, spordan çıkmıştım bir de onun yorgunluğuyla gece 1'de yola çıktık sabah 7:30'a kadar dayanabildim İstanbula 50-100 km kala bi park yerine çekip 1 saat kestirdim... Onun haricinde de yorgun veya uykusuz olmasam durmam benzinlik harici...

Hatta bizim bi tanıdık var, hız hastası (gerçi şimdi geçti biraz o huyu) S60 R'ı vardı, uzun yola çıkarken asla durmadan en hızlı nasıl gidebilirim diye kendisini ölçerdi, çok şükür kazasız belasız gidip geldi hep...

Arabada yediklerime gelirsek; yaz kış gece gündüz fark etmez bi redbull, sonra şu dorleo mu ne markasını tam bilmiyorum şu karışık (fındık kuru üzüm kuru kayısı vs olanından) kuruyemişleri var ondan alırım o güzel oluyor, ve tabiki de bir paket sigara...

• Birçok ilde birçok kez yemek için durmuşumdur, bir kısmında yemek yiyebilmiş ama çoğunu da terkedip yoluma devam etmişimdir..Benim tercihim zorda kalmadıkça otoyol yada yada anayol üzerinde yemek yememek..Ancak herzaman il yada ilçe merkezlerine girmek mümkün olmadığından bildiğim yada tecrübe ettiğim yerlere uğramayı tercih ediyorum..Bir örnek vereyim; geçenlerde Ankara'ya gittim iş arkadaşımla ve nerede yiyelim derken aklıma "Boğaziçi Lokantası" geldi ve birkaç km uzaklıktaki bu lokantaya gidip güzelce yemeklerimizi yedik..Fiyat esnaf lokantası fiyatı değil ama arada bir gidince cebi yakacak cinsten değil..Yol üzerinde ne idüğü belirsiz yemek yiyeceğime şehrin içine girip ağız tadı ve gönül ferahlığıyla yemek yemeği tercih ederim..Geçen yıl Altındağ civarında yemiştim Ankara'da yine değmişti..Fiyatlar makuldü..Aslında 18 yıllık uzun yol mazimde çok yer var ama hangisini desem bilemedim😁

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Birçok ilde birçok kez yemek için durmuşumdur, bir kısmında yemek yiyebilmiş ama çoğunu da terkedip yoluma devam etmişimdir..Benim tercihim zorda kalmadıkça otoyol yada yada anayol üzerinde yemek yememek..Ancak herzaman il yada ilçe merkezlerine girmek mümkün olmadığından bildiğim yada tecrübe ettiğim yerlere uğramayı tercih ediyorum..Bir örnek vereyim; geçenlerde Ankara'ya gittim iş arkadaşımla ve nerede yiyelim derken aklıma "Boğaziçi Lokantası" geldi ve birkaç km uzaklıktaki bu lokantaya gidip güzelce yemeklerimizi yedik..Fiyat esnaf lokantası fiyatı değil ama arada bir gidince cebi yakacak cinsten değil..Yol üzerinde ne idüğü belirsiz yemek yiyeceğime şehrin içine girip ağız tadı ve gönül ferahlığıyla yemek yemeği tercih ederim..Geçen yıl Altındağ civarında yemiştim Ankara'da yine değmişti..Fiyatlar makuldü..Aslında 18 yıllık uzun yol mazimde çok yer var ama hangisini desem bilemedim😁

Müsait bir anınızda aklınızda kalan güzel yerleri paylaşın lütfen. bu konunun amacı bu :)

• Ankara otoyolu üzeri hiçbiryerde yemek yenmez. Bayat sağlıksız çöpleri fahiş fiyattan yediriyorlar.

Yolculukta mide ağrısı çekip , ishal olmayın.

Bazen yol kenarlarında çeşmeler oluyor,her gördüğünüz çeşmeden su içmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Ankara otoyolu üzeri hiçbiryerde yemek yenmez. Bayat sağlıksız çöpleri fahiş fiyattan yediriyorlar.

Yolculukta mide ağrısı çekip , ishal olmayın.

Bazen yol kenarlarında çeşmeler oluyor,her gördüğünüz çeşmeden su içmeyin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.