Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
50
Favori
54.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kahvaltı için Muğla ilinde eski Datça'da Mehtap'ın yeri..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Afyon Çay ilçesinden D675 karayolu üzerinde Bolvadin istikametinde Yeşilbahçem sucuk evi..Sucuk ekmek tavsiyemdir..Yol üstü pratik uygun fiyatlı bir mola noktası.. Hemen yanında Opet var..Çay sapağından girince çok gitmeden sağda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 22 Mayıs 2017; 23:9:4 >
  • Anafartalar mh kazım Karabekir cd Altındağ Ankara

Sivas Köfte, buranın karışık ızgarasını da öneririm..yanında "Köz Köfte" var ona da niyetlendik girmek kısmet olmadı..

• tekirdağ sahilde lunapark olan tesisleri tavsiye ederim,yazın akşamüstü geçerseniz mutlaka uğrayın.

hem eğlenip hemde yemek yiyebileceğiniz hemde alışveriş yapabileceğiniz mükemmel bir yer.

istanbulda bile böyle bir tesis yok.ben bayram tatilinde çocuklarla uğramıştım inanılmaz eğlendik.köfte ekmek yemiştik harikaydı üzerinede dondurmafiyatlarıda uygun güzel bir ortam var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kastamonu İnebolu'da mutlaka İnebolu güvecini tadın..

Aşçı Sabri ustanın yerinde yada kristal restoranda..

Sabah erken tükeniyor ona göre ayarlayın kendinizi..

Yine İnrbolu çarşı içinde meşe kömüründe döner, kime sorsanız gösterir, işkembe çorbası da bonus..

• Beypazarı Taşmektep'te Beypazarı güveci..Taşmektrp kolay yerde..

• Bugünlük bu kadar 😁Aklıma geldikçe yazarım..İnşallah

• Kocaeli/Kartepe/Maşukiye -Saklı Bahçe Şelaleli Restoran-

Kahvaltı için güzel bir mekan, fiyatlar serpme kahvaltı için

bana biraz yüksek gelse de en azından denemeye değer..

• ıspartada yol kenarında müsait biyerde piknik yapmıştık

zaten benim bagajda gerekli malzemeler herzaman bulunur.yola çıkarken yiyecek içeceklerimizi almıştık.bundan güzel tesisi hiçbiryerde bulamazsınız.

bikerede sandıklıda bi parkta piknik yapmıştım,hayatımda uğradığım en güzel mola yerleriydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarife benzer bir yer de, Ankara istikametine giderken polatlı yakınlarında Opet. Bir dinlenme tesisi değil ancak, benzinliğin hemen yanında yeşil alanları güzel armut koltukları masaları vb koymuşlar. Geçen ramazan yemek servisi de (gözleme dolma vb) yapıyolardı. Ancak çayınızı alıp kendi yiyeceklerinizi tüketebiliyorsunuz İftarda hayat kurtarıcı idi. Tersi istikamette de sivrihisar yakınlarında "Bademlik" diye bir tesis var bir sürü aile duruyordu geçen sene orda tam da iftar saati. tavsiye edilir.
  • İstanbul - Bodrum güzergahında nerelerde mola verilir?

2 kez mola vermeyi düşünüyorum yemek çay için. İlk nokta Susurluk geldi aklıma.
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Çıkış saatinize göre değişir..Sabah erkenden çıkacaksanız eğer, kahvaltı için Yalova-Bursa güzergahında Yalova'yı çıktıktan sonra sağda menemenci var tam viraja gelirken..Adını bulursam yazacağım..Yemek için Aydın'da pide öneririm..İsimleri yazacağım sonra

• Temmuzun 10'unda çıkacağım yola o yüzden zamanım var ben de araştıracağım. Sabah 10 gibi bodruma inmiş olmam gerekiyor. O yüzden muhtemelen akşam 10 gibi çıkar yavaş yavaş giderim. Hanım acemi şoför olduğundan, tek kullanacağım sakin sakin gideriz diye düşünüyorum.

Bodrum dönüşü de Side'ye geçeceğim. Gündüz olacak o yolculuk. En sonunda da Side - İstanbul. O şeklinde bir daire çizeceğim yaklaşık 2000 Km'lık.
  • Kısmetse arefe gününden bir gün önce (Cuma akşamı) Saat 18:00 gibi, iftardan önce yola çıkacağım. Bir arkadaştan tecrübe edindim. Böyle günlerde yollarda iftar için yer bulmak hemen hemen imkansız oluyormuş. Ben de evde kızarmış patates, köfte gibi kuru şeyler hazırlatıp yanına da ayranı ekleyeceğim. Denk gelen yerde iftarımızı yapmayı düşünüyoruz. Sahurda da yolda olacağımızı tahmih ediyorum. Çünkü o gün bir sürü tatilci 4 gün bayram tatili (arefe+bayram) için yollara dökülecek eminim.
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Tamam o zaman fırsat bulduğumda bakacağım ..😊

• Haklısınız. İftar vakti yol lokantalarında yer bulmak hemen hemen imkansız. dayanırım derseniz yolda atıştırın iftardan bir saat sonra heryer bomboş ve sizin olur. Ayran dikkat edin uyku getirmesin :) ben de Ankara - Çorum yapacağım bayramda. Bayram sabahı çıkarak bayram kahvaltısı ile birlikte Çorum'a varacağız. Kayadibinde kahvaltı yapmayı özledik :)
    Yalovadaki menemencinin ismini ben de merak ettim o güzergahı sık kullanırım.
    Ben de Ağustosta Ankara - Bodrum yapacağım. Otobandan çıktıktan sonra çöp şişçiler var. Kalyon Çöp Şiş i tavsiye ederim. Meşhurdur oradaki çöp şişçiler. Susurlukta duracaksanız YASA tesisleri ya da Köfteci Yusuf u öneririm. Vaktiniz var ise Bursa şehir merkezine girip İskender de yiyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Çıkış saatinize göre değişir..Sabah erkenden çıkacaksanız eğer, kahvaltı için Yalova-Bursa güzergahında Yalova'yı çıktıktan sonra sağda menemenci var tam viraja gelirken..Adını bulursam yazacağım..Yemek için Aydın'da pide öneririm..İsimleri yazacağım sonra

Erdem bey,

Turgutlu -Antalya arası için önerebileceğiniz mola yeri var mı? Giderken saat 6 gibi çıkmayı düşünüyorum. Denizli'de " yörük kızı dilek bacı" da kahvaltı yaparım, gözlemeleri nefis diyorlar, dönüşte de antalta yı gezerek dönmeyi düşünüyorum. Korkutelinde şişçiler varmış. Siz ne önerirsiniz?

• kursattokko1907 K kullanıcısına yanıt
    Sepetcioglu menemen yedigimiz yer :))guzel bir mekan Bursa'ya giderken kahvaltiya durmustuk..

• dendesox D kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar Denizli'den çok geçsem de bir kere kahvalti icin durmustum rastgele..Cok da tavsiye edebilecegim bir mekan degil ama manzara guzel oralarda..Denizli'yi cikip Muğla yoluna sarinca dag yolunu tam virajda yolun biraz icinde kalan bir mekandi..Ancak ben Antalya'ya gitmedim o guzergahla tabii olarak bir deneyimim yok.. Bildiğinizden şaşmayın:))

• quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Erdem bey,

Turgutlu -Antalya arası için önerebileceğiniz mola yeri var mı? Giderken saat 6 gibi çıkmayı düşünüyorum. Denizli'de " yörük kızı dilek bacı" da kahvaltı yaparım, gözlemeleri nefis diyorlar, dönüşte de antalta yı gezerek dönmeyi düşünüyorum. Korkutelinde şişçiler varmış. Siz ne önerirsiniz?

Korkuteli'nde Şişci İbo için çok güzel diyorlar. Ben hiç gitmedim ama korkutelinde şantiyede çalışan mühendis arkadaşların tavsiye ettiği bir yerdi.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.