Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
764
Cevap
50
Favori
53.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısmetse arefe günü İstanbul’dan yola çıkacağım. İstikamet Mersin Silifke. Önereceğiniz yol güzergahı yol üstü durakları varsa memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gregor0034

Kısmetse arefe günü İstanbul’dan yola çıkacağım. İstikamet Mersin Silifke. Önereceğiniz yol güzergahı yol üstü durakları varsa memnun olurum.
    muhtemelen İstanbul - Konya yolunu gideceksiniz. o yolun müdavimi bir abimiz var burada. onun tavsiyelerini de okuyabilirsiniz. Adana şehir içine girme fırsatınız olur ise, Elem Restoran çok güzel. özellikle de sucuklu kaşarlı humus yapıyorlar. ben ilk kez yedim acaip hoşuma gitti. tabi sıcakta biraz bayabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursattokko1907

muhtemelen İstanbul - Konya yolunu gideceksiniz. o yolun müdavimi bir abimiz var burada. onun tavsiyelerini de okuyabilirsiniz. Adana şehir içine girme fırsatınız olur ise, Elem Restoran çok güzel. özellikle de sucuklu kaşarlı humus yapıyorlar. ben ilk kez yedim acaip hoşuma gitti. tabi sıcakta biraz bayabilir :)

Alıntıları Göster
    İlk defa gideceğim. Navigasyon Ankara Aksaray güzergahını öneriyor. Hangi güzergahı kullanacağıma henüz karar veremedim. Adana önerisini fırsatımız olursa değerlendireceğiz. Teşekkür ederim.

• 20 yıldan fazladır izmir-aksaray arası yolculuk ederim, şu Afyon kadar yolcuyu soyan başka bir şehir görmedim.
    Her yıl Afyona yaklaşınca gerim gerim gerilirim. Çocuklar o bölgede acıkmasın diye Uşaktan falan bişeyler alırım. Ama bizim sıpalar acıkmak için Afyonu beklerler illa ki.
    En son İkbal tesislerinde durdum, mercimek çorbası 12 tl yazıyordu. Şehir içine girdim sağa sola sordum iyi, temiz bir lokanta diye, parasını geçtim yediğimiz dönerden yol boyu içimiz dışımıza çıktı.
    Bir kez de yalnız giderken kamyoncu lokantasında durdum (urfalılar), acısız diye getirilen lahmacun basur yaptı beni.
    Allaşkına aranızda o bölgeyi bilen varsa kazıkçı olmayan, temiz, lezzetli bir aile lokantası tavsiye etsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Susurluk yasa ve tellioğlu. Köfte için köfteci Yusuf

• gregor0034 G kullanıcısına yanıt
    Adana'ya 35 km kala Mersin'e döneceksiniz.Adana'ya gelirseniz dünyanın ilk kemerli köprüsü Taşköprü,Büyükssaat,Seyhan baraj gölünü gezip,kebap,şalgam,bici,aşlama,şırdan,sıkma keyfi yapabilirsiniz.

Benim de yazlık erdemlide.Silifkede susanoğlu,yemişkum,limonlu,ayaş ve yapraklı koy da mutlaka denize girin.

Taşucundan tekneye binin.Tisan ve boğsakı gezin.

• Merhaba

08 Ağustos tarihinde yola çıktım. Boludağı'nı düze çıkınca sol tarafta Köroğlu tesislerinde durdum. 2 porsiyon köfte, Ortaya salata, bir ayran ve bir kutu kola. Toplamda 60 TL tuttu. Mekan çok güzel. Çayı da ilerde içelim dedik. Gerede'ye kadar E-5'ten devam ettim. Gerede'den otobana girdim. 25 km sonra Dorukkaya var. Orada durdum. Daha önce de yazmıştım. Yer süper. Harika. 10 puanlık yer. Fakat bir şey yemek içmek için fiyatlar pek uygun değil. 2 bardak çay içtik. Normal boyutta bardak. 5 TL ödedik. Bir kaç foto çekip oradan ayrıldık.
  • Bayram istikameti,

Cumartesi Ankara Bolu
    Pazar Sabah Bolu Bursa
    Pazartesi Bursa İzmir şeklinde, yollar ezbere bildiğim yollar. Ancak Ankara Bolu arası eski yolda tavsiyelere açığım.

Herkese iyi yolculuklar dilerim.
  • İstanbul ayvalık yolu çanakkale üzerinden var mı tavsiye edeceğiniz bir yer arkadaşlar
    şimdiden iy bayramlar
  • Bayram geldi konu coştu yine

• Kısmet olursa istikamet İstanbul' dan Erzincan.
    Bu güzergah üzerinde temiz, uygun ve yemekleri güzel yerler varsa tavsiye alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: frosteo

İstanbul ayvalık yolu çanakkale üzerinden var mı tavsiye edeceğiniz bir yer arkadaşlar
    şimdiden iy bayramlar
    Çanakkale çıkışında bir yer var kahvaltısı güzel bir mekan. Bir de küçükkuyu ya inerken gözlemeciler var manzara güzel bir mola yeri.

• Ankaradan Alanya gideceğim. Konya dan geçerken Etli ekmek yiyebileceğim yer var mıdır?
  • doldurun termoslara sıcak suları, alın evden yanınıza yemelik birşeyler. ne uğraşıyorsunuz mekanla falan. büyük şehirlerde bıkmadınız mı anlamadım ki. konunun ilk sayfalarında gayet güzel yerler yazmıştım. muhtemelen bu bayram yeni yerlerde keşfederim.
  • otoyol üzeri yemek yemeyin ilçe merkezlerine girin.gogle navide keşfedin menüsünde etrafınızdaki restoranları gösteriyor, yorumlara göre seçim yapabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    demin ki iletime bunu eklemek için geri dönmüştüm konuya hocam siz benden önce yazmışsınız.

hadi termos falan uğraşamadınız bagajımız küçük dediniz onu anladım. abiye katılıyorum. çıkın otobandan yada işte hangi yoldaysanız girin bir ilçeye google olsun yandex olsun 3-5 dakika araştırma ile güzel yerler bulursunuz.
  • arda2007 A kullanıcısına yanıt
    Tavsiyelerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim

• Akşehir den geçip gidecekler iceri girip lezzet tandır kebabını bulup yiyin. Ara sokaklarda ama gitmeye değer.

Yine Bingöl - Erzurum yolunda Soğukçeşme kavurmacısından kavurmanızı yiyip buz gibi kaynak suyundan için. Kırıkkale ırmak ilçesinde yıldırım tesisleri uygun ve lezzetlidir. Kamyoncu durağıdır.

Kahvaltıyı yol üstünde yapmayın sulu yemekleride çok tercih etmeyin. Google Foursquare gibi yerlerden güzergah üzerindeki mekanları önceden araştırın ilçeye yada şehire girin zamanınız çok dar değilse

• Eskikaracakaya’da yol üzerinde sevimli mekanlar var, kahvaltı - ızgara vb

• bolu tünelini çıkınca higway avm var.restoran haricinde avm içerisinde masalar var .kendi yemeklerinizi yiyebilir alışverişte yapabilirsiniz lcw defakto colins vb uygun mağazalar var.

istanbuldan gelecekler otoyolu kullanmayın müthiş trafik var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.