DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
265
Cevap
7
Favori
621.156
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      702 Mesaj
      15 Kasım 2006 11:00:48
      Arkadaşlar çoğu kişinin sıkıntı yaşadığı uzak masaüstü için bütün cevapları vereceğim.

ÖNEMLİ: Microsoft Windows sistemlerinin uzak masaüstü programını kullanmak istiyorsak, mutlaka bilgisayarımızdaki kullanıcıda şifre olmak zorundadır. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Kullanıcı hesapları yolunu izleyerek kullanmış olduğunuz KULLANICI adınıza parola verebilirsiniz. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki işlemleri yapmaya başlayabiliriz. Bu işlemleri bağlanmak istediğiniz bilgisayar üzerinde yapacaksınız.

1. Resimde de gördüğünüz gibi Bilgisayarım>sağ tuş>özellikler' e tıklayıp Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin ver seçeneği işaretleyip tamam' a tıklayarak çıkın.

2. Bundan sonraki en karışık durum ise ADSL modemden port yönlendirmesi yapmak. Bunu ADSL modeminizin IP' si aracılığı ile web arayüzüne girip genelde NAT' ın altındadır. Resimdeki gördüğünüz ayarları yapın ve bu ayarları kayıt edin.

3. Modem ayarlarımızı da bitirdikten sonra bağlanmak istediğimizin bilgisayarın İP sini öğreniyoruz. www.ipadresimne.com' dan öğrenebilirsiniz. Daha sonra Başlat>programlar>donatılar>iletişim>uzak masaüstü bağlantısına tıklıyoruz.

Bağlantınız hayırlı olsun. Başarıyla uzak masaüstü bağlantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixici -- 25 Haziran 2013; 17:52:54 >

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Yarbay
      3356 Mesaj
      15 Kasım 2006 14:42:41
      Kanka ne zamandır bunu bekliyordum eywallah emegine eline sağlık (yaşasın bixici )

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      15 Kasım 2006 15:27:12
      Eyvallah sağol. Sonunda birisi değerimizi anladı bu konu hakkında sorusu olan varsa elimden geldiği kadarıyla cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixici -- 30 Mart 2007; 11:59:34 >

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Yarbay
      3255 Mesaj
      15 Kasım 2006 15:34:47
      modeme girip ayar yapmadan da bağlanılabiliyor.

2008 Renault Scenic II Privilege 1.6 BVA
    • Yüzbaşı
      702 Mesaj
      15 Kasım 2006 16:26:48
      Senin modem ayarlıdır mutlaka yoksa port yönlendirmesi yapmadan olmuyor. Yada modeminde NAT yoktur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixici -- 15 Kasım 2006; 16:27:11 >

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Binbaşı
      1549 Mesaj
      15 Kasım 2006 18:22:12
      quote:

Orjinalden alıntı: owemya

modeme girip ayar yapmadan da bağlanılabiliyor.

Networkte(yerel ag içinde) denedin galiba
      o zaman zaten sorun olmaz. daha dogrusu modem kullanılmaz. hub ile bile yapılır.
      ama bir şehirden bir şehire bağlantı kuracaksan mutlaka modem ayarı şart
      Bixici dostum emegine saglık güzel olmuş.
      tek atladıgın nokta çok bilgisayarın oldugu ortamda modem bazen aynı bilgisayara farklı zamanlarda farklı ip atayabiliyor. keşke ipleri elle nasıl atayacaklarınıda anlatsaydın. ama yinde anlatım çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 15 Kasım 2006; 18:22:54 >

AMD Phenom II X4 965 3,4GHZ CPU(7.4), MSI 760G, ATI HD3000, 8GB DDR3 1600MHZ(7.4), Corsair 60GB sata3 SSD(7.4), WD 1000 GB Sata3,
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Kasım 2006 18:27:25
      Eline Sağlık

"Sevdamıza kimse engel olamaz
      Bazen acı vardır bazen mutluluk
      Fener sevgisinin adı konamaz
      Ne kupa büyüklüğü ne şampiyonluk !"
    • Yarbay
      2918 Mesaj
      15 Kasım 2006 18:30:46
      eline sağlık güzel çalışma olmuş
      bide bi sorum olacak, bu bağlantıda her iki tarafta da şifre olmalı mı yoksa sadece bağlanılan bilgisayarda mı şifre olmalı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Tifosi] -- 15 Kasım 2006; 18:37:02 >

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni,
      çöldeki bedevi senden medeni...

Yay gibi eğri olsam elde tutarlar beni...
      Ok gibi doğru olsam yabana atarlar beni...

Sakın KVK Avcılar servisine gidipte sağlam cihazınızı harap şekilde almayın!
    • Yarbay
      5540 Mesaj
      15 Kasım 2006 18:41:22
      çok iyi oldu

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      15 Kasım 2006 18:50:12

quote:

Orjinalden alıntı: [Tifosi]

eline sağlık güzel çalışma olmuş
      bide bi sorum olacak, bu bağlantıda her iki tarafta da şifre olmalı mı yoksa sadece bağlanılan bilgisayarda mı şifre olmalı??

Bağlanacağın pc de parola olması yeterli.

Yorumlarınız içinde teşekkür ederin arkadaşlar.

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Yüzbaşı
      384 Mesaj
      16 Kasım 2006 13:48:11
      logmein programini kullanin. hiç bunlarla kafayı bulamayın. her iki bilgisayarada o programı kurmanız gerekiyo... cok basit başarılı. yinede arkadaşın emeğine saglık

Anlasılmak bir lükstür.
      Kara Kartal
      ASUS N61Vn280BD
    • Yüzbaşı
      702 Mesaj
      16 Kasım 2006 15:23:32
      Arkadaşım logmein programının linkini verirmisin gerçi ben buldum ama dediğin programmı birazdan kullanınca anlayacağım.

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Yüzbaşı
      702 Mesaj
      16 Kasım 2006 15:42:36
      Bu programın nasıl kullanılacağını başka bir sitede anlatmışlar resimli olarak. Ancak bu dediğin logmein programını kullanmak için sitesine üye olup şifre almanız gerekiyor. Bu vermiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile bağlantı sağlanıyormuş. Logmein firmasının serverleri üzerinden bağlantı gerçekleşiyor. Ayrıntılı anlatımını buradan bakabilirsiniz.

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Yüzbaşı
      702 Mesaj
      16 Kasım 2006 16:06:06
      İyide radmindede port yönlendirmesi yapman gerekiyor. Senin anlattığın kendi ağındaki pc ler için. İnternet üzeinden bağlanmak istediğindede port yönlendirmesi yapman gerekiyor radmin için.

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Yarbay
      2786 Mesaj
      16 Kasım 2006 16:45:51
      coğu kişiyte yardımcı olucaktır o kdr cok soruluyorki ellerine sağlık

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      16 Kasım 2006 16:50:33
      sağol.zaten benimde gözüme çok çarpıyordu bu uzaktan bağlantı olayı çok soruyolardı. Bende çok sordum zamanında tabi. Dedim böyle olmucak en azından faydalı bişi yapim dedim. Ayrıntılı olarak anlattım. Umarım faydalı olur herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixici -- 16 Kasım 2006; 16:51:04 >

"PAYLAŞMAK İÇİN VARIZ"
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Şubat 2007 02:54:18
      Sağol deneyeyim

• Yüzbaşı
      638 Mesaj
      17 Şubat 2007 09:07:56
      eline sağlık ama bu işlemi msn dende yapabiliyoruz (eylemler---> uzaktan yardım iste)

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.