Yarbay
25 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Forumdaki önceki mesajlara incelemelere baktım ancak kararsız kaldım.Gözüm Logitech Z523'e ilişti.2.1 sistem için özellikleri fena durmuyor.Genellikle müzik ve film için kullanacağım.Oyun'da oynarım ama çok fazla değil.Bass benim için önemli.

Ek olarak,benim daha önceden Creative Inspire 4400 4.1 ses sistemim vardı.Bu sistemle karşılaştırırsak ne kadar iyidir veya kötüdür? Z523'ü almayı düşünüyorum sizce almalımıyım?

Teşekkürler.
Arkadaşlar ben internetten başvuru yaptım şimdi kart basılmış ve gidip almam lazım.Hasanpaşadan alacağım.Şimdi orda kartı almak için dekontu ve diğer belgeleri nereye veriyoruz ve ek olarak benim orda sırada beklemem gerekiyor mu? Bu konuda pek bir bilgim yok eğer düzgünce cevap verirseniz sevinirim.İyi forumlar

Note: Konuyu yanlış yere açtım özür diliyorum ne zamandır girmiyordum forumda bir sürü değişiklik olmuş.Yinede yardımcı olursanız sevinirim. :)
Dizüstü bilgisayarımı Tv ye bağlayıp(HDMI ile) film izlerken bir süre sonra görüntüde bozulmalar meydana geliyor.Görüntü yeşil bir hal alıyor ve renkler bozuluyor masaüstüm görünüyor ama renklerin çoğu yeşile dönüyor.Çözünürlüğü değiştirince düzeliyor ama filmin ortasında olmasıda sinir bozucu oluyor.Her 10dk de bir oluyor.Normalde usb den film izlediğimde hiçbir sorun olmuyor bozulmalar olmuyor ancak bilgisayara bağladığımda bozulmalar oluyor belli bir süre sonra.Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen varsa çok iyi olurdu.Şimdiden teşekkürler.

Görüntü aynen şu şekilde oluyor.

İyi günler;

Bu cihazı kullandığım zaman internette 2 katı ve daha fazla yavaşlama meydana geliyor.Mesela aynı serverden dosya çekiyorum diyelim.Hub u kullandığım zaman en fazla 15kb/s ile dosya çekiyorum hub suz ise 170-180 arasında oynuyor yani tam verim alıyorum.Bunun nedenini ve çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevirim bunun yüzünden doğru düzgün interneti kullanamıyorum cihazmı dandik nedir.
Bu laptop için kampanya ne zaman bitiyor?

İyi günler
Biliginiz varmı bu konuda sadece ingilizce altyazı izleyebiliyoruz.Farklı player ile izleniyor AFTV player kullanamıyorum.
İsmini bilen var mı? Varsa çok makbule geçer. İyi akşamlar.
Öncelikle Merhaba ..

Kardeşim bilgisayar takıldığı için fişi çekmiş ondan sonrada bilgisayar bir daha açılmamış.Dün baktım anakart hariç diğer parçalar sağlam.Bilgisayarın power tuşuna bastığımda sarı ışık yanmıyor ve kırmızıda yanıp sönüyor aniden.Bu sorunu nasıl halledebilirim çözüm önerilerinizi almak istiyorum.Çünkü yapabileceğim birşey kalmadı.Yenisi almak zorunda kalacağız ama piyasada soket 478 anakart nereden bulabiliriz orasıda belli değil.

Aklıma hiçbirşey gelmiyor neden böyle olabileceği hakkında...

Ayrıca anakartın markası ve modeli : Biostar P4M900-M4
Türkiye’nin en iyi üniversiteleri hangileri? Tıplı, tıpsız, eski, yeni?.. (1)

5 Ocak Salı 2010

Üniversite sayısı sürekli artıyor. Peki ya kalite? İşte asıl önemli olan o! Bu konuda dünyanın pek çok ülkesinde farklı kriterlere göre sıralamalar yapılıyor. Genelde de yayın sayısı dikkate alınıyor. Ama önemli olan başka kriterler de var. Ve kriter sayısı ne kadar artarsa sıralamanın güvenirliği de o kadar artıyor.
ODTÜ eski Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut ve arkadaşları, daha önce de bu yönde bir çalışma yapmış ve bu gazetemizde yayımlandığında, büyük yankı uyandırmıştı. Şimdi kriter sayısını artırarak son durumu saptadılar.
Tablolar hazırlanırken, aşağıdaki 9 kriter esas alındı ve bu sıralamada her kriter için listenin en üstündeki üniversiteye 100 puan, diğerlerine de aynı oranda giderek azalan puanlar verildi.
Daha önceki sıralamalarda eski yeni üniversite ayrımı yapılmasına karşın, tıp fakülteleri olan, olmayan diye bir ayrım yapılmamış, bu da tıbbı olan üniversiteler lehine bir durum yaratmıştı. Şimdi o da dikkate alındı. İşte yeni kriterler, bilgi alınan kaynaklar ve 2 farklı kategoride üniversitelerin performans listeleri. Genel tablolar ise yarın.
1) Toplam yayın sayısı (araştırma)-YÖK (2008 yılı için yayımlandı)
2) Kişi başına düşen yayın sayısı (araştırma)-YÖK (2008 yılı için yayımlandı)
3) 2000-2008 arasında çıkan yayınlara 2008’de yapılmış toplam atıf sayısı (araştırma)-ISI
4) 2000-2008 arasında çıkan yayınlara 2008’de yapılmış kişi başına düşen atıf sayısı (araştırma)-ISI ve YÖK
5) 2000-2008 arası yapılan toplam yayın konferans ve atıf sayısı (araştırma) Google Scholar (GS)
6) 2000-2008 arasında öğretim üyesi başına düşen yayın, tebliğ ve atıf sayısı (araştırma)-GS ve YÖK
7) Toplam doktora öğrencisi sayısı (eğitim-araştırma)-ÖSYM
8) Doktora öğrencilerinin toplam öğrenciye oranı (eğitim-araştırma)-ÖSYM
9) Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı (eğitim)-YÖK ve ÖSYM

Kimler hazırladı?

Prof. Akbulut, listelerin 6 ayda bir yenileneceğini ve sürekli geliştirileceğini belirterek, kriterler konusunda şu bilgileri verdi:
“Toplam yayın sayısının sayıca büyük üniversitelerin lehine olduğu düşünülebilir. Ancak o kurumlar da dünya bilimine ülkemiz adına daha çok katkı yapmaktadır ve bu katkıları nedeniyle puan almalıdır. Kişi başına yayın ise, sayıca küçük olsa bile kişi başına üretkenliği fazla olan üniversitelerin bu başarılarının değerlendirilmesi ve motivasyon için gereklidir. Böylece bir yandan büyük üniversiteler toplam üretkenlikten dolayı yüksek puan alırken küçük kurumlar da verimleri yüksek ise fazla puan alabilirler. Performansın sürekliliği 5 ve 6 ile güncelliği ise 1 ve 2 ile ölçülmektedir.”
Bu çalışmada ayrıca şu isimler yer aldı:
Prof. Dr. Nusret Aras, Prof. Dr. Tunçalp Özgen, Prof. Dr. Engin Ataç, Prof. Dr. Ülkü Bayındır, Prof. Dr. Attila Aşkar, Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz ve Prof. Dr. Bilgehan Ögel, Nergis Gürel, Rafet Çevik, Başak Öztürk

Özetin Özeti: Sıralamadaki yerini beğenmeyenler, kızmak yerine, bu enerjilerini performanslarını yükseltmeye harcamalılar. Tabloların değerlendirmesi ise yarın...
ALINTIDIR

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=1181959&AuthorID=67&b=Turkiyenin%20en%20iyi%20universiteleri%20hangileri%20Tipli,%20tipsiz,%20eski,%20yeni..%20%281%29%20&a=Abbas%20Guclu
Gebze yüksek teknolojisinde hazırlık okuyorum bölümüm bilgisayar.Yarım dönemde geçince ne gibi - ve + lar olabilir? Bana geçme diyorlar bazı dersleri alamam karışık olur dönemler karışır vs. Bilgisayar hocalarından biride geçmesinler felan demiş ama çok kararsız kaldım hangisi yapmalıyım?

Cevaplarda ciddi ve seviyeli olursanıza sevinirim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kadıköy
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
İlgi Alanları: Teknoloji / Uzay
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 3.084
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.762
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 486.035 (Bu ay: 58)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.