Şimdi Ara

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
663.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3389 portu sonuçta windows'un standart uzak masaüstü bağlantı portu sağlamlığı konusunda bir şey diyemem diğer portlar içinde aynı şey, eğer istersen bu bağlantı portunu değiştirebilirsin sistem kayıt defterinden. Şimdi soruna gelince

*Ayrıca bağlanacağımız tarafında port yönlendirmesi yapması gerekiyormu

Cevap: Bağlanacağın pc nin port yönlendirmesi olması gerekiyor. Mevcut sahip olduğun yani senin pc de port yönlendirmesi olması gerekmiyor sadece bağlanacağın pc de olması yeterli.

*Windows Güvenlik duvarı,Kaspersky anti hacker ve Kablosuz modemin Firewall ı açık.3389 u Hepsinde mi açmak gerekir yoksa sadece Nat bölümünden mi?

Cevap: Eğer bağlantıyı sağlayamıyorsan açık olan firewall'ları kapatalım güvenlik duvarıda dahil, mesela bazı antivirüs programlarında özellikle internet security olanlarda uzak masaüstü bağlantılarına izin vermen gerek. Son olarak sistem özelliklerinden "Uzak" sekmesinden "uzak masaüstü" "kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" seçeneğinin işaretli olması şart.

• Cevapların için saol.Şimdi bazı şeyler netleşti kafamda.

*Bağlanacağımız pc nin kullanıcı adı ve şifresi olacak,ve bütün ayarlar yapıldıktan sonra bağlan dediğimizde bununla giriş yapıcaz.
    *Port yönlendirmesini yine Bağlanacağımız pc de yapıcaz.
    *Ip adresini Bağlanacağımız pc deki arkadaştan öğrenicez.
    *Uzak masaüstü bölümünde "kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" sekmesi yine Bağlanacağımız pc de açık olacak
    *Eğer bağlantıda sorun olursa Bağlanacağımız pc nin Güvenlik duvarlarına ayar çekicez.

Ya aslında Uzaktaki vatandaşa yardım için bağlanıyoz,Bizden yardım isteyen biri bu ayarları nasıl yapacak.
  • Aslında dediğin gibi yardım edeceğin kişininn bunu yapması çok zor seni bunu bir kereliğine yapıp birdaha sorunsuzca bağlanabilmen için. Eğer anlık yardımcı olmak istersen karşındakine windows msn live yüklü olursa iki taraftada msn deki eylemler menüsünden uzaktan yardım iste seçeneği ile karşıdakinin pc ye bağlanıp yardımcı olabilirsin.
  • Ya bu ayarları uygulamayı şimdilik geçtim ama ileride lazım olabilir tabi.
    Msn üzerinden deneyim dedim,karşı taraf aynı versionu kullansa bile 2 kişide "Uzaktan yardım sun" tıkladığım anda
    Şöyle bir uyarı çıkıyor . " xxxx, Uzaktan Yardım yüklememiş (veya devre dışı) ve davetinizi kabul edemiyor. "
  • quote:

Orjinalden alıntı: xpclient

Ya bu ayarları uygulamayı şimdilik geçtim ama ileride lazım olabilir tabi.
    Msn üzerinden deneyim dedim,karşı taraf aynı versionu kullansa bile 2 kişide "Uzaktan yardım sun" tıkladığım anda
    Şöyle bir uyarı çıkıyor . " xxxx, Uzaktan Yardım yüklememiş (veya devre dışı) ve davetinizi kabul edemiyor. "

Birincisi aynı anda 2 kişiye uzaktan yardım edemezsin, sorunda tam olarak bunumu kast ettin onuda anlamadım ama ben söylemiş olayım. Uzaktan bağlanacağın kişide de sende de msn live yüklü olması gerekiyor. Yine bağlantıyı kesebilecek firewall ların kapalı olması gerek.
  • Hayır farklı zamanlarda,farklı kişilerde denedim,

Her iki pcde Msn sürümleri 8 veya üstü
    Her iki pcde Güvenlik duvarlarında uzaktan yardım açık,
    Her iki pcde kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" sekmesi açık

Karşı taraf uzaktan yardım istediğinde bende kabul diyorum,benim pcde bir pencere açılıyor,bağlanılmaya çalışılıyor diyor(hatta bunun yanında denetimi al,ayarlar ...diye tuşlar da var)ama pencerenin alt kısmında karşı pcnin görüntüsü gelmiyor,

Karşı tarafta Usrobotics modem var,port yönlendirmesi yapmadık zaten Msn nin içinde yaptığımız için.

http://www.usr.com/support/9108a/9108a-tu-ug/wui_security.htm#option9 Şöyle bir sayfa buldum.Eğer Msn de olmasına rağmen yinede prot yönlendirmesi yapmak gerekiyorsa nerden yapılmalı.Us robotics daha karışık,Benim philips modemde daha basitti.

• şunu belirtmeyi unuttum msn deki uzaktan bağlantı herzaman sağlıklı şekilde olmuyor buda yoğunluktan felan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum çünkü çok başıma geldi. msn uzak yardım için port yönlendirmesi felan yapmana gerek yok, ama bağlantı sağlarken interneti meşgul edecek yani bağlantı hızını düşürecek şeyler yapma. Birde msn plus yükleyip öyle dene bağlanmayı. Bağlanıpta görüntü gelmiyorsa karşı taraf masaüstü temasını klasik yapsın, çözünürlüğü değiştirsin birde bunları yapıp dene bakalım.
  • benim uzak bağlantım 1-2 saat çalıştıktan sonra otomatik olarak kopuyor. karşı tarafta bağlandığım bilgisayar kapatılıp açılmadığı sürece tekrar bağlanamıyorum. sizce bunun sebebi nedir?
  • Tahminimce bağlandığınız pc'de güç özellikleri devreye giriyordur.
     UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)
  • KARDEŞ SON RESİMDEKİ ŞİFRE KISMINA ADSL KULLANICI ADI ŞİFRESİNİ Mİ YOKSA BİLGİSAYARA KONULAN ŞİFREYİ Mİ GİRİYORUZ ?? ALAKANA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: black_sea_28

KARDEŞ SON RESİMDEKİ ŞİFRE KISMINA ADSL KULLANICI ADI ŞİFRESİNİ Mİ YOKSA BİLGİSAYARA KONULAN ŞİFREYİ Mİ GİRİYORUZ ?? ALAKANA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Bağlandığın pc deki kullanıcı adı ve şifresini girmen gerekiyor.
  • @bixici kardeş emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Ne zamandır bu konuyu öğrenmeye çalışıyordum bir türlü sağlıklı bir bilgiye ulaşamdım. Kendi bilgisayarımdaki ayarlamaları yaptım, iş yerindeki ayarlamaları yaptıktan sonra inşallah bağlanabilirim.

Tekrar teşekkürler.

Sevgiler, Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bixici

Senin modem ayarlıdır mutlaka yoksa port yönlendirmesi yapmadan olmuyor. Yada modeminde NAT yoktur..

Port no su önemli mi? herhangi birşey girdsek olur mu? 1000 gibi mesela
  • quote:

Orjinalden alıntı: minimalist
    Port no su önemli mi? herhangi birşey girdsek olur mu? 1000 gibi mesela

Evet port numarası önemli bu numaranın doğru girilmesi gerekiyor, mesela windows xp'nin uzak masaüstü bağlantı portu 3389' dur. Bunu istersen sistem kayıt defterinden değiştirebilirsin istediğin bir port numarasıda tanımlayabilirsin. Mutlaka modem üzerinde port ve IP yönlendirmesi yapman gerekiyor.
  • 15 Nisan 2006 tarihli, @bixici isimli arkadaşın "bunu nasıl yaparım" sorusuna verdiğim cevap. Hiç olmazsa bir teşekkür edebilirdi.
    http://resim.donanimhaber.com/m_6645603/mpage_1/key_//tm.htm#6655497

masaüstüne erişmek istediğiniz bilgisayarın sistem özellikelrine girip uzaktan erişimi aktif hale
    getirmeniz gerekmektedir.

ardından windows firewall ayarlarına girin.

uzak masaüstüne hangi network'dan erişecekseniz o network için uzak masaüstü portu
    olan 3389'u firewall'dan açmanız gerekir.

eğer modeminizin arabiriminde de bu yönetimler varsa port forwarding ile 3389
    numaralı portu bilgisayarınızın modeminiz tarafından atanan dahili IP sine
    yönlendirmeniz gerekir.

yukarıda anlatılanların hepsini yaptıysanız artık başka bilgisayardan masaüstü
    erişimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

kolay gelsin...

• Serdar arkadaşım üzerinden 2 yıl geçmiş, ayrıca senin anlattığın windows üzerindeki ayarlar sadece modem üzerindeki ayarların nasıl yapılacağı ile pek birşey bahsetmemişsin. Neyse yinede teşekkür ederim bilgi verdiğin için.
  • PayLaşım için teşekkürLer arkadaşLar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mfk86

PayLaşım için teşekkürLer arkadaşLar

+1
  • arkadaşım ağzına sağlık mükemmel güzellikte anlatmışsın ya rica etsem ben bu konularda biraz zayıfım bana yardımcı olurmusun gelişmem için .......saygılar elçin bana mail at emi hoşkal
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.