Şimdi Ara

Uydunet & Kablonet IP değiştirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
59.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    not 2: modem ile bilgisayara giren ethernet kablosu arasında router gibi ağ çoklandırcı donanım varsa çalışmaz.

http://rapidshare.com/files/194021505/rapid.cmd

linkteki dosyayı indirin 1kb bişey.

daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin. daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip %80 değişmiş olacaktır. ben bu yöntemi 2 yıldır kullanıyorum ve tüm arkadaşlarıma yolladım dosyayı.

ayrıca jdownloader adlı programın ayarlarından dosyayı indirdikten sonra bu dosyayı aça tıklayıp indirmiş olduğunuz dosyaı seçerseniz; program her indirmeden sonra dosyayı açıp IP yi değiştirir ve diğer dosyaları indirmeye devam eder. kısaca rapidshare için çözüm.

Açılmış benzer konular;

kablo internet ip değiştirmek >http://forum.donanimhaber.com/m_26172293/tm.htm
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canx -- 6 Mart 2011; 16:04:08 >
  • uydunet ipleri kafasına göre değiştiriyor artık hiçbir yöntem işlemiyor
    en iyisi 444 0 126yı arayıp ip değiştirmek de her seferinde olmaz
  • hayır modem açıp kapamaya gerek yok. normalde olması gerekli 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum. modeminizin markası neydi acaba.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canx -- 6 Mart 2011; 16:04:15 >
  • bende de sceintific atlanta modem var. Ama hiç bir şekilde ip değiştirmeye muvaffak olamadım.
  • aynı modemden var bende de türksattan almıştım. bu yöntem bende çalışıyor neden sizde olmadı anlam veremedim.
  • Bende de çalışıyor jdownloader da kullanıyorum, xp olması lazım işletim sisteminin yalnız..
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canx -- 6 Mart 2011; 16:05:10 >
  • aynı modemden var bende de türksattan almıştım. bu yöntem bende çalışıyor neden sizde olmadı anlam veremedim.
    Bende de çalışıyor jdownloader da kullanıyorum, xp olması lazım işletim sisteminin yalnız..

sistemim xp.

Mac adresi değiştiriyorum olmuyor., cmd dosyasını kullandım olmuyor.... ne yapsam olmuyor..
  • Senin yüzünden internetim koptu be :D
    Arkadaşlar denemeyin işe yaramıyor. Hatta bağlantınızı engelliyor. Çözümü için bağlantı özelliklerinden internet iletişim kuralını seçip özellikler deyin. oto ip al deyip kapatın. yeniden başlantınca neti bağlantı gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sin37

quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

uydunet ipleri kafasına göre değiştiriyor artık hiçbir yöntem işlemiyor
    en iyisi 444 0 126yı arayıp ip değiştirmek de her seferinde olmaz

Müşteri Hizmetlerini arayıp sordum. Bilgisayar ya da ethernet kartı değişmediği sürece ip adresi değişmez dedi.
    Ben de siz değiştirin dedim. İşlem yaptı, tamam değişti dedi. Modem resetledim. Baktım yine değişmemiş.

bence yaptım deyip yapmamıştır, çünkü benim bildiğim ip merkezden çabucak değiştirilebiliyor, ayrıca ethernet kartının değişmesi lazım dediği şey zaten tamamen saçmalık, o cahil MAC adresiyle karıştırmış, Allah bilir ip ile MAC adresinin ne olduğunu bile bilmiyordur

• Sonunda uydunet ip mi değiştirebildim. Fakat router kullandığım zaman ip değişmiyor. Sadece modemi bilgisayara direk bağladığımda ip değişiyor. Netmaster WDS 540 router kullanıyorum. Router kullanıp da ip değiştirebilen var mı? Yardımlarınız bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftv

Sonunda uydunet ip mi değiştirebildim. Fakat router kullandığım zaman ip değişmiyor. Sadece modemi bilgisayara direk bağladığımda ip değişiyor. Netmaster WDS 540 router kullanıyorum. Router kullanıp da ip değiştirebilen var mı? Yardımlarınız bekliyorum.

Arada router varsa değişmez. Ip nasıl değiştirdiniz aylar önce yapılan güncellemeden sonra bilinen yöntem işlemiyordu
  • ipconfig /release
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

komutlarını metin belgesi açıp içine kopyalayarak farklı kaydet deyip ipdegistir.bat olarak kaydediyoruz.
    Bu bat dosyasını çalıştırdığımızda ip değişiyor.

NOT: internet bağlantı adınızı yerel olarak değiştirilmesi gerekiyor.
  • teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 21 Ağustos 2009; 1:10:08 >
  • artık değişiyomu bu haberi bekliyorumda uydunete geçmek için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakin

artık değişiyomu bu haberi bekliyorumda uydunete geçmek için ?

Değişiyor
  • Hemen başvuruyorum :D
  • çalışıyormu ??
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.