Şimdi Ara

Uydunet & Kablonet IP değiştirmek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
59.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WIZARD of WOR

Bende Speedtest.net sitesinde hız ve ping testi yaparken ISS (İnternet servis sağlayıcı) olarak Türk Telekom görünüyür.Ama Uydunet kullanıyorum.Orada Turksat Uydu Haberleşme yazması gerekmiyor mu?Bu Uydunetin abna verdiği IP ile alakalı mı.Uyduneti arayıp IP değiştirsem Bu durumda değişir mi?Son olarak ping zamanlarımı ve download zamanlarımı etkiler mi bu durum.Çünkü TTnet ile aynı ping sürelerini veriyor bende şu anda uydunet.Bu durum normal midir?

Ping süresini etkileyeceğini sanmıyorum. Müşteri hizmetlerini arayın. Durumu anlatın 92 ile bağlayan bir ıp verirlerse uysunet yazacaktır.
  • Hmm.Sağol hocam.Ama benim merak ettiğim şey acaba birşey değişir mi?

Yani fiber optik falan deniliyor ya uydunet için.O zaman niye Telekom olayı var hala?Acaba heryerde fiber optik yok mu?

Bazı sitelerdeki test sonuçlarında 8 -10 ms lik ping sonuçları var.Eskişehir,İstanbul serverlarına atılmış.Biryerlerde görmüştüm.Şimdi bulsam koyacağım buraya ama hatırlamıyorum.Bende ise 20 ms nin altına inmiyor.Haliyle yurtdışına 150 ms.en az.Oyunlarda falan eziyet çektiriyor bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press_Play_On_Tape -- 5 Nisan 2010; 12:12:33 >
  • müşteri hizmetlerini aramıştım, dinamik ip 1 gündede değişebilir 1 ayda aynı kalabilir demişlerdi, statik ip de hep aynı kalırmış,
    burdaki ve internetteki tüm yöntemleri denememe ramen ip değişmedi, ancak kendi kendine 3-4 günde bir değişiyor.

bide bişi daha denedim, usb modemin mac adresi değişirse ipde değişirmiş dedi birisi, mesela başka bir bilgisayardan yada modemden internete bağlanırsan gibi,
    bende modemi ethernet yerine usb den bağladım ve ip değişti, ama tekrar ethernetden bağlarsam aynı ipye geri döndü.
    yani 2 ip değiştirebiliyorum en fazla, mac adresini değiştirmenin yolu olursa daha çok değiştirilebilir belkide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NemesisR3 -- 11 Nisan 2010; 19:28:08 >
  • tamam bu yöntem sadece xp de çalışıyorsa şu şekilde yapsak bende win7 ultimate var xp mode var biliyorsunuz onunla çalışırmı deneyen oldumu?
  • Bilgisayarıma aynı anda XP ve WİN 7 Ultimate 32 kurdum.XP den açıp ip değiştiriyorum.Sonra yeniden başlatıp WİN 7 ile açıyorum İP değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xMANİTUx

Bilgisayarıma aynı anda XP ve WİN 7 Ultimate 32 kurdum.XP den açıp ip değiştiriyorum.Sonra yeniden başlatıp WİN 7 ile açıyorum İP değişiyor.

iyi fikir başka yolu yok zaten
  • xp modu kursak w7 ye?

yine mi olmaz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

not: windows xp de çalışır.
    not 2: modem ile bilgisayara giren ethernet kablosu arasında router gibi ağ çoklandırcı donanım varsa çalışmaz.

http://rapidshare.com/files/194021505/rapid.cmd

linkteki dosyayı indirin 1kb bişey.

daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin. daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip %80 değişmiş olacaktır. ben bu yöntemi 2 yıldır kullanıyorum ve tüm arkadaşlarıma yolladım dosyayı.

ayrıca jdownloader adlı programın ayarlarından dosyayı indirdikten sonra bu dosyayı aça tıklayıp indirmiş olduğunuz dosyaı seçerseniz; program her indirmeden sonra dosyayı açıp IP yi değiştirir ve diğer dosyaları indirmeye devam eder. kısaca rapidshare için çözüm.

Açılmış benzer konular;

kablo internet ip değiştirmek >http://forum.donanimhaber.com/m_26172293/tm.htm

Merhaba,
    Öncelikle konuyu paylaşan arkadaşa teşekkür ederim bu yöntem bende işe yaradı

Ben Netmaster CXC-150 modem kullanıyorm arada başka hiçbir şey yok
    İşletim sistemim VİSTA idi, bu yöntem çalışmadı
    Bilgisayara format atıp XP kurdum ve denilenin aynısını yaptım
    Şimdi IP numaram değişiyor
    Ve modemi açıp kapatmaya gerek yok
    O dosyaya tıklayınca bağlantıyı kesiyo ve 10-15 saniye içinde geri bağlanıyo
    bağlanınca IP değişiyor

TAVSİYE EDİLİR

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

xp modu kursak w7 ye?

yine mi olmaz acaba?

modla filan olacak iş değil. normal xp kurulu olması gerekiyor.

@citcitcit

olduğuna sevindim.
  • arkadaşlar bende şu kampanyalı motorola modemden war onunla ilgili bişey yazan yok gibi göremedim yani onda nası bi yöntem izliyoruz bilen warmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brifing

arkadaşlar bende şu kampanyalı motorola modemden war onunla ilgili bişey yazan yok gibi göremedim yani onda nası bi yöntem izliyoruz bilen warmı?

Ip değiştirme yöntemi modeme göre farklılık göstermiyor.
  • Arkadaşlar bende win7 kullanıyorum modemim motorola svg1501-cn ve acil ip adresimi değiştirmem gerekiyor. Bircok sey denedim ama hicbiri ise yaramadı Lutfen yeni bir yontem bilen yokmu?? Yarım saatte değiştirsede,elle yapılsada yaparım acil lazım. Bide ben 192.168 .. başlayan ip yi demiorm. Şu ip adresini nasıl değiştircem şu anki bu 94.54.70.104 Lutfen yardım. Şimdiden teşekkurler
  • kardeş ben windows 7 kullanıyorum

Scientific Atlanta epc 2203 modemim var ve içine bir türlü giremiyorum ,

yukarıda verilen şifreler işe yaramıyor .... onu bırakın bat dosyası kullanarak ip değiştiremiyorum ,

rapidshare belasında kurtulmak için ip değiştirmem gerekiyor ,

yardımcı olursanız sevinirim ,,, ieş yarar bir bat dosyası varsa windows 7 de çalışan çok makbule geçer ,,,

mail adresim ;

antiochean@hotmail.com .....
  • Herşey iyi güzel de bu sleep komutu da ne? Benim komut satırı tanımıyor o komutu.

XP Professional SP3

//

İyi güzel dediğime bakmayın. IPyi maalesef değiştiremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !b0 -- 22 Ağustos 2010; 12:35:16 >
  • peki beyler ben tvye bağlıyorum neti youtube a tvden girebilmem için tvnin ayarlarından dns değiştimem lazım fakat dns içinde ip numaralarını soruyor modemin alt ağ maskesi falan gibi bu modemim cxc-150 ip ile modem ipsini nasıl bulurumda tvde dns değiştiririm bilen var mı?
  • evet beyler konuyu özetliyorum. bende 2 bilgisayar var win 7 ve xp. ilk msjda verilen link ile xp de degişiyor sorun yok ama windows 7 ile ne yaparsan yap degişmiyor . en iyisi xp yükleyin rahat edin. xp dede switch ile bilg. başlatınca sınırlı baglantı diyor. modemi resetleyince düzeliyor anca. çok dandik uydu net . telefonla destekteki adamlar hostları silme işlemini bile bilmiyor çok dandik ama yapacak bişey yok. al birini vur ötekine
  • quote:

Orijinalden alıntı: tygun

evet beyler konuyu özetliyorum. bende 2 bilgisayar var win 7 ve xp. ilk msjda verilen link ile xp de degişiyor sorun yok ama windows 7 ile ne yaparsan yap degişmiyor . en iyisi xp yükleyin rahat edin. xp dede switch ile bilg. başlatınca sınırlı baglantı diyor. modemi resetleyince düzeliyor anca. çok dandik uydu net . telefonla destekteki adamlar hostları silme işlemini bile bilmiyor çok dandik ama yapacak bişey yok. al birini vur ötekine

win7 64 bit kullanıyorum.. yukarıda açıkladığım yönetmle değiştirebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

quote:

Orijinalden alıntı: tygun

evet beyler konuyu özetliyorum. bende 2 bilgisayar var win 7 ve xp. ilk msjda verilen link ile xp de degişiyor sorun yok ama windows 7 ile ne yaparsan yap degişmiyor . en iyisi xp yükleyin rahat edin. xp dede switch ile bilg. başlatınca sınırlı baglantı diyor. modemi resetleyince düzeliyor anca. çok dandik uydu net . telefonla destekteki adamlar hostları silme işlemini bile bilmiyor çok dandik ama yapacak bişey yok. al birini vur ötekine

win7 64 bit kullanıyorum.. yukarıda açıkladığım yönetmle değiştirebiliyorum

bende windows 7 kullaniyorum yukarida açiklanan hiçbir yöntemle değişmedi ip numaram ama bu yöntemle değişiyor hiçbir program yüklemeye gerek yok

Boş bir notepad belgesi açalım ve aşağıdaki kodları içine kopyalıyalım.Kaydederken uzantısını .txt değilde .bat olarak kaydedelim.
    ipconfig
    ipconfig /release
    pause
    ipconfig /renew
    pause
    Sonra oluşturduğumuz .bat uzantılı dosyaya tıklayalım ve tıklar tıklamaz internet bağlantımız kopacaktır.Sonra modemin elektrik kablosunu çıkartıp 10 saniye bekliyoruz ve yeniden modeme takıyoruz.Status ışığı yanana kadar bekliyoruz.Ve .bat uzantılı dosyadayken SPACE tuşuna basıyoruz ve IP’miz değişiyor.

bende 1 2 denemede yaptim ip degişti win7 32 ve 64 bitte de bundan baska bir yontem yok şu anda ip degistirmek için modemin elektrik baglantisini kesmeden olsa daha iyi olurdu

• bende windows 7 kullaniyorum yukarida açiklanan hiçbir yöntemle değişmedi ip numaram ama bu yöntemle değişiyor hiçbir program yüklemeye gerek yok

Boş bir notepad belgesi açalım ve aşağıdaki kodları içine kopyalıyalım.Kaydederken uzantısını .txt değilde .bat olarak kaydedelim.
    ipconfig
    ipconfig /release
    pause
    ipconfig /renew
    pause
    Sonra oluşturduğumuz .bat uzantılı dosyaya tıklayalım ve tıklar tıklamaz internet bağlantımız kopacaktır.Sonra modemin elektrik kablosunu çıkartıp 10 saniye bekliyoruz ve yeniden modeme takıyoruz.Status ışığı yanana kadar bekliyoruz.Ve .bat uzantılı dosyadayken SPACE tuşuna basıyoruz ve IP’miz değişiyor.

bende 1 2 denemede yaptim ip degişti win7 32 ve 64 bitte de bundan baska bir yontem yok şu anda ip degistirmek için modemin elektrik baglantisini kesmeden olsa daha iyi olurdu

• ben 2 yıldır kullanıyorum xp de sorunsuz degişiyor modemi kapamaya bile gerek yok , ttden bile hızlı degişiyor , degişmiyen xp ye geçsin rahat edin ,bu arada programı verenede teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.