Şimdi Ara

Uydunet & Kablonet IP değiştirmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
59.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla yarıyo normal yani ttnetti suparonlineydi yarıyo ama kablolunun ayarlarımı değişik bilmiyorum ilkez kullanıyorum...
  • benimde çok işime yarayacak ..
  • Selam Bu Yöntem Çalışıyor Şuan Bile 6 kere Denedim sonuç süper her seferinde ip değişti.
    quote:

ip değiştirmek ;

başlat çalıştır cmd yazın ve enterlayın

gelen pencerede komut satırına ipconfig /release yazın ve bekleyin ipnizin değerleri 0lı bir şekilde gelcek karşınıza sora modeminizi fişten 10saniye kadar çektikten sonra geri takın ve ipconfig /renew yazın ipniz değişecektir ve rapid-share gibi download sitelerinden rahatlıkla downloadunuza devam edebileceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sen_ates

UYDUNET KULANIP RAPİDİ FREE KULANAN BURAYA (KAÇIRMAYIN)
    DOSYALARI İNDİRİN
    daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin.
    daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip değişmiş olacaktır. ERTAN UNVER E tşklr
    daha sonra
    **** Auto Downloader PROGRAMININ güncellemeyi yapın kurun
    rapid.cmd yide**** Auto Downloader bulundugu yere taşıyın
    programı açın

AYARLAR-
    1.AUTOMATİCALLY START DOWNLOANDDER WHEN PROGRAM STARS ETKİN KIL
    2.RUN THİS PROGRAM DURİNG LONG WAİT ETKİN KIL VE YANINDAKİ YERDEN RAPİD.CMD DOSYASINI GÖSTER
    3.AYARLARI KAYDET
    4.en son burası ÇOK ÖNEMLİ 2 saat bu ayrıntıyı göremedim**** AUTO DOWNLOANDER DA rapid adresini yapştırdıgımızda url ekle ve indiriciyi başlat dedigim
    iz zaman RAPİD.CMD dosyasını çalıştır-iptal ekranı gelecek burada çalıştır demeden önce BUNU HER SEFERİNDE YAP demeLİSİNİZ
    hayırlı olsun

http:/****.com/files/194021505/rapid.cmd
    http://www.softpedia.com/progDownload****-Auto-Downloader-Download-118376.html

rapid cmd dosyasını hangi butondan ekliyoruz bir türlü göremedim acaba resimli anlatım yapabilirmisin yada daha detaylı bir açıklama yapabilirmisin ?

Şimdiden teşekkürler.

• Tamam dostum malum gece yarısı gözümden kaçmış buldum bu arada indirdiginiz dosyayı göremezseniz programdan yer gösterirken indirdiginiz dosyaya sağ tıklayın düzenle deyin not defteri açılır burdan rapid.cmd yazın ve altdaki tür yerinede tüm uygulamarı seçin farklı kaydedin bu sefer rapid auto downloader rapid dosyanızı görecektir.

Hayırlı Geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sen_ates

UYDUNET KULANIP RAPİDİ FREE KULANAN BURAYA (KAÇIRMAYIN)
    DOSYALARI İNDİRİN
    daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin.
    daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip değişmiş olacaktır. ERTAN UNVER E tşklr
    daha sonra
    **** Auto Downloader PROGRAMININ güncellemeyi yapın kurun
    rapid.cmd yide**** Auto Downloader bulundugu yere taşıyın
    programı açın

AYARLAR-
    1.AUTOMATİCALLY START DOWNLOANDDER WHEN PROGRAM STARS ETKİN KIL
    2.RUN THİS PROGRAM DURİNG LONG WAİT ETKİN KIL VE YANINDAKİ YERDEN RAPİD.CMD DOSYASINI GÖSTER
    3.AYARLARI KAYDET
    4.en son burası ÇOK ÖNEMLİ 2 saat bu ayrıntıyı göremedim**** AUTO DOWNLOANDER DA rapid adresini yapştırdıgımızda url ekle ve indiriciyi başlat dedigim
    iz zaman RAPİD.CMD dosyasını çalıştır-iptal ekranı gelecek burada çalıştır demeden önce BUNU HER SEFERİNDE YAP demeLİSİNİZ
    hayırlı olsun

http:/****.com/files/194021505/rapid.cmd
    http://www.softpedia.com/progDownload****-Auto-Downloader-Download-118376.html

linkler çalışmıyor

• Acaba bu şekilde ip değiştirince dl hızı etkileniyor mu?Bende bazen hız 4-5 mb oluyor.İp değiştirince hız eski haline geliyor.Bilgisi olan var mı?
  • by_erdal21

Etkilemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftv

ipconfig /release
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

komutlarını metin belgesi açıp içine kopyalayarak farklı kaydet deyip ipdegistir.bat olarak kaydediyoruz.
    Bu bat dosyasını çalıştırdığımızda ip değişiyor.

NOT: internet bağlantı adınızı yerel olarak değiştirilmesi gerekiyor.

Teşekkürler calışıyor.
  • yukarıda yazılan bütün yolları denedim ama başarılı olmadı xp kullanıyorum kablo modem cme075 bir de wrt54gc router var
  • Windows7'de bunu nasıl çalıştıracağız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Windows7'de bunu nasıl çalıştıracağız?

http://rapid_share.com/files/288252837/ipdegistir.rar

linkdeki dosyayı win xp için sorunsuz. Vista için komut dosyasını çalıştırdıkdan sonra modemin fişini çekip takınca ıp değişiyordu. Ama win 7 için bir çözüm bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemduy

yukarıda yazılan bütün yolları denedim ama başarılı olmadı xp kullanıyorum kablo modem cme075 bir de wrt54gc router var

Xp kullanıcısı olarak sorunsuz şekilde kullanıyorum.Vereceğim linkte videolu anlatım da var.Modem fişini çekmeye gerek yoktur.Bende router kullanıyorum problem olmaz.

http://rapid-share.com/files/323047127/kablo.zip.html (-) linkini kopayalayıp (-) tireyi siliniz.

Not:Videolu anlatım için tekrar link verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal21 -- 19 Aralık 2009; 17:14:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: by_erdal21

quote:

yukarıda yazılan bütün yolları denedim ama başarılı olmadı xp kullanıyorum kablo modem cme075 bir de wrt54gc router var

Xp kullanıcısı olarak sorunsuz şekilde kullanıyorum.Vereceğim linkte videolu anlatım da var.Modem fişini çekmeye gerek yoktur.Bende router kullanıyorum problem olmaz.

http://rapid-share.com/files/323047127/kablo.zip.html (-) linkini kopayalayıp (-) tireyi siliniz.

öncelikle cevabın için teşekkürler..
    fakat videodaki işlemlerin aynılarını yaptım değişen bir şey olmadı. hala ip değiştiremiyorum..
    sorun nerede çözemiyorum programın komutları hepsi videodaki gibi işledi ama ip değişmedi
    ağ bağlantılarında internet bağlantısı diye bir ağ geçidi war acaba sorun ondan mı kaynaklanıyor çünkü onun dışındaki herşey videodaki gibi oldu.
     Uydunet & Kablonet IP değiştirmek
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by_erdal21

quote:

öncelikle cevabın için teşekkürler..
    fakat videodaki işlemlerin aynılarını yaptım değişen bir şey olmadı. hala ip değiştiremiyorum..
    sorun nerede çözemiyorum programın komutları hepsi videodaki gibi işledi ama ip değişmedi
    ağ bağlantılarında internet bağlantısı diye bir ağ geçidi war acaba sorun ondan mı kaynaklanıyor çünkü onun dışındaki herşey videodaki gibi oldu.
     Uydunet & Kablonet IP değiştirmek

Arada router var ise ıp değişmez, ama yeni bir yöntem bulunduysa değişebilir.

• evet arada wireless router var değişme şansı yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

Arada router var ise ıp değişmez, ama yeni bir yöntem bulunduysa değişebilir.

Ben değiştiriyordum eskiden. Geçen gün denedim olmadı ancak tam hatırlayamamdan kaynaklanıyor olabilir.

Özetle dhcp yerine router setupında statik ip seçiyordum; statik ip seçince eski değerleri koruyordu ve ip kısmının ise elle son 3 rakamını değiştiriyordum. Yeni kablonet aboneliğimoe ise ilk denememde yapamadım. Belki de kullanılan bir ip girdim ve çakışma oldu bilemiyorum. Ama oluyor yani bizzat biliyorum.
  • Xp sp3 kullanıyorum.Adsl kablosuz modem(linksys wag200g) ile kablosuz bağlanıyorum.İp değiştirmede neden sorun yaşıyorsunuz anlamadım.Yapılması gerekenleri yapmış gibi görünüyorsunuz.Router ile ilgisi olacağını düşünmüyorum.İp dosyasını çalıştırırken ağ bağlantısı kopup bağlanıyor mu?Yoksa hiçbir tepki vermiyor mu?
  • ewt kopup tekrar bağlanıyor ama ip değişmiyor resimde gözüken ağ geçidinden kaynaklanıyo olabilir mi çünkü videoda sizin bilgisayarınızda ağ geçidi yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

http://rapidshare.com/files/194021505/rapid.cmd

linkteki dosyayı indirin 1kb bişey.

daha sonra ağ bağlantılarıma girip, soldan ağ bağlantılarını göstere tıklayın, internet için kullandığınız bağlantının ismini internet olarak değiştirin. daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın dos penceresi açılacak. yaklaşık 10 saniye filan bekledikten sonra ip %80 değişmiş olacaktır. ben bu yöntemi 2 yıldır kullanıyorum ve tüm arkadaşlarıma yolladım dosyayı.

ayrıca jdownloader adlı programın ayarlarından dosyayı indirdikten sonra bu dosyayı aça tıklayıp indirmiş olduğunuz dosyaı seçerseniz; program her indirmeden sonra dosyayı açıp IP yi değiştirir ve diğer dosyaları indirmeye devam eder. kısaca rapidshare için çözüm.

XpSp3+Brg 35302 Kablo MOdem kullanıyorum.Sorunsuz çalışıyor.Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.