Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: balgat1167 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.465
Cevap
40
Favori
235.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: moffaka

Merhaba, receiver arıyorum özellikleri;

iptv

uygulama yükleyebilme

4K yayın izletebilme (uydudan 4k izleyebiliyor muyuz bilmiyorum)

donmamalı

usb den hdd takılmalı ve 4k videoyu okuyabilmeli

klavye mouse takılmalı (böyle receiver varmı onu da bilmiyorum.)

Bu özelliklerin tamamına sahip ürün varmıdır arkadaşlar?

Donanım konusunda bilgiliyimdir aslında ama receiver cahiliyim diyebilirim hayatımda ilk defa müstakil yerde oturduğum için ilk defa antenim olacak ve neyi seçeceğime şaşırdım.

Teşekkürler.

Sıraladığınız bütün kriterleri "hibrid android" cihazlar karşılar ancak.

Hiremco Impala ve Mecool K5 cihaz, hibrid android cihaz olup, cihazda uydu yayınları için tuner girişi de bulunmaktadır. Sıralı kriterlerin tamamını da karşılar. Temin için Google 'dan araştırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 17 Mart 2021; 12:17:8 >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Bende dün impalayı scroll youtube kanalında izledim, gerçi testini yapmadı anlattı sadece. Son olarak uydudan tv kanalı izlerken 4K izleyebiliyor muyuz? internetten 4K açmaktan bahsetmiyorum. çanak antenden bu receiverler ile..

• quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

Teşekkür ederim. Bende dün impalayı scroll youtube kanalında izledim, gerçi testini yapmadı anlattı sadece. Son olarak uydudan tv kanalı izlerken 4K izleyebiliyor muyuz? internetten 4K açmaktan bahsetmiyorum. çanak antenden bu receiverler ile..

Evet, önerdiğim her iki cihazda bulunan s905x3 işlemci ile 4K uydu yayınları sıkıntısız izlenebilmektedir.

Yalnız bu tipten "android hibrid" cihazlarda, uydu yayınlarını sıkıntısız izleyebilmek için, cihaza konulan uydu tuner'inin kalitesi büyük önem taşır. Çünkü herhangi bir cihazın uydu tuner'i; herhangi bir uydu frekansının sinyalini ne kadar "alt eşik seviyesi" nden yakalayabilirse, uydu yayınları da o ölçüde sıkıntısız izlenebilir hale gelir.

Cihazı almadan önce, cihazın uydu tuner katı içinde hangi marka/model demodülatör kullanıldığını öğrenebilirseniz, uydu yayınlarının sıkıntı - sıkıntısız izlenebileceği hakkında bir kanaat bildirmek mümkün olabilir. Bu forumda, bu tip hibrid cihazları, @MacrosReborn nick'li üye, teknik özellikleri itibariyle daha yakından incelemişti. Impala cihazın demodülatör bilgilerini öğrendikten sonra, bu üye ile iletişime geçerseniz, ikinci paragrafta belirttiğim husus hakkında daha yakın bir kanaat bildirecektir, diye değerlendirmekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 17 Mart 2021; 17:37:22 >

• bi technisat alıp geçmek lazım en iyi görüntü cipsetleri onlarda sanırım vu kore cihazlarda iyi galiba

• Merhaba arkadaşlar. D-Smart kutu ile şöyle bir sorun yaşıyorum. Kutudan mı kaynaklı, merkezi sistemden mi acaba?
    Yayın kaynağı yatay olan bir kanaldan dikey olan bir kanala geçince sinyal yok diyor. 10 saniye bekleyince görüntü geliyor. Yataydan yataya geçerken sorun yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltazar76 -- 27 Mayıs 2021; 16:37:2 >
  • Merhabalar
    IP tv ve normal uydu yayınları için HD uydu alıcısı arayışı içindeyim

Octagon SX88+ SE WL modelini beğendim ancak satış yapan yer bulamadım

Bu yüzden alternatif Sineplus 4K ve hiremco turbo modellerini yöneldim
    Muhtemelen İkiside aynı cihaz sadece farklı marka basılmış

Bu cihazlarda IP tv ve normal uydu kısmı dışında
    Netflix youtube Amazon TV web tarayıcı vs. gibi konularda hangi cihazı almak daha iyi bir tercih olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Sıraladığınız bütün kriterleri "hibrid android" cihazlar karşılar ancak.

Hiremco Impala ve Mecool K5 cihaz, hibrid android cihaz olup, cihazda uydu yayınları için tuner girişi de bulunmaktadır. Sıralı kriterlerin tamamını da karşılar. Temin için Google 'dan araştırınız.

Alıntıları Göster

Hocam merhaba yıllardır kullandığımız next minix uydu alıcımızın kumandası bozulması üzerine kumanda alacağıma bari üzerine biraz daha koyup hd alıcı alayım dedim.

Tavsiyeniz ne olur acaba)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Hocam merhaba yıllardır kullandığımız next minix uydu alıcımızın kumandası bozulması üzerine kumanda alacağıma bari üzerine biraz daha koyup hd alıcı alayım dedim.

Tavsiyeniz ne olur acaba)

Alıntıları Göster

Elektronik yedek parça satıcılarına minix cihazın kumandasıyla beraber giderseniz, 10 - 15 TL'ye uyumlu kumanda satın alabilirsiniz. Yani minix cihazınız çalışıyorsa, boşa masraf etmeyin.

Yine de cihazı değiştireyim fikrindeyseniz ve bireysel çanak anten kullanıyorsanız, uydu cihazı olarak Dreamstar Master cihazı tavsiye ederim.

Merkezi uydu çanaktan yayın alıyorsanız, Dreamstar A5 cihazı tavsiye ederim.

Önerdiğim cihazlar biraz pahalıdır. Fakat kullanımda rahat edersiniz.

Merkezi çanak hocam apartmanın.
    Hd kanallar ses var görüntü yok ve görüntü çamur o yüzden hd alıcı alma zamanı geldi.

Daha uygun fiyatlı önerileriniz var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Merkezi çanak hocam apartmanın.
    Hd kanallar ses var görüntü yok ve görüntü çamur o yüzden hd alıcı alma zamanı geldi.

Daha uygun fiyatlı önerileriniz var mı acaba?

Merkezi uydu sistemi için daha uygun fiyatlı önerim yoktur maalesef...

Merkezi sistemlerde sinyal zayıftır genellikle... Bu nedenle merkezi sistemde uydu cihazı kullanacaklara, dvb-s2x tuner'li cihaz tavsiye ediyorum.

• Scart destekleyen kasalı modellerden receiver tavsiye eder misiniz? Yaşlı evinde tüplü televizyon için kullanılacak. Tek kriter sorun çıkarmaması...

• quote:

Orijinalden alıntı: Devridünya

Scart destekleyen kasalı modellerden receiver tavsiye eder misiniz? Yaşlı evinde tüplü televizyon için kullanılacak. Tek kriter sorun çıkarmaması...

Üstat MAGBOX PLUTON S aldım. TKGS güncellemesi de var. Bizimkiler gayet memnunlar.

• Hayırlı olsun hocam, ben de Next 2023 aldım.

Hocam selam. Merkezi sistem için uydulu Android'i box önerisi alabilir miyim ? 4k olmasına gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Hocam selam. Merkezi sistem için uydulu Android'i box önerisi alabilir miyim ? 4k olmasına gerek yok.

Merkezi sistem için tek bir android cihaz var. O da Dreamstar A5 modelidir.

Android cihaz olarak çok model var da... merkezi sistem için mecburen dreamstar a5 modelini almak zorundasınız.

Teşekkürler hocam. PEki düz reciever öneriniz var mı ? Bugün televizyoncuya uğradım redline g140 önerdi emin olamadım.

• quote:

Teşekkürler hocam. PEki düz reciever öneriniz var mı ? Bugün televizyoncuya uğradım redline g140 önerdi emin olamadım.

Merkezi sistemde kullanacağınız için, satın alacağınız uydu cihazı, sinyal sıkıntısı yaratmaması açısından dvbs2x tuner'li olmalıdır.

Dvb-s2x tuner'li cihazları araştırın ve marka/modelleri buraya yazın. Sonra görüşümü bildireyim. Ama iç piyasada dvb-s2x tuner'li eli ayağı düzgün cihaz yok gibi...

Aliexpress'te dvb-s2x tuner'li olarak bir kaç marka var.

Teşekkürler. Aliexpress uzun sürer benim için. Tr içinde baktım şimdi yok gibi. Next 2023 vs iş görmez mi hocam ?

• quote:

Teşekkürler. Aliexpress uzun sürer benim için. Tr içinde baktım şimdi yok gibi. Next 2023 vs iş görmez mi hocam ?

Hiç iş görmez maalesef... O cihazın işlemcisi çok çok yavaş. Kanal değişimi 2 - 3 saniye civarı.

Uydu cihazı edinirken belli bir hızın altına inmemek lazım. Cihazın kapasitesi yetersiz kalınca, 3 - 5 kuruş daha verip, keşke iyi birşey alsaydım dedirtir.

Değindiğim dvb-s2x tuner'li olarak yurtiçinde pek seçenek yok gibi.

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.