Şimdi Ara

üst komşu ses sorunu nasıl çözerim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
29.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biz öğrenciyiz ve üst katımızda 3 çocuklu bir aile oturuyor.

Sürekli kavga sesleri (anne çocuklarına bağırıyor genelde), çocukların yere vura vura koşması, sürekli eşyaların yerini değiştirmeleri, yüksek sesde televizyon vs. ne ararsanız var, hepsi de bizim evde yankılanıyor. Gidip konuştum babaları anlayışlı bi adam ama yok fayda etmedi, ev sahibine söyledim o da gidip konuşmuş ama annesi "evde çocuk var napiym ip mi bağliyim" demiş. Fakat çocuklardan çok kadının bağırış sesi geliyor.

Evde çocuk olduğu için sabır göstermeye çalışıyorum ama ciddi anlamda psikolojim bozulmaya başladı. Bu iş hukuki yola başvurmadan çözmenin bir yolu var mı?

• Çocuklarada yazık apartmanda büyümeye çalışıyorlar hapis gibi ama herşeyin bir saati olmalı. Benim eski evimde özellikle 10dan sonra koşma olmasın dedim demez olaydım o saatten sonra koşmaya başlardı çocuklar.

Taşındım kurtuldum şuan evde çit yok. Uykum geldiginde tam dalmak üzereyken gürültü yüzünden uyanmamak müthiş bir şeymiş. Geçmişte kaç kere arafta kaldım uykuya dalarken. Allah'ın dan bulsunlar.
    bizim üst kata da dört ay önce aynen böyle bir kiracı taşındı. çocuklarına dur diyemiyorlar sanırım, şikayet edince de çocuklu ailelermiş saygı göstermeliymişiz diye savsaklıyorlar. tamam anladık çocuklusundur ama insan güm güm koşan çocuğuna dur demez mi? salonda televizyon izliyorum tepemden bangır bangır zıplama oynama sesleri

apartman görevlisinden öğrendik, ev sahibi dava açmış. ne kira, ne site aidatı ne de elektrik su hiç birisini ödemiyorlarmış. yakında evden şutlanırlar diye dua ediyorum.
  • Apartman saçmalığı işte yalıtımsız ev aynı bizim ev gibi yan komşu hapşuruyor çok yaşa diyorum siz düşünün.
  • işin hukuki yönünü araştırın tv de haberlere çıktı bu işin artık ciddi yaptırımları var apartmanda huzursuzluk gürütltü v.s yapan komşunu evden tahliyesine kadar yolu var artık...
  • ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EF8F31CE3 -- 25 Şubat 2021; 2:31:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney-666

işin hukuki yönünü araştırın tv de haberlere çıktı bu işin artık ciddi yaptırımları var apartmanda huzursuzluk gürütltü v.s yapan komşunu evden tahliyesine kadar yolu var artık...
    Türkiye'de sorun kanunun olmaması değil, uygulanmaması. her şeyin kanunu var, cezası var, ama anlat derdini anlatabilirsen. uygulanmıyor. sadece gürültü için konuşmuyorum, genel konuşuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben gittim uyardım, çirkef birşeydi sallamadı, kavga ettik. Dul kadın olunca üstüne fazla düşmedim. Ev sahibini doldurdum ben de, sürekli herifi rahatsız ettim, kiracın şöyle kiracın böyle diye! Sonra yöneticiyi bunalttım, hatta tehdit ettim. çünkü yöneticinin görevlerinden biri de apartmandaki huzur ve düzeni sağlamak korumaktır, banane diyemez. Kiracıya ev sahibine dava açarım sana da açarım dedim. Yönetici gitti konuştu, uyardı. Toplantıda da dile getirildi. Netice olarak ev sahibi kiracısını çıkardı evden ve ben de kurtulmuş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE08F0836 -- 14 Ekim 2019; 16:43:22 >
  • Öfff apartman harbi sıkıntı üst komşun adeta parkeyi sökecek gibi elektrik süpürgesiyle izin gününde sabah 7 de işe başlar. Balkondan sürekli bişeyler silkeler, çarşaf asar benim balkonu kapatır. Hele çocuk varsa tam mıçtık sürekli koşma sesleri dan dan psikolojiyi bozuyor bir yerden sonra..
  • bizim üst kata da dört ay önce aynen böyle bir kiracı taşındı. çocuklarına dur diyemiyorlar sanırım, şikayet edince de çocuklu ailelermiş saygı göstermeliymişiz diye savsaklıyorlar. tamam anladık çocuklusundur ama insan güm güm koşan çocuğuna dur demez mi? salonda televizyon izliyorum tepemden bangır bangır zıplama oynama sesleri

apartman görevlisinden öğrendik, ev sahibi dava açmış. ne kira, ne site aidatı ne de elektrik su hiç birisini ödemiyorlarmış. yakında evden şutlanırlar diye dua ediyorum.
  • Bizde de bir üst katta 2 adet kardeş hiperaktif veled var. Laf dinlemiyorlar. Gece gündüz patırtı. Ayakları yere vura vura depar atmalar, birbiri ile kavga etmeler. Gerizekalılık da var sanırım ailesinde çünkü kaç kere ricada bulunup şikayet etmemize rağmen çocuklara birşey demiyorlar. Bunu çocuklara zarar vermeden nasıl çözebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Nisan 2020; 19:2:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayıt almaya çalışacaksın ve gürültü zamanı polisin gelip şahit olması yada direk polis gelip uyarması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bizde de bir üst katta 2 adet kardeş hiperaktif veled var. Laf dinlemiyorlar. Gece gündüz patırtı. Ayakları yere vura vura depar atmalar, birbiri ile kavga etmeler. Gerizekalılık da var sanırım ailesinde çünkü kaç kere ricada bulunup şikayet etmemize rağmen çocuklara birşey demiyorlar. Bunu çocuklara zarar vermeden nasıl çözebiliriz?
    Çocuklarada yazık apartmanda büyümeye çalışıyorlar hapis gibi ama herşeyin bir saati olmalı. Benim eski evimde özellikle 10dan sonra koşma olmasın dedim demez olaydım o saatten sonra koşmaya başlardı çocuklar.

Taşındım kurtuldum şuan evde çit yok. Uykum geldiginde tam dalmak üzereyken gürültü yüzünden uyanmamak müthiş bir şeymiş. Geçmişte kaç kere arafta kaldım uykuya dalarken. Allah'ın dan bulsunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bizde de bir üst katta 2 adet kardeş hiperaktif veled var. Laf dinlemiyorlar. Gece gündüz patırtı. Ayakları yere vura vura depar atmalar, birbiri ile kavga etmeler. Gerizekalılık da var sanırım ailesinde çünkü kaç kere ricada bulunup şikayet etmemize rağmen çocuklara birşey demiyorlar. Bunu çocuklara zarar vermeden nasıl çözebiliriz?
    Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Polis çocuk gürültüsüne karışmıyor yani öyle ses kayıt falan işe yaramaz. İdare edin demeye getiriyor. Özellikle şu süreçte çocuklar da evde olduğu için enerjiyi atamıyor. Ben sabah 8den gece 11-12ye kadar katlanıyorum. İki kardeş akşama kadar maç yapıyor. Konuştuk falan çocuk yani neticede bunlar hele şu sıralar zor zaptediyorlar anne babalar da çok umursamıyor zaten okulların açılmasını en çok onlar istiyordur. Özetle çözümsüz bir konu dostum maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: kadillakkk

Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Polis çocuk gürültüsüne karışmıyor yani öyle ses kayıt falan işe yaramaz. İdare edin demeye getiriyor. Özellikle şu süreçte çocuklar da evde olduğu için enerjiyi atamıyor. Ben sabah 8den gece 11-12ye kadar katlanıyorum. İki kardeş akşama kadar maç yapıyor. Konuştuk falan çocuk yani neticede bunlar hele şu sıralar zor zaptediyorlar anne babalar da çok umursamıyor zaten okulların açılmasını en çok onlar istiyordur. Özetle çözümsüz bir konu dostum maalesef

Alıntıları Göster
    Allah yardımcımız olsun :)

• Bende de var böyle bir komşu. Evden soğuttu beni gece gündüz bi velet var koşup duruyor.Uyarmamıza rağmen devam ediyor gürültü, bi kaç sefer hanım kibar dille uyardı.En sonunda dedikleri varsa şikayetiniz polisi arayın.Polis gelse ne yapacak? hiçbirşey.
    Çıktım kocasıyla konuşmaya laftan anlamaz birisi,kapıyı açarken bile sinirli kavga varmış gibi elini kolunu vura vura açtı.Hazırladım kendimi heralde birbirimize gireceğiz diye.Kavga etmeden konuştuk neymişte çocukmuş, gece gürültü yaparsa uyarın gündüz bişey olmazmış.Gecesi gündüzü yok ama sürekli bi gürültü var.
    Bağırma çağırma sesleride geliyor sürekli, hadi onu tolere edebiliyorum ama.Dan dan diye koşup evi sallama gürültüsü adamı çıldırtıyor.
    Ev sahibine, site yönetimine şikayet ettik ama nafile.İnşallah tez zamanda çıkarlarda kurtuluruz çünkü laftan anlamıyorlar

• izmirli1713 kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef hiçbir çözümü yok. Polis çocuk gürültüsüne müdahale etmiyor. Üzgünüm ama katlanmak zorundasınız. Ben de aynı durumdayım. Evdekal diyorlar fakat gürültü sebebiyle hayatım zindana dönmüş durumda, iş yerim de virüs sebebiyle kapalı. Az bir ses bile duysam dikkatim oraya kayıyor, hiç ses duymasam gürültü gelmiş gibi tedirgin oluyorum. İnşallah tez vakitte kurtuluruz.

• Benim eski yan komşumun ritüeli; 8am civarı!
    Çocukla yatak odalarımız bitişik.
    Sabah baba oğlunun odasına geliyor,
    Hayvan gibi küfür ediyor ve çocuga kalk diyor
    Çocuk, babaya hayvan gibi küfür ediyor yatmaya devam ediyor
    Baba, çoçuga ve annesine(eşine) hayvan gibi küfüre başlıyor.
    Çocuk ta saydırmaya başlıyor, altta kalmıyor.
    O ara çocuk yataktan kalkıyor ve 20dk içinde evde çıkıyor.
    Çocuk, lise son veya dersaneye gidiyor.
    Halinize şükredin.
    Hayvan gibi derken; ben o küfürleri hayatım boyunca kimseye edemem. Ağzıma o kelimeleri alamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Benim eski yan komşumun ritüeli; 8am civarı!
    Çocukla yatak odalarımız bitişik.
    Sabah baba oğlunun odasına geliyor,
    Hayvan gibi küfür ediyor ve çocuga kalk diyor
    Çocuk, babaya hayvan gibi küfür ediyor yatmaya devam ediyor
    Baba, çoçuga ve annesine(eşine) hayvan gibi küfüre başlıyor.
    Çocuk ta saydırmaya başlıyor, altta kalmıyor.
    O ara çocuk yataktan kalkıyor ve 20dk içinde evde çıkıyor.
    Çocuk, lise son veya dersaneye gidiyor.
    Halinize şükredin.
    Hayvan gibi derken; ben o küfürleri hayatım boyunca kimseye edemem. Ağzıma o kelimeleri alamam.
    Hocam bende yan komşu gürültüsü de oldu ama üst kat gürültüsü çok daha katlanılmaz. Çocuklar koştukça ev zangır zangır titriyor adeta.

• Ne yapılır diye ararken tam da sorunumu buldum. üst kattaki piç sabah başlayıp gece bire kadar koşuyor. çocuk 3 yaşında. anne baba öğretmen.
    bazen hasta oluyoruz, raporlu oluyoruz ya da yorgun oluyoruz uyuyacağız ama nafile.
    üstelik bizim de 2.5 yaşında kızımız var. akşamları 9 gibi uyur en geç. bu gece yarılarına kadar olmadığından bazen sesinden uyanıyor. hatta sıçrayınca cinnet geçirecek oluyorum.
    babayla ilk başlarda karşılaştıkça sohbet ederdik. fakat şikayetlerimiz arttıkça şimdi sürekli sürtüşüyoruz. onlar da klasik çocuk ne yapalım modundalar.
    şimdi mahkemeye mi versek kararındayız. çözüm bulamazsak shoe haberde izlersiniz artık bizi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1- 2 defa cık uyar
    2- eger kiracıysa ev sahibiyle görüş ve uyart
    3- laf anlamıyorlarsa polis çagırıcaksın ve bunu kayıt ettirirsen yarın birgün dava açarsan herarlde ispatın olur diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.