Yüzbaşı
16 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 296 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Evet arkadaşlar şaka gibi bir olay daha   sabah sabah gülsem mi, ağlasam mı bilemedim  


Sahiden liyakat neydi, tanımını bilen yok galiba güzel ülkemizde....


Halihazırda Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevlerini yürüten eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank Yönetim Kurulu'na atandığı ortaya çıktı. 

Ekonomi eğitimi bulunmayan eski güreşçinin Vakıfbank yönetimine atanması liyakat tartışmalarına neden oldu. Yerlikaya için 'doları kündeye getirecek' yorumları yapıldı.
Kaynak :


https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/851090


https://onedio.com/haber/eski-guresci-hamza-yerlikaya-vakifbank-yonetimine-atandi-dolari-kundeye-getirecek-908510


https://www.gercekgundem.com/siyaset/188745/erdoganin-basdanismani-hamza-yerlikayaya-bir-atama-daha-ucuncu-maasini-kamu-bankasindan-alacak

Erdoğan’ın ‘asrın projesi’ dediği ve "Dünyada ilk kez uygulanan bir mühendislik çalışması" sözleriyle övdüğü KKTC Deniz Geçiş Hattı’nın tamiratı için açılan ihaleye en iyi teklif, hattı inşa eden Kalyon İnşaat’tan geldi. Yine 21/b maddesi ile açılan ihalenin bedeli 499 milyon lira. Oysa onarılacak hattın maliyeti 630 milyon liraydı.
İktidarın ‘asrın projesi’ olarak ilan ettiği KKTC’ye denizden su taşıma işi, bir ‘ihale’ skandalına dönüşüyor. Hattın Mersin açıklarında patlayan borularının tamiratı için yine ihale yasasının meşhur 21/b maddesinden çılan ihaleye yine kamuoyunun yakından tanıdığı ‘yandaş’ şirketler çağrıldı. Üstelik deniz hattı 630 milyon liraya ihale edilmişken, onarımın tahmini maliyeti 499 milyon lira olarak belirlendi. Peki en uygun teklifi kim verdi dersiniz? İşte size yeni bir, ihaleyle yandaş ihya etme hikayesi daha…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘asrın projesi’ olarak ilan ettiği ve “Dünyada ilk kez uygulanan bir mühendislik çalışması” dediği KKTC Deniz Geçiş İsale Hattı’nın temeli 2011’de atıldı. 2015 yılında da deniz geçişindeki son boru monte edilerek hizmete açıldı.

Türkiye tarafında inşa edilen Alaköprü Barajı’nda toplanan yıllık 75 milyon metreküp su, denizin 250 metre derinliğine döşenen ‘askıda geçiş sistemi’ ile KKTC tarafında inşa edilen Geçitköy Barajı’na iletiliyordu. Farklı etaplardan oluşan projenin ihaleleri 2012 yılında tamamlandı ve toplam maliyeti 1.6 milyar lira olarak açıklandı.


Kaynak :https://www.gazeteduvar.com.tr/yazarlar/2020/06/10/asrin-projesinde-yine-yandasi-ihya-edecek-ihale/
Daha öncede gündeme gelen İşbank hisselerinin hazineye devri yeniden gündemde.


CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri için yapılması planlanan düzenleme netleşti. Konunun biran önce çözülmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat verdiği belirtilirken hazırlanan düzenleme bayramdan sonra Meclis'e gelecek.

CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerine ilişkin yeni adım! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında koronavirüsle mücadelenin yanında normalleşme sonrası atılacak adımlar da gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı'nda yapılan toplantıda CHP'nin İş Bankası hisseleriyle ilgili yapılan hazırlıkların konuşulduğu belirtilirken, Erdoğan'ın bir an önce bu konuyla ilgili çözüm alınması için talimat verdiği iddia edildi.

SİYASİ PARTİLER KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK

Yeni Şafak Gazetesinde yer alan habere göre; CHP'nin İş Bankası hisselerinin hazineye aktarılması amacıyla bir düzenleme hazırlanırken AK Parti'nin Siyasi Partiler Kanunu'nda değişikliğe gideceği belirtildi.

'BAĞIMSIZ ÜYELER ATANACAK, BAYRAMDAN SONRA MECLİS'E GELCEK

Öte yandan İş Bankası'nın yönetiminde bulunan CHP'li üyelerin yerinde 'bağımsız üyeler' atanması planlanırken, düzenlemenin Ramazan Bayramı sonrasında Meclis'e sunulması bekleniyor.

Kaynak : https://www.mynet.com/chp-nin-is-bankasi-nda-bulunan-hisselerine-iliskin-yeni-adim-cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-110106515635

İşbankası ortaklık yapısı :https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/ortaklik-yapisi

Merkezi Kayıt Kuruluşu verilerine göre, 31 Mart 2020 tarihi itibarıyla İş Bankası'nın ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir:

• İş Bankası Munzam Sandık Vakfı: %38,17
• Atatürk Hisseleri*: %28,09
• Halka açık pay: %33,74

Mayıs 1998'de T.C. Hazinesi'nin İş Bankası'ndaki %12,3 oranındaki payı, başarılı bir halka arz işlemi ile yerli ve yabancı yatırımcılara sunuldu. Bu hisseler bugün Borsa İstanbul'da işlem görüyor.

İş Bankası'nın 2020 Mart sonu itibarıyla piyasa değeri 22.607.691.400 TL'dir.

* Bu hisseler, Atatürk’e ait hisseler olup, Atatürk’ün vasiyeti gereğince Cumhuriyet Halk Partisi tarafından temsil edilmektedir. Bu hisselerin temettü gelirleri ise, yine Atatürk’ün vasiyeti gereğince Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na bırakılmış olduğundan, temettü ödemeleri vasiyetname hükümleri ve yasal mevzuat çerçevesinde adı geçen Kurumlara yapılmaktadır.​

Erol Mütercimler'den iş bankası kurukuş hikayesi:

https://www.youtube.com/watch?v=Sbv8ft8lZNM


EDİT:

Hala amaç bağımsız aday atamak isteyen diyenlere cevap aşağıdadır, buyrun bağımsız diğer banka üyeleri


mevcut ziraat bankası yönetim kurulu üyelerinden bazıları;
https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/hakkimizda/bankamiz-yonetim-kurulu

(bkz: faruk çelik)
(bkz: mahmut kaçar)

mevcut halk bankası yönetim kurulu üyelerinden bazıları;
https://www.halkbank.com.tr/5764-yonetim_kurulu

(bkz: meltem taylan aydın)
(bkz: mevlüt uysal)

mevcut vakıflar bankası yönetim kurulu üyelerinden bazıları;
https://www.vakifbank.com.tr/yonetim-kurulu-uyeleri.aspx?pageID=300

(bkz: abdülkadir aksu)
(bkz: şahap kavcıoğlu)
(bkz: dilek yüksel)
(bkz: cemil ertem)
(bkz: sadık yakut)gördünüz değil mi ne kadar da bağımsız adaylar
Bence sayın İmamoğlu nun yanlışı canan kaftancıoğlu denen kadın ve pkklıların çıkıp İmamoğlu nu destekliyoruz diye açıklama yapması. Bunları gören lap diye terörist damgası yapıştırıyor. Ayrıca mazbatayı aldıktan sonra demirtaş ın çizgisini beğeniyorum demesi çok kötüydü. Çünkü açıkça teröristleri destekleyen bir haini beğendiğini söyledi.Bunlarla arasına mesafe koyup algıları yıkarsa ileride çok daha iyi mevkilerde olacaktır. Belki yeni cumhurbaşkanımız bile olabilir bu sağduyulu kucaklayıcı tavırlarıyla.
Şu anda akparti'nin CHP ye karşı kullandığı en büyük argüman bu yazdığım şeylerdir ve ciddi anlamda zarar verdiğini düşünüyorum. Aynı zamanda ben bile kendi adıma rahatsız oluyorum şu haberlerden ve açıklamalardan. Umarım kısa sürede bu çevrelerle artık birlikte anılmazlar

https://m.takvim.com.tr/guncel/2019/05/09/pkkdan-ekrem-imamogluna-acik-acik-destek-kirli-chp-hdp-ittifaki-bir-kez-daha-gozler-onune-serildi


https://www.memurlar.net/haber/829095/pkk-dan-imamoglu-na-ikinci-kez-destek-aciklamasi.html
Bugün 10 tane hobby çikolata aldım eve geldim. Daha ilk çikolatayı yerken dişimde plastiği hissedip ağzımdan çıkardım SS leri ekliyorum. Allahtan çocuğuma vermeden ben yedim, belkide kızım yese yutacaktı ve çok daha büyük sorunlar yaşayacaktık. Bundan sonra eve çikolata sokmam heralde, sizlerde çocuklara vermeden önce dikkat edin.


Sonuçlar açıklandı %2 ye yakın bir oranla evet öne geçti. Bu seçim AKP nin gerçek anlamda siyaset yapabilen tek parti olduğunu ve attığı adımların ne kadar HESAPLI olduğunu bizlere gösterdi. Bence bu seçimin adamı Bahçeli, eğer ki destek olmasa belkide o %2 lik fark olmayacaktı burdaki rolü taş yerinde ağırdır sözünün eyleme dönüşmüş hali gibi. Kesinlikle yeni sistemde önemli bir yere geleceğini düşünüyorum Başkan Yardımcısı gibi. Umarım ülkemiz için hayırlı olur. Referandum un kazandıran ismi Devlet Bahçeli oldu.
Bugün ps3 aldım arkadaşlar içinde multiman yüklü oyunlar vs var çalışıyor.fakat beğenmediğim oyunları silmek ve yenilerini yüklemek için Hdd yi ps3 ten söküp pc ye taktım aparat aracılığı ile.Donanım bulundu sesi geliyor fakat hdd bilgisayarımda görünmüyor.disk yönetimine bakıyorum ayrılmamış olarak görünüyor.Şimdi ben bu hdd içine nasıl erişebilirim harf vs atanamıyor
merhaba arkadaşlar 1 ay önce toshiba canvio basics 2.5 '' 1 tb hdd aldım.bütün film arşivimi atmıştım fakat bugün hdd yi pc ye taktığımda donanım bulundu sesi geliyor hdd ışığı yanıyor fakat hdd görünmüyor.bende belki sata girişi vardır satayla denerim diyerek hdd yi açtım fakat öyle bişey yokmuş.tekrar kapadım ama açtığımı belli eden izler mevcut.garanti dışı kalmış olabilir mi ?
Zaten arşiv gitti bide hdd den olmayalım.
Arkadaslar baskasindan bluetoothla yolladigim mp4 videolari izleyemiyorum,unsupported file formst diyor,bunlari nssil acabilirim ?
Evet arkadaslar soru acik ?

Soy devam ettirmek mi? Cinsellik mi? Aile baskisi mi? Gelenekler mi? Ask mi?s.

Ben su an askerim gelmeden evvel bi kiz isteme maceram oldu oda nasip degilmis. sebebine gelince asik olmustum ve brlkte olabilmek icin cok fedakarlik yaptik karsilikli, birbirimizin sevgisinden emindik cok guzeldi hersey ama sonu iyi olmadi iste.
Hakkında
Konum: Gaziantep, Şahinbey
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Türk Telekom
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
PSN ID
polat3527
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 350
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 879
İkinci El Bölümü Mesajları: 35
Konularının görüntülenme sayısı: 23.906 (Bu ay: 265)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.537 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.