Şimdi Ara

Üst kattan akan su için mahkeme yoluna gitmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
21.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evimizin üst katından yaklaşık 4 aydır gider suyu akıyor. Şahısla bu zamana kadar yaptığımız konuşmalardan bi sonuç alamadık. Bi ara tuvalet taşını kırıp altına baktılar. Boru falan değişmeden geri kapattılar. Zar zor ikna çabalarımız sonucu evine ben usta yollladım bugün. Duvarı kırınca su tesisatının demir boruyla yapıldığını ve çürüdüğünü öğrendik. Bunları yaptırman lazım buraları kıracaksın yaptıracaksın diyince de ben nasıl yaptırayım param yok diyor.

Bu olayı mahkemeye taşımayı düşünüyorum. Şimdi nerden başlamalıyım ? Zabıtaları çağırıp tutanak tutturdum elimde mevcut. Yönetime şikayet ettim onlarda kendi aranızda anlaşacaksınız diyip duruyorlar.
    Noterden ihtar çektirip davayı açıcam ama süreçle ilgili bilgi almam lazım ? Avukata verecek param yok zaten bilirkişi evin halini görünce gerekli raporu yazacaktır. Bilgisi olanlar cevaplayıp yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

• SpEeDy! kullanıcısına yanıt
    SpEeDy! demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: SpEeDy!

Parası olmayan adama dava açsan ne olacak.

Daha fazla parası gidecek; hiç yaptıramayacak ve siz bir ailenin hayatını karartmış olacaksınız.

Site yönetimiyle oturup toplanan aidatlar ile yaptırtın ve ev sahibine taksit taksit ödettirin.

ülkemizin insanları ceplerinden 3 kuruş para çıkacak olsa sahtekarlığın dibine vururlar.

arkadaşın komşusu param yok derken yalan söylüyodur %99. onun tamirine ödeyeceği paradan ne olacak yahu.

bizim millete 300 TL borç ver 10 sene geri ödemez param yok der. ama öte yanda evine binlerce lira maaş girer her ay. alışverişlerden dönmez, sigarası eksik olmaz ama 500TL borcu geri ödeyeceği zaman da parası olmaz. bu söylediklerim bir genellemedir, herkes böyle değil ama halkın en az %50'si böyle. en az diyorum. katılmayabilirsiniz tabi.
  • Bulunduğunuz il barosu adli yardım komisyonuna başvurun
  • Parası olmayan adama dava açsan ne olacak.

Daha fazla parası gidecek; hiç yaptıramayacak ve siz bir ailenin hayatını karartmış olacaksınız.

Site yönetimiyle oturup toplanan aidatlar ile yaptırtın ve ev sahibine taksit taksit ödettirin.
  • SpEeDy! kullanıcısına yanıt
    Durumu anlatamadım sanırım. Şahsın sgk dan maaşı mevcut. Aç veya açıkta değil yani. Cimrilik yapıyor aklı sıra. Acınacak kadar gelir durumu olmayan biri olsa ben gelip niye yardım isteyeyim sizden?

Dün kendisiyle konuşup tamirci geleceğini ve bakacağını söyledik. Gelen tamircinin parasını da ben verecek değilim heralde. Kadın o kadar pişkin ki sormayın gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hidrojen Molekülü -- 27 Ocak 2017; 18:39:41 >
  • Hidrojen Molekülü kullanıcısına yanıt
    İmkanı varken yaptırmıyorsa vurun kafasına. Ama maddi imkansızlıktan yaptıramıyorsa ortak bir çözüm yolu bulunmalı.

Umarım en kısa zamanda hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpEeDy!

Parası olmayan adama dava açsan ne olacak.

ülkemizin insanları ceplerinden 3 kuruş para çıkacak olsa sahtekarlığın dibine vururlar.

arkadaşın komşusu param yok derken yalan söylüyodur %99. onun tamirine ödeyeceği paradan ne olacak yahu.

bizim millete 300 TL borç ver 10 sene geri ödemez param yok der. ama öte yanda evine binlerce lira maaş girer her ay. alışverişlerden dönmez, sigarası eksik olmaz ama 500TL borcu geri ödeyeceği zaman da parası olmaz. bu söylediklerim bir genellemedir, herkes böyle değil ama halkın en az %50'si böyle. en az diyorum. katılmayabilirsiniz tabi.

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum dediklerinize.

1 kuruş alsam yarın vereyim mahcup olmasın onunda ihtiyacı var düşüncesine sahip bir kişiyim. Keşke herkes böyle olsa.

Bende salonda kalıyorum ve tavan yan dairenin çatı katından su sızdığı için sarardı. Şu anda traş köpüğü gibi bembeyaz ilginç bir şekilde kabarık. Yan komşu tek bayan bekar yaşıyor. 40Lı yaşlarında ve annesine bakıyor. Maddi durumları pek iyi değil. Elimizden şimdilik beklemek geliyor. Çözüm olarak çatıda teras duvarına ilaçlı sprey sıkmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpEeDy! -- 29 Ocak 2017; 19:30:3 >
  • Bugün kadının oğlu geldi en sonunda. 1 hafta içinde burayı tamir etmezseniz mahkemede tamir masrafını sizden alıcam diye kendisine bildirdim. Mahkeme lafını duyunca neden meseleyi benle çözmediniz diye telefon numarasını verdi hemen. Ne insanlar var ya.
  • Yoneticiyim.

Ust kattan akan gider suyu kat malik kanununa gore o dairenin sorumlulugundadir.

Ne yaparsa yapsin odemek ve yaptirmak zorunda.

Mahkemeye basvurun, karar cikartirlar zaten.

Yasal yaptirimlariniz var yani kisacasi.

Yonetimin bu konu hakkinda yapabilecegi birsey yok.

Kendi aranizda halledeceksiniz.

Apartmanlarda ev ile ilgili sıkıntılarda yonetimin bir yaptırımı yok.

Yonetim apartmanin, temizligi aidat yakit vs ile ilgilenir.

Ha apartmanin ana gideri bozulur, giris kat rutubet vs olur yada garaj yoneticinin sorumluğundadir bu durum aidatlar ile yaptirilir.

Bir arkadas toplanan aidatlardan yaptirin demis.

Yonetim ve diger apartman sakinleri kabul etmez, zaten yonetiminde boyle birseyi yaptirma gibi bir zorunlulugu yok.

Sonuc: Kendi aranizda bir şekilde halledeceksiniz. Ya guzel dille, ya hukuk yoluyla.
  • Son durum nedir?
  • Yaşlı kadınla anlaşamadık kavga ettik. Oğluyla konuştuk yaptırdı arızayı kurtulduk.
  • Son 3 senedir benim başımda olan sıkıntının farklı bir versiyonu. Sizin en azından yaptıracak bir oğlu varmış karşı tarafın. Bizim o da yok. Adam yaptıracağını söyleyip duruyor, karısı desen gündüz kimseyi içeriye almıyor...
    Saatlerdir araştırıyorum ama bunun hukuk yoluyla bir çözümüne ulaşamadım. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
  • Benzer olarak bizim evden alta su gidiyormuş parasini biz odedik
  • Aynı sorunla bizde uğraşıyoruz. Protesisat diye bir yerden tespit etmeleri için servis çağırdık. 150 lirasını biz ödememize rağmen tam olarak kaçağı bulamadılar. Temiz su dan değil dediler. Kameralı hortum soktular pimaşlar çok kararmıştı buradan olabilir gibisinden deyip gittiler.

Ayrıca tespit olayı sadece üst kat için geçerliymiş. Yani başka yerden su sızıyorsa orası için ekstra ücret talep ediyorlar.

En teknolojik aletlerle kırmadan dökmeden tespit ediyoruz deyip adam gibi tespit yapamadılar. Yine başa dönmüş olduk. Zaten üst kattan olma ihtimali bu durumda yüksek bir ihtimal olsa gerek.

Üstelik bir değil 2 yerden su damlıyor başka yerlerde de kararma var.

Belediyeden tutun zabıta diyen var onlarda tutanak tutuyormuş sadece, sigorta yaptırın onlar ilgilensin diyenler var, mahkemeye gidin diyenler var.

Ev sahibi de kendi imkanları ile banyosunu kırıp yapmış ama halen su damlatmaya devam ediyor. Yani tam olarak yapabileceklerini sanmıyorum.

Bu durumda bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

• Eve sigorta yaptırın. Hasarınızı sigortadan tamir ettirin, onlar rücu etmek için komşunuza çökerler muhtemelen.
  • Hocam bütün sorumluluk komşuya ait ve 4 aydır yaptırmamak nedir ya ? Şikayet edebileceğiniz yerler mutlaka vardır, haklarınızı kullanın, 4 aydır sızan su orayı mahveder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Vader

Eve sigorta yaptırın. Hasarınızı sigortadan tamir ettirin, onlar rücu etmek için komşunuza çökerler muhtemelen.
    Sigorta içinde daha önceden var olan bir sorunu yaparlar mı ki ? Bilgisi olan var mı bu konuda ? yada 15 gün 1 ay bekleyip mi şikayeti bildirmeliyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Sigorta içinde daha önceden var olan bir sorunu yaparlar mı ki ? Bilgisi olan var mı bu konuda ? yada 15 gün 1 ay bekleyip mi şikayeti bildirmeliyiz ?

Alıntıları Göster
    Cevabı sona yazmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Vader

Cevabı sona yazmışsınız.

Alıntıları Göster
    :)) ne bilim adamlar gelip bu sorun uzun süreden beri varmış da demesinler sonra. Kandırmak gibi olmasın.
  • benzer bir konudan bizde muzdaribiz 4 yıldır sıkıntı yaşıyoruz. her zaman evde yoklar her geldiklerinde sıkıntı yaşıyoruz. kimi zaman 2 gün kimi zaman 2 ay kalıyorlar. sorunu da bulamadılar bir türlü. şimdide durumum yok diyor. bu hususu mahkeme kanalıyla nasıl çözebiliriz yardımcı olabilecek var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.