Şimdi Ara

usb 2.0 veya 3.0 farkeder mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni aldığım laptop a ssd taktım. ve içerisinden wd10jpcx 1.0 TB harddik çıktı. ben bu hardiski harici olarak kullanmayı düşünüyorum. fakat bilmediğim bir konu var. bu harddisk için harddisk kutusu alacağım. alacağım kutunun usb 2.0 veya 3.0 olması bu harddisk için veri transfer hızında ciddi bir değişiklik meydana getirir mi?
    sizin öneriniz nedir.
    usb 3.0 bir harddisk kutusu alıp içerisine harddiski bağlamak veri transfer hızını 10 kat arttırır mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zm_caglar

merhaba arkadaşlar.
    yeni aldığım laptop a ssd taktım. ve içerisinden wd10jpcx 1.0 TB harddik çıktı. ben bu hardiski harici olarak kullanmayı düşünüyorum. fakat bilmediğim bir konu var. bu harddisk için harddisk kutusu alacağım. alacağım kutunun usb 2.0 veya 3.0 olması bu harddisk için veri transfer hızında ciddi bir değişiklik meydana getirir mi?
    sizin öneriniz nedir.
    usb 3.0 bir harddisk kutusu alıp içerisine harddiski bağlamak veri transfer hızını 10 kat arttırır mı ?

Farkeder tabii ki ama ne kadar fark olur bilmiyorum. Ben harici disk kutusu aldım usb 3.0. 60 ila 90mb/sn arası kopyalama hızı var. Usb 3 girişinde. Ama 2 ye takıp denemedim. Hatta dur bi deniyim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fark eder tabi. Kat kat hizli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.78gb film klasörünü sata ile bağlı 500gb 7200 rmp harddiskten>>>Yine 7200 rmp olan ve usb3.0 girişine bağlı harici harddiske kopyalarken 65mb/sn hız verdi w7 kopyalama verilerine göre

Aynı dosyayı Aynı konumdan aynı diske,bu sefer usb 2.0 girişine takarak denedim. Sonuç= 25mb/sn

Bu tabloya bakarsak usb 3.0 hdd kutusu daha mantıklı. Hatta şart...
  • hocam öncelikle teşekkür ederim .
    benim anladığım elimdeki harddiskin bir önemi yok. önemli olan o harddiski usb 2.0 harddisk kutusuna koymakla usb 3.0 harddisk kutusu içerisine koymak ...
  • Hızlı bi hdd'in varsa ve usb 3.0 kutu alıp bilgisayarın usb 3.0 portuna takarsan kesinlikle hızlı veri transfer edersin ama 10 kat filan değil tabi onlar teorik hızlar. usb 2.0'ın hızı 20 mb/s civarıdır. Hız istiyorsan usb 3.0 bir kutu almanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Hızlı bi hdd'in varsa ve usb 3.0 kutu alıp bilgisayarın usb 3.0 portuna takarsan kesinlikle hızlı veri transfer edersin ama 10 kat filan değil tabi onlar teorik hızlar. usb 2.0'ın hızı 20 mb/s civarıdır. Hız istiyorsan usb 3.0 bir kutu almanı öneririm.

hardiskim 5400 rpm 2'5 inç.
    laptopuma ssd taktım . laptoptakinide harddisk kutusu alarak değerlendirmek istedim.
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
  • elbette hocam farkeder
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.