Şimdi Ara

Urbanears Kransen Kulaklık 150 TL >>> 50 TL D&R (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
711
Cevap
30
Favori
48.169
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xoami piston 2 ve cx200 gibi kulaklıklarla karşılaştırabilecek var mı ?
  • Marley'lerden iyi midir acaba? Aldım kullanıyorum aylardır çok memnunum. Ancak samsung'ta mikforon çalışmıyor nedense. Apple'da çalışıyor.
  • fast pay ile ilgili olarak 100 liraya kadar geri ödeme alınabilir deniyor; fakat bir alt limit belirtilmemiş.
  • omaTR kullanıcısına yanıt
    Teknoseyir incelemesi

Sitedeki kulaklık incelemelerine bir katkım olsun istedim.

Akıllı telefon kullanmaya başladığımdan beri üzerinde mikrofonu olan ve düzgün bir ses veren kulaklık arayışındaydım. Malumunuz telefonlar ile birlikte gelen kulaklıklar genel kullanım ve konuşma için gayet yeterliyken müzik konusunda oldukça vasat kalıyorlar. Özellikle değişik tarzda müzik dinleyenler için çoğu kullanılmaz vaziyette. Hal böyle olunca benim arayışlarım başladı ve sonunda Urbanears Kransen ile bu sorunuma çözüm buldum.

Tasarımından başlayalım. Resimlerden de görebileceğiniz gibi iem (in-ear monitor) kulaklıkların aksine kulak içine oturan kısmı daha geniş. Bu hem daha büyük çapta sürücü kullanılmasını sağlamış (10 mm) hem de kulağın içine daha iyi oturması sağlanmış. Ergonomisi çok iyi, kafanızı oynattığınızda vs. yerinden oynamıyor. Yaklaşık 15-16 senedir çeşitli kulakiçi modelleri kullandım, yürürken kulağımdan düşmeyen ilk kulaklık bu oldu. Sırf bu özelliği için bile benim için vazgeçilmez bir kulaklık. Ses yalıtımı konusunda da oldukça yeterli. Zaten kutusundan 3 farklı boyutta silikon başlık çıkıyor.

Tasarım olarak bir diğer artısı ise klipsli yapısı. Bu sayede kullanmadığınız zaman kulaklığı boynunuzun arkasında birleştirebiliyorsunuz. Bu özellik kulaklığın çantanızda veya cebinizdeyken de daha az dolanmasını da sağlıyor. Zaten kordonu üzerinde örgü ip kaplaması olduğundan ve jak kısmının özel tasarımı sayesinde pek dolanma sıkıntısı çekmiyorsunuz.

Ses kalitesine değinirsek kendi fiyat aralığında denediğim kulaklıklar içinde en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Piyasadaki diğer iem’lerde gördüğüm en büyük sıkıntı bas seslerin az oluşuydu. Kransen’in tasarımı gereği kullanılan büyük sürücü sayesinde bas sesler konusunda oldukça tatminkar sonuçlar veriyor. Baslar hem kuvvetli hem de tiz sesleri bastırmayacak kadar dengeli. Yüksek seslerde ne baslarda ne tizlerde bir patlama çatlama olmuyor, gayet temiz bir ses alabiliyorsunuz. Ben genelde metal ve rock müzik dinleyen biriyim. Zaman zaman klasik müzik ve pop müzik de dinlerim. Bu türlerin hepsinde ses kalitesi olarak beni oldukça tamin ettiğini söyleyebilirim. Üzerinde bulunan mikrofon da oldukça başarılı, telefon görüşmelerinde hiç sıkıntı yaşamadım.

Peki kötü özellikler yok mu? Tabi ki var. Malzeme kalitesi her ne kadar iyi olsada kulaklık biraz dayanıksız. Özellikle jak kısmında ve kablosunda oluşan sıkıntılar yüzünden cızırtı problemleri baş gösterebiliyor. Ben alalı 10 ay kadar oldu şimdiden sol kulaklık hafiften cızırdamaya başladı. Normalde 1 senelik kullanım için doğal karşılanabilir ama ürünün fiyatı göz önüne alındığında insan biraz daha dayanıklı olmasını bekliyor.

Sonuç olarak akıllı telefonunda kullanmak için kulaklık arayanlar ve ses kalitesine önem verenler için hiç düşünmeden tavsiye edebilirim. Türkiye’de D&R mağazalarında bulunabiliyor. Fiyatı mağazalarda 149 tl, internet sitesinden ise 127 tl civarında. Yurt dışında daha uygun fiyata da bulmak münkün. Ayrıca 10 farklı renk seçeneği de mevcut.

http://teknoseyir.com/inceleme/urbanears-kransen-kulaklik

• Ben 80 e hb den aldım. Uzun süre kllanımda kulaklarımı acıtıyor. Bas konusunda da iyi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orgeneral

Ben 80 e hb den aldım. Uzun süre kllanımda kulaklarımı acıtıyor. Bas konusunda da iyi değil.

Bas konusunda şu an kulağımda gayet başarılı bence, tabi kişiden kişiye değişir.

Uzun süre kullanımda acıtmasının sebebi orta boy slikonu kullanmanız olabilir.

En küçüğünü kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar earpods kullanıyorum.Earpods dan daha fazlasını verir mi baslar olsun ses olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Ben 80 e hb den aldım. Uzun süre kllanımda kulaklarımı acıtıyor. Bas konusunda da iyi değil.

Bas konusunda şu an kulağımda gayet başarılı bence, tabi kişiden kişiye değişir.

en küçüğü kullanıyorum zaten. kulaklığın yapısından kaynaklı bir durum. basları malesef yeterli değil. idare eder bir bir kulaklık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

en küçüğü kullanıyorum zaten. kulaklığın yapısından kaynaklı bir durum. basları malesef yeterli değil. idare eder bir bir kulaklık.

Ben uzun kullanmadım ancak ilk izlenimim mükemmel, zaman gösterecek tabi performansı.

Video iddialı, yorumlar ve uluslar arası değerlendirme siteleri de çok olumlu kulaklık konusunda, şu ana kadar onlara katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalmustan

fast pay ile ilgili olarak 100 liraya kadar geri ödeme alınabilir deniyor; fakat bir alt limit belirtilmemiş.

Fastpay ile 40'a gelir alt limit yok diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kloroflorokarbon -- 5 Kasım 2014; 22:04:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kloroflorokarbon

quote:

fast pay ile ilgili olarak 100 liraya kadar geri ödeme alınabilir deniyor; fakat bir alt limit belirtilmemiş.

Enpara ile nasıl 40 a geliyor hocam daha yeni iphone kulaklik aldim 75 e cok fark var mıdır Acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sana yazmadım zaten..

Geçen ay 80 tl ye aldım. İndirimle 50 tl ye düşmüş. 150 lira zaten etmez.
    Alacak arkadaşlar da aşırı beklenti içine girmesin. İdare eder bir kulaklıktır.
  • CX200'den fazlasıyla memnunum, biraz daha bass duyabilceksem alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sünnetçi34

quote:

Orijinalden alıntı: kloroflorokarbon

quote:

Enpara ile nasıl 40 a geliyor hocam daha yeni iphone kulaklik aldim 75 e cok fark var mıdır Acaba

Yanlış yazmışım düzelttim,bence gerek yok pek fark yoktur
  • CX200 kullanıcıları olarak karşılaştırma bekliyoruz..
  • Ep 630 aldım bende daha kargoda elime bile geçmedi.Kulaklıktan pek anlamam ama göze hitap eden bir sunum şekilleri var :) İade etsem mi kararsız kaldım

• Cx300 kullaniyorum bu daha iyi diyebilen var mi :) daha iyiyse alayim bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternalsun -- 5 Kasım 2014; 23:04:12 >
  • Ep 830 um var gitti gidecek emanet duruyor 4 yıldır kullandık iyi kulaklık ama buna geçmeye değermi sizce ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.