Şimdi Ara

Üniversitede Derslere kaçak girme düşünceleriniz? 2.senem ve hala giriyorum derslere (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
13
Favori
15.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar konuyu açtığım günden beri gidiyorum derslere ve hiçbir sıkıntı yaşamadım başımdan geçen birkaç olayı anlatmak istedim size.

Bir arkadaşımdan kimlik ayarladım(kart) üstündeki fotoğraf çok silik çıkmış belli bile değil direk onu gösterip geçiyorum sorduklarında.

bundan 3 ay önce ilk defa kaçak girdiğim farkedildi ama paçayı kurtardım.

ingilizce ders ve bölüm başkanı veriyor dersi.. neyse sınıfta nedense o gün 10kişi falan eksikti yoklama kağıdını dağıttı(tek yoklama alan hoca zaten ben imzalar gibi yapıp veriyordum) hiç saymazdı sınıfı kontrol etmezdi o gün kontrol etti ve sınıfta 22 kişi var yoklamada 26 kişi var gözüküyor sordu kim arkadaşının yerine imza attı diye atanlar çıktı söyledi ama bu sefer saydı sınıfta fazlalık var :D oda benim bu sefer de fazla dedi.. mecbur söyledim

ben: hocam ben sizin öğrenciniz değilim methinizi duydum derslerinize girmek istedim sorun olacaksa çıkayım dedim
    hoca: ne öğrencisisin
    ben: hukuk
    hoca: e onlarada ders veriyorum ben dedi (dedim mıçtık) 1-2sn duraksadı haa sen xxx hanımın dersine giriyosun o zaman ddi
    ben: evet hocam her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ben sizden daha iyi anlıyorum zaten konular aynı sınıflar da tutuyor dedim
    hoca: neyse hocana söyleme bunu ddi geçti :)

başka da hiçbir sorun yaşamadım gayet de iyi oluyor arkadaşlar ingilizcemi bayaa ilerlettim 2 senede ayrıca diğer dersler de benim açıköğretime uyuyor ve sorunsuz şekilde 2.sınıfa geçtim bu sayede ve bu senede sorunsuz geçeceğim inşallah.

sizlerle paylaşmak istedim içimde her zaman için kul hakkı yiyormuyum düşüncesi var ama inşallah büyük bedel ödemem diğer tarafta...

yazı ana konuya eklendi.

• yuhunuz adam ağır sahtekar

edit: oh ne güzel dünya bizde tıp ,hukuk derslerine girelim kendimizden geçelim ygs-lys yi kazanmaktan kolaydır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Champarator -- 21 Aralık 2012; 1:54:44 >
  • Seni biliyorum ben
  • @King_Wolf

imkansız :)

Geçenlerde sirke götürdü okul ona bile gittim :) gerçi kontrol bile etmediler kimliğe bile bakmadılar bi kağıda arkadaşın kimliğindeki öğrenci numarasını yazdım sorarsa arkadaşıma alıyorum dicektim ama sormadı bile....

edit: bir anım daha geldi aklıma..

2.sınıfız bu sene akşam gidiyoruz geçen sene sabahtı

neyse anım söyle: finansal yönetim dersindeyiz hoca da tombalak birşey ve tam benim kafa dersi anlatırken sohbet ederek anlatıyor sıkılmıyoruz vede iyi anlatıyor öğreniyorum harbi harbi..

neyse ilk girdiğimde bu adamın dersine arkalara oturuyordum zamanla adama ısındıkça önlere yaklaştım ve artık genellikle en önün 1 arkasında falan oturuyorum geçenlerde adam farketmiş bunu ders bitti yanına çağırdı

anlattı işte böyle böyle önlere yaklaştın vs diye.. şaşırdım dedim hocam maşallah gözünüzden kaçmıyor :) eski dekanmış zaten boş adamı da dekan yapacak değiller ya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster-mt -- 21 Aralık 2012; 1:58:30 >

• Millet sıyırmuş kafayı biz kurtulmaya çalışıyoruz adam can sıkıntısına derse geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vicdanın rahat olmasın bir zahmet. insanlar oraya ne emeklerle giriyor maddi manevi. sen ise arkadaşının kimliğini kullanarak neler yapıyorsun. biri şikayet eder ve kanıtlarsa bu durumu, o arkadaşın da sen de yanarsın haberin olsun.

ki umarım şikayet ederler.
  • O kadar derslere girmişsin, ders aşkından kaçak giriyorsun; fakat -hala- 'diil' yazıyorsun. Pes artık...
  • @jrbatu

hocam açıköğretim dersleri zaten var çoğu dersleri zaten veriyor bize gazi üniversitesi fakat kalabalık oluyor ve saatleri uymadığı için bu derslere giriyorum öyle olmasa zaten girmezdim ki

ben o dersler yerine bu derslere giriyorum o kadar tek artısı ingilizce dersi

@Strahd von Zarovich

hocam o el alışkanlığı ve uzun uzun yazmak istemediğimden

şuda var ki ders aşkından ölmüyorum amacım açıköğretimi bitirmeme katkı sağlaması yoksa sözel bölüm hiç bana göre değil sıkıcı çoğu hoca...

bilmem hayatında hiç örgüt teoremi - üretim işlemleri vs gibi sıkıcı derslere girdin mi... patlıyorsun sıkıntıdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster-mt -- 21 Aralık 2012; 2:03:14 >
  • Aah ah kirikkalede olsan benim yerime her derse girsen imzayi caksan bir kere bile gitmezdim okula

• Gazideki dandik ingilizce eğitimi için şu yaptıkların hiç değmez. Entellektüel birikim yapacam diyosan bazı hocaların dersine özellikle girilebilir de ingilizce ne arkadaş.
  • Biz derse girmeyelim diye kırk takla atıyoz adam derse girmek için 40 takla atıyo
  • Vay be bende Marmara Üniversitesine girebilirmiyim bu yolla

• @Lokomatif Portakal

walla hocam yalan yok benim lisede öğrendiğim vasat ingilizceden çok çok daha iyi ve ben internetten 1ingiliz ve 1koreli arkadaş edindim kendileri de saolsun bana yardımcı oluyor hergün skype dan telefonla görüşüyoruz türkçe bilmediklerinden ingilizce konuşuyoruz ve ben ister istemez anlaşmak için kendimi zorluyorum öğreniyorum ki onlar da benim yanlışlarımı düzeltiyorlar

edit: vaybe anılarım canlandı...

ilk gittiğim 1 ay kimliği ayarlamamıştım ve her kapıdan girerken teli elime alıp konuşuyormuş gibi yapıyor yer tutun girdimi hoca vs diyordum hızlıca geçiyordum güvenliğin yanından :) 1 ay böyle idare etmiştim sonradan rahatladım...

şuda varki güvenlik hergün değişiyor (giriş değiştiriyorlar) diğer türlü sabit olsa adam 1-2 gün neyse 3.gün dur bakalım derdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster-mt -- 21 Aralık 2012; 2:14:46 >

• Helal olsun çok iyi yapıyorsun. Üniversitede güzel bölüm kazanıp, ana baba parası yiyenler varken; kendini geliştirmek ve çaba sarfedip açık öğretime destek olması için derslere giriyorsun.

Eğer yakalanırsan hiçbir şey demezler. Eğer ki yakalandın bölüm başkanına gidip derdini anlat. Adam kırmızı kurdele bile takar [çabandan dolayı]

Fen edebiyat fakültesi matematik bölümü öğrencisiyim, mühendislikte bilgisayar programlama derslerine girmeyi düşünüyorum bende. Bölüm başkanı ile konuşacağım önümüzde ki dönem başında.
  • Bilkent'dede girersin istersen :D
  • @Th13teen

eyw hocam teşekkür ederim. kırmızı kurdele olayını bilmem ama normalde kaçak giren birini polise vs verebilirler ceza alabilir ama ben durumu anlatırsam artık gelmemi söyler yollarlar + olarak gel devam et diyeceklerini sanmıyorum

normal derselere gel derler açıköğretimin akşamın bir köründe başlayan derslerine...

@feritferitxd

hocam orası bana uzak kalıyor ömrüm yolda geçer

keçiörenden ya aştiye yada bahçeliye binip gidiyorum tek dolmuş

bilkent e 2 otobüs yapmam lazım ki bu bana uymaz çünkü akşam 5buçuk gibi bitiyor dersler eve geç gelirim işlerim yetişmez
  • hocam helal olsun , yalnız farkında degilsin ancak çok felaket bi akım başlatabilirsin . Millet ailelerini kandırıp kazanmadıgı halde üniye gidebilir senin sayende
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwe. -- 23 Ocak 2024; 0:1:27 >
  • Sana tek bisey diyebilirim

Helal olsun vallahi
  • harbi çok iyiymis ya,insallah yakalanmazsinda bi sorun da cikmaz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.