Şimdi Ara

Üniversitede Derslere kaçak girme düşünceleriniz? 2.senem ve hala giriyorum derslere (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
135
Cevap
13
Favori
15.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Captain Ivan Drago

quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

quote:

Orijinalden alıntı: Captain Ivan Drago

gazi iibf?

Evet :)

Bende gazi iibf deyim.Aylık 1000 liralık bir fayda alamazsın önce onu soyleyim hocalar ayrı bi dünya zaten tabi arada iyi hocalarda var ama 1-2 hafta girsen derslere sıkılırsın zaten bazı hocalar var 150 kişilik sınıfta 20 kişi geciyor ee adam yaz okulunda arabasını yenileyecek ilk dönem kendim kitaplara bi ton para harcayarak tüm dersleri geçtim ama sınıfta ortalama herkes 4 dersten kaldı 7-8 dersten kalanlar bile var :) Tavsiye istersen kızılaydaki ingilizce kurslarını arastırıp iyi bir kursa başlaman 4. sınıftada iyi bir kpss kursuna gidip sıkı bir çalışmayla gazi iibfdekilerin %80inden daha iyi yerlere girersin emin ol

zaten planım da bu aslında vede şöyle bir durum var sonuçta kpss için çalışcağım için elimdeki açıköğretim diploması bana bir eksi sağlamayacak

yorum için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Dion

quote:

Arkadaşlar açıktan okuyorum 1.sınıfım (2.girişimde olmadı açık yazdım) ve hemde çalışıyorum(senelerdir).

Ankarada bir üniversitede(adını vermicem) bir arkadaşım okuyor aynı bölümü ve birkaç kez derslerine girdim (kapıda güvenlik çok nadir kimlik soruyor onda da geçiştirebiliyorsun)

derslerde yoklama alınmıyor devam zorunluluğu yok (gerçi burdan üni anlaşıldı ama :D ) yani kimse kimseyi bilmiyor zaten vede umrunda da diil

Şu anda şöyle bir imkanım var şuan çalıştığım iş yerimden (grafikerlik) ayrılıp derslere girmek (antalyada bi firmaya evden web tasarım yapıyorum ayrıca) evde web tasarım parasıyla yetinmek (2işte çalıştığımda aylık 1500lira gelir sadece web tasarım yaparsam 500 e düşcek)

Fakat vicdanımda bir rahatsızlık var siz olsanız napardınız?

edit: başlık

Ankaradaysan yardimci olabilirim. atilim da yazilim muhendisligi okuyorum pmden ulasirsan derslere sokabilirim seni.

walla hocam bölümüm o diil ama emin ol boş vaktimde gelmek isterim özelden ulaşırım sana uygunsa?

• quote:

Orijinalden alıntı: onlyone

Ya içinden geliyorsa git kimse birşey demez, dese bile niye geldin diye polis çağıracak değiller en kötü arkadaşımı ziyarete gelmiştim derse de girdim dersin.
    Seni güvenlik eşliğinde kapıya götürürler en kötü bu olur ama bunu da çoğu hoca yapmaz

işte problem burda 1 gün gidip donucek diilim hergün sabah erkenden gidip derslere gireceğim biri dese ki bu ne zamandır geliyo derslere giriyo ws... orda mıçarım gibime geliyor bu konuda ne gibi bir yaptırımı olur bilemiyorum :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: IengineerI

gir bişey olmaz.özellikle 45+ mevcut olan sınıflarda fark edilmezsin zaten.fark edilsen de devamsızdım yeni yeni gelmeye başladım dersin.

yahu zaten sorun diğerleri diil çok kişi biliyorum orda 1donem gitmeyip 2.donem başlayan fakat sorun arkadaşımın arkadaşları onlar biliyor acaba sıkıntı olurmu diye endiseleniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: IengineerI

gir bişey olmaz.özellikle 45+ mevcut olan sınıflarda fark edilmezsin zaten.fark edilsen de devamsızdım yeni yeni gelmeye başladım dersin.

listeden adımı kontrol ederse? benim ismim olmıcak sonuçta listede?
  • ne vicdani dostum.birak ya bas git oku guzel guzel
  • Diploma almadan derse girmek mantıksızlık olur çalış kazan en azından diploma alırsın çokmu güzel eğitim veriyolarda gitmek istiyosun onu anlamadım gazi benim bildiğim reis üzeri yönetilen bi okul eski sevgilimden biliyorumda boşver hocam neyapıcan kaçak kaçak girip
  • quote:

Orijinalden alıntı: söny

Diploma almadan derse girmek mantıksızlık olur çalış kazan en azından diploma alırsın çokmu güzel eğitim veriyolarda gitmek istiyosun onu anlamadım gazi benim bildiğim reis üzeri yönetilen bi okul eski sevgilimden biliyorumda boşver hocam neyapıcan kaçak kaçak girip

arkadasım konuyu okumadın heralde?
  • İstiyorsan gel seni Ankara Tıpta bütün derslere sokayım. Kimlik falan hiçbir şeye gerek yok kapıdan girip amfide bir yere oturuyorsun o kadar. 4'e kadar böyle gidersin sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susanoo -- 25 Şubat 2012; 20:50:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Said6

İstiyorsan gel seni Ankara Tıpta bütün derslere sokayım. Kimlik falan hiçbir şeye gerek yok kapıdan girip amfide bir yere oturuyorsun o kadar. 4'e kadar böyle gidersin sıkıntı olmaz.

malesef ki bölümüm tıp diil :D
  • İstanbul'da var mı kimlik istemeyen üniler arkadaşlar. (Sadece aöf kimliğim var)
  • Herkes söylemiş zaten, hak yeme vb. bir durum olmaz. Sonuç itibariyle kimseye bir zararın yok. Üstelik güzel bir amaçla hareket ediyorsun.

Ancak dersleri bu şekilde takip etmek için işi bırakmanı kesinlikle önermiyorum. Anladığım kadarıyla açıköğretim ya da KPSS anlamında faydası olsun diye derslere giriyorsun. Konuları kendin de öğrenebilirsin, bence işini sakın bırakma. Yarın birisi seni şikayet eder veya hocanın birisi durumunu anlarsa derslere girmen imkansız hale gelebilir, bu durumda çok zararlı çıkarsın.

İş yerin okula yakınsa 1 veya 2 derse düzenli olarak girebilirsin mesela. Hem yakalanma (ifade saçma oldu ama) riskin az olur, hem de işini aksatmadan sürdürebilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onlyone

Ya içinden geliyorsa git kimse birşey demez, dese bile niye geldin diye polis çağıracak değiller en kötü arkadaşımı ziyarete gelmiştim derse de girdim dersin.
    Seni güvenlik eşliğinde kapıya götürürler en kötü bu olur ama bunu da çoğu hoca yapmaz

işte problem burda 1 gün gidip donucek diilim hergün sabah erkenden gidip derslere gireceğim biri dese ki bu ne zamandır geliyo derslere giriyo ws... orda mıçarım gibime geliyor bu konuda ne gibi bir yaptırımı olur bilemiyorum :S

ya kardeşim birşey mıçmazsın kimsenin seni sorguya çekeceği yok
    kimseyle muhattap olmaz soru sormaz kimseyle arkadaş olmazsan varlığının bile farkına varmazlar, bide en önlere oturma
    en fazla olacağı birilerinin senle konuşmak istemesidir, yoksa hoca gelip sen ne ayaksın demez
    birşey soran söyleyen olursa da tersle gitsin azcık atarlı takıl
    eeeen kötü durum açığa çıksa bile kimse birşey demez, kimseyle muhattap olup düşman edinmeyeceğin için
    kaldı ki dese bile dediğim gibi güvenlik dışarı atar en fazla bir daha giremezsin

• ben kendi derslerim dışında ilgimi çeken derslere giriyorum ve gayet zevkli oluyor benim açımdan . Baskı altında olmadığım için öğrenme eşiği de daha yüksekte oluyor . Kendi derslerim dışında durumunu geçtim , tamamen farklı bölümden alakasız derslere bile girmişliğim vardır
    Mesela cuma günlerim boşta şu an dersim yok , ingilizce dersine gidiyorum o dersi almadığım halde üstelik haftasonu iki gün de ingilizce kursum var .

Neden korkuyosun ki bu kadar ? Dersi alttan alıyomuş gibi takıl sınıfta , hocalar da öyle soru soran tipler falan değilse isminden başka bilgiyi sormazlar bile . Tabi kılık kıyafetin düzgün olsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBADFA1C8 -- 26 Şubat 2012; 0:27:04 >

• Nadir kimlik sorduklarından emin misin? Ben hukuktayım ama iibf'nin kapısından giriyorum ve hemen hemen her girişimde kimlik soruyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Wonderkid-

Nadir kimlik sorduklarından emin misin? Ben hukuktayım ama iibf'nin kapısından giriyorum ve hemen hemen her girişimde kimlik soruyorlar..

tipin kayık olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

Nadir kimlik sorduklarından emin misin? Ben hukuktayım ama iibf'nin kapısından giriyorum ve hemen hemen her girişimde kimlik soruyorlar..

tipin kayık olabilir

saç sakal biraz uzun ama herkese soruyorlar bana özel değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trotsky -- 26 Şubat 2012; 1:41:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

tipin kayık olabilir

saç sakal biraz uzun ama herkese soruyorlar bana özel değil

yok arkadaşım sormuyorlar zaten kac kisi birden giriyor hangi birine baksın

sen tek girdiginde soruyolardır yada 1-2 kisi gecersen yoksa kalabalıkta falan umurlarında olmuyor

• Sıkıyorsa ODTU'Ye gir kimliği olanı bile zor sokuyorlar
  • 3gundur gidiyrm en cok da ingilizce icin sevindm joca iyi anlatiyo biraz kokos gibi ama hayirlisi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.