Şimdi Ara

Üniversite okuyan arkadaşlar NEYİNİZE GÜVENİYORSUNUZ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
17
Favori
12.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • coox1907 kullanıcısına yanıt
    Hafiften lincin ayak sesleri gelmeye başladı ama bence asıl linç geç saatlere doğru başlıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihnin Geleceği -- 28 Ocak 2020; 17:47:47 >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Çalışıyor musun ? Çalışıyorsan maaşlı mı yoksa kendi işin mi ?
  • BerkKhan B kullanıcısına yanıt
    Başarısızlık da başarılı olmanın bir parçası girişimcilikte. Esas olan tecrübe yeteri kadar tecrüben varsa belkide fikrin kötü olsa bile başarılı olabilirsin. Çünkü neyi nasıl yapacağını bilirsin.
  • Hangi uni de ne bolumundesiniz

• Bilgisayar müh. Okuyorum.

• Genç işsizlik %30 civarında elbette yüksek bir oran ancak bu genel işsizlik oranıdır.Yani bunun içinde halkla ilişkiler su ürünleri mühendisliği veya hiçbir eğitim almamış insanlar da dahildir.Bu açıdan düşünülürse işsizlik oranı adam gibi okul okuyanlar için pek de yüksek değil.Hepiniz işsiz kalırsınız geyiği tamamen okumayanların kendini avutma çabası.İllaki kendinizi geliştirmeye çalışıyorsanız gidin almanca öğrenin gidin alman sermayesine çalışın.Yapabileceğiniz en iyi şey o olur.Türkiye de kendini doktorla hemşireyle kalkındırsın.
  • Siz neyinize güvendiniz peki bunları yazarken hocam?

• Ben birşeyime güvenmiyorum ama şuan sigortalı çalışanım aynı zamanda üniversite okuyorum. Bu anlattıklarımı kendim yapmamış olsam zaten burda millete birşeyler anlatmaya çalışmam

• ne yapabilirim ki? gelecek planı mühendislik gibi kariyerin, kendini geliştirmene bağlı olan mesleklerde işe yarar.
    benim olabileceğim en büyük seviye memurluk. kpss çalışmam lazım. onunda planını yaptım. başka ne yapabilirim?
  • Mesleğin nedir hocam

• sınıf öğretmenliği.
  • Meslek seçebilmek,istediğin mesleği yapabilmek amacıyla üniversite okunuyor o kadar zahmete giriliyor zaten ama bu sefer de gençler iş beğenmiyor oluyor.

Türkiye'de işe girmek için okumak şart, diğer şeyler değişebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 28 Ocak 2020; 19:55:12 >
  • Hocam tahminimce bolca boş zamanın oluyordur. Bu boş zamanında cv kasmaya çalışabilirsin. Çok iyi ingilizce öğrenebilirsin. Yurtdışından eğitimle alakalı sertifikalar kovalayabilirsin (özel okullara girmede faydalı olur). Türkiye'de en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden birisi öğretmenlik. Adam gibi bir öğretmen yok. Çocuklara vizyon katıcak, onları yönlendicek. Bu konularla alakalı tonlarca kitap var. Bu şekilde kendini geliştirirsen iş bulma konusunda sana faydalı olacaktır.

• Bizde de bir gariplik var o kadar okul okuyoruz daha sonra tamamen alakasız işlerde çalışıyoruz. Tabiki bu bizim isteğimizle olmuyor ama madem iş imkanı olmayacak o zaman benimde bu bölümü okuyamamam gerekmez mi?

• Ben de üniversitede okuyorum. Birkaç tavsiye vereyim. Arkadaşın dediklerini ciddiye alın, buna göre hareket edin ama bunu takıntı haline getirirseniz sabah akşam bunu düşünmeye başlarsınız. Tedavi edilmesi gereken bir hastalık halini alır çünkü şartlar ağır. Yani elinizden geleni yapın ama bir noktadan sonra su akar yolunu bulur misali düşünün.
  • Atama rakamlarına güveniyorum, ingilizce öğretmenliği okuyorum en rahat atanan bölümlerden biri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığa ithafen,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şeyime güvendiğim yok. Kimsenin yok aslında. Okuyorum çünkü lisans diploması çok önemli. Meslek bazında olaya bakmamak lazım. Lisans diploması bir çok şeyin kapısını açıyor. Onun için okuyorum. Bugün Pilot olmak isterseniz Lisans diploması lazım askeriyenin içinden gelmezseniz Subay olmak istersiniz Lisans diploması lazım. Bazı işlerde de hep lisans diploması istiyorlar. Lise mezuniyeti yetmiyor artık.
  • cmfalper kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam takıntı da yapmamak gerekir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.