Şimdi Ara

Üniversite okuyan arkadaşlar NEYİNİZE GÜVENİYORSUNUZ ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
147
Cevap
17
Favori
12.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Öğrencimiz 20 yaşında , iki yıllık eczane hizmetleri okudu tyt ile 500k sırası vardı.Kpss 74 puan alıp atandı şu an maaşı 5k yaşı 20 21 .yani okunduğunuz bölüm önemlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zihnin Geleceği

Bizde de bir gariplik var o kadar okul okuyoruz daha sonra tamamen alakasız işlerde çalışıyoruz. Tabiki bu bizim isteğimizle olmuyor ama madem iş imkanı olmayacak o zaman benimde bu bölümü okuyamamam gerekmez mi?
    Hocam bak şimdi, sizin bölüme diyelim ben kayıt yaptırmadım ama sizin bölümün derslerine sizinle birlikte girdim.
    Sınavlara giremiyorum doğal olarak diplomam da olmuyor sizinle aynı sayılır mıyım?
  • İş bulup en alttan yükselmek lazım mesela tekstilde makinaci 25 yıl çalıştı aynı iş yerinde adam şimdi ustabaşı ofiste sabah akşam. Mesela koli taşıyan işletme mezunu su anda pazarlama direktörü. Daha çok örnek var bir de iş bulurken o şirkette ya akraban olacak ya tanıdığın yoksa başvursan bile çağırmıyorlar.

• Diploma senin mesleğe sahip olduğuna dair bir kanıt. Eğer benim kadar bilgi sahibi isen teknik olarak benimle eşit olursun. Ama işe girmek için bunu kanıtlaman gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Okuyamadim hocam durumum yok

• Work and travel yapin donmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş okuduktan sonra hak verirsin emin ol

• Doktorların açıkta kalmamasına. Heheheh

• Alarak kullanıcısına yanıt
    Bu bos motivasyonu birak. En iyisi olanlar garsonluk yapiyor su an. Sosyal olarak kendinizi gelistirin cevre hersey bu donemde.

• Tatar 55 kullanıcısına yanıt
    tamam
  • Adam haklı. İyi üniversitelerin belli bir kitlesi hariç işsizlik diz boyu. 100 bine yakın işsiz mühendis var, haberiniz olsun. (Evet, sadece bu ülkede)

• Cmylmz:

Ben buna güveyorum sen neyine güveniyorsun

• Kendin üniversite okumamış yada okuyamamışsın orası belli içinde ukte kalmış yedirememişsin kendine. Ben üniversite mezunu olmasam şuan çalıştığım yerde çalışıyor olamazdım. Çok güzel bir işte güzel bir konumda mı çalışıyorum, hayır. Ama üniversite mezunu olmasam burada çalışıyor olmazdım. Her üniversite mezunu kendi mesleğini yapamayacak ama inan herhangi bir işe başvuru yaptıklarında bir adım önde olacaklar. Ayrıca üniversite okumuş kişi ile okumamış insanın hayata bakışı arasında dağlar kadar fark var en büyük katkısı budur üniversitenin.

• Özet

Unide staj yap
    Hocalarla arani iyi tut
    Bölümünle ilgili her seyi ogren

Bu kadar yazmana lüzum yoktu

https://www.youtube.com/watch?v=OqQVHILAhJc&feature=youtu.be

Almanyada adamlar dunyanin krali olmuslar biz bosa okuyoruz zaten mezun etmeyecekler beni biliyorum

• quote:

Diploma senin mesleğe sahip olduğuna dair bir kanıt. Eğer benim kadar bilgi sahibi isen teknik olarak benimle eşit olursun. Ama işe girmek için bunu kanıtlaman gerekir.
    Mesleğe değil eğitimini tamamladığına dair belge.

Neyine güvenerek okuyorsun peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 28 Ocak 2020; 22:38:53 >
  • Vay be bir yazı yazdık hemen çözmüşsün beni. Ne içimde ukte nede başka birşey. Üniversite öğrencisiyim rahat ol. Ayrıca kimseye üniversite okumayın da demedim. Okuyanlar kendilerine dikkat etsinler dedim.

• Mezun olduğumda yeterli kadar iş tecrubem olucak. Bunu yeterli görmüyorum tabiki onun dışında kendi hedeflerim var bunlara güveniyorum okuldan aldığım eğitime değil.

• quote:

Mezun olduğumda yeterli kadar iş tecrubem olucak. Bunu yeterli görmüyorum tabiki onun dışında kendi hedeflerim var bunlara güveniyorum okuldan aldığım eğitime değil.
    Hevesini kırmak istemem ama pek bi anlam ifade etmiyor işverenler için.
    Herkes konuşur kendinizi geliştirin vs. havada kaparlar diye de bir şeyin olduğu yok.
  • İş veren iş tecrubesine de bakmayacaksa neye bakacak

• ben dayima guveniyorum ama kaliteliyim de itü 3 dil

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.