Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE İSMİ VERSUS BÖLÜM ANKET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

ÜNİVERSİTE İSMİ VERSUS BÖLÜM ANKET

(En Son Oy Tarihi: 24.7.2022)
Giriş
  • Amacım kendime bir çıkarım yapmak değil siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Ha tabi tıp her yerde tıptır diyenleri ayrı tutuyorum :D Ek olarak

TOP 10 derken bunları kastettim

KOÇ SABANCI BİLKENT ODTÜ GALATASARAY İTÜ BOĞAZİÇİ

Kendi görüşüm;

Mesela örnek olarak top 10 mezunlarının alan farketmeksizin çok aşırı bol mezunu olan bir bölüm olmadıkça -türk dili edebiyatı gibi- genelde 10 yıllık gibi bir süreç sonunda hep yöneticilik pozisyonlarında olduğunu görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 27 Nisan 2021; 23:10:27 >

• İyi ünilerin bile imkanları kısıtlıyken orta hallide de kısıtlı imkanla mutlu olamayacağımı düşünüyorum ben kendi adıma. İyilerden birini yazıp farklı kariyerlere yönelen çok fazla insan var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Her tıp, tıp mıdır? Bence bunu da tartışmalıyız. Onun dışında bir bölüm istenilmeden okunmamalı, Sırf top10 üni diye. İnsanın hayatına yazık olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aduplin kullanıcısına yanıt

ben her tıp tıpdır görüşüne katılmıyorum zaten konuya ilk mesaja yazarken öyle mesajlar geleceğini düşünerek onu yazdım hocam.

• hocam ben kendi adıma böyle bir durumda değilim yani genel olarak sordum :)

• Istenmeyen bolume ve ne kadar istenmedigine bağlı bagli. Abuk subuk yerlerde cs okumak yerine itu makine okumak bolumden nefret edilmiyorsa daha mantikli bence. Ama gidip top okul iibf istiyordum ama ya sonucum cok kotu geldi neyse ben bounlu olayim boun turizm ilk tercih yazayim filan sacmalik. Tabi millet bunu sacmalik olarak görmüyor olacak ki 2017de 70k da alan bolum su an 7k dan aliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt

bu sene asıl kaç k dan alacak asıl çok merak ediyorum :D bogazici turizm 2020 Tavan Başarı Sırası(0,12)*2.489

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 28 Nisan 2021; 0:8:38 >
  • bence ya ikisinin en sağlam kombinasyonları boğaziçi endüstri-işletme,odtü iktisat-makine,bilkent ee vs. gibi olmalı olmuyorsa ilgi seviyesine ve yapılan sıralamaya göre diğer bölümler tercih edilmeli. üni bölüme göre daha ağır basıyor bence linkedinde vs gördüklerime göre (iibf ve mühendislikle ilgili konuştuklarım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MarioGomez33 -- 28 Nisan 2021; 0:7:36 >
  • aynen ben de linkedinde çok bulunmadan önce bölüm diyordum ama linkedinde bulundukca üni daha önemli gibi geliyor

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

Bizim okulda turizmin yari burslu tabani da 737k 

• The Killing Road kullanıcısına yanıt

Tamamen katiliyorum dediklerinize bu tarz tipler yuzunden boun un sacma sapan bolumleri yuksek siralamarla aliyor.Endustri gibi bir bolum nasil odtu cs ile neredeyse esit itu cs den iyi siralamayla alabilir? komedi gercekten

• Dediginizin tam zittini dusunuyorum hocam.Rekabet hem gelistirir hem ozel sektorde taninmani saglar hem mukemmel bir network olusturur is hayatina gectiiginde bilg muh icin ornek veriyorum bir arkadasin computer vision da calisir birisi backend developer olur digeri deep learning/ai tarzi calisir bu tarz gelismis bir networke az sayili burslu ogrenci alan cogu 50k 120k ile gelen degisik tiplerle okuyunca sahip olamazsin.Odtuye ituye bakiyorsun 100-200 kisi tek donemde neler neler cikiyor ustelik hepsi derecelik ogrenci oluyor cs-ee gibi bolumlerde.Tabi bu dediklerimin disinda vakif universitelerinin devletlere gore yurtdisi avantaji var bu da cok onemli.

ee-makine gibi bolumlerde lab imkanini da katabiliriz vakiflarin bence ama cs de devlet vakiftan ustundur diye dusunuyorum (bilkent dahil degil tabii ki bence 1 numarali okul trde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevennpaulJobs -- 27 Nisan 2021; 23:57:21 >
  • aduplin kullanıcısına yanıt

6 yıl okurum sonra devletten düzenli maaşımı alırım zihniyeti için her tıp , tıptır.

• hem bölüme hem de üniye göre değişir

bir bölüm olur sadece bölümü ön planda olur hukuk gibi

bir bölüm olur ama üniversitesi daha ön plandadır

• stevennpaulJobs kullanıcısına yanıt

Boun ie odtu ve itu cs ten daha tercih edilesi bir bolum ki zaten. Odtu ee deseniz anlarim da onda da hayvani bir kontenjan farki var.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.