Şimdi Ara

Beyaz kağıtlarda gözünde siyah şeyler uçuşan var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyaz kağıda baktığımda sinek gibi şeyler uçuşuyor konu dışı ama bu durumu yaşayan vardır belki soru çözerken dikkat dağıtıyor siyah iplikler ve sinek gibi olanlar

• Vitreustaki kollajen liflerinin kümeleşmesi sonucu oluşan bu ince yoğun uçuşmalar sineksi gibi görülebilir ve genelde 20li yaşta görülür vitreolizis ile tedavi edilebilir

retina yırtılması gibi neden de olabilir göz doktoruna gidip lazer ile tedavi olabilirsin ama erken gitmeni öneririm geç kalırsa kalıcı sorun oluşabilir

ama senin için sorun olmuyorsa ve yapacak işlerine engel olmuyorsa ameliyat tavsiye edilmez

*çoğu kişide de vardır özellikle miyop olanlarda ya da daha önce göz yaralanması geçirenler ya da gözde iltihap sonrasında olabilir

yani yakın zamanda göz doktoruna gitmen gerek
  • Küçük böcekler galiba ışığı kapatıyorum telefon ışığına geliyorlar o zaman avlıyorum allah affetsin ama pencereye sineklik taktırınca geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mamga -- 16 Temmuz 2020; 0:44:27 >
  • Yok kanka gerçek sinekleri demiyorum benim sürekli gözümün önünde
  • Göz rahatsızlığın olabilir belki
  • Hocam bir yerlerde göz içindeki proteinin bilmem nerden yansıması falan diye okumuştum gözünü ne tarafa çevirsen oraya geliyor mu ?
  • Aynen nereye baksam oraya geliyorlar sizde de mi var bu şekilde çalışmak gerçekten
  • benim bazen havaya baktıgımda da oluyo anlık bi şey
  • Murat_postoğlu M kullanıcısına yanıt
    Bi ara oluyodu çevremde kime sorsam bende de oluyo takma yaa falan yaptı bende dikkat etmedim hiç konuyu okuyunca aklıma geldi bence sende takılma
    Edit : hocam kırıkçı dayılar gibi yazmışım belki aynı şey değildir doktora gözük istersen yine de .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecziligni -- 16 Temmuz 2020; 0:53:48 >
    Vitreustaki kollajen liflerinin kümeleşmesi sonucu oluşan bu ince yoğun uçuşmalar sineksi gibi görülebilir ve genelde 20li yaşta görülür vitreolizis ile tedavi edilebilir

retina yırtılması gibi neden de olabilir göz doktoruna gidip lazer ile tedavi olabilirsin ama erken gitmeni öneririm geç kalırsa kalıcı sorun oluşabilir

ama senin için sorun olmuyorsa ve yapacak işlerine engel olmuyorsa ameliyat tavsiye edilmez

*çoğu kişide de vardır özellikle miyop olanlarda ya da daha önce göz yaralanması geçirenler ya da gözde iltihap sonrasında olabilir

yani yakın zamanda göz doktoruna gitmen gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 16 Temmuz 2020; 0:55:25 >
  • Benimkiler hiç gitmiyor belki bu şekilde ders çalışmaya çalışan vardır diye buraya post attım lütfen silmeyin
    doktora git o zaman
    ben silemem zaten yetkili biri mi sandın
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Geçicek mi yoksa sürekli benimle mi kalıcak
    lazerle çok kolay tedavisi var sorun kalmıyor ama yapılmazsa doktora falan gidilmezse ilerde yırtılmaya kadar gidip kalıcı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 16 Temmuz 2020; 0:59:28 >
    Hocam bende vardı geçti kendi kendine geçen bir şey mi bu ?
  • ayni sorun bende de var hatta gun isigina cikinca daha belirgin oluyor daha doğrusu gece belirgin olmuyor fazla gündüz oluyor ,kafaya çok takiyordum bi ara ama simdi gormezden geliyorum problem olmuyor goz doktoruna da gitmistim bi problem olmadigini belirtti
  • ben de bazen geometrik şekillerin uzaklaşıp yakınlastığını görüyorum böyle bi sey yasayan var mı?
  • geçmez aslında ya da senin görmeye engel olacak şekilde büyük ve ışık çakmaları yani falş gibi olmuyordur hafiftir

ama uzun bir süre boyunca ışık altında beyaz bir kağıda bakarsan tekrar oluşabilir
    Görsel Karıncalanma Sendromu ve Kalıcı Algı Bozukluğu hakkında hiç tıp kitaplarında bilgi gördün mü?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.