Şimdi Ara

Ülkenin içler acısı hali (park kavgası)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Giyim firması sahibi Tekin Özmetin, oturduğu apartmanın garajındaki cipini çıkarmak için akşam saatlerinde aşağı indi. Arkasında daha önce husumetli olduğu Hasan Uçar'ın otomobilin park etmesi nedeniyle cipini çıkaramayan Özmetin, polisi arayarak yardım istedi.

Polise, daha önce çeşitli nedenlerden dolayı kavgalı olduğu Uçar ile konuşmak istemediği için yardım istediğini belirten Özmetin, beklemeye başladı. Bu sırada Hasan Uçar'ın ağabeyi 59 yaşındaki Sadık Uçar, Tekin Özmetin ile merdivende tartışmaya başladı. İddiaya göre 6'ıncı kattaki evinden tartışmayı duyunca tabancısını alıp 3'üncü kattaki Tekin Özmetin'in evine inen Hasan Uçar, arka arkaya ateş etmeye başladı.

Hasan Uçar'ın tabancasından çıkan mermiler, Tekin Özmetin ile eşi Sinem Özmetin'in başları ve vücutlarının çeşitli yerlerine isabet etti. Özmetin çifti kanlar içinde yere yığılırken, Uçar ise 6'ıncı kattaki evine kaçtı.

Park kavgası yüzünde iki çocuk hem yetim hem öksüz kalıyor. İnsanlar cildirmis bu ruh haliyle zaten dışarda gezen herkes canlı bomba
    Ayrıntı sitede:
    http://m.mynet.com/i3.html#http://www.mynet.com/haber/iphone/yasam/otopark-kavgasinda-kari-koca-olduruldu-2388717-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 4 Nisan 2016; 10:51:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cani adam. Geberene kadar hücrede kalırsın insallah. O yavrular senin yüzünden bir ömür kimsesiz kalacak.

• Okurken kanim dondu. Ne zaman biz bu kadar agresif olduk?

• "Kısasa kısas,anında infaz" yapmadığın sürece suçun cezasız kaldığı,yapanın yanına kâr kaldığı bizim gibi cahil toplumlarda bu işler düzelmeyecek,hatta giderek artacak...
  • apartmanlarda öyle manyaklar deliler var ki bu ülkede inanılmaz..
    bu tür gerilimler hemen hemen her apartmanda mevcut.
    bazı insanların yanından selam vermeden geçip öyle olaylara bulaşmıyoruz.
    toplu yaşam bizim insanımıza göre değil.
    yazlık siteler gibi bir yapılaşma içinde yaşamamız şart.
    yoksa her an birileri katil, birileri maktul olabilir...
  • İsin acı kısmı ne biliyormusunuz? Bu serefsiz takım elbisesiyle mahkemeye çıkacak pişmanım diyecek ve indirimli bir ceza ile yırtacak

• Allah ıslah etsin hepimizi.
  • Su adamı levyeyle dove dove oldureceksin hakettigi odur

• Bu adamı hapis kesmez abi ya bırakın.Tecavüzcülerin koğuşuna atıcaksın şerefsizi,görsün o zaman dünya kaç bucakmış.

Edit:Hem haberi tekrar okudum,hem linkteki videoyu izledim.Gerçekten kanım dondu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalus -- 4 Nisan 2016; 11:22:01 >
  • japonyadamı çindemi tam hatırlamıyorum, araç alırken evinin yakınındaki park yerini bildirmeden teslim edilmiyodu diye bi haber duymuştum keşke bizim ülkedede böyle bir sistem olsa, zaten örnek vermeye gerek yok (10 daireli binanın önünde 2 araçlık park yeri var ama saysan binadakilerde 12-13 arac var)
  • Herseyi gectim infaz et kes as öldür, yetim kalan o iki cocugun hakki nasi odenecek, serefsiz haysiyetsiz mahlukatlar

• Bu olayın sebebi park değil. Önceden husumet varmış , park olayı ve polis çağırma olayı bardağı taşıran damla olmuş.

Yazıda öldükleri yazmıyor, inşallah ölmezler, ateş eden manyak ise inşallah sağlam ceza alır.

• Yazık olmuş anlasilan kimseyle tartisilimayacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu olayların hepsinde toplumun birbirine tahammülsüzlüğü kadar dandik şehir planlamasının dahli var.

Kıç kadar yollar, gözü aç ve topunun alayını sevdiğiminin müteahitlerinin mezar kadar arsaya diktiği 5-10 katlı binalarda ikamete zorlanan yüzlerce kişi..Sadece park kavgaları değil gürültü problemi yüzünden de olaylar çıkıyor. Sonuç ne olacaktı elbette husumet. Husumetin sonucu da bu tip olaylar. Cinayetle bitmeyen ama kavga dövüş çıkaran yüzlerce olay yaşanıyor basına düşmeyen.

Sırf bu sorunlar yüzünden ben evimi 10 bin tl aşşağı satıp, keçiören denilen vahşi batıdan kaçıp eryaman denilen vaadedilmiş otoparkların olduğu yere taşındım. Şimdi ki sorunum arabayı sabah güneşinin altına mı yoksa gölgeye mi parketmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

Okurken kanim dondu. Ne zaman biz bu kadar agresif olduk?

sence bu agrasiflik mi ? yoksa psikopatlık şerefsizlik namussuzluk mu ?

2 tane ufacık çocuğa hayatının travmasını yaşatan bu cani idam edilmeli, hapis cezası yeteri derecede caydırıcı değil ne yazık ki ...
  • DeepNote kullanıcısına yanıt
    Son paragraf efsane olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: more34

japonyadamı çindemi tam hatırlamıyorum, araç alırken evinin yakınındaki park yerini bildirmeden teslim edilmiyodu diye bi haber duymuştum keşke bizim ülkedede böyle bir sistem olsa, zaten örnek vermeye gerek yok (10 daireli binanın önünde 2 araçlık park yeri var ama saysan binadakilerde 12-13 arac var)

bizim kanunlarimizda da benzer mantik var. ANCAK...

hadi neyse, yorumsuz olarak yazayim; her 3 daire icin 1 otopark yeri bina altinda veya arsa cevresinde kendi sinirlari icerisinde bulunmak zorunda. eger bu yerler olusturulamiyorsa, her park yeri icin belirlenen miktarda bir ucret belediye tarafindan alinir. bu ucretler belediye tarafindan yalnizca otopark yapimlarinda kullanilir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülkede adalet yok ceza sistemi işe yaramıyor, suçlu ve güçlünün yaptığı yanına kâr kalıyor, şimdi verirler buna da bi müebbet, 10 yıl sonra iyi halden çıkar, neyin sonu gelecek böyle, herkes kendini koruyacak başka çare yok
  • Bunları en çok çevre şartlarına, mimari, planlama ve iskandaki milli beceriksizliğimize bağlıyorum ben de. Sadece park yeri meselesi değil tabii ki.

Rantı belediyelerle elde edebilmek için planlamaları tek merkezden ayırdılar. Belediyeler hzılı çözüm üretecekler... Gördük hızlı çözümleri, onbeş sene oldu daha trafik tabelalarını bile bilmiyor belediyeler, trafik düzenlemesi markette satılan kasislerden ibaret. Şimdi bu belediye ölçeğindeki rantlar bitince başkalarını yapmak için tekrar merkezi kararlara bağladılar. Amam hırsızın kılıfı şu ki, büyük ölçekli planlamalar iptal edilerek, küçük ölçekli planlarla. Trafik işleri değil tabii. Mezarlık yanı gökdelen yapıyorlar artık.

Bireyler de böyle. Bir metrekeare yer çıkarmak için on takla atıyor mimarla, müteahitle. Kocaman arabası var ama kapısını açacak mesafesi yok, şişeye giren Hint cambazı gibi girip çıkıyor konforlu arabasına. Ortak alan hiç yok. Kırsal zaten eskiden beri kapalı toplumdu, göçlerle kentler de kapalı toplum düzenine girdi yavaş yavaş. Yeni yapılar da sosyal düzene cevap vermeyince bunlar oluyor. Giderek de artacaktır. Komşuyu tanıyacak ortak alan lazım. Bunu istemeyene de ona göre etraftan uzak, mesafeli yer yapmak gerekir, şehirden iki adım ötede otursun. Ama her toplumda dirsek mesafesinin bir asgarisi vardır. Bunu geçersek şehir değil, konsantrasyon kampı yapmış oluruz.

Memleket lafının karşılığına daha çok benzeyen yerlerde adamın evinin yanına apartman yaptırmazlar mesela. Belirli bir açık mesafeyi korumak zorunda. Biz de burada vergi ödüyoruz, iskan var, kaçak yapı değil, onayı var ama devlet bunların karşılığı olarak çevre haklarımızı korumuyor. Değil apartman, balkonun yanına viyadük bile yapıyorlar.

• kimse de boş değil herkesin arabasında evinde emanet, silah var.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.