Şimdi Ara

Udemy Sertifikalarının Geçerliği Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
43.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Udemy üzerinden alınan sertifikaların bir geçerliliği var mı?

• Maalesef geçerliliği yok.

• Geçerliliği yok sanırım; fakat kendine bir beceri katmanın en ucuz yollarından birisi. Şuan ileri seviye excel kursu alıyorum. Bitirince CV'me "Excel Bilgimi ileri seviye olarak" ekleyeceğim.
  • Paint ile aynısını yaparsın yani yok. Aslında çoğu sertifikanın olmadığını söyleyebilirim kendim için konuşayım.

A B C D E sertifikam var başvurdum

Ooooo bir sürü sertifikan varmış gel işe başla denmiyor.

Sertifikası olan ve olmayan olarak ikiniz de mülakata giriyorsunuz işte sertifikanız o zaman geçerli oluyor, bilginiz varsa sertifika sayesinde öğrendiğiniz bilgiler ile verdiğiniz cevaplarla sıyrılıyor ve işi kapıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessqwe

Maalesef geçerliliği yok.

Zaten anlamıştım hocam, geçerliliği olan sertifika programları İTÜ'de falan 6.500 TL idi en son baktığımda.
  • Geçerliliği olanlar dediğin gibi aşırı pahalı ve ciddi testlere tabi tutuluyorsun. Ama dersleri alıp öğrenince CV'ne yazarsın bunu biliyorum diye. Sana onu bildiğin için verilecek işleri yaparak zaten kanıtlarsın.
  • Videoları açıp bir kenarda bekletseniz veya başka yollarla sertifikayı kolayca alabilirsiniz. Önemli olan sizin o kurs sayesinde kendinizi ne kadar geliştirdiğiniz diye düşünüyorum. CV nizde yazan bir yetkinliği pratikte sağlayamıyorsanız zaten sertifikanın bir anlamı olmuyor. Bende şu an bir kursa devam ediyorum kurs bitiminde alacağım sertifikayı cv me ekleyeceğim.

• CV'de dikkate alınmıyor. CV'ye eklemelik istiyorsanız üniversitelerden sertifika almaya bakın. Özellikle Yurt dışındakilerden. Coursera bu yüzden çok daha iyi.
  • Ne geçerliliğş olabilir ki :) inanmayın öyle şeylere . Youtube de nasıl yapılır videoları izleyin aynısı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizim üniversite coursera için bir sürü kursu ücretsiz yaptırmış, arada sertifika falan veriyoruz diyenlerde var en kötü cv nin sonuna sıkıştırırım
  • Sertifikanın bı geçerliliği yok öyle şeylere çok takmayın zaten bilginizi belgelemek çok işe yaramıyor pratikte göstermeniz gerekiyor.

• Nessqwe kullanıcısına yanıt
    hocam devletin yeni projesindeki sertifikaların geçerliliği var mı?
  • Udemy boş iş, halkeğitimin kursları bile daha faydalıdır

• EZİKMAN E kullanıcısına yanıt
    katılmıyorum çok güzel eğitimler yok değil.
  • Udemy Sertifikası diye bir şey yok özellikle geçerliliği olan. Ama o kurslardan bitirip anlatılan konuyu büyük orandan öğrendiysen biliyorum diye CV’ne yazarsın. Kendini işe alım mülakatında, yaptığın örnek bir çalışmayla kanıtlarsın.

Mesele bir şeyi tam öğrenmek yani. Kendini kandırmamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numenorian Man -- 22 Nisan 2020; 0:27:1 >
  • Resmî olarak herhangi bir geçerliliği bulunmuyor. Ama özel sektörde cv'ne yazabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: The Management

Geçerliliği yok sanırım; fakat kendine bir beceri katmanın en ucuz yollarından birisi. Şuan ileri seviye excel kursu alıyorum. Bitirince CV'me "Excel Bilgimi ileri seviye olarak" ekleyeceğim.
    İLERİ EXCEL şu mu hocam?

En İyi Yorumlu: 4,7 puanlı Temel Seviye/İleri Seviye Excel 2016
    En iyi fiyat: 24.99 tl
    Link:https://www.udemy.com/course/adan-zye-uygulamali-temel-ve-ileri-seviye-excel-egitimi_kitabi/?couponCode=EVDE_KAL
    Udemy Sertifikalarının Geçerliği Var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: poet2626

İLERİ EXCEL şu mu hocam?

En İyi Yorumlu: 4,7 puanlı Temel Seviye/İleri Seviye Excel 2016
    En iyi fiyat: 24.99 tl
    Link:https://www.udemy.com/course/adan-zye-uygulamali-temel-ve-ileri-seviye-excel-egitimi_kitabi/?couponCode=EVDE_KAL

Alıntıları Göster
    Hayır hocam. Yabancı bir hocanın kursunu alıyorum.

Linki bırakayım (390bin öğrenci kayıtlı bu kursa --16.5 saat--)

https://www.udemy.com/course/microsoft-excel-2013-from-beginner-to-advanced-and-beyond/

Edit: Yabancı dili çok temiz bir hocamız. Tavsiye ederim, İngilizce seviyesi orta ve üstü olan herkes rahatlıkla anlayabilir (Altyazı ile takip etmeyi tavsiye etmem, çok fazla terimsel konuştuğu için altyazı yanlış çeviriyor -otomatik çeviri-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 22 Nisan 2020; 21:59:29 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.