Şimdi Ara

Uçuş öncesi HES kodu sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Halihazırda, 25 temmuz gidiş - 4 ağustos dönüş uçuşumuz mevcut.

HES kodunu kaç gün önceden almak gerekiyor? Şu an alabiliyor muyuz? Nasıl yapmak doğru olanı? Çağrı merkezlerinden nitelikli bir cevap alamadım açıkcası.

Teşekkürler.

• Uygulamadan HES kodu aldım ben. Benim de 5-14 Haziran uçuş var. Ne olacağını göreceğiz bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOZ_35

Uygulamadan HES kodu aldım ben. Benim de 5-14 Haziran uçuş var. Ne olacağını göreceğiz bakalım.
    Sizin yakınmış ama uçuş tarihi.

2 ay kala uçuşa, şimdi alsam; HES kodunun geçerlilik süresinin dolması gibi bir durum olur mu acaba? Size bir bilgi verdiler mi bu konuda?

İşte atıyorum, uçuştan 20 gün önce alınabilir vs... gibi?
  • Bu hes'in yanında seyahat izin belgesi de isteniyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet izin belgesi isteniyor , giriş-çıkış yasağı olan iller için.
  • Arkadaşlar bu izin muhabbeti ne kadar sürücek?
    il çıkış için fikri olan var mı
    Yurtdışı için bilet alacagım ama fikrim yok
    (istanbul)
  • Hes kodu alırken ne kadar sure geçerliliği olacağına siz karar veriyorsunuz yanı suresi gecti durumu yok

• iller arası seyahat kısıtı ne zaman son bulur? 15 Haziran'da uçağım var.. İnternetten gördüğüm kadarıyla net bir bilgi yok şuanda galiba.
  • bu hes codu olayının hiçbir şeye yaramayacağı yakında anlaşılacak. Ancak bir çok kişinin canı yanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Registered

bu hes codu olayının hiçbir şeye yaramayacağı yakında anlaşılacak. Ancak bir çok kişinin canı yanabilir.
    Neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökkubbe

Hes kodu alırken ne kadar sure geçerliliği olacağına siz karar veriyorsunuz yanı suresi gecti durumu yok
    Süresiz olarak aldık bakalım.

Teşekkür ederim hocam.
  • HES kodu izin belgesi değildir. sadece sağlıklı olup olmadığınızı ve devletin sizin nerede olduğunuzun takibini yapması için gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhandroid

HES kodu izin belgesi değildir. sadece sağlıklı olup olmadığınızı ve devletin sizin nerede olduğunuzun takibini yapması için gerekli
    Evet evet, biliyorum.

Teşekkürler.
  • 3 Haziran itibariyle şehir içi giriş çıkış yasağı bitiyor bu yüzden HES kodu uçuş için yeterli eğer seyahat yasağı uzarsa ona göre bir çalışma yapacaktır THY ama şuan için görünen 3 Haziran dan sonrs giriş çıkış serbest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 27 Mayıs 2020; 15:11:49 >
  • bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt
    Ben sokağa çıkış yasağı bitmeyecek demedim ki :) seyahat yasağı olan illere giriş çıkışlar için izin gerekiyor dedim. İki farklı konu iki farklı kısıtlama :)
  • Legends06 L kullanıcısına yanıt
    Seyahat izin belgesi şuan 3 Haziran da bitiyor ben aceleyle yanlış yazmışım uçuşlar da seyahat izin belgesi istenmeyecek aynı şekilde otobüsler de

• Ben de Haziran sonu/Temmuz başı uçağa binmek durumunda kalacağım. Bazı hava yolları kabin bagajı almayacaklarını (THY) söylemişler. Diğerleri de aynı mı? Nasıl olacak süreç? Buraya tekrar yazarsanız biz de bilgi almış oluruz. Teşekkürler.
  • arkadaşlar uçuşta ne gibi önlemler almayı planlıyorsunuz? maske vb. tarzında. ben de yakın zamanda uçacağım fakat nasıl gitsem diye kararsız kalıyorum.
  • bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt
    Bakan tek başına HES kodu yeterli değil , izin belgesi de gerekecek gibi bir şeyler söylemişti ama tabi her şey hızlı değiştiriliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    Babblebabble kullanıcısına yanıt
    Şansa daha önceden n serisi maske vardı elimde ben onu takıp siperlik alıp koridor 3yada 4 yani en ön ortaya bilet almayı planlıyorum birde bagaj almayın benim tavsiyem ihtiyacınız yoksa kargo yaptırın çünkü uçakta belli başlı bir düzen oluştururlar ama bagaj beklediğimiz yerden düzen hak götüre olur bence bagajsiz uçup direk havaalanından çıkıp gitmek mantıklı
    Kabin valizi yasak ve bir süre daha öyle olacakmış ana kg hakkına eklenecek 8 kg 15+8 yani standart uçuşlar için
    Uçuşlarda sırayla isim isim binilecekmis önce en arka koltuklar sonra adım adım öne gelecek en son ilk sıralar binecek ve ilk sıralar inecek bu mantıkta 40-50 lira fazla verip önden koltuk almak mantıklı
    3 Haziran'da giriş çıkış yasağı bittiği için şuan HES kodu uçuş için yeterli olacak tekrar yazayım bunu eğer bu hafta perşembe extra bir karar çıkmazsa ama uçaklar çoktan doldu ne olur ne gider bilmiyorum otobüs firmaları deli gibi reklam vermiş geri dönüyoruz diye özellikle metro bunu diyorsa kesinlikle seyahatler başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 27 Mayıs 2020; 16:24:32 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.