Şimdi Ara

Uçuş öncesi HES kodu sorunsalı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O HES kodu çıktığında arabayla millet gitmeye çalıştı ve çalışacaktı ondan öyle dedi
    HES yakın zamanda minibüs otobüs metrobüs gibi taşımalara da yansicak gibi düşünüyorum bu arada bu şekilde baya ellerinde veri olacsk kim kime bulastirdi diye keşke şebeke takibi yapılsa daha da iyi çözüm olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosunaokuma21karakter

Şansa daha önceden n serisi maske vardı elimde ben onu takıp siperlik alıp koridor 3yada 4 yani en ön ortaya bilet almayı planlıyorum birde bagaj almayın benim tavsiyem ihtiyacınız yoksa kargo yaptırın çünkü uçakta belli başlı bir düzen oluştururlar ama bagaj beklediğimiz yerden düzen hak götüre olur bence bagajsiz uçup direk havaalanından çıkıp gitmek mantıklı
    Kabin valizi yasak ve bir süre daha öyle olacakmış ana kg hakkına eklenecek 8 kg 15+8 yani standart uçuşlar için
    Uçuşlarda sırayla isim isim binilecekmis önce en arka koltuklar sonra adım adım öne gelecek en son ilk sıralar binecek ve ilk sıralar inecek bu mantıkta 40-50 lira fazla verip önden koltuk almak mantıklı
    3 Haziran'da giriş çıkış yasağı bittiği için şuan HES kodu uçuş için yeterli olacak tekrar yazayım bunu eğer bu hafta perşembe extra bir karar çıkmazsa ama uçaklar çoktan doldu ne olur ne gider bilmiyorum otobüs firmaları deli gibi reklam vermiş geri dönüyoruz diye özellikle metro bunu diyorsa kesinlikle seyahatler başlıyor
    Hocam hadi don atleti kargoyla veririz de hassas elektronik eşyalar sıkıntı. Güvenip laptop'ımı nasıl vereceğim diye düşünüyorum vallahi.
    edit : sadece oyun için değil, iş için de en büyük kaynağım ve cihazım olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 27 Mayıs 2020; 16:53:1 >

• Arkadaşlar ben ailemle (eşim ve 2 küçük çocuk) örneğin Muğla'ya kendi aracımla gitmek istiyorum (Haziran ortası diyelim mesela), neler yapmam gerekiyor? HES ve izin belgesi mi almam gerekiyor? Eğer öyleyse izin belgesini nasıl alıyoruz?
    Teşekkürler
  • Arkadaşlar 4 hazirana anne babaya uçak bileti aldık, şöyle bi sıkıntı var e devletten izin belgesi kısmında uçakla seyahat seçeneği görünmüyor özel araç yada otobüs şimdi biz seyahat izin belgesini nasıl alacağız.65 yaş üstü

• 3 Haziran itibariyle giriş çıkış izni diye bir şey kalmıyor şuan için görünen
    HES kodu sadece tren uçak ve otobüs için geçerli şahsi arabanızda HES koduna şuan için ihtiyaç yok belki benzinlik ve yolda durdugumuz yerlere giriş çıkışta HES kodu isterler ama şuan için sadece yukarıda yazdığım gibi

3 Haziran itibariyle giriş çıkış yasakları bittiği için uçak için izin alamiyorsunuz şuan için planlanan serbest dolaşım olacak Perşembe günü kesinleşecek izin gerekli olup olmayacağı

Eğer 3 Haziran öncesinde gitmeyi düşünüyorsanız mümkün değil ölüm olmadan o kadar izin almak şansınızı küçük semt kaymakamliklarina giderek deneyin içeri alırlarsa imkansız ama izin alırsınız

Uçak biletine HES kodu alıp islettirin bilet sayfasından yada telefonla arayıp ve o cep telefonu yanlarında olsun uçacak kişilerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 27 Mayıs 2020; 18:26:9 >

• Babblebabble kullanıcısına yanıt
    Valla hocam kargo değilde otobüs firması ben şahsen Erzurum'a gidiyorum değil valiz almak direk kaçarım havalimanından uçağa da hedefim son binmek A3 yada a4 koltuk alıp ve ilk inmek
    düşünemiyorum 180 kişinin uçtuğu bir uçağın bagaj sırasını düzen hak getire olur birde geniş alan da değil bizim Sabiha yada İstanbul gibi iç içe girersin milletle birde uçakta kısmı olarak medeniyete kavuşan zihniyet yere inince zombi oluyor bizde curcuna kıyamet en mantıklısı böyle geliyor bana

• quote:

3 Haziran itibariyle giriş çıkış izni diye bir şey kalmıyor şuan için görünen
    HES kodu sadece tren uçak ve otobüs için geçerli şahsi arabanızda HES koduna şuan için ihtiyaç yok belki benzinlik ve yolda durdugumuz yerlere giriş çıkışta HES kodu isterler ama şuan için sadece yukarıda yazdığım gibi

3 Haziran itibariyle giriş çıkış yasakları bittiği için uçak için izin alamiyorsunuz şuan için planlanan serbest dolaşım olacak Perşembe günü kesinleşecek izin gerekli olup olmayacağı

Eğer 3 Haziran öncesinde gitmeyi düşünüyorsanız mümkün değil ölüm olmadan o kadar izin almak şansınızı küçük semt kaymakamliklarina giderek deneyin içeri alırlarsa imkansız ama izin alırsınız

Uçak biletine HES kodu alıp islettirin bilet sayfasından yada telefonla arayıp ve o cep telefonu yanlarında olsun uçacak kişilerin
    Anladığım kadarı ile 3 Haziran sonrası serbest peki 65 yaş üstüne serbestmi olacak herhangi bir izin Vs gerekmiyormu

• quote:

3 Haziran itibariyle giriş çıkış izni diye bir şey kalmıyor şuan için görünen

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
    Yani ben eşim ve çocuklarımla Muğla'ya İstanbuldan 15 Haziran itibariyle gidebileceğim, doğru mu (izin belgesi HES vs. gerekmeden)? Belki %100 değil ancak öyle gibi diyebilir miyiz?

• translator66 T kullanıcısına yanıt
    Forza Kartal kullanıcısına yanıt
    İkiniz içinde durum Perşembe kesinleşecek 3 Haziran sonrası şuan serbest görünüyor

• quote:

İkiniz içinde durum Perşembe kesinleşecek 3 Haziran sonrası şuan serbest görünüyor
    Teşekkürler...

• bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt
    hocam gittiğim yere genelde sunexpress gidiyor peki koltuk seçerek bileti nasıl alabiliriz? sırt çantasında bilgisayarımı götürürüm hep, ayak altına koyamıyor muyuz?
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    şuan için görünen hayır ayak altına üstüne yanına alamayacaksın sadece kadınların el çantası alınacak gibi görünüyor sunexpress ile sanırım 1 kez uçtum size net bir bilgi veremem o konuda sanırım bileti aldıktan sonra check-inler ilk açıldığında pegasus gibi parayla satıyordur yada satın alırken koltuk seçtiriyordur pegasus öyle yapıyordu sanırım yanlış hatırlamadıysam

https://twitter.com/BilalEksiTHY/status/1264974184641433606
    https://twitter.com/BilalEksiTHY/status/1265228396625264640

bu kural muhtemelen tüm hava yollarında geçerli olacak

extra sunexpres sayfasında gördüğüm thy de 3.5 saat önce gel diye bir şey görmedim

teması azaltmak için alınan önlemlerle ilgili önemli hatırlatmalar:

Havalimanında yaşanabilecek olası yoğunluk ve yolcularımızın uçağa kabulünün belirli mesafe korunarak yapılması nedeniyle uçuş saatinizden en az 3,5 saat önce havalimanında bulunmanızı önemle rica ederiz.
    Havalimanında bulunduğunuz süre boyunca ve uçak içinde maske takmanın zorunlu olduğunu hatırlatmak isteriz.
    Uçak içindeki teması azaltmak amacıyla düzenlediğimiz özel uçuşlarda paketli kek ve su dışında uçak içi yiyecek/içecek servisi yapılmamaktadır. Aynı doğrultuda uçuş öncesi sipariş uygulamamız uçuş yasakları devam ettiği sürece kaldırılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 27 Mayıs 2020; 20:45:2 >

• bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt
    valla bilgisayarı valiz kısmına veremem diye düşünüyorum, kırılsa bozulsa ödemezler çünkü 15k lık bilgisayarı. ayak altına almaya çalışacağım sırt çantası olarak.
  • Öncelikle bilgilendirmelerin sağ ol @bosunaokuma21karakter. Bugün yani 28 Mayıs'ta Erdoğan kabine toplantısı yapacakmış, CNN'de okudum. Uçuş yasağı normalde 3 Haziran'da bitiyor. Bunun uzatılıp uzatılmayacağı belli olacak. İnşallah uzatılmaz. 2 hafta sonra baba oluyorum, yanımızda yardım edecek kimse yok. Kaynanaya bilet aldık 7 Haziran'a. 199'u arayıp 55 dk.lık uzun bekleyiş sonunda bilgi aldım ve hanım abla uçuşlarla ilgili seyahat İzin belgesi düzenleyemediklerini söyledi. Onlar da açıklama bekliyormuş. Yarın kaynanayı Balçova Kaymakamlığına göndereceğim, inşallah bir şey çıkar. Eğer ertelenirse sıçtık. Kızımın altını değiştirmek, ev temizliği, yemek, hanımın bakımı vs
    vs. Allah yardımcımız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hooiken

Sizin yakınmış ama uçuş tarihi.

2 ay kala uçuşa, şimdi alsam; HES kodunun geçerlilik süresinin dolması gibi bir durum olur mu acaba? Size bir bilgi verdiler mi bu konuda?

İşte atıyorum, uçuştan 20 gün önce alınabilir vs... gibi?

Alıntıları Göster
    Süresiz alınabiliyor. Uçuş günü geldiği zaman ne olacağını yazarım. Tabi seyahat kısıtlaması devam etmezse. :)
  • Hadi hayırlı uğurlu olsun. Uçuş öncesi HES kodu sorunsalı
  • Ben dedim firmalar batmasın diye kaldiracaklar hayırlısı olsun V2 Corona yayılmadan hızlıca gitmek istediğiniz yerlere gidin çünkü yeni yasaklar gelecek 20 Haziran sonrası temmuz ortasında baya aksiyon olur

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.