Şimdi Ara

Ücretsiz Kredi Danışmanı Her şeyi sorabilirsiniz... (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
17
Favori
46.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar işyeri açmak isteyene kredi varmı ? Eyer dükkanı tutup vergi levhası alırsam kredi cekebilirmiyim ? Kendi işimi kurmak istiyorum ama kredi olmassa mümkün deyil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oMeR24 kullanıcısına yanıt
    Dükkanı tutup vergi levhası alana kredi verilecek olsa bankaların takip rasyosu tahmin edilemez bir oranda olurdu. Tabi bazı sektör ve işlerin teşvik kapsamında bu konu dışında kalır. Bir dönem bayan girişimciler desteklenmişti.(teminatlanma isteniyordu sanırım) Genç girişimci ve zanaatkat destek paketleri de vardı. Bazen ziraat paketleri çıkıyor x bölge de yatırım şartıyla. Yoksa İstanbul Mecidiyeköy'e tekstil veya otokiralama açıcam PlayStation cafe açıcam diye bankaya uğramayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearsiv -- 30 Temmuz 2017; 15:2:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • thearsiv T kullanıcısına yanıt
    İstanbul değil Kayseri ayrıca kendi zenaatimi yapicam dükkanda mobilya işi için belki koskeb kredi cikarir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thearsiv T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum üstadım. Mutlaka bu dediğinizi deneyeceğim.
  • oMeR24 kullanıcısına yanıt
    Mobilya derken mobilya imalatı satışı mı? Yoksa ahşap oymacılığı tarzı mı ?

Ahşap oymacılığı teşvik kapsamında ustalık belgeniz varsa 0 faizli kredi kullanma şansınız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearsiv -- 30 Temmuz 2017; 19:25:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronin1453

Üstadım öncelikle ilginize teşekkür ederim.
    Aslında yapmak istediğimde aynen bu dediğiniz. İnternet'te böyle hizmet veren bankaların varlığını okuyorum ancak reel anlamda bir türlü doğru bilgiye ulaşamadım. Bu hafta 4 farklı banka gezdim amacım bir nebze olsun yardım almak ancak ya ciddi olarak bilmediklerinden yada işlerine gelmediğinden sağlıklı bilgi alamamıştım. Forum ortamlarında bu tarz konular daha rahat konuşulduğundan bu konuda bilgisi olan olur mu diye yazdım. Belki benim durumumda olanlar vardır bu vesileyle yardımcı oluruz.

İlginize tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim, çok fazla bilgim olmamakla birlikte düşüncemi paylaşmak istedim.

Eğer böyle bir kredi çekme şansınız olursa elbette yapılandırma faizinden daha düşük olmalı. 35 bin tl'yi 72 ay yapılandırma ile 850 TL civarı taksitle toplam 60 bin TL olarak ödüyorsanız, daha uygun bir faiz oranıyla kredi çektiğinizde taksit 1000-1100 TL civarı olur ve toplamda 10 bin TL civarı bir kazancınız olur. şu linktehttps://www.hesapkurdu.com/ihtiyac-kredisi/48-ay-35000-tl?iid=gvV4EwtUaAJfro2j0Vawpg2 örnek bir hesaplama var. Kamu bankalarına bir sormak lazım veya zaman zaman düzenlenen diğer banka kampanyalarını takip etmek lazım. Tabi bunu yaparken kendinizi de sıkıntıya sokmayın, gelir gider dengesi açısından taksitleriniz 200-250 tl artmış olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xgitarx -- 31 Temmuz 2017; 3:11:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

Arkadaşlar işyeri açmak isteyene kredi varmı ? Eyer dükkanı tutup vergi levhası alırsam kredi cekebilirmiyim ? Kendi işimi kurmak istiyorum ama kredi olmassa mümkün deyil

KOSGEB kredileri için girişimcilik sertifikasını bir araştırın. ama işyerini kendi imkanlarınızla açtıktan sonra yararlanabiliyorsunuz sanırım. Baştan size al krediyi işyerini aç şeklinde bir uygulama duymadım.
  • Merhaba merak ettiğim bir konu var, örneğin 20 bin tl lik bir kredi kartı var. Ve bu 15 bin tl geldi. Asgarisi de 6 bin küsür. Asgari ödeme yapılırsa puanı etkiliyor mu ? Ve kredi kartlarının tamamını ödemedğin sürece puanı etkileyen bir durum var mı ?
  • Gecen ay puanim 1041 di bu ay 1042 olmus

Butun kredi ve kredi kartlarim zamaninda eksiksiz odendi.toplam borcumda 3 4 bin tl azaldi gecen aya gore.

Boyle 1 puan 15 puan 20 puan artacaksa isimiz var

Bir olumsuz kredi basvurusu nedeni ilemi acaba boyle oldu bu ay.pespese uc bes basvuru kredi notunu olumsuz etkiliyo diye biliyorum

Neyse sikinti yok bekliyoz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 9 Ağustos 2017; 14:30:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Merhaba merak ettiğim bir konu var, örneğin 20 bin tl lik bir kredi kartı var. Ve bu 15 bin tl geldi. Asgarisi de 6 bin küsür. Asgari ödeme yapılırsa puanı etkiliyor mu ? Ve kredi kartlarının tamamını ödemedğin sürece puanı etkileyen bir durum var mı ?

Bir iki ay asgariyi odersen sadece puanin dusmezde aliskanlik olursa duser

Bide son cumlenden bisi anlamadim

• Merhaba,
    Ben 4000 maaşla çalışyorum ama kara listedeyim bir çok bankada icra takibim var 1 adet maaş haczim var oğlum 2000 maaşla çalışıyor oğlumun üzerine 100000 ev kredisi kullanabilrmiyiz benim gelirimi ek gelir olarak gösterebilirmiyiz taksitleri yüksek ödemek istiyoruz Teşekürler
  • Hocam universite ogrencisiyim kykdan kredi alicam 2-3 bin tl krediye ihtiyacim var bazi bankalar ogrencilere gelir belgesiz ve kefilsiz kredi veriyormus denizbank, ing, yapi kredi bu bankalar veriyormus bu bankalardan sadece birine mi basvuru yapabiliyoruz yoksa hepsine birden basvuru yapabilir miyiz bu bankalardan kredi alma sansimiz nedir

• 20.000 TL ihtiyacım var. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanacağım mecburen. 24 ay vadede en düşük faizle hangi bankayı önerirsiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Gecen ay puanim 1041 di bu ay 1042 olmus

Butun kredi ve kredi kartlarim zamaninda eksiksiz odendi.toplam borcumda 3 4 bin tl azaldi gecen aya gore.

Boyle 1 puan 15 puan 20 puan artacaksa isimiz var

Bir olumsuz kredi basvurusu nedeni ilemi acaba boyle oldu bu ay.pespese uc bes basvuru kredi notunu olumsuz etkiliyo diye biliyorum

Neyse sikinti yok bekliyoz

Kendimden alintiliyorum ama anlayan varsa beri gelsin

Gecen ay duzenli odemeye 0 gecikme asgari diil herseyi tam odememe ragmen puanim 1041 den 1042 ye yukseldi diye hayiflanmistim

Bunu 1 adet olumsuz kredi basvurusuna baglamistimki son 1 senedeki tek basvurum ama ondandir dedim

Bu ay yine duzenli odeme.hep tam tutar.puanim 1025 e dusmus.hayir toplam borclanmamda azaliyor.odeme yaparim ama tatil cekmisimdir karttan yada mobilya borcum artmistir oda yok.

Surekli azalan bi borc ama gel gor bu seferde puan dusmus?

Haa umrummu hayir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 8 Eylül 2017; 1:0:40 >

• kardeşim böyle bir konu açtığın için sana teşekkür ederim. benim durumumda diğer arkdaşlardan farksız. şimdi ben kredi ve kredi kartından geri ödemesinden dolayı kanuni takibe takıldım. 2016 2.ayında tm borcumu kapadım ve gecen ay ziraat bankasından 15 bn kredi bin tl kmh ve bin tl kredi kartı aldım ama daha fazlasına ihtiyacım var..devlet memuruyum gelirimde 4500 .hanım da memur .. yani 7000 tl gibi gelr var aylık. maaş bankama gittim cok olumsuz başvurun var diye red geldi ve bankacı arkdaş kredi kredi kartını duzenli öde ve 2 3 ay başvurda bulunma tekrar giriş yaplaım dediler. ama benm o kadar vaktim yok..şimdi bi kaç sorum olacak:
    1.bu findeks not danışmanlığı olayı var o işe yarar mı para verecem sonucta 30 tl ve boşa vermek istemiyrum.
    2.Bu işin daha kolay bir yolu yokmudur ?cocuk bekliyorm aralık ayına kadar kredi cekebilmemin yolu yokmudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperyenilmez

kardeşim böyle bir konu açtığın için sana teşekkür ederim. benim durumumda diğer arkdaşlardan farksız. şimdi ben kredi ve kredi kartından geri ödemesinden dolayı kanuni takibe takıldım. 2016 2.ayında tm borcumu kapadım ve gecen ay ziraat bankasından 15 bn kredi bin tl kmh ve bin tl kredi kartı aldım ama daha fazlasına ihtiyacım var..devlet memuruyum gelirimde 4500 .hanım da memur .. yani 7000 tl gibi gelr var aylık. maaş bankama gittim cok olumsuz başvurun var diye red geldi ve bankacı arkdaş kredi kredi kartını duzenli öde ve 2 3 ay başvurda bulunma tekrar giriş yaplaım dediler. ama benm o kadar vaktim yok..şimdi bi kaç sorum olacak:
    1.bu findeks not danışmanlığı olayı var o işe yarar mı para verecem sonucta 30 tl ve boşa vermek istemiyrum.
    2.Bu işin daha kolay bir yolu yokmudur ?cocuk bekliyorm aralık ayına kadar kredi cekebilmemin yolu yokmudur

Arkadasta cevap verirde.ben bildigimi soyleyeyim.findex danismanindan ne yardim alacaksinizki hocam.bildiginiz seyleri soyleyecek.bi sure daha odemelerinizi duzenli yapin.bir sure kredi basvurusunda bulunmayin vs

Benim merak ettigim bi kac soru var

1.ustunuze baska kredi varmi

2.2016 da takip yediniz dediniz.kac tane idi.ustunden epey zaman gemis ve borc kapanmis.sorun olmamasi lazim.suan odemeleriniz nasil.kredi ve kredi kartlari icin.arada gecikmeler oluyormu

3.gecen ay niye 15 bin cektiniz.daha fazlasini vermedilermi?sundan soruyorum siz reddi genel merkezde yiyorsunuzdur.sube onayli 30 40 50 verebiliyorlar diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 10 Eylül 2017; 12:1:55 >

• Hocam bir kredi karti ve bir kredi yasal takipte idi. Cok surmeden kapatmistim.gecen ay kredi cekmeden once 5bnlik kmh hesabim ve duzenli odedigm kredi vardi. Kmh i aninda kapadim kredi cekince. Krediyide kapatmadim zaten 4 taksit kaldi ve faizini odedim kapatsam anlami yok hemde dedim duzenli odemem gorunsun dedim. Ziraat bankasinda 30 40 bn istedim onaylanmaz dediler. Onaylanack mebla olsun dedim 15 bn verdiler. Ve krediyide kredi kartinida oduyirum duzenli. Sonra zirrate tekrar gittim dedim bu bana yetmiyor 60 lazim dedim. Bankaci giris yapti mudurune anlatti durumu havuzlari varmis oraya onayli gnderdiler ama genel mudurlukten red geldi. Oradan ciktim maas bankama gittim durumu anlattim saolsin gec bir arkadas abi cok olumsz basvruun bar 2 3 ay hicbirsekilde basvuru yapma duzenli odemeler yap tekrar giris yapariz dedi. Valla ortada bir pislik var benim anlamadigim o yzuden findeks not danismani almayi dusundum. Findeks raporunda limitim 28 bin girunuyr.

Buarada bir sorum daha var hocam ziraattn cektigim kredinin odemesi 1367 bunu dusurebilirmiyim nota olumsz yansirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: alperyenilmez

Hocam bir kredi karti ve bir kredi yasal takipte idi. Cok surmeden kapatmistim.gecen ay kredi cekmeden once 5bnlik kmh hesabim ve duzenli odedigm kredi vardi. Kmh i aninda kapadim kredi cekince. Krediyide kapatmadim zaten 4 taksit kaldi ve faizini odedim kapatsam anlami yok hemde dedim duzenli odemem gorunsun dedim. Ziraat bankasinda 30 40 bn istedim onaylanmaz dediler. Onaylanack mebla olsun dedim 15 bn verdiler. Ve krediyide kredi kartinida oduyirum duzenli. Sonra zirrate tekrar gittim dedim bu bana yetmiyor 60 lazim dedim. Bankaci giris yapti mudurune anlatti durumu havuzlari varmis oraya onayli gnderdiler ama genel mudurlukten red geldi. Oradan ciktim maas bankama gittim durumu anlattim saolsin gec bir arkadas abi cok olumsz basvruun bar 2 3 ay hicbirsekilde basvuru yapma duzenli odemeler yap tekrar giris yapariz dedi. Valla ortada bir pislik var benim anlamadigim o yzuden findeks not danismani almayi dusundum. Findeks raporunda limitim 28 bin girunuyr.

Buarada bir sorum daha var hocam ziraattn cektigim kredinin odemesi 1367 bunu dusurebilirmiyim nota olumsz yansirmi

Ben kanuni takipten dolayi red yediginizi dusunmuyorum.ustunden epey zaman gecmis.bildigim kadari ile 6 ay basvuramiyosunuz krediye kanuni takipte.kimisi 1 sene diyor.ama kmh hep ekside gittiyse uzun sure o etkilemistir puaninizi.

15 bin tl kredi cekip 1345 tl odeme handikap.1 senelik cekmissiniz.aylik odemeniz yuksek.kredi cekilirken gelirinize gore ne kadar aylik sabit krediniz var ona bakiliyor.36 ay cekseydiniz aylik 400 500 odemeniz var diyelim.banka bu adam maks ayda 3 bin tl kredi oder diyor mesela

1345 o kredi.1000 tl bitmek uzere olan kredi desen.zsten 2300 tl si dolu.ilk krediyi uzun vadede yaysa idiyseniz aylik 1500 tl odemeli bi kredi daha cekebilirdiniz

Size tavsiyem.

1.kmh i tekrar eksiye sokmayin

2.bi sure daha idare edin.ve bu surede odemeleri aksstmayin.asgari odeme bile yapmayin.kredi basvurusu yapmayin

3.basvurcaginiz zaman uzu vadeli cekin.bankalar uzun vadeli kredilerden para kazanir ve verme egilimdedir.

4.esinizi kefil degil ama haneye gelir olarak gosterin.yada kefil istiyolarsa kefil gosterin(bunu yapmissinizdir tahminim)

5.basvuru sirasinda oteki kredileri kapatacaginizi beyan edin

6.acil ihtiyac diyorsunuz ama size biraz zaman gerekli tahminim.2 3 ay.bankacida belirtmis.maas bankaniz devlet bankalari ve abidik gubudik bankalar onceliginiz olsun.odeobank ing pek aguduk bugudik sayilmaz ama finansbak.talepten once konusun.is genel merkeze kalmadan halloluyosa daha iyi olur ama bunun bi ust siniri var.cunku isinizi yuz yuze daha rahat halledersiniz.is genel merkeze giderse onlar daha tutucu

Bu arada size ozelden mesaj yazamiyorum.sorun bendemi bilmiyorum.ozel yazabilsem daha iyi olacakti.benzer sorunlari yasiyoruz

Bu arada son 2 ayda kac kredi basvurusunda bulundunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 10 Eylül 2017; 16:15:45 >

• kmh hesabım yaklaşık olarak 1 yıla yakın -5 bnde idi ve bankacıda aynı şeyi söyledi en üst limitden ekside demişti ..kapattım 2 ay oldu şimdi..ama bin tl kmh eksiye girdi bu sefer bu ay kapatmaya çalışacam.. zirraaat bankasıdnda bankacı bayan olumsuz konuştu cıkmaz falan yinede başvurlm dedi ben daha yuksek istedim cıkabilck tutar girelim dedi 15 bnde onaylandı işte.. şimdi de bankaya gidyrm odemeleri düşürmek istyrm diyorum olmaz diyor .. başka şubeye gidyrm düşerebirsin z ödemlerinizi diyor kadın pek bişeyden anlamyr yada beni sallıyor
  • son iki ayda toplam başvurum 4-5 dir heralde. banka vermek istemedikten sonra herzman bir bahane buluyor anladım kadarıyla.. buarada mevcut kredinin ödemelerini nasıl düşürebilirim bilgisi olan arkdaşlar. 1367 aylık odemem var ben bunu 750 cekebilmem için tekrar kredi ceker gibi kalan tutarı aylık ödemesi 750 tl olacak şekilde yeni giriş mi yapıyorlar?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.