Şimdi Ara

UBER'e trafikte über ceza (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
3.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • taksicilere halkı dolandırtmaktan bıkadılar. Çıkarları var tabi.

• Şoförlere kesilen ceza: 2214x3006=6655284TL

Yolculara kesilen ceza: 2321x344=798424TL

Toplam: 7453708TL (2 tane makam arabası parası çıkmış)

• Uber devlete vergi verdiği için ve vatandaşı dolandırmadıgı ıcın mı ceza kesmişler ? Ya ben cidden anlamıyorum, tüm bunlar bana şaka gibi rüya gibi geliyor. Neden vatandaşın faydasına ve devletın faydasına olan bir uygulamaya ceza kesılıyor ?

Neden dolandırıcı ve vergı odemeyen taksıcılere ceza kesılmıyor ? Kimlerin bu işte paröağı varsa hakkım haram olsun, allahından bulsunlar.

• Haklı olanın ceza ödediği ülke. Bu olayın sonunda Uber, Türkiye'de hizmet vermeyi bırakır. Adamlar bu kadar adaletsizliğe tahammül etmek zorunda değil.
  • Sinirim soğumuyor arkadaşlar, kafayı yiyeceğim. Ben anlamıyorum, taksi kullanmak zorunda mıyım ? Bundan kime ne kardeşim istediğim araca binerim bundan kime ne?

Hem uber vergi veriyor, devlete faydası var uberin. Neden devleti ve halkı soyan, trafik kurallarını çiğneyen taksilere binmek zorunda kalıyorum ? Bu nasıl hükümet böyle ben cidden anlamıyorum, halkın yararına bir tane iş yaptıklarını görmedim.

• Bunlar plakalilarin kopekleri

• Blablacar gibi yolculuk sırasında dilerseniz benzin masrafını paylaştığınız uygulamalar da söz konusu cezaya tabi öyleyse. Arkadaşınıza "araba senden, benzin benden" diyerek beraber bir tatile veya yolculuğa çıktığınızda da sizden para kazanacak olan otobüsçü ve taksicileri saf dışı ettiğiniz için aynı kanun geçerli olsa gerek. Otostop çeken hiç tanımadığı birini arabasına alan kişi de otobüsçülerin veya taksicilerin kazancını düşürdüğü için her araç sahibi de suçlu öyleyse. Araç kiralayanlardan satanlara ve alanlara kadar herkes otobüs ve taksicilerin kazancından yediği için onlar da suçlu öyleyse. Bunların ayrımını yapacak bir sistem yok ve olamaz. Yasa baştan kokuşmuş, çöp.

Burada suç unsuru yaratan ilk etmen açıktır ki ticari plaka adı altındaki zurnaya ev-apartman parası ödettiren yasa kurumlarıdır. "Çalışan kazanır, çalışmayan kazanmaz" kadar basit bir yaşamsal denklemi, "apartman parasına çalıştırma izni alan kazanır" haline dönüştürmekte, hizmeti ucuzlatacak ve kalitesini arttıracak rekabetin önünü keserek kendi kendine suç unsuru yaratmaktadır.

Teoride "düzen" olması gereken kanun, pratikte "kaos"u yaratan temel neden olmuştur.

Sistem, elindeki avucundakiyle çalışmak isteyene, sırf yeterince zengin olmadığı için çalışma hakkı tanımayan, insanların çalışma hakkını elinden alan, çalışmayı suç sayan, bozuk, çürük bir sistemdir.

Sistem, parası olanı patronluğa teşvik eden, parası olmayanı başkalarının kazancı adına üç kuruşluk köleliğe mahkûm eden, ahlaksız, kirli bir sistemdir.

Arzumuz dışında doğduğumuz bu sistemde hayattan göçeceğimiz güne dek, hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 13 Mart 2018; 19:2:45 >

• Taksi istemiyorsanız taksiye binmeyin.
    Nedir bu Uber seviciliğiniz .. kafanız gerçekten ters çalışıyor sizin herhalde.
    Kestiği makbuzun yada fişin kdv sini. Vermekle olmuyo vergiye tabi olmak.
    Yrni yeni türeyince temiz temiz vitolara binince konfor gözünüzü bürümüş herhalde.
    Uber emek hırsızıdır. Bunun daha ötesi yoktur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devlet bizi bu kadar düşünmese ne güzel olurdu halkı sömürmenin binbir hali.

• taksiler, AÇLIKTAN ÖLÜN... ben binmeyeceğim..
    anayasa kanun, hepsi yalan..

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Blablacar gibi yolculuk sırasında dilerseniz benzin masrafını paylaştığınız uygulamalar da söz konusu cezaya tabi öyleyse. Arkadaşınıza "araba senden, benzin benden" diyerek beraber bir tatile veya yolculuğa çıktığınızda da sizden para kazanacak olan otobüsçü ve taksicileri saf dışı ettiğiniz için aynı kanun geçerli olsa gerek. Otostop çeken hiç tanımadığı birini arabasına alan kişi de otobüsçülerin veya taksicilerin kazancını düşürdüğü için her araç sahibi de suçlu öyleyse. Araç kiralayanlardan satanlara ve alanlara kadar herkes otobüs ve taksicilerin kazancından yediği için onlar da suçlu öyleyse. Bunların ayrımını yapacak bir sistem yok ve olamaz. Yasa baştan kokuşmuş, çöp.

Burada suç unsuru yaratan ilk etmen açıktır ki ticari plaka adı altındaki zurnaya ev-apartman parası ödettiren yasa kurumlarıdır. "Çalışan kazanır, çalışmayan kazanmaz" kadar basit bir yaşamsal denklemi, "apartman parasına çalıştırma izni alan kazanır" haline dönüştürmekte, hizmeti ucuzlatacak ve kalitesini arttıracak rekabetin önünü keserek kendi kendine suç unsuru yaratmaktadır.

Teoride "düzen" olması gereken kanun, pratikte "kaos"u yaratan temel neden olmuştur.

Sistem, elindeki avucundakiyle çalışmak isteyene, sırf yeterince zengin olmadığı için çalışma hakkı tanımayan, insanların çalışma hakkını elinden alan, çalışmayı suç sayan, bozuk, çürük bir sistemdir.

Sistem, parası olanı patronluğa teşvik eden, parası olmayanı başkalarının kazancı adına üç kuruşluk köleliğe mahkûm eden, ahlaksız, kirli bir sistemdir.

Arzumuz dışında doğduğumuz bu sistemde hayattan göçeceğimiz güne dek, hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.

ağzına sağlık, ne güzel açıkladın,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkenin suyu çıktı diye isyan mı edecek bu devlet? Arabaya silahlı saldırı yapanların yayında yer alıp farklı ve haklı kazanç sağlayan insanlara ceza kesen bir devletin başı terörden, şiddetten ve kaostan başını alamaz. Türkiye’nin mevcut yönetminin yaptıkları ne yazık ki kaosu körüklüyor hep. Yaşanan kaosların hepsini dikkat ederseniz hep devlet yönetimi tarafından geçmişte desteklenen olaylardır. Bir çok örnek vardır;

-H. Esat (Suriye)

-Barzani (Irak)

-IŞİD

-FETÖ

-Din tüccarları

-PYD,YPG

Şimdi haberde izliyordum. Polis Milli Eğitim Müdürünün arabasını sağa çektirtdi diye sürgün edilmiş. İmam osurusa cemaat s*çar işte.

• utançlar ülkesi

• Aslında odaların hükmünde bunlar. Odalar devlet üstü yönetimle karar çıkartıyor. Taksi odası zamanında plaka sürdü piyasaya ve satıldı bu satılan plakaların paraları diğer plaka sahiplerine paylaştırıldı. Plakası olan vergisini veriyor sonuçta yasal.

Uber ve benzeri sistemin işlemesi için ilk önce bu oda olayının tamamen değiştirilmesi olacaktır. Serbest piyasa değilmi bu ülke. Neden uber zuber ne varsa iş yapamıyor .

Hani serbest piyasaydı bu. Kanunları odalar mı koyuyor yoksa devlet mi. Bunu kimse sormuyor. Adam istediğine biner kime ne. Ben 20 sene önceki taksileri ararken şimdilerde ne şöför kaldı nede insan. Nerde bir serseri hapisane kaçkını var şöför yapıyorlar bir kreteride yok bunun.

Adam Korsan taksicilik yapıyor durumu yok yap onuda yasal kardeşim. Onada bir yol göster demekki adam çöförlük yapmak istiyor. Hani serbest piyasaydı ülkemiz.

Arkadaşların dediği gibi kokuşmuş yandaş bir düzen var sordunmu bunu eski hükümetler yaptı ama düzeltmek yok. Ben niçin seöiyorum bu milletvekillerini. Ne muhalefeti ne iktitarı kendi adamları ne isterse o oluyor. Muhalefetde yiyici iktidarda benim gözümde.

Kısaca Odaların gücü devletin üstünde kardeşim burasını düzeltmedikce bu uzar gider her seferinde oda kazanır.

• Burada hükümete saydıranlar neyin kafasını yaşıyor? Bunlara oy veren en az %40lık bir kesim var ve sonuna kadar her şeyi destekliyorlar. Açlıktan ağızlarıda koksa hep destek tam destek. Diğer geri kalan, muhalefet yaptığını sanan kesim de ona buna çomaaar, aktrol diyerek hakaret etmekle meşgul. Her sene arabasını değiştirir, her sene yeni telefon alır ve bu düzenin ayakta durmasını sağlar ama sorsan muhalefet ediyordur? Yani şimdi böyle bir kitlenin etinden sütünden tabiki faydalanılacak. Reis'in yerinde olsam ben de aynısını yaparım kimse kusura bakmasın.
  • Turist dolandıran taksilere göz yumanlar halka acımamış. Bu işte bir soysuzluk var.

• IceRulez kullanıcısına yanıt
    Plaka kirası veriyomu aylık en az 8 bin tl ??
    Uber zaren kestiği fişin kdv sini senden alıyor.

Asıl uber aldığı parayı trink cebe gömüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

Plaka kirası veriyomu aylık en az 8 bin tl ??
    Uber zaren kestiği fişin kdv sini senden alıyor.

Asıl uber aldığı parayı trink cebe gömüyor.

Kime veriyorlar kira plaka için alirken ödemiyorlar mi peşin

Ubere gelince turkiyede bir ofis açıp mükellef olup burada kazandığı paranın vergisini verirse sıkıntı ortadan kalkar

• TIRPAN kullanıcısına yanıt
    Öylemi sanıyorsunuz sizi plaka parası filan verdikleri yok.
    Taksi plaka sahibinin 1.5 trilyon yatırımı var
    Taksi şöförüde ona karşılık 8 ila 10 bin arası kira ödüyor. Über in tek masrafı yaptığı araba masrsfı ve ufak tefek mevzuat masrafı.
    O masraflarıda taksiciler yapıyor.

Zaten sorunda orda
    Taksiciler ona isyan ediyor gelip öyle vergi veriyorum diye çat diye piyasaya giremezsin.
    Satın al bi taksi plakası tak o plakayı uber ine mevzuatıda uygu hale getireceo başvurularını yap sorun kalmaz.
    Ama ismini kullanarak gücünü kullanarak sindirebileceğini sanıyor taksi piyasasını. Sessiz kalırlarsa 3/5 seneye kalmaz plakaları da değer kaybeder iş potansiyelide.
    O yüz isyanlarında çok haklılar( çok yanlışları vardır ayrı konu)

Sayılar ✋🏻

• ykskomd Y kullanıcısına yanıt
    Taksicilere ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanan şoförlere hep eğitim veriliyor deniliyor ama nerde!

İETT bile şoföre otobüsün nesi var nesi yok hangi teknolojik özelliği var kliması nasıl çalışır nasıl kapatılır eğitimi bile vermiyor.

Hadi sıkıyorsa Londra daki gibi taksi şoförü lisansı başlatsınlar!

Uber muber sorun değil, sorun zihniyet sorunu yani ŞARK KURNAZLIĞI sorunudur.

Taksiciler uber için ağlayacağına önce araçlarını güvenli hale getirsinler sonra taksici cinayetine kurban gidiyoruz diye ağlaşmasınlar

Sonra şoförlere özel lisansı kimlik gibi belge versin

Sonra araçlarını tertemiz tutsunlar.

Altı üstü 10lira tutar harcayacağı temizlik malzemesi.

Sigarasına para yetiştiren taksiciler iki üç liraya cam sil ya da araba kokusu da alabilirler hatta araç içinde hiç sigara da içmeyebilir ler zaten yasak!

Hani birde herkesin uymak zorunda olduğu trafik kurallarına da bi zahmet uysalar taksiciler için hiçbir sıkıntı kalmayacak.

Ama bunları yapmaları bile zorlarına gidiyor.

Bunları yapmak bile haksızlıktır.

İstanbul'da minibüsçüler taksiciler ve özel halk otobüsleri trafiğin içine etmiyorlar mı!

Hem kendileri trafiği altına üstüne getirip hemde şikayet edenler de kendileridir.

Hiç boşuna dır dır yapmasınlar.

Önce kendilerine baksınlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.