Şimdi Ara

TYLOLHOT'un Zararı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
1
Favori
340.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende hortlatıyorum ancak mevsimi geldi..

1. Si yukarda bir arkadaş antibiyotik ancak virüslere iyi gelmiyor şeklinde bir cümle kurmuş antibiyotik zaten bakteriye karşıdır, virüse tesir etmemesi normaldir.
    2. Si hemen üstte bir arkadaş sıcak olarak içiyorum demiş, sıcak kesinlikle boğazlarınıza zarar verir ve iltihaplanmasına yol açar. Soğuk suya atarsanız tylol çözülmez dolayısıyla en iyisi ılık olarak tüketmektir.
    3. Sü daha iyi bir ilaç varsa söyleyin de onu tüketelim şuana kadar Tylol gibisini göremedim. 1-2 güne gribi etkili derecede azaltıyor. Yalnız koca günü uyuşuk, mayışık, uykulu geçirirsiniz.

• Kalp çarpıntım vardı çok fena .. Her şeye baktılar bişi çıkmadı. En son tylolden kaynaklandığını anladık..
  • 1 gün önce kendimi halsiz ve kırgın hissettim burnum akmaya başladı ve basımda sızlamalar oldu.. grip e yakalanıyorum dedim heralde gittim tylolhot aldım ve 1 sabah 1 öglen 1 akşam tok karnına içtim( aç tok farkı var mıdır bilemiyorum garati olsun dedim: ) ne uyku ne çarpıntı gerçekten bir yan etkisini ben kendimde göremedim sonuç olarak iyi geldi suan iyiyim bünyeye göre ilacın etkisi degişiyor olabilir diye düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandos82

Kalp çarpıntım vardı çok fena .. Her şeye baktılar bişi çıkmadı. En son tylolden kaynaklandığını anladık..

dostum geçenlerde bende parasetamol daha etkili olsun diye 2 vermidon+2 tylol hot aldım
    ama kesinlikle büyük aptallıktı kimya okuyupta benim gibi büyük cahillik yapan biri görülmemiştir heralde sonrasında boynum tutulduğu için kas gevşetici aldım ve o gün tesadüfende dişime dolgu yaptırmıştım onun içinde morfin aldım

ama morfinin etkisi olduğunu düşünmüyorum
    muhtemelen tylolhot+vermidon kombinasyonu sıkıntı yarattı bende

çay içerken bir anda vücut sıcaklığım yükseldi bunaldığımı hissettiğim anda bayıldım bende birkaç saniye sonra geri ayıldım doktora hala gitmedim...
    acaba ne gibi şeyler oluyor nasıl etkisi oluyor hiç bilmiyorum , biyokimya ile uzaktan yakından alakam olmadığı için böyle salakça bir hareket yaptım

• TYLOLHOTI COK KULLANANLARDA BÜNYE DÜŞÜKLÜĞÜ TESPİT EDİLMİŞTİR. COK KULLANMAMANIZI TAVSİYE EDERİM
  • Tansiyonda sorun yapıyor diye biliyorum.Başka da yan etkisi felan yok.

On numara ilaçtır.Lavoba aç gibi içtikten sonra yukardan aşağıya bi ferahlama iner sabaha bişey kalmaz
  • 3 tane ilacın 3 günde yapamadığını tek bir ilaç bir gecede yaparsa o ilaç kanserde yapar derler beyin hücrelerinide öldürüyor derler :) karalama kampanyası yani. yıllardır içiyorum, bir zararını görmedim, dağ gibi ilaçtır!
  • Öyle ufak tefe şeylerde hemen kimyasala sarılmayın önce 1 adet limon daha sonra bakkaldan bir tutam nane alın bir cezve yardımıyla kaynatın , bir bardağa dökün ve ağzınızı yakmayacak şekilde için dilerseniz tatlandırıcı/şeker ilave edebilirsiniz eğer bu kür işe yaramazsa kimyasala yani ilaca yönelin.
  • aslında bu ilaç hastalığı tedavi etmiyor, hastalığın semptomlarını ortadan kaldırıyor. üstünde de semptomatik tedavi yazar zaten. dolayısıyla bir gecede iyileştirdiği filan yok sadece hastalığın belirtileri gittiği için öyle hissediyorsunuz. yoksa bağışıklık sisteminiz sorunla mücadele içinde olmaya devam ediyor
  • parasetamol un fazlası karaciğer hasarı, psödoefedrinin fazlası kalp sorunu yapar. Normal dozlarda içerseniz bir problem olmaz.
  • Benim zararlı diyebilirim, bunun yüzünden kız arkadaşım benden ayrıldı. ahhg ulan ahh
  • alkolden sonra ya da önce içerseniz hastanelik yapar ama gripinle beraber içersen iyi gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

alkolden sonra ya da önce içerseniz hastanelik yapar ama gripinle beraber içersen iyi gelir

Tylol hiçtim tek bira içsek bile sıkıntı yaratır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelli felli

quote:

alkolden sonra ya da önce içerseniz hastanelik yapar ama gripinle beraber içersen iyi gelir

bünyeye bağlı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kelli felli

quote:

bünyeye bağlı

Hiç bir sorun olmadı,tek extra içtim,daha güzel uyutuyor hatta...
  • İlaç bu, soğuk algınlığı için, uykuyu getiriyo işte, rahat uyutuyo yatmadan bir saat önce falan içilirse. terleyip kendinize geliyorsunuz. 6 saatte bir alınmalı maksimum, günde 4ü geçmemeli...

ve zararına gelince;

doktorlar tylol hot'ı kafama göre almama kızıyor :) sonuçta bu da bir ilaç ve kendi kafana göre alınmaz diyorlar.
  • parasetamol , klorfeniramin ve psödoefedrin hci içerir etken madde parasetamoldür ağrı kesicilerin bir çoğunda bu madde etken madde olarak kullanılır oldukça etkindir ancak fazla doz her etken madde de olduğu gibi bunda da zararlıdır içerikte kullanılan maddeler hastalığın geçmesini değil hafiflemesine yardımcı olur

parasetamol günde 2gramdan fazla alınmamalıdır tylolhot içeriğinde 500ml parasetamol bulunur günde dörtten fazla tylolhot almamaya özen gösterin

klorfeniramin burun akıntınızı azaltır bunu kılcal damarlarınızın geçirgenliğini düşürerek yapar ve etki süresi parasetamol gibi hızlıdır doz aşılması tehlikelidir

psödoefedrin sinüslerinizin açılmasını sağlar böylece sizi rahatlatır

bu ilacı farklı ilaçlarla birlikte kullanmayınız etken maddeleri benzerlik gösterebilir ve doz aşımına sebep olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 31 Mart 2013; 17:29:16 >
  • Bugün boğazımda bir şişkinlik ve acıyla uyandım yutkunamıyordum bile . 1 tylol içtim hiç birşeycik kalmadı , ama bugün garanti olsun diye 4 er saat arayla tam 3 paket tükettim umarım bir zararı yoktur.
  • Tylol Hot ; grip ve soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.

Hekimler hamileler için tavsiye ediyorlar,içinde parasetamol vardır ağrı kesici ateş düşürücü etkisi vardır.Günde 3 kere tok karına gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • arkadaşlar içinde ki Psödoefedrin maddesi çok tehlikeli kafa yapıcı bir maddedir. uyuşturucu amaçlı kullanılan haptan ottan falan daha tehlikelidir. rahatlatıcı etkisinden faydalanmak için bir miktar içinde ihtiva eder tylol hot. onun haricinde parasetamol ise karaciğerde metabolitlerine ayrılır ve depolanır. bunun da fazla birikmesi karaciğerde harabiyete neden olur. harabiyeti önlemek için asetilsistein etken maddeli bir ilaç kullanmak gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.