Şimdi Ara

TYLOLHOT'un Zararı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
340.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her hasta olduğumda içiyorum hiç bişi olmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: !!!Çağrı

her hasta olduğumda içiyorum hiç bişi olmadı

aynen katılıyorum ben en az 100 kez içtim bende bişi yok yani şimdilik
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktorbursa

Yan Etkileri:
    Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

ewt çok yerde de duymuştum ve doğruluğu bilinen bişi, ilaç kullanıldıktan sonra uyuşukluk veya uyku getirdiği söyleniyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: lasts0ul

quote:

Orjinalden alıntı: !!!Çağrı

her hasta olduğumda içiyorum hiç bişi olmadı

aynen katılıyorum ben en az 100 kez içtim bende bişi yok yani şimdilik

ilerde etkisini gösterecek ama

• valla güzel bir tadı var tıpkı limonata gibi bademciklerim şiştiğinde içiyorum bir ara piyasadan kaldırıldığını duydum ama eczanelerde hala satılıyor zararlı birşey olsaydı satılmazdı
  • Hipertansiyon (yüksek tansiyon) derdi olan kişilerde tansiyonu daha da yükseltebilir ama bu yan etki bütün grip ilaçlarında az veya çok vardır. Özellikle orta yaş üzeri kimselerde, bilinen karaciğer veya böbrek yetmezliği olan kişilerde, daha önce beyin kanaması geçirmiş kişilerde mümkünse kullanmamayı veya düşük dozda kullanmayı (günde 1 veya maks. iki) öneririm
    Ayrıca bu klorfeniramin denen madde eskinesil bir allerji giderici madde olduğundan yan etki olarak uykuya meyil yapmaktadır, bu yan etki nedense hep gözardı edilir ancak bence çok önemli, Düşünün ki adam otobüs şöförü, inşaat makinası operatörü veya başka birşeyse ne olacak? Bunların ilaç yazımında düşünülmesi gerekir
    Bunun dışında ay şu ilaç herkese zararlıymış şu ilaç kesin felç ediyormuş gibi safsataları boşverin
    Vücuda giren her madde gibi (yiyecekler dahil) ilaçların da belli miktarı fayda, çoğu zarar
    Gerçekten zararlı olduğu anlaşılan veya şüphe edilen ilaçlar sağlık bakanlığınca piyasadan zaten toplatılıyor arkadaşlar hiç merak etmeyin (şimdi siz bu yazıyı okurken baktığınız monitörün patlama ihtimali de var ama hala bakıyoruz değil mi ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 20 Ocak 2008; 1:58:51 >

• arkadaşlar bir katkı da benden olsun

bu tür ilaçların içindeki burun akıntısını giderici maddeler, uzun süreli kullanım sonucu 'rebound konjesyon' denilen olay sonucu burun akıntınızı azaltmak yerine daha da arttırıyorlar. uzun süreliden kastım 7 gün ve üzeri. tabii bu kişiden kişiye değişir. bazısınınki 7 günden de önce çıkar. bazısınınki hiç çıkmaz...
  • Doktorlarımız faydalı bilgileri vermişler, teşekkür ediyoruz.

Zaten bu üç etken maddeyi taşıyan tek ilaç Tylol Hot değil. Birçok muadil mevcut. Bu dedikodular artık rakip firmaların marifeti mi, yoksa herşeyden anlayan necip Türk vatandaşının engin bilgisinin bir ürünü mü bilemiyorum.
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: bugraq

Doktorlarımız faydalı bilgileri vermişler, teşekkür ediyoruz.

Zaten bu üç etken maddeyi taşıyan tek ilaç Tylol Hot değil. Birçok muadil mevcut. Bu dedikodular artık rakip firmaların marifeti mi, yoksa herşeyden anlayan necip Türk vatandaşının engin bilgisinin bir ürünü mü bilemiyorum.
  • şeker hastaları içmesin de..
  • bir eczacı olarak söyleyebilirimki bu ilaçın firması köklü bir firma ilaç biara toplatıldıydı sonra tekrar piyasaya sürüldü.

ilaçta herhangi bi sorun yok bence güvenli içebilirsiniz.

fakat onun muadillerinden vermidon hot şuan piyasada yok.nedeni ise içindeki tozların rafta beklidiği süre içerisinde tozların top top yani birbirlerine yapıştığı ortaya çıkmış ve toplatılmıştı.

tylolhota gelince şuanda bilidiğiniz gibi tüm kurumlar tarafından ödenmiyor yani receteye girmiyo

bir notta benden taşikardisi olanlar kalp ritmi yüksek atanlarda içmesinler.
  • Konuya hort olacak ama mevsimi açıldı malum

Boğaz ağrısı vs çok iyi geliyor severek tüketiyoruz bir de tadı iyileşmiş bu aralar 4-5 sene önce berbat içilemez kıvamdaydı şimdi bildiğin oralet olmuş bu

Az önce hüplettim 1 bardak da acaba merak ediyorum günde kaç taneye kadar içilebilir acaba? Bilgisi olan (prospektüsü de bulamıyorum da...)
  • yurtdışından gelen turistler özellikle kutu kutu alıyorlardı nedenide yurt dışında çoğu yerde yasak olması çünkü tansiyon hastaları ve kalp hastalarını öldürebiliyor bu ilaç!!

+bu ilacı gribi hissettiğiniz an almanız daha iyi sonradan hiçbir işe yaramadığı gibi bide uyku yapıyo tüm günü kedi gibi geçiriyorsunuz
  • yukarıda biri demişki antibiyotikler virusleri oldurmemeye baslıyor kuıllanmayın diye ..zaten antibiyotik virusleri oldurmez grip virusunu .. onun buyumesini engelleyen inhibe eden antiviral ilaçlar vardır.. ayrıca bu parasetamol zaten neredeyse cogu agrı kesici ates dusurucu haplarda var .. bunn toz haline olmasının sıcak olarak içilmeisnin bir artısıda işte bogazdaki biriken virusleri yıkayarak mideye indirmesidir ki virüsler mide ortamında yasayamaz vede hastalıgın daha cabuk atlatılmasına iyi gelir ayrıca sıcak olarak içincede zaten hasta kırgınlık olanlara iyice bir mayışır girer yatağa sonra bi terledimi detoks olur temizlenir rahatlar iyi gelir ama sürekli içmeyip onun yerinede yukarıda bir doktor tavsiyesi olan sıcak su limon ikilisi bitkisel çaylarda denenebilir. tadıda güzel olur ama seker yerine bal koymak daha etkilidir..

geçmiş olsun herkese.. bu sıralar kollayın kendinizi h1n1 salgınına karsı cunku artık biliyorsunuz doktora her giden grip olmus kişiler domuz gribi olmus muamelesi gorecektir test yapılmadan..bilginize..

• Kalp çarpıntısına neden oluyor.
  • Parasetamol esaslı diğer ilaçlar doğru olarak ilaç sıfatında eczanelerde satılırken, tylolhot kuru yemişçi, bakkalda falan satılıyor. Çok yanlış. Daha çok boğaz açıcı pastil bile eczanede satılırken ve başka yerde satılması yasakken tylolhotun heryerde bulunması garip.
  • tek olarak 1 tl den kutu olarak(12 adet) 7 tl den satılıyor bundan bır hafta once bogazda tahrıs yutkunamama basladı ve hasta olacagımı hıssettım hemen bır kutu alıp 2 tane ıctım bogazdakı gıcık ve tahrısı hemen aldı
  • Hort oluyor ama üzgünüm, yukarıdada 2009 yılında dendiği gibi mevsimi geldi tam grip zamanı şimdi su ıstıp içeceğim
  • once dinlenin terleyin

gecmezse ilaç son care nede olsa bosun dememişler

grip yatark 7 gunde ilaçla bir haftada gecer diye
  • tylolhotu sıcak sıcak içiom sonra gidip yatp terliyom sabaha hiçbişey kalmıyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.