Şimdi Ara

Twitter da ülkemize temsilci atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sosyal medya mecralarına geçtiğimiz yıl kabul edilen kanun ile belirli kurallar uygulanmaya başlamıştı. Bu kurallara uymayanlara da reklam yasağı ve bant kısıtlaması gibi yaptırımlar getiriliyordu. Son olarak Twitter de kurallara uymayı kabul etti.

Twitter temsilci atıyor

Sabah gazetesinde yer alan bilgilere göre Twitter da ülkemizde temsilci bulundurmayı kabul etti. Böylece en aktif sosyal ağlardan birisi olarak görülen Twitter’ın da ülkemizde doğrudan iletişime geçilecek bir muhatabı olacak.

Ayrıca Bkz.Oscar 2021 adayları açıklandı

Normalde Twitter yeni kanuna en uzun direnen isimdi. Önce 10 milyon TL ve 30 milyon TL olarak iki aşamalı para cezasına çarptırılan Twitter’ın sonrasında ise Türkiye’den reklam alması yasaklanmıştı.

Tam bant genişliğini daraltma cezasının uygulanmasına ramak kala Twitter de temsilci atama kararı aldı. Böylece belki de en sıkıntılı olacak cezadan kurtulmuş oldu. Facebook, TikTok, YouTube gibi platformların ardından Twitter da temsilci atayan mecralar arasına katılmış oldu. Şu anda sadece Pinterest ülkemize temsilci atamamış durumda.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2021/03/19/twitter-da-temsilci-atiyor

• Böyle hizaya gelirsiniz işte ya seve seve ya da zorla ! 3 kuruşluk saçma sapan bir site devletimizin koydugu kuralları yok sayamaz. Ben yine de yasaklanması taraftarıyım bu tür sosyal medya sitelerinin. Çin'de oldugu gibi bu siteleri yasaklayıp kendi devletimizin yaptıgı sosyal medya platformlarına T.C kimlik no ile girilmeli bence.
  • Atayacakları temsilci günde 48 saat çalışacak kapasitede olsun. Twitirdan küfür yiyip savcılığa giden okadar çok varki.

• Herhalde bu twitteri en aktif kullanan ülkelerin başında bizim ülke geliyor😃

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Pinterest hâlâ atamadı. Memlekette bir ben kullanıyorum galiba.
  • Seve seve yapmadılar ama sevile sevile yaptılar. Burada atıp tutan da çoktu, bakın eşek gibi geldiler. Bunların Allah'ı kitabı para, sanıyor musunuz bu kadar parayı kaybetmeyi göze alacaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalandan direndi sonunda yola geldi.. Bir ülkenin kuralları neyse uyacaksın ya seve seve ya seve seve..

• Haberin kaynağı bana pek samimi gelmedi. Başka kaynak var mı?

• Twitter alternatifi bir platform mutlaka yapilmali. Adamlar isine gore istedikleri hesaplari kapiyor istemedikleri mesajlari siliyor. Herhangi bir kanun kural vs yok. Diyarbakir annelerinin hesabini kapatip pkk hesaplarina ses cikartmadiklari gibi yuzlerce binlerce ornegi var.
  • WB kullanıcısına yanıt

fakat o uygulamayı devlet yapmamalı özel yazılım şirketi yokmu tr de otursun yapsınlar

• Böyle yola gelirsin işte t*itter.

• Böyle hizaya gelirsiniz işte ya seve seve ya da zorla ! 3 kuruşluk saçma sapan bir site devletimizin koydugu kuralları yok sayamaz. Ben yine de yasaklanması taraftarıyım bu tür sosyal medya sitelerinin. Çin'de oldugu gibi bu siteleri yasaklayıp kendi devletimizin yaptıgı sosyal medya platformlarına T.C kimlik no ile girilmeli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 19 Mart 2021; 11:49:7 >
  • Yok hocam bu cenah onu istemez. Ona da kulp bulurlar... Baktılar kendilerinin isteklerini karşılamıyor

"Bunlar yerli milli değil" derler. Adım gibi biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 19 Mart 2021; 11:51:56 >
  • Hani noldu ?? Twitter temsilci atamaz niye gelsin diye atıp tutanlar vardı.Twitter da ülkemize temsilci atıyor 

Türkiye'nin en güçlü hükümeti sosyal medya yasası çıkardı.Dünya'nın en büyük şirketi de olsan adamı böyle yola getirirler herkes sınırını bilecek.Twitter da ülkemize temsilci atıyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 19 Mart 2021; 13:26:52 >
  • ne yalan söyleyeyim ben beklemiyordum açıkçası.

ama ülkemizdeki siyasi trolleri kaybetmekte olmaz tabiiii ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 19 Mart 2021; 11:53:5 >
  • Boş yere o kadar dayandılar. Bir çok rekoru Türk kullanıcılardan alıyorlar girerler mi öyle riske

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt
  • Devletin yerli sermaye ile kurulan otomotiv şirketlerine destek olduğu gibi sosyal ağlara da aşırı destek çıkması gerek ama daha tam anlayamadılar ne yazık ki.
  • BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt
    CIA filan müdahale etmiştir. Türkiye hattınız kısılırsa etkimizi tamamen kaybederiz böyle hiç olmaz ise bir şekilde bilgi toplarız diye.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.