Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (661. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: makman Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Hafta sonu bu ikisini canlı izlemeye çalışacağım. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hidrocu H kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler yorumlar için. 6501 gerçekten de en mantıklı seri gibi gözüküyor aralarında. Okuduğum incelemeler de bu seriyi ön plana çıkarıyor. Sanırım yakın zamanda bir tane alacağım.

• Merhaba herkese,

Birkaç haftadır bu başlığı takip ediyorum. Buradaki çoğu kişi gibi ben de yeni bir tv alma arefesindeyim ve karar vermekte zorlanıyorum. İhtiyaca göre seçim yapılması gerektiği için ben de kendi ihtiyaç ve şartlarımı şu şekilde belirledim. Tv çacuk yüzünden duvara asılacak ve izleme mesafesi 3,5-4 metre arası. yani min 55 inc bir tv olmalı. hatta uygun fiyatla 60 inc.

* Dahili 4k uydu alıcısı ve modül girişi olmalı (bu yüzden kanal geçişleri hızlı olmalı)
    * Smart uygulamaları olmalı (eşim ile netflixden dizi izliyoruz)

Burada en fazla önerilen KU7000 modelini 2 defa mağazaya giderek inceledim. mağazalarda ışık ve yanyana çok tv olmasından dolayı görüntü kalitesini çok ayırt edemedim. Bu incelemelerde curved tvlerinde aslında düz tv gibi kullanılabildiğini ve daha güzel durduğunu öğrendik. ayrıca ku7500 modelininin çerçeve olarak da daha güzel olduğunu gördük. ayrıca ku7350 kodlu daha uygun fiyatlı modeli de internette gördüm ve kafam karışmaya başladı. LG 58uh635v modeli de bugün gördüm. o da önerilen bir seri.

Siz tecrübeli arkadaşlar ne önerirsiniz.

• Philips 42" pfl6198k tv 2 yılı doldurduktan 3 ay sonra anakart arızası verdi stand by ısıgı 2 kere yanıyor ve acılmıyor. Tamir masrafı ne kadar cıkacak bilmiyorum ama ucuz olmaz diye düşünüyorum. Zaten en kötü smart deneyimini sunan bir tv için para ödemektense 1500tl civarı 2 yılı geçince direk bozulmayan bir tv arıyorum.

Marka takıntım yok 4k olsun olmasın farketmez. yayında gercek 100HZ veren 1500tl civarı 42"+ olacak tv önerisi verebilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBATROS96

Senin söylediğin seçeneklerden çok çok daha iyi tv'ler var o fiyata biraz kampanya araştırması yaparak veya internetten alarak olmadı 100-200 tl arttırarak sana samsung 49ks8500 veya kavisli istemem dersen sony 55xd8505 almanı oneririm lg ile kıyas bile edilemez bu iki model

Bu iki modelin fiyatını araştır seni aşarsa bir tık aşağı tv modelleri önerisi yapabiliriz ama bu iki modeli şiddetle öneririm

Hoca butcem en fazla 3500 tl Kavisli ekran istemiyorum sony nin de fiyatı en aşağı 4000 tl o kadar çıkamam benim bütçe civarı smarti kullanışlı bi ürün tavsiye edebilirsen çok sevinirim

• Görüş ve düsünceleriniz doğrultusunda 55ku7000 i vatanbilgisayardan dün gece sipariş geçtim.umarim sikintisiz gelir ve sorunsuz kullanmak nasip olur. Fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darksun80

Teknosa garage sale dan Samsung 49KS8500 aldım bakalım :D, Vestel modeli önerilmişte başka ürünlerde yaşadığım sorunlar ve rezil müşteri servisinden dolayı eve yıllardır vestel sokmuyorum :p

Dostum bende pazar gunu siparis gectim. Dunden beri paketlenmistir yaziyor sende de durum boylemi?

• Uzun zamandır konuyu takip ederek aşağıdaki televizyonlar arasında seçim aşamasındaydım.

Marka Model Boyut Mağaza Fiyat
    Samsung  55KU7000 139 cm Mediamarkt 3.399,00 ₺
    Philips 55PUS6581 139 cm Vatan 3.599,00 ₺
    LG 58UH635V 147 cm Vatan 3.799,00 ₺
    Samsung 49KS8500 teknosa 3.689,00 ₺
    Grundig 55vlx8586 139 cm teknosa 2.789,00 ₺

İlk Philipsi eledim sonrasında da çok büyük olması nedeniyle LG elendi.

KS8500 KU7000 ve 55VLX8586 arasında kaldım.

KS8000 çok hoşuma gitti görüntü itibariyle ancak Curve olması ve 49" inç olması beni düşündürdü.

Sonrasında @Dallas hocamın her yorumunda ısrarla VLX8586 demesi ve kullanıcı arkadaşların KU7000'den daha iyi olduğunu birden fazla mesajda belirtmesi ve ekstra özellikleri olması itibariyle seçimimi VLX8586'dan yaptım.

Dün Teknosa'daki Garage Sale indiriminin son gününde 2789 liradan VLX8586 siparişimi verdim ve akşam da gidip mağazadan teslim olarak aldım.

Cumartesi servise kurdurup yorumlarımı da tekrar eklerim, umarım doğru bir seçim olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubruquis

Çok teşekkürler yorumlar için. 6501 gerçekten de en mantıklı seri gibi gözüküyor aralarında. Okuduğum incelemeler de bu seriyi ön plana çıkarıyor. Sanırım yakın zamanda bir tane alacağım.

Eğer istersen herhangi bir test videosu(banding, clouding, dse vb), hd yayını, 4k yayını görüntüsü vs çekip paylasabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boris91

Uzun zamandır konuyu takip ederek aşağıdaki televizyonlar arasında seçim aşamasındaydım.

Marka Model Boyut Mağaza Fiyat
    Samsung  55KU7000 139 cm Mediamarkt 3.399,00 ?
    Philips 55PUS6581 139 cm Vatan 3.599,00 ?
    LG 58UH635V 147 cm Vatan 3.799,00 ?
    Samsung 49KS8500 teknosa 3.689,00 ?
    Grundig 55vlx8586 139 cm teknosa 2.789,00 ?

İlk Philipsi eledim sonrasında da çok büyük olması nedeniyle LG elendi.

KS8500 KU7000 ve 55VLX8586 arasında kaldım.

KS8000 çok hoşuma gitti görüntü itibariyle ancak Curve olması ve 49" inç olması beni düşündürdü.

Sonrasında @Dallas hocamın her yorumunda ısrarla VLX8586 demesi ve kullanıcı arkadaşların KU7000'den daha iyi olduğunu birden fazla mesajda belirtmesi ve ekstra özellikleri olması itibariyle seçimimi VLX8586'dan yaptım.

Dün Teknosa'daki Garage Sale indiriminin son gününde 2789 liradan VLX8586 siparişimi verdim ve akşam da gidip mağazadan teslim olarak aldım.

Cumartesi servise kurdurup yorumlarımı da tekrar eklerim, umarım doğru bir seçim olmuştur.

Hocam ben de aynı durumda idim, ben alamadım kaçırdım o indirimi. Başka indirim bekliyorum artık. ks8500 ün 49 inch olması, 1000 lira daha pahalı olması, kronik ışık süzmesi hataları beni çok oyaladı. Forumda 50 sayfa geri dönüp tekrar okudum, vlx8586 ya karar verme aşamasındaydım ki bi baktım saat 12 yi geçmiş :) teknosanın kampanya bitmiş. Başka sefere inşallah.

• simdi ups kargoya verecekler urunu . Valla bende seneler sonra tv aliyorum tekrardan. Cok sik degistiren biri degilim.

Simdi samsung 60ks8000 modelini aldim biraz inceleme vegidip yerinde izledim samsungun renk kalitesi hosuma gitti. Tabi biraz parlaklik soz konusu ben sevdigim icin begendim. Ordaki arkadaslar lguh850v modelini onerdiler 55 inc olmasi birde hdr teknelojisi geri diye almak istemedim. Cok ovmeleride acikcasi beni itti :) oda ozellik bakimindan 3d ve multi play vardi ya da oyle bsy adi :) ayni anda full ekran iki kisi oynayabiliyorsunuz. Ama ben kullanisli olacagini dusunmedim. Kullanan varsa tabi yorumlarini beklerim?

Sonuc olarak simdi ben burda daha once alan arkadaslardan ve bilgili kisilerden hangi testleri yapmaliyim?

Kurulum yapanlar mi testleri yapiyor?

Kargo geldiginde paketin hic bir yeri yamuk acuk zart zurt ? Nelere dikkat etmeliyim?

Ilk defa online storeden tv aliyorum birde gercekten seneler oldu suan kullandigim tv hdready :) zamaninda kral bir tvydi:)

O zamanlar cok full hd yoktu belki bir iki model. Onuda soyleyeyim alirken en ust teknoloji olmasina dikkat edin benim gibi tv de al sat yapan biri degilseniz.

Yardimlarinizi bekliyorum. Alanlara gule gule kullanmalarini buraya gelipte almaya dusunenlere de Allah gonullerine gore nasip etsin. Insallah hepimizin ki sorunsuz kazasiz cikar.

Iyi gunler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottomans1453 -- 20 Aralık 2016; 13:26:33 >

• Dostlar selam. 40"-43" boyutlarında bir tv arıyorum. Full HD olsun, Dahili Wi-fi olsun, smart olsun ve ses kalitesi iyi olsun istiyorum. Var mıdır tavsiyeleriniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottomans1453

quote:

Orijinalden alıntı: Darksun80

Teknosa garage sale dan Samsung 49KS8500 aldım bakalım :D, Vestel modeli önerilmişte başka ürünlerde yaşadığım sorunlar ve rezil müşteri servisinden dolayı eve yıllardır vestel sokmuyorum :p

Dostum bende pazar gunu siparis gectim. Dunden beri paketlenmistir yaziyor sende de durum boylemi?

Bende öğleden önce tedarik sürecinde görünüyordu, şimdi baktım kargo dağıtımda yazıyor. Yarın gelir herhalde \o/
  • quote:

Orijinalden alıntı: cio_cio

Dostlar selam. 40"-43" boyutlarında bir tv arıyorum. Full HD olsun, Dahili Wi-fi olsun, smart olsun ve ses kalitesi iyi olsun istiyorum. Var mıdır tavsiyeleriniz?

Ben cok bilgili degilim ama lgnin uh850v modelinde harman kordon ses sistemi vardi. Illaki guzeldir ama harici ses sistemi daha iyi olur diye dusunuyorum onceligin ses ise

Not: ben sana 4k soylemisim:)

Ama dedigim gibi bence artik alirken 4k alin butceniz yetiyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottomans1453 -- 20 Aralık 2016; 14:56:25 >
  • quote:

simdi ups kargoya verecekler urunu . Valla bende seneler sonra tv aliyorum tekrardan. Cok sik degistiren biri degilim.

Simdi samsung 60ks8000 modelini aldim biraz inceleme vegidip yerinde izledim samsungun renk kalitesi hosuma gitti. Tabi biraz parlaklik soz konusu ben sevdigim icin begendim. Ordaki arkadaslar lguh850v modelini onerdiler 55 inc olmasi birde hdr teknelojisi geri diye almak istemedim. Cok ovmeleride acikcasi beni itti :) oda ozellik bakimindan 3d ve multi play vardi ya da oyle bsy adi :) ayni anda full ekran iki kisi oynayabiliyorsunuz. Ama ben kullanisli olacagini dusunmedim. Kullanan varsa tabi yorumlarini beklerim?

Sonuc olarak simdi ben burda daha once alan arkadaslardan ve bilgili kisilerden hangi testleri yapmaliyim?

Kurulum yapanlar mi testleri yapiyor?

Kargo geldiginde paketin hic bir yeri yamuk acuk zart zurt ? Nelere dikkat etmeliyim?

Ilk defa online storeden tv aliyorum birde gercekten seneler oldu suan kullandigim tv hdready :) zamaninda kral bir tvydi:)

O zamanlar cok full hd yoktu belki bir iki model. Onuda soyleyeyim alirken en ust teknoloji olmasina dikkat edin benim gibi tv de al sat yapan biri degilseniz.

Yardimlarinizi bekliyorum. Alanlara gule gule kullanmalarini buraya gelipte almaya dusunenlere de Allah gonullerine gore nasip etsin. Insallah hepimizin ki sorunsuz kazasiz cikar.

Iyi gunler herkese.

Dostum hayırlı olsun. Nerden kaça aldın bende bu TV'yi araştırıyorum

• Darksun80 D kullanıcısına yanıt
    Benimkide formula hub daymis herhalde banada yarin gelir hayirlisiyla. Kargoyla alarak iyi mi ettik bilemedim insallah sagsaglim gelir sorunsuz.

• gökhan44 kullanıcısına yanıt
    Gokhan tesekkur ederim darisi basina :) aklimda vardi ama az arastiriyordum aslinda butcem 4-4,5 civariydi. Sonra indirim varmis bu urunlerde ama teknosada 6799 tl idi birde 900 tl indirim samsung geri odeme yapiyordu. Gittim baktim tvye bunun curve olanini 8500ks 55 inc birde lg55uh850v ye baktim ( onunkide 5699 tl). Bu ucune baktim lg dizi mizi yani karasal yayin izliyorsaniz daha guzel goruntu veriyor burada ya da daha dogrusu dogal demek daha iyi olur.

Sonra garage sale indiriminde internette 6119 tl ye hem daha buyuk hem ben parlak renkleri sevdigimden buna karar kildim.
    Insallah dogrusunu yapmisimdir.:) lg yi cok ovduler orda kotu de degildi. Ses sistemi ozellik bakimindan ustun bile diyebilirim. Ama birde su hdr olayi kafami karistirdi bende ps4 pro da var. onla daha uyumlu diye bunu almaya karar kildim.

Cunku indirimle 5200 tl civarina hem daha buyuk hem de iyi bir tv aldigimi dusunuyorum. Tabi ne gonderirler falan hep soru isareti. Insallah temiz urun yollarlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottomans1453 -- 20 Aralık 2016; 14:54:24 >

• quote:

Gokhan tesekkur ederim darisi basina :) aklimda vardi ama az arastiriyordum aslinda butcem 4-4,5 civariydi. Sonra indirim varmis bu urunlerde ama teknosada 6799 tl idi birde 900 tl indirim samsung geri odeme yapiyordu. Gittim baktim tvye bunun curve olanini 8500ks 55 inc birde lg55uh850v ye baktim ( onunkide 5699 tl). Bu ucune baktim lg dizi mizi yani karasal yayin izliyorsaniz daha guzel goruntu veriyor burada ya da daha dogrusu dogal demek daha iyi olur.

Sonra garage sale indiriminde internette 6119 tl ye hem daha buyuk hem ben parlak renkleri sevdigimden buna karar kildim.
    Insallah dogrusunu yapmisimdir.:) lg yi cok ovduler orda kotu de degildi. Ses sistemi ozellik bakimindan ustun bile diyebilirim. Ama birde su hdr olayi kafami karistirdi bende ps4 pro da var. onla daha uyumlu diye bunu almaya karar kildim.

Cunku indirimle 5200 tl civarina hem daha buyuk hem de iyi bir tv aldigimi dusunuyorum. Tabi ne gonderirler falan hep soru isareti. Insallah temiz urun yollarlar :)

Dostum gerçekten güzüel bir tv seçmişsin.Şuan piyasada alınabilecek en iyi tv diyebilirim.tabi oledleri saymazsak onlarında fiyatları malum.Tek sorun nasıl bir cihaz gönderileceği teşhir gelme olasılığıda var ama umarım yanılırım.Bende sırf bu yüzden kararız kaldım.Şuan teknosa.com a girdim garaj sale indirimide bitmiş.Fiyat yükselmiş.Bu nedenle ben almaktan şimdilik vazgeçtim.Televizton gelirse yorumlarını paylaşırsan sevinirim.Umarım herşey gönlünüzce olur.

• gökhan44 kullanıcısına yanıt
    yok hocam nerde, bütçe yetmiyor :)
  • ottomans1453 kullanıcısına yanıt
    Kutusu gelecek kurulum için servis çağıracağız zaten bir sorun çıkarsa rapor tutturup geri şutlarız :)

Şans konusunda bayağı bir sıkıntım var umarım TV en azından sorunsuz olur. Öyle mükemmeliyetçide değilim ufak tefek sorunlarını göz ardı edebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.