Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3501. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: crescent29 , Mormegil_Neithan , bilgennyk , bilgennyk Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 23 Misafir (3 Mobil) - 22 Masaüstü5 Mobil1 iOS2 Android
5 sn
88.187
Cevap
1.337
Favori
4.696.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
8. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 34993500350135023503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Niye kotu olsun. 805 in islemcisi ve yazilimina sahip.805 gecen yilin en iyi olarak secilmis 2 tvsinden biri.Rakip bx olursa ozellikleri daha iyi.Cx olursa daha geride.Ama bu yilki rakibi a1 dir.O da native 50hz.Karari siz verin.

O arkadaslarin argumani yalnizca lg yanmalara karsi degisim yapmakta.İyi orneklerde var kotude.Burak isimli bir lg magaza mudurmu 5am titrini bilmiyorum yardimda bulunuyormus,ne mutlu.

Olay bu.Evveliyatta yazdiklarim ortadaa.Birakin beni ,herkesi testleri okuyun.

Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Niye kotu olsun. 805 in islemcisi ve yazilimina sahip.805 gecen yilin en iyi olarak secilmis 2 tvsinden biri.Rakip bx olursa ozellikleri daha iyi.Cx olursa daha geride.Ama bu yilki rakibi a1 dir.O da native 50hz.Karari siz verin.

O arkadaslarin argumani yalnizca lg yanmalara karsi degisim yapmakta.İyi orneklerde var kotude.Burak isimli bir lg magaza mudurmu 5am titrini bilmiyorum yardimda bulunuyormus,ne mutlu.

Olay bu.Evveliyatta yazdiklarim ortadaa.Birakin beni ,herkesi testleri okuyun.

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim hocam en sağlıklı cevap bu oldu sanırım. Benim bütçem doğrultusunda alımımı yaptım, kullanmaya başlayınca gördüklerimi de paylaşıyor olacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

8500 liranın altına düştüğü an Sony 9 serisini alın derim

8500 ü 65 inç için (65xh9096) diyorsanız çok zor. Bugünlerde 11 bin bandında. Zaten bu fiyat stokların azaldığını gösteriyor. 1 - 2 ay içinde belki daha erken bitebilir. Dolayısıyla bu fiyatlarda kaçırmamak gerek. Bende 1 hafta önce 11.000 e aldım sırf bu yüzden. Zira bu modelin bu fiyat bandında 2021 model alternatifi yok. Kalan alternatif ise 65x90j o da 20 bin TL.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • öncelikle cevap için teşekkürler. yorumlara göre sony ağır basıyor diyelim.

bütçeden dolayı yazayım sony 8096 tercih edilir mi? en büyük fark nedir bu modelde.

sony - 55-8096 - 7200 TL

d. atmos yok, yenileme 60 hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream_04 -- 21 Temmuz 2021; 1:10:19 >
  • Vestel qled cikarmis 65 inch 10 bin iyi fiyat

• Selamın aleyküm Allah nasip ederse evleniyorum ve evime TV alıcam 55 ekran Philips 55pus7805 amblight olanı düşündüm aydınlatması olduğu için sizin önerileriniz nelerdir benden çok daha bilgili olduğunuzu düşünüyorum yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz beni .

• carterjr kullanıcısına yanıt

Pus7805’in verdiği görüntü, benzer fiyatlardaki rakiplerine göre tatmin edici. Ancak Saphi işletim sistemi uygulama marketi bakımından zayıf. Televizyondaki dahili uydu alıcının kanal geçişlerinin oldukça yavaş olmasından şikayet ediliyor. Bunları bilerek tercih yapın derim.

• Helvetica34 H kullanıcısına yanıt

Hocam pek anlamam market içeriğinden ama beni cezbeden yanı şu TV nin ışıklandırma bulundurması . 5500 TL ye daha iyi bir cihaz alabilir miyiz ? Öneriniz var mıdır ? 55 inç olması benim için daha iyi ama 50 de olabilir .

• Merhabalar 7000bin civarı samsung yada lg tv önerebilir misiniz? Genel olarak amazon prime ve Netflix kullanılmakta. Arada sırada kablo tv izliyorum

Uzak durun. Ben aldım 20 günde ekranının başından sonuna yatay çizgi çıktı. Futbol maçlarında aşırı pikselleşme var. Görüntü çamur gibi. Malzeme kaliteside kötü. En iyi özelliği AMBİLİGHT o kusursuz.

• coolfighter C kullanıcısına yanıt

Hocam pek futbol izleyen birisi değilimdir . Peki ne önerirsiniz bana Tv olarak ? 5/6 bin arasında?

Uydu kanallarını mı izleyeceksiniz ağırlıkla?

• Hocam ben pek TV izlemem eşimle film izleyeceğim oda zaten izlerse TV bakar bu yani benim beklentim TV den gerçi şimdi artık uydu alıcılı Netflix li TV Ler var hani ben ben anlamadığım için buraya size post a yazdım . En iyisini almak için 😂5/6 bin gibi para vericem bari vermişken de güzel bı TV alayım istiyorum .

TV'de izlediğim bir futbol var hocam. Bunun onunlada ilgisi yok kalitesizlik akıyor o markadan. Bende birkaç gün önce TV'yi iade ettim. Alttaki modellerden birisini satın alacağım. İnceleyebilirsiniz.

SONY 49XH8196 49''

SONY KD49XH8596

SONY 49XH8077 49''

Samsung QE50Q60TAUXTK 50" Q60T 

LG 49NANO866NA

• Sony 9096'larda VRR var mı?

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    hocam herkesin 9096 onerme nedeni panel teknolojisi ve fiyati. yoksa hdmi 2.1 i bile duzeltip düzelmedigi belli değil sonynin.isin içinde oyun faktörü varsa lg oled cx c1 g1 gibi modellerden tercih etmeniz lazim.vrr allm hgig gsync filan bunlari hepsi yazdigim oledlerde standart ama sony de biri var biri yok. olanda çalışmıyor bekle ki yazilimla duzeltsinler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    hocam geçmiş yorumlarimi hatirlarsiniz philips hakkinda, sizede yazmistim. philipsi kapimdan sokmam.

hocam bunlarida alma bence 2 model haric hepsi 50hz ve edge led hepsi.butceyi çıkartıp 55xh9096,55nano916 yada kapali yakalarsaniz 55bx oled alin.

• Anladım, ben de araştırdıkça fiyatın yükseleceğini fark ettim. Öncelikleri belirlemeye çalışıyorum.

Normalde aileye 70 inç üzeri bir TV alacağım. Sırf ucuz diye herhangi bir ürün alıp geçmektense 1 taşla 2 kuş vurayım dedim. Onlarda televizyon uzun süreler açık, sadece TV kanalları izleniyor, izleme mesafeleri oldukça fazla(6-7 metre). Bendeki 86 inç LG tam işlerini görecek bir TV olarak düşündüm. Bende TV senede 8-10 kere açılır, sürekli bilgisayar bağlı, monitör olarak kullanıyorum, bolca oyun oynanıyor vaktim olursa, nispeten yakın bir izleme mesafem var(4 metre). Oled benzer fiyatlara 65 inç alabiliyorum ama büyük ekrana çok alıştım senelerdir, 75 inç ideal olacak.

LG 75Nano906 nasıldır? Pek OLED olsun diye bir takıntım yok aslında. Sony 75XH9096 ile benzer fiyatlarda. Bariz bir eksiği var mı? Bakıyorum; VRR, ALLM, eARC tüm teknolojileri destekliyor gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 20 Temmuz 2021; 0:32:8 >

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    hocam 75 led alacaginiza 4 metre mesafeden 65 oled alin ama lg oled alin hatta evo oled alin:) 75nano906 görüntüsü vasat ama teknolojisi iyi, sony de 75xh9096 ekran iyi ama teknolojisi kurtarmiyor. bütün oyun teknolojilerini badindiramaz bu tvler yapilari gereği normaldir. sony de vrr yok malesef.4k 120hz dolby visionda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popturceyn -- 20 Temmuz 2021; 0:31:43 >
  • 
Sayfa: önceki 34993500350135023503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.