Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
31 Misafir (1 Mobil) - 30 Masaüstü1 Mobil
5 sn
71.179
Cevap
944
Favori
3.660.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 8570
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 944
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7509 mesaj) RNNN (4636 mesaj) i_brahi_m (1579 mesaj) lordford50 (1366 mesaj) brknil06 (996 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (29435 mesaj) Mobil (30712 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1709 mesaj) Uygulama (5884 mesaj) (164 mesaj) (285 mesaj)
  • @
164 oy
Öne Çıkar
Giriş
    3023 Mesaj

Sony 9096'larda VRR var mı?

• Yüzbaşı
    956 Mesaj

hocam herkesin 9096 onerme nedeni panel teknolojisi ve fiyati. yoksa hdmi 2.1 i bile duzeltip düzelmedigi belli değil sonynin.isin içinde oyun faktörü varsa lg oled cx c1 g1 gibi modellerden tercih etmeniz lazim.vrr allm hgig gsync filan bunlari hepsi yazdigim oledlerde standart ama sony de biri var biri yok. olanda çalışmıyor bekle ki yazilimla duzeltsinler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Robinson Crusoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj

hocam geçmiş yorumlarimi hatirlarsiniz philips hakkinda, sizede yazmistim. philipsi kapimdan sokmam.

|
    |
    coolfighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj

hocam bunlarida alma bence 2 model haric hepsi 50hz ve edge led hepsi.butceyi çıkartıp 55xh9096,55nano916 yada kapali yakalarsaniz 55bx oled alin.

|
    |
    coolfighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3023 Mesaj

Anladım, ben de araştırdıkça fiyatın yükseleceğini fark ettim. Öncelikleri belirlemeye çalışıyorum.

Normalde aileye 70 inç üzeri bir TV alacağım. Sırf ucuz diye herhangi bir ürün alıp geçmektense 1 taşla 2 kuş vurayım dedim. Onlarda televizyon uzun süreler açık, sadece TV kanalları izleniyor, izleme mesafeleri oldukça fazla(6-7 metre). Bendeki 86 inç LG tam işlerini görecek bir TV olarak düşündüm. Bende TV senede 8-10 kere açılır, sürekli bilgisayar bağlı, monitör olarak kullanıyorum, bolca oyun oynanıyor vaktim olursa, nispeten yakın bir izleme mesafem var(4 metre). Oled benzer fiyatlara 65 inç alabiliyorum ama büyük ekrana çok alıştım senelerdir, 75 inç ideal olacak.

LG 75Nano906 nasıldır? Pek OLED olsun diye bir takıntım yok aslında. Sony 75XH9096 ile benzer fiyatlarda. Bariz bir eksiği var mı? Bakıyorum; VRR, ALLM, eARC tüm teknolojileri destekliyor gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 20 Temmuz 2021; 0:32:8 >

• Yüzbaşı
    956 Mesaj

hocam 75 led alacaginiza 4 metre mesafeden 65 oled alin ama lg oled alin hatta evo oled alin:) 75nano906 görüntüsü vasat ama teknolojisi iyi, sony de 75xh9096 ekran iyi ama teknolojisi kurtarmiyor. bütün oyun teknolojilerini badindiramaz bu tvler yapilari gereği normaldir. sony de vrr yok malesef.4k 120hz dolby visionda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popturceyn -- 20 Temmuz 2021; 0:31:43 >
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj

arkadaşlar alacağınız televizyon 2-3 yıl sonra yandığında verdiğiniz para size dert olmayacaksa kesinlikle oled alın yok ben parayı zor kazanıyorum derseniz kesinlikle oledlerden uzak durun ve satıcıların süslü kelimelerine aldanmayın

|
    |
  • Yarbay
    3023 Mesaj

O durumda oyun odamda kullandığım 60 inç plazma TV'yi salona taşır fiyatlar makul seviyeye inene kadar onunla idare ederim. Görüntü kalitesi teknolojisinden dolayı sanırım marketlerde gördüğüm yeni birçok TV ile kapışır, şimdilik FHD rahatsız etmiyor. 20 bin psikolojik sınırım, fiyatlar düzenli artıyor da bizim mayışlar aynı oranda artmıyor  

|
    |
    popturceyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    631 Mesaj

Hocam 4 K'dan 7'ye çıktım. Bu işin sonu yok gibi. :) Bu TV'lerin hiçbirisi bu paraları hak etmiyor bence.

|
    |
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj

plazma candir:)

|
    |
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj

hocam peki plazma aldiginizda ekran yaniyor dediler mi:)

|
    |
  • Yarbay
    3023 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: popturceyn

hocam peki plazma aldiginizda ekran yaniyor dediler mi:)

Dediler. Başta deneme için TV kanallarını açtığımda logo yanığı oldu, yine Windows ekran koruyucusundaki Windows logosu da iz yaptı. Ama 1-2 işlem var ekranda renklerin döndüğü vs. onları yapınca düzeldi. Kalıcı olsaydı gerçekten sıkıntı büyüktü ama bilgisayarda monitör olarak açınca sürekli değişen görüntülerle kullandığım için senelerdir bir sorun olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 20 Temmuz 2021; 0:59:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    985 Mesaj

Hocam merhaba bende TV alıcam Philips düşünüyordum amblight dan ötürü maks bütçem 6 bin ne önerirsiniz bana bu fiyat bandında . ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj

kac inç düşünüyorsunuz? philips önermem baştan soyliyeyim:)

|
    |
    carterjr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    406 Mesaj

öncelikle herkese iyi bayramlar.

Konumuza dönersek ;

Siz olsanız linkte gösterilen tvlerden hangisini alırsınız ?

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/610115-613226-614546-680334/vestel-50ua9600_toshiba-50ua3a63dt_regal-50r754ua9_toshiba-50ua2063dt/

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    985 Mesaj

Hocam öncelikle Kurban Bayramınız mübarek olsun ve diğer arkadaşların , 50 veya 55 inç düşünüyorum hocam dediğim gibi maks bütçem de 6 bin .

|
    |
  • Yüzbaşı
    956 Mesaj

hocam tesekkur ederim sizinde bayraminiz mübarek olsun. 50 inc alma hocam gereksiz pahalandilar. 55un7300 alin bence.

|
    |
    carterjr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    985 Mesaj

Hocam bu bana önerdiğiniz LG TV , philips ambilight 55pus7805 bu TV ye göre iyidir dimi ?

|
    |
  • Binbaşı
    1361 Mesaj
    Beyler bu saatten sonra alınacak tv android olmalı diye düşünüyorum market acısından sürekli gelişen bir sistem olması acısından peki görüntü kalitesi kriterini de eklersek 50 inc hangi tvyi almalıyım bütçe 6 civarı?

• Yüzbaşı
    250 Mesaj

Sony 49XH8096’yı takip edin derim.

|
    |
    TIRPAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.