Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kocaman29 , yurdakull Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir - 10 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
88.204
Cevap
1.336
Favori
4.697.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 32893290329132923293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabi çok kolay hemen gönderin derler bana Türkiye de direk iade hakkını kullandıran yer göster amazon harici 10 liralık üründe bile kullandırmayan firma 5 binlik tv yi hay hay kardeşim gönder diyecek ne ala memleket ben kendi adıma söyleyim ben birebir ilk önce bunu beğenmedim iade etmek istiyorum dedim neyini beğenmediniz dediler rengini ve panelini inanmayan olursa firmayla yaptığım yazışmaları atarım dediler bunu kanıtlamak için arıza raporu olmadan kesinlikle 14 gün kanuni hakkınızı kullanamazsınız yoksa tv yi geri göndeririz dediler. Ondan sonra servisle cebelleştim
    Sonra n11 le iletişime geçtim onlarda aynısını söylediler hatta tüketici hakem heyetine başvurun dediler dalga geçer gibi kısacası Türkiye de geçmez bunlar veya ben geçiremedim firmayla yaptığım yazıymayı atayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Dediğim gibi seve seve çözmezlerse seve seve çözerler merak etme

Ama sakın ola ustaların yanında sen ÇÖZÜLME  

Ben bu kelimeyi neden kullandım biliyormusun?

Hani bizde genelde, internetten sıfır panel alıp, panelinde ışık sızması gördüğü anda, direk aldığı yerin müşt.hizm. arayıp, (kanunen 14 koşulsuz iade hakkı olduğu halde)

Ballandıra ballandıra "Aldığım panelde ışık sızması çıktı ben bunu iade edeceğim bana iade kargo numarası verin" der

Müşteri hizmetleride haklı olarak "oldu canım başka bir arzunuz var mı" deyip bu arkadaşları servise postalar.

Yani iade nedeni sorusuna sadece "ürünü beğenmedim: diyecekleri yere, çok afedersin kendi elleriyle kendi şeylerini açarlar :)

Sende servis gelince panik yapıp konuya balıklama dalıp sakın ola "biz bir şey yapmadık" gibi garabet bir cümle kurup şüphe uyandırma gayet ciddi ve suskun ol, servise panelin sorununu göster kenara çekil bu kadar :)

Alıntıları Göster

Eywallah hocam sagol 🙂

• Arkadaşlar 55q70t almaktan vazgeçtim. Kafamda 2 TV var 55q80t ve 55xh9077. İkisinin de fiyatları 10 bin. Hangisi alınmalı sizce. Ya da bu fiyatlarda önerebileceginiz başka model var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Micro_Processor -- 14 Kasım 2020; 21:47:20 >
  • Class teacher C kullanıcısına yanıt

Hocam siyahlar hariç memnunum akıllı kumanda çok güzel ama dediğim gibi siyahlar tam siyah olsun derseniz sizi memnun etmez parlaklık olarak güzel. Tabi yardımcı olurum ama memnun muyum onu bilmiyorum  bi bakıyorum çok güzel bi bakıyorum hiç güzel değil bu da ilk başta çok beklentiye girdiğim sanırım o yüzden oldu.

Ayrıca ful karanlıkta izlemeyeceğim derseniz iyi ama karanlıkta siyahlar ful siyah değil boz veya gri çok dikkat ederseniz ama birader baktı hiç bişey yok diyor. He bu tv direck led olduğu için edge led gibi ışık sızması olmazmış öylede hiç sızma yok ama ekran simsiyah değil bunun sebebi de giriş seviyesi panellerin böyle olduğu he şimdiki aklım olsa 1 2 bin fazla verip daha iyisini alırdım.

Benim izleme mesafem 2.5 3 dür 50 ye alıştım 55 de olur diyorlar siz bilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 14 Kasım 2020; 21:53:17 >

• Micro_Processor kullanıcısına yanıt

Hocam acele etme muhteşem cuma yı bekle ona göre fiyatına bakarsın en uygununu alırsın ama mutlaka git bak ona göre karar ver

• Her olasılık için yazıyorum. Olmaz ama olurda diye.

TV alıp beğenmeyen veya bir arıza görüp nasılsa servis ve satıcı kabul etmeyecektir ben direk Tüketici Hakem heyetine gideyim diye düşünen olursa sakın böyle bir hata yapmayın. Heyet sizin lehinize karar verse bile o karar iptal olur ve ondan sonra baya uğraşıp durursunuz.

Bunu neden yazıyorum gecen senelerde forumda bir arkadaş uyanıklık edip hiç servise ve satın aldığı yeri aramadan direk heyete gitmiş. Bunu bir de övünerek yazıyordu. Sakın böyle bir hataya düşmeyin. Yani nasılsa servisten veya satıcıdan sonuç alamam diyerek heyete gitmeyin çünkü sizin lehinize karar çıksa bile üretici firmanın ve satıcının itiraz etme hakkı var. Firma derse ki (Böyle bir durumda kesin diyecektir.) müşteri bize hiç başvuru yapmadan direk size başvurmuş o durumda heyet aldığı kararı iptal edecektir. Ondan sonra servisi arayacaksınız gelecekler ürünü alıp inceleyecekler. 20 iş günü. Ondan sonra servis red derse tekrar heyete gitmeniz tekrar karar aldırmanız gerekecek. Onunda bir süresi var. Derken firma tekrar itiraz edebilir. Buna hakkı var. O itirazı değerlendirmeye alacak heyet yine. Oda karara bağlanacak.

Bu sürecin büyük kısmı si en başından itibaren servise başvursanız yine yaşanacak ama hiç servisi aramadan direk heyete giderseniz süreç uzamış olacak.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Evet var forumda thh den gelen memur ben ışık sızması falan görmüyorum demiş iptal etmiş ee ne olacak servis iade raporu vermiyor tv elinde patladı hadi bakalım.

2. Olarak thh ye başvuru yapacaksan bilhassa görüştüm servisin mutlaka sağlam veya arıza raporu vermesi lazım dediler ben de servisle görüştüm zorla da olsa bakın arızalı demiyorum sağlam raporu alıp thh ye başvuru yapacaktım sonra dh deki konuyu okudum arkadaşla da görüştüm oda dedi madem gece izleme derse thh den gelen memur ne olacak dedi bende vazgeçtim.

Ya arkadaş nerden geldik bu konuya tamirle 14 günlük iade ne alaka bilmem adam duramıyor laf atmadan yazmayacaktım yazıda dokundurma var diye yazdım.

• Biz adama bişey yazmıyoruz 2 tane tavsiye verdi hoppa 3. Msj hemen ima ya bu adam duramıyor sataşmadan he bu arada bu zamana kadar vestel tavsiyesi vermeyen sonrada sana mı soracağım diyen adam şuan vestel regal tavsiye eder oldu hayret herhalde vestel ve regal distribütörlüğünü aldı sanırım.

• 5-6k arası ps5 için 4k 55inch tv önerir misiniz

• Samsung 50Q60T modelinin Sony'de karşılığı nedir? özellikle film,dizi , günlük tv izlemek için alıyorum. 49 -50 inç tercih sebebi. 55 ve yukarısı düşünmüyorum. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: omer19072

5-6k arası ps5 için 4k 55inch tv önerir misiniz

Bu kriter için cevap basit

Samsung 55Q60T

• dallass kullanıcısına yanıt

7200tl hocam o model

• quote:

Orijinalden alıntı: omer19072

7200tl hocam o model

Aklımda 50Q60T modeli kalmış...

Madem öyle durum şu;

Öncelikle O bütçelere 55inç VA panel 55TU8000 var

Ama daha performanslı olan Qled panel olmasını istersen

Ya ebattan ödün verip 50Q60T

Yada bütçeden ödün verip 55Q60T almalısın

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

edit: hakem heyeti ilgili firmayı konuya davet ediyor, onların görüşünü avukatları aracılığı ile alıyor, buna göre karar veriyorlar...

tüketicinin lehinede karar verilse, ilgili firma avukatları ile tüketici hakem heyetinin kararına mahkame yoluyla itiraz ediyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 15 Kasım 2020; 0:19:2 >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. İps panel olduğu için siyahlar istediğiniz seviyede değil sanırım. Eğer karşıdan izlemeyi düşünseydiniz Va panel daha mantıklı o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba bilen varsa cevaplarsa sevinirim
    55Q70T tv de

Apple iphone air play ile görüntüyü yansıtarak ekranı ikiye böldükten sonra mavi çerçeveyi yansıttığım görüntüye aldığımda ses çıkışında Bluetooth kulaklığı( bağlı bir kulaklık var) ya da soundbarı seçemiyorum. Bu sebeple iki ayrı görüntü olmasına rağmen kaynakların sesleri arasında seçim yapmak zorunda kalıyoru. Sonuç olarak özelliği daha az işlevli halde kullanabiliyorum. Yanlış yaptığım bir şey var mı. Yabancı dildeki videolardan tv kaynağı soundbarda iken yansıtılan görüntünün Bluetooth kulaklıktan ses alabildiği ifade edilmişti. Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

edit: hakem heyeti ilgili firmayı konuya davet ediyor, onların görüşünü avukatları aracılığı ile alıyor, buna göre karar veriyorlar...

tüketicinin lehinede karar verilse, ilgili firma avukatları ile tüketici hakem heyetinin kararına mahkame yoluyla itiraz ediyorlar...

Direk heyete gidip karar aldırdım diyen vardı o zamanlar o yüzden öyle dedim.

• Class teacher C kullanıcısına yanıt

Benim un serisi de va ama siyahlar hariç kötü benim beğendiğim tek yanı bu

• Parcequil P kullanıcısına yanıt

Ooo Bİ KENDİNİ BEĞENMİŞ DAHA GELMİŞ UKALA HERİF bak bakalım kime ne tavsiyesi vermişim önce Allah'tan kork altı üstü dediğim ben almadım sen bilirsin ben sadece arkadaş benim aldığım tv yi sormuş.

2. Sen insanlara hakaret edecek kadar zavallısın ki bırak sana değmez...

3. Çıksın desin biri ben şu model markayı önerdim diye

4. Hem senin benle ne sorunun var onu söyle

5. Seni ve senin gibileri ALLAHA HAVALE EDİYORUM Bİ NEBZE ALLAHTAN KORKUYORSAN ALLAHTAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ SEN DEĞMEZSİN NE LAFA NE BİŞEYE BÖYLE DEVAM ET ASLANIM..

• Parcequil P kullanıcısına yanıt

Niye bak bakalım görünmüyor mu resim attım o kadar bak bakalım kanıtlı ispatlı demek senin zoruna gitti tabi markanıza kötü dedik aa çok afedersin.

Senin yorumuna gülerler ancak ben q70 almamı demişim herkes yazıyor gir bak qled sayfasına q95t den bile memnun olmayan var

Msjını artırınca ne oluyor para mı kazanılıyor Allah Allah ben neden duymadım daha fazla yazardım bilseydim hadi yürü git işine ötede oyna kendini beğenmiş herif

• 
Sayfa: önceki 32893290329132923293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.