Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alprn46 , Turtle Punch Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (3 Mobil) - 12 Masaüstü4 Mobil4 Android
5 sn
88.063
Cevap
1.334
Favori
4.691.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
11. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 32883289329032913292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Online alımlarda o kampanya olmuyor. Bu kanalın sahibinin anlattığı adımları tek tek uygulanması lazım ve online alımda 1. adımı uygulama şansı olmadığından kampanyaya başvuru yapma şansı yok.

Alıntıları Göster

eyvallah hocam.

@i_brahi_m 55q70t den vazgeçme sebebin nedir ? Ne gibi dezavantajları var acaba ?

• Esk-Onur26 E kullanıcısına yanıt

Önemli değil hocam bende de vestel var dinamik modda kullanıyorum o baya güzel ve parlak deneyin isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt

Sağ olun hocam. Para miktari git gide yükseliyor. Garantileri kac yil bilmiyorum ama garanti bitince ariza ciksa cok yüksek meblağlar cikabilir.

Bu arada nano serilerini soran arkadaslar için soyleyeyim canli canli nano816 ile tu serisi kiyaslandiginda nano816 renkleri daha bir canli gelmişti. Bilginize.

Valla hocam dinamik denedim spor denedim doğal denedim bir türlü olmuyor 😃 Size zahmet olmaz ise dinamikte kullandığınız görüntü ayarlarını paylaşırmısınız konstras renk denge vb leri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Micro_Processor kullanıcısına yanıt

Hocam o zaman bu kadar araştırmamıştım hem bütçe olarak 8 10 bine çıkamadım sonrada biraz araştırdım edge Led olduğu için sanki ıps deki gibi ışık sızması oluyormuş bakın hatta resim attım

Hocam ben hiç bi ayarı ellemedim ama yinede yazayım

Kontrast 63

Parlaklık 32

Keskinlik 16

Renk 40

Arka ışık otomatik

Gelişmiş ayarlar

Dinamik kontrast yüksek

Renk sıcaklığı normal

Film modu otomatik

Dediğim gibi ben hiç birini ellemedim kendi ayarlarında

Valla ben çok oynadığım için kendi ayarı falan kalmadı birde sizin ayarları deniyim inşallah düzgün görüntü elde ederim çok teşekkür ederim

• elmariacci kullanıcısına yanıt

Hocam lg ve Samsung da bildiğim kadarıyla 2 yıl vestel 3 yıl olması lazım bizim bi tanıdığın lg tvnin paneli kırılmış servis 1900 tl istemişti şuan bi servis çağırmak 70 tl istiyor bizim burda

Önemli değil hocam bi dene istersen bakalım ne olacak

• 1400 TL'ye kadar tv bakıyorum ne önerirsiniz? *Öğrenci için ev için değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCCeP_57 -- 14 Kasım 2020; 19:56:36 >
  • Hocam o fiyata ful hd olur 50 inç de olmaz sanırım

• Arkadaşlar sony 65xh9077 bugün kuruldu. Sevdim tvyi iyi samsung 65q80t almamışım. Gerçekten harika.
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU].

• 43 ekran yada 50 ekran Vestel Grundig önerilerinizi alabilir miyim

• ogretmenht O kullanıcısına yanıt
    Yakışmış şık duruyor. Hayırlı olsun 👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaa

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Biz biraz aceleci davranıp Sony KD65XG7096 7.500 TLye almış bulunduk. Ekran parlaklığı/görüntü kalitesi Samsung UE TU8500e göre kıyasla daha güzel görünüyordu. Sizce yanlış bir tercih mi yaptık? Ürünü henüz teslim almadığımız için değişim iade yapmamız mümkün olabilir, 7.500 - 8.000 TL fiyat aralığında 65inc tv önerlerine açığız. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Mesajım gayet açık

Eğer özellikle Film ve/veya oyun için aldıysan elbette yanlış karar ama neye göre? Kime göre?

Benim bu sözlerim kendini detaycı olarak gören, detayları fark edenler için geçerli

Bunun dışında kalan sıradan kullanıcılar için bu panel idealdir, hatta baya baya iyidir.

Zaten aslında o bütçelere 50hzlik 65 inçleri asla önermiyorum, performanslı 65 inç fiyatları 10binden başlıyor buda ayrı bir konu,

Ben düşük bütçe ile düşük segmentli dev ekranlar alınacağına, ebattan ödün verilip yüksek segmentli paneller alınmasını önetirim...

Öte yandan

Ben her zaman şunu savundum

Para ile satın alınabilen bir ürünü alırken o ürün konusunda sıfır bilgiye sahip olsanız bile,

Bütçenizi yormadan satın alabileceğiniz en pahalı MODELİ/SEGMENTİ almaya çalışın.

Bu konuyu marka ve panel türlerine yorarsak

Düşünün Sony 65 inç bir İPS panel üretip 7500 liraya satarken, VA panelli olan modeli tam 15000 liraya satıyor.

Bu devasa fark dahi VA ve İPS paneller arasındaki devasa Görüntü performansını gözler önüne seriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: guasar

Hocam sizce servis geldiginde cihazin akıbeti ne olur ?dediginizi yaptım duzelmedi.garantisi olan bi cihazi bu halde birakmazlar herhalde dediğim gibi en ufak darbe veya darbe izi yok .

Alıntıları Göster

Guasar madem garantisi varsa merak etme tamir için 5kuruş para ödemezsin

Sonuç itibarı ile ekranda fiziksel bir hasar yok arıza var...

• quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

Arkadaşlar sony 65xh9077 bugün kuruldu. Sevdim tvyi iyi samsung 65q80t almamışım. Gerçekten harika.
    .

Hayırlı olsun hocam. Kafa karıştırmaya gerek yok. Alet güzel. İlk yorumlarınızı alabilir miyiz. Ses konusu nasıl, illa soundbar ister mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: guasar

Cagirdim servisi haftaya cuma geleceklermis yogunluk varmis. Garanti kapsaminsa bu sorunu cozerler umarim

Alıntıları Göster

Dediğim gibi seve seve çözmezlerse seve seve çözerler merak etme

Ama sakın ola ustaların yanında sen ÇÖZÜLME TV Tavsiyeleri [ANA KONU] 

Ben bu kelimeyi neden kullandım biliyormusun?

Hani bizde genelde, internetten sıfır panel alıp, panelinde ışık sızması gördüğü anda, direk aldığı yerin müşt.hizm. arayıp, (kanunen 14 koşulsuz iade hakkı olduğu halde)

Ballandıra ballandıra "Aldığım panelde ışık sızması çıktı ben bunu iade edeceğim bana iade kargo numarası verin" der

Müşteri hizmetleride haklı olarak "oldu canım başka bir arzunuz var mı" deyip bu arkadaşları servise postalar.

Yani iade nedeni sorusuna sadece "ürünü beğenmedim: diyecekleri yere, çok afedersin kendi elleriyle kendi şeylerini açarlar :)

Sende servis gelince panik yapıp konuya balıklama dalıp sakın ola "biz bir şey yapmadık" gibi garabet bir cümle kurup şüphe uyandırma gayet ciddi ve suskun ol, servise panelin sorununu göster kenara çekil bu kadar :)

• 5000 butceyle tv almayi dusunuyorum , akilli islemcisi / isletim sistemi iyi bir tvmi almak mantikli yoksa daha basit bir tv alip android box vb baglayip mi mantikli? eskiden tvlerin donanimlari zayif uygulama performanslari kotuydu ama 3 senedir uzak kaldim.

Hocam cevap için teşekkür ederim. 4500 e mâl ederek çok iyi etmişsiniz. Haftada 8-10 maç 3-5 bölüm dizi izlemek için almayı düşünüyorum. Size soru bombardımanına tutacağım. Şimdiden kusura bakmayın 😁
    Sizinki 50un74006 modeli sanırım.
    2,5 - 3 metreden izleyeceğim sizce 50" mi 55" mi alayım?
    Genel anlamda memnun musunuz?
    Akıllı kumandası ile mi aldınız?
    Işık sızması,ölü piksel gibi sıkıntı yaşadınız mı?
    Panelinden memnun musunuz?
    Kanal geçiş hızı nasıl?
    81006 ,Tu8000 ya da başka bir model ile karşılaştırdınız mı?

• 
Sayfa: önceki 32883289329032913292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.