Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dagcikartal , dagcikartal , DoomKing , DoomKing , DoomKing Daha Az
5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 10 Misafir - 12 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
88.152
Cevap
1.337
Favori
4.693.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32913292329332943295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yer ve mesafe (3-4 metre kadar) müsaitse 2500 daha koyup 65xh9077 alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

Bir oled kadar olmasa da siyahlarda epey başarılı. Beyazları da gayet iyi. Görüntü ayarları iyi yapılırsa daha da iyi olur diye düşünüyorum. Full aray led bence çok farklı bir teknoloji diğer ledlere göre. Nano led falan hikaye. Sesi ev için yeterli ancak basslarda çok iyi değil. Kablosuz sony Sound bar alınsa efsane olur. Sound bar almak sinema keyfi açısından çok mantıklı. Ben de düşünüyorum bunu almışken onu da alayım diyorum.

Hocam bir soundbar iyi gider bu makinaya. Bulursanız haber edin :)

• metamorphoses M kullanıcısına yanıt

Ben öyle düşünmüyorum, akim korumalı prizlerin görevi yüksek akıma karşı korumaktır (dusukte bir rolü yok) pek tabi ki regülatör değildir ama elektrik gidip geldiğinde yuksek voltaja maruz kalınabilir ilk etapta, buna karşı rolü vardır diye düşünüyorum.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    32 inçe var mıdır bir öneriniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oda 12 metre kare. Ve TVnin en yakın koltuğa uzaklığı 2 metre. Sizce 55 mi olur 65 mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

Ben öyle düşünmüyorum, akim korumalı prizlerin görevi yüksek akıma karşı korumaktır (dusukte bir rolü yok) pek tabi ki regülatör değildir ama elektrik gidip geldiğinde yuksek voltaja maruz kalınabilir ilk etapta, buna karşı rolü vardır diye düşünüyorum.

Ben odamda bir adet akım koruma prizi kullanıyorum diğer arkadaşın dediğinin aksine kitapçığında anlık dalgalanmalara karşıda korur yazıyordu. Mevcut Tv ona bağlı değil çünkü odamda başka cihazlar ona bağlı çalışıyor. TV alırken yine bir adet alacağım ondan veya başka model.

Düşük voltaj, yüksek voltaj ve anlık dalgalanmalara karşıda koruyabilen akım koruma prizleri var ve satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Ben odamda bir adet akım koruma prizi kullanıyorum diğer arkadaşın dediğinin aksine kitapçığında anlık dalgalanmalara karşıda korur yazıyordu. Mevcut Tv ona bağlı değil çünkü odamda başka cihazlar ona bağlı çalışıyor. TV alırken yine bir adet alacağım ondan veya başka model.

Düşük voltaj, yüksek voltaj ve anlık dalgalanmalara karşıda koruyabilen akım koruma prizleri var ve satılıyor.

Alıntıları Göster

Kaçak akım rolesi işe yarar mı o prizin yerine

• quote:

Orijinalden alıntı: Micro_Processor

Kaçak akım rolesi işe yarar mı o prizin yerine

Alıntıları Göster

Dairenizin sigortası veya binanızın girişinde bulunan elektrik kutusunda dairenize ait elektrik siğortasın da yer alan sigorta kaçak akım rolesi özelliğine sahip mi bir bakın önce derim.

O bu işi görür mü bilmiyorum ama.

Bu arada; Akım korumalı priz. Ani dalgalanmalara karşı koruma özelliği var.

https://urun.n11.com/coklu-priz-uzatma-kablolari/schneider-apc-pme1wb-gr-tekli-akim-korumali-priz-gri-P449566329

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Bence bu da yüksek voltaj karsi korur sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bu konuyu açtığım uzun yıllar içinde malesef bu türden kişiliklerle çok karşılaştım

Örneğin bir sene öncesine kadar ismi lazım değil bir konu katili vardı

Bu gereksiz hiç bir halttan anlamadığı halde "sabahtan akşama kadar" her önüne gelenin mesajına cevap verir cevap alırdı

Ne bilsinler haklı olarak foruma veya bölüme yeni gelip dertlerine derman arayan forumdaşlar ise bu zatı ve akıllara zarar cevapları kaale alırlardı, Bir umut bu tekno cahile sorular sorarlardı.

Bu sorular soruldukça kendisini önemli biri gibi zannetmenin verdiği sorumlulukla haraket eden bu kişiyi bölümden ve konuda uzaklaştırmak hiç te kolay olmadı ama en sonunda bi şekilde kurtulduk

Derken

Şimdi şu son aylarda boşalan bu koltuğu sağolsun İbrahim doldurdu

Bu konuda kendisini sert bir dille birkaç defa eleştirmeme rağmen konuyu katletmeye ve burasını kendi özel chat odası gibi kullanmaya devam ediyor.

Günde onlarca mesaj atan İbrahimin bu boş ve bir okadar gereksiz mesajlarını görmek beni ziyadesiyle rahatsız ettiği için kendisini blokladım

Benim açımdan iyi oldu ama konu açısından bu bir çözüm değil.

Umarım en kısa zamanda bu muhabbet tellallığından vazgeçer...

Alıntıları Göster

Aynı işi bende yaptım artık görmüyorum mesajlarını arkadaşın rahatladım valla:) Alt alta 10 tane mesaj yazıyordu iyice chat odasına dönmüştü sayfa ayrıca boş konuşuyor malesef. TV aldım izliyorum bir sıkıntı göremedim diyorum. Bir foto paylaşıyor videonun bir sahnesinden çekilmiş foto halbuki videonun geri kalanının o fotoyla alakası yok.

• Amerika'dan tanıdık vasıtasıyla TV getirtsek ülkeye sokarlar mı? 50''Tu8000 Amerika Samsung Online mağazasında 379.99 Dolar 2.911,67 Türk Lirasına denk geliyor. Gerçi tanıdıkta şuan Türkiye de o yüzden o iş olmaz ya o ayrı.

Kutusu çok büyük 15kg da ağırlığı var biraz zor getirir onu. Birde uçakta zaten valizlere pek iyi davranmıyorlar riskli. Uçak kargo parası talep edebilir ayrıca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Blood

Kutusu çok büyük 15kg da ağırlığı var biraz zor getirir onu. Birde uçakta zaten valizlere pek iyi davranmıyorlar riskli. Uçak kargo parası talep edebilir ayrıca.

Doğru diyorsun. Ama 2.300 Civarı daha ucuz. Resmen aynı TV den iki adet parası ödüyoruz ülkemizde. İşin saçma kısmı bu Tv ülkemizde üretildiği halde bu kadar palı oluyor. Ülkemiz de üretilip nasıl bu kadar palı onu cidden çözemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Dairenizin sigortası veya binanızın girişinde bulunan elektrik kutusunda dairenize ait elektrik siğortasın da yer alan sigorta kaçak akım rolesi özelliğine sahip mi bir bakın önce derim.

O bu işi görür mü bilmiyorum ama.

Bu arada; Akım korumalı priz. Ani dalgalanmalara karşı koruma özelliği var.

https://urun.n11.com/coklu-priz-uzatma-kablolari/schneider-apc-pme1wb-gr-tekli-akim-korumali-priz-gri-P449566329

Alıntıları Göster

Sigortanın üst kısmında şu tarz bir şey var. Kaçak akım rolesi oluyor galiba. Bu korur mu acaba.

• Micro_Processor kullanıcısına yanıt

Hocam o kaçak akım rölesinin amacı insanı elektrik akımından çarpılmasını önlemek. Üzerinde yazan 30mA bir kaçak olması durumunda yani gelen faz akımı ile nötrden dönen faz akımı arasında 30mA den fazla bir kaçak olduğunda sigorta atar. Yıldırım gibi yüksek voltaj farklılıklarından korumak için parafudr lazım. Onun da sınıfları olur B C D B+C gibi.

Bu iyi bir televizyon mu hocam Q80 ya da 8096 9096 ya kiyasla gozle gorulur bir fark var mi? Panel tipi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaneolacaagdi -- 15 Kasım 2020; 13:1:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beni bloklayanlar çok iyi yapmışsınız maşallah size aldırdı sorunlu panelleri verdiniz paraları ohh tabi görmezsiniz verdiğiniz paranın acınası başka nasıl çıkaracaksınız sizi gidi zavallılar size dedim ya gülüyorum böyle devam neymiş kendilerini avuttukaları şeye bak ben bunlara kızmıyorum biz adamlarla kavga ettiğimiz halde daha bunlardan tavsiye alanlar siz devam edin tavsiye almaya yarın sizede der korkmayın almasaydın bana mı sordun alırken diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Dediğim gibi seve seve çözmezlerse seve seve çözerler merak etme

Ama sakın ola ustaların yanında sen ÇÖZÜLME  

Ben bu kelimeyi neden kullandım biliyormusun?

Hani bizde genelde, internetten sıfır panel alıp, panelinde ışık sızması gördüğü anda, direk aldığı yerin müşt.hizm. arayıp, (kanunen 14 koşulsuz iade hakkı olduğu halde)

Ballandıra ballandıra "Aldığım panelde ışık sızması çıktı ben bunu iade edeceğim bana iade kargo numarası verin" der

Müşteri hizmetleride haklı olarak "oldu canım başka bir arzunuz var mı" deyip bu arkadaşları servise postalar.

Yani iade nedeni sorusuna sadece "ürünü beğenmedim: diyecekleri yere, çok afedersin kendi elleriyle kendi şeylerini açarlar :)

Sende servis gelince panik yapıp konuya balıklama dalıp sakın ola "biz bir şey yapmadık" gibi garabet bir cümle kurup şüphe uyandırma gayet ciddi ve suskun ol, servise panelin sorununu göster kenara çekil bu kadar :)

Alıntıları Göster

Hocam Oled harici ışık sızması olmayan LED panel var mı ki? Kiminde az belirgin kiminde çok belirgin var herhalde. Full array VA larda durum nasıl bilmiyorum ama gerçi onlarda nerdeyse Oled parasına satıyor zaten. Sonyler ve Qled Q80 Q90 lar

• Bilmiyorum hocam artık kimsenin işine karışmıyorum

• yaneolacaagdi Y kullanıcısına yanıt

TU8000 60 hz ve edge led. q80t ve sony ler 120 100hz ve full-array aydınlatma. İllaki gözle görülür fark olur. Ben Bütçeme TU8000 aldım memnunum. LG almaya karra vermiştim aslında air mouse kumandası falan hoşuma gitmişti ama ben gündüz TV izlemiyorum akşam izliyorum ve youtube da LG ile Samsung arası karşılaştırma videolarını gördüğümde karanlık ortamda kontrast ve siyah sahnelerdeki performans farkından dolayı Samsung tercih ettim. Bütçem daha yüksek olsa full aray Sony veya Samsung Q80 Q95 falan tercih ederdim o ayrı tabi

• 
Sayfa: önceki 32913292329332943295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.