Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar önerebileceğiniz TV'leriniz nelerdir? Fiyat aralığı 4 kağıda kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 kağıdı biraz zorlarsan
    Samsung 55ju7000

Yok aşağı olsun dersen
    LG 49UH850V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Nisan 2016; 13:57:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: safaky10

Samsung 48 ju 7500 3900tl
    Samsung 55ju 7000 4200tl
    Sony 55 x8505c 4500
    Lg 49 uh 850v 3900
    Sony 43 w805c 2300
    Samsung 40ju 6570 2400tl
    Samsung 40ju6470 2400tl
    Vestel 43 ua 9400 2000tl
    Vestel 55ca9550 2650tl
    Guncel n11 fiyatlari kafamdaki televizyonlar bunlar butceye gore iclerinden secebilirsiniz

Bu nasıl bir çelişki arkadaşım,
    Şu yukardaki değişken ebat kriterleri ile
    Nasıl bu tvler arasında kaldım diyebilirsin, 40inçten tut 55inç'e kadar tüm ebatları,markaları, yetmedi full hd'leri 4K'ları önümüze koymuşsun..

Önce ne istediğine karar ve
    şimdi bırak şumu bumu diye marka model önermeyi, madem tavsiyeye ihtitacın var ona biz karar verelim

Sen şu Max Ebat/fiyat kriterini bir yaz bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Nisan 2016; 11:42:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: safaky10

Samsung 48 ju 7500 3900tl
    Samsung 55ju 7000 4200tl
    Sony 55 x8505c 4500
    Lg 49 uh 850v 3900
    Sony 43 w805c 2300
    Samsung 40ju 6570 2400tl
    Samsung 40ju6470 2400tl
    Vestel 43 ua 9400 2000tl
    Vestel 55ca9550 2650tl
    Guncel n11 fiyatlari kafamdaki televizyonlar bunlar butceye gore iclerinden secebilirsiniz

Bu nasıl bir çelişki arkadaşım,
    Şu yukardaki değişken ebat kriterleri ile
    Nasıl bu tvler arasında kaldım diyebilirsin, 40inçten tut 55inç'e kadar tüm ebatları,markaları, yetmedi full hd'leri 4K'ları önümüze koymuşsun..

Önce ne istediğine karar ve
    şimdi bırak şumu bumu diye marka model önermeyi, madem tavsiyeye ihtitacın var ona biz karar verelim

Sen şu Max Ebat/fiyat kriterini bir yaz bakalım...

Bunlar genel olarak yorumlarini okuyup izledigim televizyonlar insanlar butcelerine gore baksin diye fiyatlarini da yazdim ebat olarak zaten en dusuk ebatlarini yazdim bunlarin buyuk ebatlarida var biliyorsun full hd 4 k konusuna gelince adam 3 d ister oyun oynicam der parasi yoktur sony w805c alir full hd olarak zaten tek 4 k olmayan model bu

• safaky10 S kullanıcısına yanıt
    Seninde tv seçim konusunda arada ve karasız kaldığını gördüğüm için,
    yardım mahiyetinde sordum
    Ebat fiyat kriterini...

• quote:

Seninde tv seçim konusunda arada ve karasız kaldığını gördüğüm için,
    yardım mahiyetinde sordum
    Ebat fiyat kriterini...

Bu konuyu cok begeniyorum hocam senden de cok bilgileniyorum daha gecen gun bimekste vestelin 9000 modelini tesirde 9550 den daha iyi diye daha fazla paraya sattilar kulak misafiri oldum keske senin konuyu okusalar halkimiz parasi varken bile kotu olani almasin herkes bilinclensin

• quote:

Orijinalden alıntı: qvx

Merhaba;

Mevcut 2014 model 55" 3d LG tv'mi başka odaya aktarıp yeni bir tv almaya karar verdim. Bu başlık altındaki tavsiyeleri ve yorumları okudukça aklım daha çok karıştı.

Öncelikle 55" ten daha büyük boyuta geçmeye karar verdim. (60" yada 65") Yabancı sitelerde HDR'nin etkili bir yenilik olduğu ve yeni tv'lerde renk kalitesini çok arttıracağını okumuştum bu nedenle yeni nesil tv'lerin piyasaya çıkmasını bekliyorum. Model olarak biraz araştırınca LG'nin yeni UH serisi veya Sony KD65X serisinin başarılı olduğuna karar verdim ama o kadar çok hem olumlu hem olumsuz yorum var ki karar veremiyorum.

Başka bir başlıkta da "bu eski tv teknolojisine bu kadar para verenler enayi, gidin Oled alın, aptal olmayın" kanaati oluşturan bir tartışma var. Oled tv'lere mağazada baktım ve gerçekten daha iyi görünüyor. Ama 55" üstüne çıkmak fiyatta ki aşırı artıştan dolayı zor. Ayrıca henüz 2016 modeller gelmemiş. Gelse de fiyatlar ne olur, eskilerde ki fiyat düşer mi, beklemeye değecek fark olur mu, bu sefer yeni gelenler çok daha iyi olursa, eskiyi almaya içim el vermez mi....vs bir çok bilinmeyen.

4k artık olmalı diye düşünüyorum. 3D desteği, dahili uydu alıcı, smart tv özellikleri, akıllı kumanda vs benim için hiç önemli değil, hiçbiri olmasa da hiç farketmez. TV'yi hobi odasında bilgisayarda 1080p veya üstü film, dizi izlemek için ve Ps4'te oyun oynamak için kullanacağım. Yaklaşık 7-8k tl'ye kadar bütçe ayırabilirim ama küçük farklar için fazla para ödemek istemem.

Öneriler için şimdiden teşekkürler.

/up

Sorum bir tartışma ortasında kaynamış sanırım..kararsızlığım araştırdıkça artıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

• selamlar. 4K 55" TV bakiyorum. butcem 3000-4000 arasi. ayrica ucuz diye az bilinen web magazalarindan almak sikinti yaratir mi? yoksa buyuk toptancilarin sitelerinden ya da magazalarindan mi almak gerekir? tesekkurler
  • quote:

Kriterlerine cevap verebilecek samsung 6070 dir.
    Ama bütçe esneyebilirse 6470 düşünmelisin...

Yani diyorsun ki, biraz daha fazla ödeyebileceksen vestel'e bakma, samsung'un 6070 ve 6470 modelleri 48 lik 9300 ve 9400 vestellerden daha iyidir, doğru anlamış mıyım?

Ayrıca, samsung'un bu modellerine fiyat/performans anlamında denk olabilecek philips veya Lg modelleri var mıdır?
  • qvx Q kullanıcısına yanıt
    Aslında mesajını gördüm ama dediğin gibi bazı gwreksiz mesajlara cevap veriyorum diye arada kaynadı gitti...

Konuya dönersek
    60/65 inç sony'ler fiyat kriterini aşıyor..
    Oled'lere gelirsek malum 2015 ve daha eskilerde, logo yanığı durumu var,
    Ha LG 2016 larda bence bu bilindik sorunun üzerinde durup bu problemi büyük ölçüde çözmüştür amma,
    Şuan ülkemize girmeyen bu oledlerin 55'i bile fiyat kriterini gene aşar...
    Bu anlamda tüm kriterlerine göre sanırım
    2016 model LG 60UH850V sana göre biçilmiş kaftan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Nisan 2016; 12:47:41 >
  • ikaradana İ kullanıcısına yanıt
    Ebat fiyat krterlerine,bahsi geçen vestel modellere ve kullanıcı yorumlarına göre, samsung elbette
    Performans babında öndedir..

• vestel 55fa9000 ve vestel 55fa7500 modelleri tavsiye listesine girer mi ?..
    açıkçası vesteldeki 3 yıl garanti aklımı çeliyor ... 9000 serisi gerçek 100hz. midir ?..
  • Ben tavsiye isteğimi hatırlatayım tekrardan,

2007 'den itibaren Plasma kullanıcısıyım, tv'İmde sorun olduğu için yeni bir ürün almak istiyorum.

Renklerin düzgünlüğü ve siyahların sorun oluşturmayacağı bir tv arıyorum.

bütçe 4500 - 6500

TV 'nin 3d performansı/olup olmaması, işletim sistemi, dahili uydusu gibi konular önemli değil.
    Ek garanti alınabilmesi güzel olacaktır.
    Mümkünse tavsiye curve olanlardan olmasın.

TV fiyat performansına göre 55 yada 65 olarak alınacak.

Hangi modellere odaklanmalıyım ? 2 model yeterli
  • Şuan epttavm'de şöyle bir fiyat buldum 48JU6370, cihazı ben Teknosa'dan almıştım, burda daha uygun görünce kızmadım değil

http://www.epttavm.com/item/14882131_samsung-48j6370suxtk-curved-fhd-smarttizen-led-tv

Birde yine aynı sitede buna da rastlamıştım, vestel alırmısınız bilmem ama fiyat fena durmuyor

http://www.epttavm.com/item/14881763_vestel-48ua8900-48-4k-ultra-hd-smart-dvb-t2cs2-led

Siteyi hiç kullanmadım bu arada ama ptt'ninmiş sonuçta, olmadı iade edilir

• Sana önereceğim model
    2016 model LG 55UH850V

• dallass kullanıcısına yanıt
    Kullandınız mı peki bu cihazı?

• _EUA_ kullanıcısına yanıt
    ne bileyim kafam karıştı eskiden yoktu ama 1080p de True montion farkeder dediler bir arkadaş vardı forumda bir video göndermişti karanlik ve hareketli sahneler vardi USB ye yükleyin alacağınız tv de deneyin demişti ama bulamadım onu vestel alinirmi sizce Yada gidip lg6407 alacam

• dallas,sen bana "dandik ÇİN" malı olmayan bir tane panel adı verirmisin??? marka/seri/ebat-model v.s olarak herhangi bir marka benim için geçerli-yeterlidir??

sen bana "kaliteli" bir panel adı da söyle????

veya sana göre acaba "dandik Çin malı" var bir de "kaliteli Çin malımı" var acaba? ve ya örnek ver ya da direk marka ismi ver???

saygılar

CAN++
  • Selamlar arkadaşlar.
    48" - 55" arası tv bakıyorum. Alsam iyi olur ama acelem yok. Ama şeytan dürtüyor.
    Almışken iyisi olsun diyorum ama ekonomik olması tabiki daha iyi olacak.
    3D şart değil. Dahili smart şart. 55" olursa daha iyi olur.

GG kampanyasıyla aşağıdaki ürün var. 4K değil fiyat açıkcası iyi gözüküyor alınır mı?
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-50lf650v-full-hd-uydu-3d-smart-wifi-900hz-web-217943089

lg8507 49" 2900 liraya denk gelğyor
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-49uf8507-49-ultra-slim-hd-4k-smart-led-tv-217120591

ya da teknosa 7787 için kampanya yapmış 55" 3300
    http://www.teknosa.com/urunler/110015544/lg-55uf7787-dvb-s2t2c-4k-uhd-webos-smart-led-lcd-t?utm_source=akakce.com&utm_medium=comparison&utm_campaign=standart&cm_mmc=akakce.com-_-Comparison-_-Listing-_-Standart&v=1.78

Açıkcası çok kararsızım. LG650v iyi şu anlık işini görür derseniz hemen alacağım :) Televizyon izlemiyorum, harici bağlantısıyla film izleyeceğim ve smart'ının işimi görceği büyük ekran düzgün bir şey arıyorum açıkcası

• albani kullanıcısına yanıt
    Albani
    İşin gücün yok, köküne kadar haklı olsamda, mesajlarımı cımbızlayıp sırf bana muhalefet olsun diye yine konuyu saptırıyorsun,
    Çok çekirdekli işlemciler konusunda Sen ne demek isteğimi gayet iyi anladın...

Çin üretimi konusuna gelirsek
    Dünya çapındaki tüm bilindik markalar, işçilik,denetim ve ağır vergi yükünden kurtulmak için, bu yola başvuruyorlar...
    Yani bu ürünler çinde üretildi ve hepside dandik olacak diye bir saçmalık yok tabiki,
    Çünkü çin firmalarının "ne kadar para o kadar köfte" prensibi ile nasıl çalıştığını 5 yaşındaki bebeler bile bilir.

Ve yine sırf bana muhalif olduğu için EUA adlı şahsın ise, o saçmasapan görüşlerinede arka çıkıyorsun...

• 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.