Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaşlarhttp://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/samsung-ue-48ju6480-led-televizyon-214200271 butv nasıl görüntü hızı yazmıyor birde ithal diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maho02 M kullanıcısına yanıt
    Panel güzel ama ithalatçı garantiden uzak dur derim...
    eğer bütçen kısıtlısa tr garantili bu modeli tavsiye ederim...
    Samsung UE48JU6070 121 Ekran Ultra HD Dahili Uydu

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Öncelikle üslup ve terbiyeni takın
    senin karşında çocuk yok, bu forum düzeyli bir forumdur,
    daha birkaç mesaj geride sana karşı üslubunu bozan bir arkadaşı uyarmıştım...

quote:

Bak CAHİL kardeş. Bak teknoloji fakiri olduğu halde millete tavsiye veren,
    bizleri ordan burdan duyduğu 2 bilgi ile haksız çıkaracağı sanrısını taşıyan arkadaş..

Ben sana o alıntıladığın mesajı yazalı 3 gün olmuş
    ne olduda şimdi cevap verme ihtiyacı hissettin
    yoksa ips va panel konusumu zoruna gitti, yoksa sendemi İPS panelli 830 aldın?
    asıl bu konularda kara cahil olan sensin, size kalsak varya nokıa 3310 neyimize yetmiyor...

Çok merak ediyorsan çin işçiliği konusunda yukarlarda bir yerlerde gerekli açıklamayı yapmıştım...

Senin kullandığın kelime ile, Hadi yavrucuğum hadi, senin yazdığın kadar benim sildiğim vardır.
    varsa kendince bildiklerin aç ayrı bir konu oradan aktar saçmasapan bilgilerini ve tavsiye et full hd'lerini hatta crt tvlerini...

Hayatında hiç LG tv kutusu görmemişsin belli ki 58UF830V ye IPS panel diyebiliyorsun. Televizyonları hiç yakından izlememişsin evinden tv tavsiyesi veriyorsun oradan buradan bakarak. Bence sen kafandan uydurduğun bilgilerle tavsiye falan verme bir şeyi bilmiyorsan önce araştır. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultiMance -- 29 Nisan 2016; 10:23:53 >

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Multimaniac kardeşim yine sabah sabah güldürdün beni
    Henüz uykunu açamadın sanırım ona buna yazdığım mesajların avukatlığını yapmak sanamı kaldı?

LG 58UF830 İPS panel dir konusunda
    hala bir inatla sadece yazıyor çiziyorsun sen git ağa babaların gelsin,
    bu panel İPS miymiş yoksa VA mıymış diye bir araştırsınlar bakalım....
    kim düşecek komik duruma.... hodri meydan...
  • quote:

Multimaniac kardeşim yine sabah sabah güldürdün beni
    Henüz uykunu açamadın sanırım ona buna yazdığım mesajların avukatlığını yapmak sanamı kaldı?

LG 58UF830 İPS panel dir konusunda
    hala bir inatla sadece yazıyor çiziyorsun sen git ağa babaların gelsin,
    bu panel İPS miymiş yoksa VA mıymış diye bir araştırsınlar bakalım....
    kim düşecek komik duruma.... hodri meydan...

Ben de diyorum ki LG IPS panel olan tv lerini kutusunun üzerinde koca harflerle belirtiyor IPS 4K şeklinde. Avukatlık peşinde değilim uydurduğun yalana inanmak zorunda mıyız? Yurtdışı inceleme sitelerinde bile 58UF830V modelinde VA PANEL olduğu yazıyor sen hala neyin inadındasın. Rezil oldun kabul et. Hata etmişim ben böyle biliyordum de geç.

• quote:

Öncelikle üslup ve terbiyeni takın
    senin karşında çocuk yok, bu forum düzeyli bir forumdur,
    daha birkaç mesaj geride sana karşı üslubunu bozan bir arkadaşı uyarmıştım...

quote:

Bak CAHİL kardeş. Bak teknoloji fakiri olduğu halde millete tavsiye veren,
    bizleri ordan burdan duyduğu 2 bilgi ile haksız çıkaracağı sanrısını taşıyan arkadaş..

Ben sana o alıntıladığın mesajı yazalı 3 gün olmuş
    ne olduda şimdi cevap verme ihtiyacı hissettin
    yoksa ips va panel konusumu zoruna gitti, yoksa sendemi İPS panelli 830 aldın?
    asıl bu konularda kara cahil olan sensin, size kalsak varya nokıa 3310 neyimize yetmiyor...

Çok merak ediyorsan çin işçiliği konusunda yukarlarda bir yerlerde gerekli açıklamayı yapmıştım...

Senin kullandığın kelime ile, Hadi yavrucuğum hadi, senin yazdığın kadar benim sildiğim vardır.
    varsa kendince bildiklerin aç ayrı bir konu oradan aktar saçmasapan bilgilerini ve tavsiye et full hd'lerini hatta crt tvlerini...

Karşımda çocuk yok mu? E madem öyle niye çocuk gibi davranıyorsun ki? Anlam veremedim.

Valla sana Nokia 3310 bile çok ya. Daha üst modelleri anlamıyorsun çünkü.

"Niye 3 gün beni yalnız bıraktın da yalanlarımı kafama hemen çakmadın" meali söz etmişsin. 3 gündür başka işlerim vardı. DH forumuna girip yalanlarını ifşa etmeye sıra yeni geldi.

IPS panel konusu? Ha evet, gördüm. Orada da ayrıca rezil olmuşsun. Sonra da "karşında çocuk yok banane ya bana ne bana ne " diye ağlıyorsun.

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Demek LG 58UF830V'nin kutusu üzerinde
    büyük harflerle İPS yazıyor,ona rağmen içinden VA panel çıkıyor öylemi,
    neremle gülüyüm bilemedim şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Nisan 2016; 11:30:57 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam güvenilir mi acaba mağaza,bilinmedik yerden getittirmek mantıklı mı dün vatan internete özelde 1799'du sabah bir uyandım 2.200 olmuş tekrar.
  • quote:

Demek LG 58UF830V'nin kutusu üzerinde
    büyük harflerle İPS yazıyor,ona rağmen içinden VA panel çıkıyor öylemi,
    neremle gülüyüm bilemedim şimdi...

Bu cevabın üzerine kusura bakma ama anlama özürlü olduğunu düşünmeye başladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_
    Kafa karışıklığın da normal. Forumda hiç bir alt yapı ve bilgisi olmadığı halde çok biliyor gibi atıp tutan,bir önceki gece gördüğü rüyaya inanıp burda gerçek diye anlatan kişiler var gördüğün üzere. En açık örneği de az yukarda bahsettiğim "çok işlemci olursa hiç ısınmaz ki o" mantığı. Hani diğer konuları konuşur tartışırsın da... Adam direk karaya ak diyor... Hatta buna kendini de inandırmış durumda. Bunla neyi tartışıcaksın ki?

Hey Allahım gece gece nelerle uğraşıyorum
    arkadaşım sende azıcık anlayış kıtlığımı var?
    sana çoklu işlemciler hiç ısnmaz diyenmi oldu...

Sen neyin kafasındasın neyi ıspat etmeye çalışıyorsun
    truemotion gereksiz
    4K gereksiz
    çok çekirdekli işlemciler gereksiz,
    sana göre bunların hepsi pazarlama hilesi değilmi?
    yahu sen buralarda boşuna harcanıyorsun
    nasıl farketmedi seni silikon vadisi hayret...

Ulen size inat gelişiyor bu teknoloji...

Önce bağıra bağıra yalan söyleyip
    "Sony lerin işlemcilerinin aşırı ısıdan eridiğinin resimlerini şikayetlerini paylaşmış
    hatta yangın çıkarma ihtimalinden bahsedip sony'i karalamış,demekki neymiş ne kadar çok işlemci o denli az işyükü ve ısı... "

sonrada ben hiç ısınmaz demedim az ısınır dedim diye ayrı bir ağlama

Yahu çocuksun cahil kardeş. Yada "çok, çok gençsin" diyelim de bana çocuk dedi diye ayrıca ağlama.

İşlemcinin az yada çok olması ısıyı zerre ilgilendirmez, alakadar etmez ve değiştirmez.
    Hatta ve çok işlemci tek işlemciden aynı işlem için az da olsa daha fazla ısı üretir. (Pipelining, sleep state deficiency)
    Hatta çok işlemci, daha fazla işlem yapabileceğinden işlemci sayısı kere daha fazla ısı üretir.
    Ama sen burada ahmakca ve aptalca ithamlarınla anca kendini kandırırsın.

Ancak 70-80 km yapan aracınla "yol yaptılar hemde 10 şeritli" diye sevinen, bir köprü geçişine "120 tl" verip sevinecek kadar billinçsiz, cahil, havalara uçan seçmen gibisin...

TrueMotion'un neden çok matah birşey olmadığını yukarda açıkladım.
    Az üstüne bakarsan 4K nın da neden gereksiz olduğunu açıkladım.
    Az altına bakarsan çok çekirdekli işlemcilerin de neden gereksiz olduğunu açıkladım.
    Sebepleri ile, mantığıyla.
    Senin gibi bir tarafımdan sallayarak bunlar gerekliyse niye yapılıyor, teknoloji sana inat gelişiyor demiyorum.
    O teknoloji bize inat değil, bizim tarafımızdan geliştiriliyor evladım. Ama cahilsin, anlamıyorsun.
    Ha Silikon vadisinden de teklif geldi, merak etme. Hatta Docverde yi Google'ye satan firma tarafıdan.
    Sen onu google documents olarak da bilirsin belki. Nasıl peki dersen, SamyGO.tv ile ilgili bir konuda ;)
    Hani senin çok övdüğün herkese tavsiye ettiğin ama hakkında bi b*k bilmediğin TVler var ya, onda özel bir program geliştirmek için ;)

Bak bizim söylediklerimiz belgeli, ispatlı, kanıtlı, mantıklı.
    Biz söylediğimiz sözün de arkasında duruyoruz. Senin gibi "ben hiç ısınmaz demedim" diye yavaştan kıvırmaya başlamıyoruz. Zira büyük olmak bunu gerektirir. Sen de bir gün büyürsen belki sen de sözünün arkasında durmayı, hata yapınca özür dilemeyi öğrenirsin. Ama o gün bu gün değil anlaşılan.

Hadi git odanda zırla şimdi ne yapsam olmuyor ,elime yüzüme bulaştırıyorum diye....

Bana zorla uslubumu bozduruyorsun
    canım kardeşim sen azıcık anlama özürlümüsün
    tutmuş birde haklı olduğum bir mesajımı alıntılayıp, hata yaptığımı sanmışsın
    "Sony lerin işlemcilerinin aşırı ısıdan eridiğinin resimlerini şikayetlerini paylaşmış
    hatta yangın çıkarma ihtimalinden bahsedip sony'i karalamış,demekki neymiş ne kadar çok işlemci o denli az işyükü ve ısı"

evet aynen yukarda yazdığım gibi bak büyüteçle oku orada diyorumki "ne kadar çok işlemci o denli AZ işyükü ve ısı"
    (yani orada çoklu işlemciler asla ısınmaz diye bir sözümmü va)
    Bu anlamda sonyler kendi geliştirdiği Tek çekirdekli işlemcileri kullanıyor,
    ve böylelikle tüm bu iş yükü tek bir işlemciye bindiği için aşırı ısınıyor ve seninde dillendirdiğin erimeler meydana geliyor..

Bak canımkardeşim şu konunun başından sonuna,
    ben araştırmadan, gerekli yerlerLe görüşmeden, forum kullancılarının nabzını yoklamadan,
    bir görüş bildirmem, yani öyle boş atıp tutmam...

Ha seni zorlayan yok, bakıyorum aşina oldun konuma
    ben haz etmediğim konu ve sahibine selam dahi vermiyorum
    yine söylüyorum, tüm yeni ve gelişen teknolojileri GEREKSİZ ve analmsız bulan
    bir zihniyetle aç bir konuda oradan istifade etsin, senin kafada olanlar...

ve ayrıca bu konuyu gereksiz atışmalara zemin hazırlayarak, konuyu kirletme.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Nisan 2016; 12:22:59 >

• Evet kardeşim vatan kampanyasını bende farketmiştim
    keşke değerlendirseydin...
    mağazanın güvenilirliği konusunda birşey diyemem ama uzaktan alışverişlerde 14 gün yasal iade
    süreci var... Bunu kolay kolay kimse suistimal edemez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Nisan 2016; 13:14:59 >
  • Arkadaşlar, yazmasak da takip ettiğimiz bir konu burası, rica etsem konu sahibi olarak da, katılımcılar olarak da üsluplarınıza biraz dikkat edebilir misiniz?
    Tartıştığınız konu teknoloji, biriniz der ki X, diğeriniz der ki Y.
    X diyen resmini belgesini ekler ispata çalışır, Y diyen de kendi resmini belgesini ekler ispata çalışır. Sonuçta gerçek olan tek şey ortada bir doğru olduğu ise, sizler doğruyu ispata yönelik hareketler sergilemek yerine neden seviyeyi düşürmeyi tercih ediyorsunuz?

Rica ediyorum, sizleri sükunete davet ediyorum
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Arkadaş çok doğrusun haklısın ama inan burada beni bazen çileden çıkarıyorlar..
    Konunun başından sonuna kadar tüm görüş ve söylemlerimin arkasındayım...

Bana yazılan tüm bu hakaret içeren eleştirilerin okursan,
    İçlerinin ne denli boş anlamsız ve haksız oldukları görülebilir...
    Dediğin gibi, araştırıp ortaya attığım bir görüşümle ilgili, benim önüme bunun böyle olmadığı ile ilgili elle tutulur, tek bir tane kanıt koyun diyorum, yok yok,
    Ancak böyle üslupsuzca yazmaktan öteye gidemiyorlar...
  • quote:

Arkadaş çok doğrusun haklısın ama inan burada beni bazen çileden çıkarıyorlar..
    Konunun başından sonuna kadar tüm görüş ve söylemlerimin arkasındayım...

Bana yazılan tüm bu hakaret içeren eleştirilerin okursan,
    İçlerinin ne denli boş anlamsız ve haksız oldukları görülebilir...
    Dediğin gibi, araştırıp ortaya attığım bir görüşümle ilgili, benim önüme bunun böyle olmadığı ile ilgili elle tutulur, tek bir tane kanıt koyun diyorum, yok yok,
    Ancak böyle üslupsuzca yazmaktan öteye gidemiyorlar...

Sana LG nin IPS olan modellerine kutusunda IPS 4K yazdığını söyledim 58UF830V nin kutusunda IPS yazdığını anladın ne diyeyim ki sana 58UF830V nin kutusunu gördün mü? Tabi ki hayır. Bunun dışında yurtdışında VA panel olduğu zaten yazılıp çizilmiş. Senin IPS panel olduğu iddianı kanıtlama çaban yok ki bir şeyi uydurdun devam et bir yere varamayacaksın zaten

• saatler geçmi? tarty?ma alevlenmi? ama sonuç yok ...
    neden ?.. çünkü henüz deliller/kanytlar/belgeler ortaya sunulmamy? ... sanyrym en sona saklanyyor taktik olarak ...
    üslup kahvehane muhabbetine dönmü? diyecektim ama haksyzlyk olmasyn onlara ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

saatler geçmi? tarty?ma alevlenmi? ama sonuç yok ...
    neden ?.. çünkü henüz deliller/kanytlar/belgeler ortaya sunulmamy? ... sanyrym en sona saklanyyor taktik olarak ...

Ben önden ilk kanıtımı sundum 58UF830V kutusunun üzerinde IPS ibaresi yok. Şimdi dallass düşünsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

saatler geçmi? tarty?ma alevlenmi? ama sonuç yok ...

Ben önden ilk kanıtımı sundum 58UF830V kutusunun üzerinde IPS ibaresi yok. Şimdi dallass düşünsün.

bekleyelim bakalım ne çıkacak ...
    sanırım dallasın elinde sağlam bomba var yakında patlatacak ...
    ancak bir ihtimal elinde patlarsa kötü olacak ...
    bekliyoruz dallas ...

• He hee magazin sayfasina cevirdiniz forumu. Yaza tv alacam acele etmiyim bakiyim forumda arkadaslar bilenler ne diyor nasil önerilerde bulunuyorlar ogreneyim diyorumm, takmış iki uc kisi sayfanin editorune savas açmış. Yav arkadas iddani sundun gec kenara da son dort bes sayfa sizin dallasa kapak yapma cabalarinizla dolu

• quote:

Orijinalden alıntı: engova

He hee magazin sayfasina cevirdiniz forumu. Yaza tv alacam acele etmiyim bakiyim forumda arkadaslar bilenler ne diyor nasil önerilerde bulunuyorlar ogreneyim diyorumm, takmış iki uc kisi sayfanin editorune savas açmış. Yav arkadas iddani sundun gec kenara da son dort bes sayfa sizin dallasa kapak yapma cabalarinizla dolu

Ne iddiası kardeşim dallass iddia eden dallass

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.