Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
88.159
Cevap
1.336
Favori
4.694.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
80. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    LG 49UH770V (2016)
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-49uh770v-ultra-hd-4k-uydulu-smart-led-tv-219944612?aff_id=21&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggap_n=21&ggap_c=&ggap_c=&ggmktg=Affiliate|GO|21|1774|banner|||&mpch=ads&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggmktg1=Affiliate*GO******&scxid=14489-197538-2357-0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• samsung ju6470 vs lguf8507
    fiyatlar kafa kaya gibi, 3 aşşağı 5 yukarı 3 kağıt civarında geziyorlar, hangisi tercih edilmeli???
  • Uzun araştırma sonrasında 2789 tlye 48ju6570 aldım gittigidiyor mediamarkttan gelmesini bekliyoruz

• ikaradana İ kullanıcısına yanıt
    Tabiki samsung 6470

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Sana önereceğim model
    2016 model LG 55UH850V

cevap için teşekkürler, inceledim ve oldukça başarılı gözüküyor.

55 için 5000+ gözüküyor 60 için 7400 Teknosayı gördüm.

2 sorum olacak;
    1- Bazen aynı serilerde farklı paneller kullanılabildiğini görmüştüm, bu konuda bir bilginiz var mı aynı panel midir ?
    2-Yeni oldukları için 60 olanı almak için 6000 - 6500 seviyesine beklemek hayal midir ?

teşekkürler.
  • IPS panel konusunda LG,
    Yerli uzmanlarımızın, bu konudaki uyarılarını görmezden gelip kaale dahi almamış,
    Ve ips teknolojisinde ısrarcı olup,
    2016 modellerindede,
    yine İps panel kullanılmıştır,
    Bu yüzden LG,
    Yıllarını, ömrünü bu işe adayan uzmanlarımızın sözlerine kulak asmayarak
    Bir anlamdan kendi ayağına sıkmıştır,

LG sen kimsinki, Bizim uzmanlarımızın sözünü dinlemez ve kaale almazsın o kadar uyardılar seni, sen kaybettin...
    Bizim profesörler, sizin profesörlerinizi döver bi kere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 28 Nisan 2016; 8:53:10 >
  • @dallas

sana bir bilgi ve soru geliyor devamın da;

>ben o bahsettiğin LGE de(ve panel üretim fabrikası LGD de )çok uzun yıllar çalıştım,sanırım bunu biliyorsun veya şimdi öğrendin? bu yeterlimidir senin için acaba?

>peki benim işim neydi LGD de?? "IPS" panel(matrix ünitesi-modul dediğimiz ana eleman)üretim uzmanı idim!

IPS panel üretimi için de o yıllar da bu işin "bulucusu" ve önce Lisans alarak üretim yaptığımız ve "Hitachi" de 3 defa Japonya ya giderek önce eğitim devresi geçirdik
    sonra eğitim+üretim ve son aşamada ise tamamen üretim teknikleri üzerine Hitachi de çalıştık! sanırım bu kadar bilgi yeterli dir?

ve işim LGE/LGD ve devamın da IPS dediğin elemanın ben üretim uzmanıyım,öyle satıcısı veya firma elemanı veya mağaza çalışanı v.s gibi birisi değildim
    özel beyaz elbiselerimizi giyip A dan Z ye "IPS" panel üretiyorduk LGD nin fabrikaların da!

++

şimdi de sorum geliyor çok kısa;"neden IPS panel" kullanılmaktadır???

bu soruyu ben seneler dir alıyorum! hala da alıyorum hatta geçenler de hem kısa hem uzun cevapladım,zaman içinde yine çok cevapladım ve şimdi sana soruyorum;
    "LG ve IPS" neden "IPS"?? kısaca

yine bilgin olsun ben uzun yıllar IPS üretimin de çalıştığım gibi aynı zaman da CMI/Sharp/AUO da ise VA panel üretimlerinde de çalıştım!(konu hk.SHARP dan
    eğitim aldık bu işin hem bulucusu hem de tüm uygulama tekniklerini bilen ana üretici olarak)

soru basit NEDEN IPS kullanılıyor!

bana şimdi SW den işlemciden/chipset den ıvır-zıvır özellikler den v.s bahsetme neden IPS modül takıyorlar??

CAN++

• Beyler bu arada piyasa da son üç ayın F/P paneli de Vestel 9550 curved serisi dir! cazip rakamlara bulunabiliyor!

Samy/Sony/TPV/LGE nin çoğunlukla değmeyecek veya absürt rakamlı panellerine para basmak istemeden işimi görsün
    veya epeyi idare etsin v.s diye düşünenler 9550 alabilirler zaten piyasada rekora koşuyor bu panel!

diğer rekor kıran sayem de satılan(2000 adeti doğruysa tabiki) LGE nin "VA" panelli 58/UF830 serisi "idi" bakınız bu panel yaklaşık
    2 ayda sıfırı tüketti satışta! panel sıfır sorun değil tabiki(hangisi böyleki zaten????)ben sorun olan bir kaç yerini de ilgili başlığından defalarca yazdım!
    F/P dır dedim ama şurası sorun burası bilmem nedir diye de yazdım! "geri dönen" panel sayısı(tamir veya değişim v.s için) bunuda özellikle bazıları iyi okusun;

örnek olarak;Sony/Samy den çok daha düşük oran da UF830 da sorun çıkmıştır!! geri dönen bazı panelleri ise bazı çakallar her zaman ki gibi satıyorlar uyanık olun ltf!

bunu kaçırdınız sayılır ama 9550 yola devam ediyor ve Vestel son 3 aydır en çok bu paneli satıyor,bunun da sorunları var tabiki!

başka F/P panel varmı;benim için yoktur! yada bilen beri gelsin yazsın o zaman?

Sony den IPS li xd8d "olabilir" ama bu rakama olmaz,bir ara gaz verildi bu panele,sonra müdahale gelince ortalık biraz duruldu uyanık olun ve başlıklarını dikkatli
    takip edin özellikle kullanıcı yorumlarını(ama harbi kullanıcıoları bulmak gerkeiyor bir de yön veren fake tipler vardır! sallayın geçin bunları ve daima "soru sorun"!)

ve 2015 ler normalde üretici stoklarında hemen hiç kalmadı hatta kesin kalmadı! malum mağazalar özel indirimlerle malları kapattılar!
    fiyatları da gördüğünüz gibi şak diye bundan dolayı düşürmüyorlar epeyi sürede kasacaklardır

geri dönen,tamir yemiş,teşhir v.s panelleri de bu çakallar "yersen" taktiğiyle yine kakalayacaklardır adiler

"teşhir olabilir" hatta çok güzel olur ama çıplak gözle izlemek şart,net den satış yapanlar artık 2015 ler bittiği için değişim v.s aşamasından bazıları
    arıza çıkarabilir zaten senden geri dönerse bana gelecek bende ötekine şutlayacağım TR de bu işin adiliği en üst seviyelere çıkmıştır maalesef

>Babanız gelse panel işinde güvenmeyin sakın veya acaba diye en az üç kez düşünün ltf!

Samy leri 7/8/9 serileri olarak takip edin ama fiyatlar hala Bayilerin de yerli-yerinde gibi
    ben 95x alacağım ama nerdeeee 9x bile hikaye geliyor bana bu rakamları ile! en son 85x lere indim ama rakam hala içime sinmiyor yaw(55Jx/8500)
    kendime olmazsa damada bakınıyorum,UHD istiyor,ona şimdi UHD-Receiver da alıyoruz Almanya dan TechniSat gelecek,ama panel henüz bulamadım!

en son çok ucuza özellikle "teşhir" olursa 55/7500 de olabilir! 4,4/4,9 gibi rakamlar gördüm ama ben bu rakamı yemiyorum artık 3/3,5 dan fazlası çalışmaz bizden
    bir kaç bin KM de olması "teşhir" olayında benim için hiç önemli değildir! ama 3 kağıda 75x bulmak zor onudfa kabul ediyorum ama ben işin içinde olan birisi olarak
    böyle rakamları böyle mallara vermem yaw hem teşhir hem eski model,panel işinde 1 sene geçtimi "eski" olur ama panel sıkıysa senelerce kullanırız o da ayrı bir durum

Almanya da veya Avrupa dan ucuza bulsam Pany LCD bulsam gözümü karartıp onuda alabilirim ama Pany en pahalı LCD yaw

bakalım sonunda dönüp dolaşıp Vestel 9550 de alacağız gibi en azından biz onu yedeğe attık,2016 diye yeni bir serisi çıkarsa onu listeme alıyorum ama "VA" olursa
    tabiki!!

• albani kullanıcısına yanıt
    Demek sen LGE'ye yıllarını verdin,
    teknolojilerini geliştirmelerinde dahi pay sahibi oldun,
    ve bu konularda uzman olduğunu iddia ediyorsun öylemi!

Sen değil uzman, olsan olsan,
    Şu son mesajın dahil, tüm mesajlarında dilinden düşüremediğin,
    şu uzaylıların dünyamızı ziyaretlerinde,yapıp gittikleri TOSH ve PANY'nin,
    yenisini yapmaya teknolojimizin elvermediğinden dolayı, sıfırı kalmadığı için,
    ancak 2.el satıcısı olabilirsin....

Şu sonki mesajında, şu beğenmediğin İPS paneller konusunda;
    "LG neden ips panel üretiyor" diye bana soru yöneltip,
    güya beni köşeye sıkıştırıp, benim bilmem neremi açmaya çalışacağına,
    sen önce kendi bilmem nereni kapat...

Şu aşağıdadaki LG 58UF830V ana konusunda;
    LG 58UF830V 1600 PMI - TRUOMOTİON / YENİ ÜRÜN
    LG'nin 58uf830v modelinin, VA panel olduğu ile ilgili,
    Deyim yerindeyse;
    Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış, hesabı.
    Forumun ilgili konusunda bir çok yerinde
    İPS PANEL'e sahip lg 58uf830v'nin "VA" panele sahip olduğunu,
    bu konudada olduğu gibi söyleyip, öve öve bitiremedin....
    quote:

Albani...
    Diğer rekor kıran sayem de satılan(2000 adeti doğruysa tabiki)
    LGE nin "VA" panelli 58/UF830 serisi "idi" bakınız bu panel yaklaşık 2 ayda sıfırı tüketti satışta!

Böylelikle, (hani İPS sana göre beş para etmez illede VA diyorsunya)
    bu yanlış bilgiyi içeren, yüzlerce mesajını okuyan ve etkilenip bu panele sahip olan onlarca forumdaşında kanına girmiş oldun...

Hani bana diyorsunya, Satıcısın/Pazarlamacısın diye,
    Demek sadece bir modelden (LG 58UF850V) 2000 tane sattırdın ha, vallahi ben senle yarışamam

Son olarak;
    Albani'nin, VA panel sanıp övdüğü
    bu performanslı model, İPS paneldir, alanlara duyurulur.
    Bu konuda yanlış yönlendirmelerle VA diye, ilgili (LG 58UF830V) İPS paneli alan arkadaşlar,
    kesinlikle ve kesinlikle pişmanlık duymayın,
    Panel türlerinin birbirlerine üstünlükleri bulunsada, İPS panellerin genel anlamda VA lardan üstün olduklarını,
    resmi ağızlardan ve ciddi araştırma sitelerindende öğrenebilirsiniz...

http://www.tnpanel.com/tn-vs-ips-va/
    https://www.youtube.com/watch?v=w8LvRXioXgw

• Lg 49uf7787-2599 tl.Bu boyutlarda tv arayanlar için güzel fırsat.2 ay önce 2700 e almıştım.Memnunum.

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-49uf7787-49-123-cm-4k-uhd-webos-smart-led-tvdahili-uydu-alici.html

• quote:

Demek sen LGE'ye yıllarını verdin,
    teknolojilerini geliştirmelerinde dahi pay sahibi oldun,
    ve bu konularda uzman olduğunu iddia ediyorsun öylemi!

Sen değil uzman, olsan olsan,
    Şu son mesajın dahil, tüm mesajlarında dilinden düşüremediğin,
    şu uzaylıların dünyamızı ziyaretlerinde,yapıp gittikleri TOSH ve PANY'nin,
    yenisini yapmaya teknolojimizin elvermediğinden dolayı, sıfırı kalmadığı için,
    ancak 2.el satıcısı olabilirsin....

Şu sonki mesajında, şu beğenmediğin İPS paneller konusunda;
    "LG neden ips panel üretiyor" diye bana soru yöneltip,
    güya beni köşeye sıkıştırıp, benim bilmem neremi açmaya çalışacağına,
    sen önce kendi bilmem nereni kapat...

Şu aşağıdadaki LG 58UF830V ana konusunda;
    LG 58UF830V 1600 PMI - TRUOMOTİON / YENİ ÜRÜN
    LG'nin 58uf830v modelinin, VA panel olduğu ile ilgili,
    Deyim yerindeyse;
    Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış, hesabı.
    Forumun ilgili konusunda bir çok yerinde
    İPS PANEL'e sahip lg 58uf830v'nin "VA" panele sahip olduğunu,
    bu konudada olduğu gibi söyleyip, öve öve bitiremedin....
    quote:

Albani...
    Diğer rekor kıran sayem de satılan(2000 adeti doğruysa tabiki)
    LGE nin "VA" panelli 58/UF830 serisi "idi" bakınız bu panel yaklaşık 2 ayda sıfırı tüketti satışta!

Böylelikle, (hani İPS sana göre beş para etmez illede VA diyorsunya)
    bu yanlış bilgiyi içeren, yüzlerce mesajını okuyan ve etkilenip bu panele sahip olan onlarca forumdaşında kanına girmiş oldun...

Hani bana diyorsunya, Satıcısın/Pazarlamacısın diye,
    Demek sadece bir modelden (LG 58UF850V) 2000 tane sattırdın ha, vallahi ben senle yarışamam

Son olarak;
    Albani'nin, VA panel sanıp övdüğü
    bu performanslı model, İPS paneldir, alanlara duyurulur.
    Bu konuda yanlış yönlendirmelerle VA diye, ilgili (LG 58UF830V) İPS paneli alan arkadaşlar,
    kesinlikle ve kesinlikle pişmanlık duymayın,
    Panel türlerinin birbirlerine üstünlükleri bulunsada, İPS panellerin genel anlamda VA lardan üstün olduklarını,
    resmi ağızlardan ve ciddi araştırma sitelerindende öğrenebilirsiniz...

http://www.tnpanel.com/tn-vs-ips-va/
    https://www.youtube.com/watch?v=w8LvRXioXgw

58UF830V de VA panel var saçmalama istersen

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Evet evet saçmalıyorum, öyle parmak sallamakla olmuyor bu şler, biraz araştır istersen

Yoksa sendemi İPS olan LG 58UF830V'yi, hocanızın gazıyla VA panel sanıp alanlardansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 28 Nisan 2016; 23:25:35 >
  • bakalım ıps miymiş yoksa va mıymış ?..
    tartışmanın sonucunu merak ettim aslında, kim haklı acaba ... ama vakit geç oldu, sabah 5.30'da kalkılacak yoksa takılırdım biraz ...
  • quote:

Evet evet saçmalıyorum, öyle parmak sallamakla olmuyor bu şler, biraz araştır istersen

Yoksa sendemi İPS olan LG 58UF830V'yi, hocanızın gazıyla VA panel sanıp alanlardansın

Hayır ben almadım ama 58UF830V modelinde VA panel var. Bilgin olmadan çok yorum yapıyorsun şu konuda. Birçok insanı yanlış yönlendirme potansiyeline sahipsin. Bana araştır diyeceğine önce sen araştır da küçük duruma düşme

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Dur hemen yatma şener

Ben eşeğimi sağlam kazığa bağladım,
    şimdi merakla bekliyorum, nasıl kıvırıp çıkacaklar bu işin içinden....
  • Bütçem 1800 lira arkadaşlar Samsung ile LG arasında kaldım,bana TV önerir misiniz?Smart olması şart değil(zaten çok bir gerek yok diyorlar)Görüntü kalitesi önemli.
  • tetovalı T kullanıcısına yanıt
    Arkadaş, VESTEL esasen Philips'in TVlerini üretiyor Türkiyede. Öyle Tırt, kötü diye görmeyin.
    Ayrıca, VESTEL panelin kendini üretmeye başladı mı? Ben hala Yurt dışından satın alıyorlar LCD yi diye biliyorum.

Bu işin kilit noktası LCD dir. Yani esas panellerin üretildiği fabrika. TV nin dışındaki marka değil.
    Ve evet, paneli kaliteli bir VESTEL TV, paneli dandik bir Samsung/LG/Sony'den çok daha iyi görüntü verir.

Ha Smart özellikleri onda iyiymiş bunda kötüymüş... Geç onları. TV ye küçük bir kutu bağlayıp en kral smart özelliğinden bile iyi özelliklere kavuşursun. Hatta direk bilgisayar gibi kullanırsın. O yüzden smart özelliklere para bayılmanın hiç bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Kafa karışıklığın da normal. Forumda hiç bir alt yapı ve bilgisi olmadığı halde çok biliyor gibi atıp tutan,bir önceki gece gördüğü rüyaya inanıp burda gerçek diye anlatan kişiler var gördüğün üzere. En açık örneği de az yukarda bahsettiğim "çok işlemci olursa hiç ısınmaz ki o" mantığı. Hani diğer konuları konuşur tartışırsın da... Adam direk karaya ak diyor... Hatta buna kendini de inandırmış durumda. Bunla neyi tartışıcaksın ki?

• _EUA_ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle üslup ve terbiyeni takın
    senin karşında çocuk yok, bu forum düzeyli bir forumdur,
    daha birkaç mesaj geride sana karşı üslubunu bozan bir arkadaşı uyarmıştım...

quote:

Bak CAHİL kardeş. Bak teknoloji fakiri olduğu halde millete tavsiye veren,
    bizleri ordan burdan duyduğu 2 bilgi ile haksız çıkaracağı sanrısını taşıyan arkadaş..

Ben sana o alıntıladığın mesajı yazalı 3 gün olmuş
    ne olduda şimdi cevap verme ihtiyacı hissettin
    yoksa ips va panel konusumu zoruna gitti, yoksa sendemi İPS panelli 830 aldın?
    asıl bu konularda kara cahil olan sensin, size kalsak varya nokıa 3310 neyimize yetmiyor...

Çok merak ediyorsan çin işçiliği konusunda yukarlarda bir yerlerde gerekli açıklamayı yapmıştım...

Senin kullandığın kelime ile, Hadi yavrucuğum hadi, senin yazdığın kadar benim sildiğim vardır.
    varsa kendince bildiklerin aç ayrı bir konu oradan aktar saçmasapan bilgilerini ve tavsiye et full hd'lerini hatta crt tvlerini...

• beyler media markt resim çektim aradaki farklar çok belli oluyor lg,vestel,Philips ve Sony. lg çok karanlık gösteriyor Philips e göre ikiside 2016 seri birde samsung ta futbol koymuşlar adam koşarken titriyor resmen resim atamıyorum bir bilen söylerse aticam resmi telefondan giriyorum androit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_
    Kafa karışıklığın da normal. Forumda hiç bir alt yapı ve bilgisi olmadığı halde çok biliyor gibi atıp tutan,bir önceki gece gördüğü rüyaya inanıp burda gerçek diye anlatan kişiler var gördüğün üzere. En açık örneği de az yukarda bahsettiğim "çok işlemci olursa hiç ısınmaz ki o" mantığı. Hani diğer konuları konuşur tartışırsın da... Adam direk karaya ak diyor... Hatta buna kendini de inandırmış durumda. Bunla neyi tartışıcaksın ki?

Hey Allahım gece gece nelerle uğraşıyorum
    arkadaşım sende azıcık anlayış kıtlığımı var?
    sana çoklu işlemciler hiç ısnmaz diyenmi oldu...

Sen neyin kafasındasın neyi ıspat etmeye çalışıyorsun
    truemotion gereksiz
    4K gereksiz
    çok çekirdekli işlemciler gereksiz,
    sana göre bunların hepsi pazarlama hilesi değilmi?
    yahu sen buralarda boşuna harcanıyorsun
    nasıl farketmedi seni silikon vadisi hayret...

Ulen size inat gelişiyor bu teknoloji...

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.