Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: onrblt26 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
88.171
Cevap
1.337
Favori
4.696.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
39. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 11391140114111421143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok soran olmuştur da görmedim son sayfalarda 43inc Ps4 pro ve film-dizi izlemek için kullanılacak bir tv arıyorum. Lg-samsung-sony herhangi biri olabilir. Hangi tv ye bakmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ps4 pro icin su an kampanyada olan 55" tv oneriniz var midir? 55mu9k ile 8k 1 hafta once 500 tl zam yedigi icin 5.500 luk tvye 6bin vermek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kafsinkaf90

ips in tek avantajı gorus acisi degil bir de en dogal dogru renkleri gosterir. Fotografcilar cizimciler vs. monitorlerinde ips kullanir. Ama ben de va panel tercih ederim kontrast onemli..etliye sutluye karismayan normal gunluk tv kullanan ve detaya kafa yormayan biri icin fiyat da uygunsa tercih edilebilir mesela lgnin smart arayuzu cok kullanisli o da goz onune alinarak tercih edilebilir...

ama biraz detaya inen kalite arayan biri fiyat avantaji da yoksa rgbw piksel dizilimi kullanan ips panelli bir lgyi veya dunyada piyasada kendine fazla yer bulamayan ve kullanici acisindan karsilik bulamayan, samsung,sony ve lg ye gore daha kullanissiz olan ve muhtemelen uyumluluk problemleri yasatacak olan philipsi tercih etmez..

Eger fiyat avantaji, onceden ayni marka kullanma sevme ve aşina olma durumu yoksa bence su an lg ve philips almanin bi mantigi yok.

dallas hocaya cok kiziyorlar sadece su bakimdan hak veriyorum :ne olursa olsun hicbir sekilde lg ve philips alma gibi yaklasiyor bu da milletin antipatisini kazaniyor. biraz daha ilimli ve evet o da olabilir su sartlarda...tarzinda kesin yaklasmasa sorun olmaz bence..bu sefer lg ve philips alan memnun olan ya da almayi dusunenler durduk yerde bileniyor:) bazen de satasmis olmak icin satasiyorlar tabi...

Dediklerinizin aktına imzamı atarım.

Hiç kızmaya gerek yok. Son 3 televizyonumda Philips. İlki crt. 2. Lcd. Şu anki led. Ama harbiden biktirdı beni. Servisten cikamadım 3 ünde de. Ayrıca şu anki Philips im konrast rezil. Gündüz tv seyredemiyoruz. Servis bile bir şey yapamadı. Her sene bir kez tamirci masrafimiz var. Sanki tv yi kiraladık. Ama bu son şimdi yine goz kırpmaya başladı. İlk arizada vedalaşacağim Philips ile.

• kugutex kullanıcısına yanıt
    hocam bunları philips konularınada yazın lütfen biz yazınca kızıyorlar :) ayrıca philips eskiden philipste 2011 de tv bölümünü sattı şuan sadece tv lerin kasası philips geri kalan hiçbişeyin philipsle alakası yok hepsi tpvisiona ait kalitede ondan düştü sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam bunları philips konularınada yazın lütfen biz yazınca kızıyorlar :) ayrıca philips eskiden philipste 2011 de tv bölümünü sattı şuan sadece tv lerin kasası philips geri kalan hiçbişeyin philipsle alakası yok hepsi tpvisiona ait kalitede ondan düştü sanırım

Hayda gıdıodum 49pus7502 almaya oldumu şimdi daha ters yorumu yok tv nin kısmet👍 Herneyse hocam işin şakası bı yana 49pus7502-49mu8000-49xe8005 ( 2015 modelmış bıraz eskı degılmı sony) arasında kaldık beklıoz...pekı madem inç düşürsek 43 inç almak ıstesek hangısını alalım rnnn kardes? Aynı seyler gecerlı ps4 oynancak, dıgıturkte 4k maç izlencek, usb den fılm bakılcak benım adayım 43mu7000 gıbı ya sizin???

• gokhanadriano G kullanıcısına yanıt
    xe8005 2015 değil 2017 model 43 boyutta alınacak tv yok gibi bişey siz yine mu8000 pus7502 lere bakın
  • quote:

xe8005 2015 değil 2017 model 43 boyutta alınacak tv yok gibi bişey siz yine mu8000 pus7502 lere bakın

Hımmm yani tat vermez dıyorsun 43 ler çünkü 8 bit ve 50 hz 🤔 ondanmıdır yada baska sebeb varmı? Mu8000 de 50 hz çünkü🤔 pekı mu7400 nasıl acaba🤔 sony xe8005 panelı nedır va mı? Sony düşünsek🤔 10 bit 100 hz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanadriano -- 11 Aralık 2017; 14:45:18 >
    sony de 50hz ips daha önceki mesajımdada yazdım bu tv ler 50hz olsa bile hepsinin motion performansı aynı değil sırasıyla xe8005-mu8000-mu7400 10bit olayına çok takılmayın 10bit içerik yok gibi bişey ne tv yayınlarında ne maçlarda ne oyunlarda
  • quote:

sony de 50hz ips daha önceki mesajımdada yazdım bu tv ler 50hz olsa bile hepsinin motion performansı aynı değil sırasıyla xe8005-mu8000-mu7400 10bit olayına çok takılmayın 10bit içerik yok gibi bişey ne tv yayınlarında ne maçlarda ne oyunlarda

Kafa oldu bı mılyon nedesem yalan artık😂😂😂

49mu8000 alsak 50 hz ama va ekran?

49mu7400 alsak 50 hz ıps ekran? Nasıldır cok bilmiom tv olarak

49xe8005 alsak 50 hz ıps ekran? Va olsa zaten bu para olmaz

49pus7502 alsak 100hz ıps ekran? Ozellıklerı kagıt ustu daha ıyı

hocam dünde yazdım diğer modelleri eleyin gidin mu8000 pus7502 inceleyin hangisi hoşunuza giderse onu alın
  • quote:

hocam dünde yazdım diğer modelleri eleyin gidin mu8000 pus7502 inceleyin hangisi hoşunuza giderse onu alın

Aynen galıba o sekılde olcak🤷‍♂️

• quote:

Orijinalden alıntı: viper17

3000 tl ye kadar, mümkünse smart olmayan, hdmi bağlanınca sorun çıkarmayan(hz, input lag vs.) tv tavsiyeniz var mı ?

40-50" arası olabilir. Sony de Linux işletim sistemli tv ler nasıldır(Opera tarayıcılı) ? Androidler kadar sorunlu mu ?

Hem bir panele 3000 lira ayırıp

Bu saatten sonra hemde Smartı olmayan tv arıyorum demek,

Lastileri olmayan bir araba arıyorum demekle eş değerdir,

Yahu nasılki bir araç tekerleksiz olmaz ise, bu saatten sonrada akılsız tv olmaz olsa bile "bence" alınmaz neden?

Çünkü yine araç üzerinden örnekleme yaparsak,

Yıllarca kullandığınız aracıyn bırakın tekerleklerinin önemini, bagajında bulunan stepne dahi bir oluyor lazım oluyor,

Yani siz bir tvyi aldığınız zaman 1-2 değil 5-7-9 sene kullanıyorsunuz,

"Yahu hocam iyi hiş söylüyosunsa evde internet dahi yokki" dediğinizi duyar gibiyim ama inanın gün doğmadan neler doğuyor.

Smart deyip geçmeyin arkadaşlar!

İtiraf edelim toplum olarak dizi kolik olduk, artık işlerimizi misafirlerimizi dahi bu dizilere göre ayarlıyoruz

Sırf bu kötü "alışkanlığınızdan ötürü"

Sizin arkadaşlarızla takılacağınız zaman "olmaz bu gün diriliş ertuğrul vs. var gelemem" diye yarınlara bıraktığınız sohbetlere,

Hatta eve geldiğinizde ortada ya yemek yok yada sofra hazır değil çünkü belki hanımınızında o saatte tutkunu olduğu dizisi mevcut,

Buda yetmezmiş gibi hatta gözünü dahi ekrandan ayırmadan,

"hayatım açsan mutfakta hazır birşeyler vardı sen atıştır" gibi bir söylemle karşılaşmayan çok az insan vardır,

"İyide hocam bu anlattıklarınızla smart tvnin ne alakası var"

Demeyin çok alakası var,

Dizi saati kaçmış bilmem ne olmuş hiç önemli değil,

Vaktinizin bol olduğu bir zaman zarfında istediğiniz internete bağlı TV nizden açarsınız tutkunu olduğunuz dizinizi doya doya izlersiniz,

Hatta arada 20 dakikalık reklam işkencesi olmadan.

Aynı şekilde şüresi ile yine saç baş yolduran reklamsız filmleride izlersiniz.

Ki avrupadaki kanalları izliyorum reklam araları bizdekinin 20de 1'i kadar..

@Viper17 arkadaşım sana tekrar dönecek olursam

Bu anlamda sana önerim tabiki

Samsung 50ku7000

• 43" fhd veya 4k smartsız önerileriniz ne olurdu üstadlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuarejzmaaa

ps4 pro icin su an kampanyada olan 55" tv oneriniz var midir? 55mu9k ile 8k 1 hafta once 500 tl zam yedigi icin 5.500 luk tvye 6bin vermek istemiyorum.

O zaman sende

Eski Mu9000 (5500) parasına seni kesinlikle üzmeyecek mu8000 al...

aynı paraya bi xe8505 var

Başkada bu kulvarda performanslı marka modeller arama çünkü yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

quote:

Orijinalden alıntı: kafsinkaf90

ips in tek avantajı gorus acisi degil bir de en dogal dogru renkleri gosterir. Fotografcilar cizimciler vs. monitorlerinde ips kullanir. Ama ben de va panel tercih ederim kontrast onemli..etliye sutluye karismayan normal gunluk tv kullanan ve detaya kafa yormayan biri icin fiyat da uygunsa tercih edilebilir mesela lgnin smart arayuzu cok kullanisli o da goz onune alinarak tercih edilebilir...

ama biraz detaya inen kalite arayan biri fiyat avantaji da yoksa rgbw piksel dizilimi kullanan ips panelli bir lgyi veya dunyada piyasada kendine fazla yer bulamayan ve kullanici acisindan karsilik bulamayan, samsung,sony ve lg ye gore daha kullanissiz olan ve muhtemelen uyumluluk problemleri yasatacak olan philipsi tercih etmez..

Eger fiyat avantaji, onceden ayni marka kullanma sevme ve aşina olma durumu yoksa bence su an lg ve philips almanin bi mantigi yok.

dallas hocaya cok kiziyorlar sadece su bakimdan hak veriyorum :ne olursa olsun hicbir sekilde lg ve philips alma gibi yaklasiyor bu da milletin antipatisini kazaniyor. biraz daha ilimli ve evet o da olabilir su sartlarda...tarzinda kesin yaklasmasa sorun olmaz bence..bu sefer lg ve philips alan memnun olan ya da almayi dusunenler durduk yerde bileniyor:) bazen de satasmis olmak icin satasiyorlar tabi...

Dediklerinizin aktına imzamı atarım.

Hiç kızmaya gerek yok. Son 3 televizyonumda Philips. İlki crt. 2. Lcd. Şu anki led. Ama harbiden biktirdı beni. Servisten cikamadım 3 ünde de. Ayrıca şu anki Philips im konrast rezil. Gündüz tv seyredemiyoruz. Servis bile bir şey yapamadı. Her sene bir kez tamirci masrafimiz var. Sanki tv yi kiraladık. Ama bu son şimdi yine goz kırpmaya başladı. İlk arizada vedalaşacağim Philips ile.

Marka beni ilgilendirmiyor

Anlatmak istediğim hem yazılımsal (android) hem donanımsal (ips) açıdan bu marka,

Tv den bir nebze dahi anlayan kesime hitap etmiyor

Ben bunu bu konu altında bir fiil 4 yıldır zaten söyleyip forumdaşlara uyarıda bulunuyorum,

Ama karşılığında tşk beklerken zaman zaman "bu markanın ambilighti yeter bu markayı nasıl önermezsin" diyede hakarete uğruyorum...

• quote:

Bunca olumlu yönde görüş ve yorumlardan sonra

Mu8000 ile pus7502 yi yanyana getirmen ve hatta bu ikisinden birine bak demeyi doğrusu sana hiç yakıştıramadım,

İps olmasınıda geçtim,

Pus7502 değil 100, 200 hz olsa dahi dönüp bakılmamalı,

Çünkü HERTZ herşey demek değildir, sürekli bahsettiğim panel içerisindeki zincirin sadece bir halkasıdır...

• bu VA panelin yandan bakınca düzgün görülmemesi nedir
    ben yanlış mı anladım yukarılarda böyle bir şey okudum sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: sükût

43" fhd veya 4k smartsız önerileriniz ne olurdu üstadlar?

O mesajının hemen üstündeki mesajımı gördünmü..

Elbette tercih meselesi ancak tam anlamıyla o konuya değindim...

Öte yandan max bütçe belirtmemişsin...

"Genele hitaben"

İşte ben hep bu yüzden diyorum,

Son satıra aklınızdaki soruyu yazmadan önce hiç olmazsa şu son sayfalara dahi göz atmak lazım,

Çünkü sorular ve cevaplar yani verilen tavsiyeler ve edilen yorumlar birbirinin kopyası....

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Bunca olumlu yönde görüş ve yorumlardan sonra

Mu8000 ile pus7502 yi yanyana getirmen ve hatta bu ikisinden birine bak demeyi doğrusu sana hiç yakıştıramadım,

İps olmasınıda geçtim,

Pus7502 değil 100, 200 hz olsa dahi dönüp bakılmamalı,

Çünkü HERTZ herşey demek değildir, sürekli bahsettiğim panel içerisindeki zincirin sadece bir halkasıdır...

Sayın dallass hocam ps4 oynancak , 4k maç izlencek dıgıturkte ve usb den fılmler izlenecek 3800 tl max kadr 49 inç hadı onuda gectım 43 inç ne alıncak ozamn ??? Kıyaslıyoruz tv leri phlıps okadr kotu olamaz gibi hertz onemlı degılse neye bakacağız? ben alcam bu hafta tv yi zamanım yok hangını alcam ozamn🤷‍♂️

49mu8000 mi?

49mu7400 mü?

49pus7502 mi?

49xe8005 mi?

43mu7000 mi?

Vestelmi?

Lg mi?

Kimi seccez🤷‍♂️ Rnnn hocamda bu arada cok yardımcı oluyor hakkını yıyemem👍Ama 7502 nin okadr kotu olması ımkansız 🤷‍♂️ Panelse yuzde 70 i ıps kullanıyor zaten napcamızı bılemıoz kafayı yicem hocam....ıps olmasın deniliyor e para yetmıyor mu8000 uyuyor oda pahalı, dıgerlerı olsa ıps panel ve hertz onemlı degıl dıyonuz ama 50hz ve goruntu tarama hızları zayıf gıbı napcak bu vatandaş😊😊😊mu8000 kascak benı bıraz yokmu bırazdaha ucuz yollu😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanadriano -- 11 Aralık 2017; 16:26:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: sükût

43" fhd veya 4k smartsız önerileriniz ne olurdu üstadlar?

O mesajının hemen üstündeki mesajımı gördünmü..

Elbette tercih meselesi ancak tam anlamıyla o konuya değindim...

Öte yandan max bütçe belirtmemişsin...

"Genele hitaben"

İşte ben hep bu yüzden diyorum,

Son satıra aklınızdaki soruyu yazmadan önce hiç olmazsa şu son sayfalara dahi göz atmak lazım,

Çünkü sorular ve cevaplar yani verilen tavsiyeler ve edilen yorumlar birbirinin kopyası....

üstad smart tabiki olacak ama farklı yöntem. mi tv box aldım. onun üstüne smart özelliği tanımam. o yüzden smart özelliğe ekstra para vermek istemiyorum. dediğim gibi 43" fhd veya 4k özellikli ve smartsız önerilerinizi bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 11391140114111421143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.