Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KeManCI78 , saitates Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 21 Misafir (1 Mobil) - 20 Masaüstü3 Mobil2 iOS
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11371138113911401141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadaslar yenı ev kuruyorum salonum cok buyuk degıl oyuzden 43-49 inç tv bakıyorum marka takıntım yok...tek bıldıgım 55 inç olmayacagı buyuk oldugu, butcem en cok 3500-3800 de cıkabılırım dahada cıkamam bu hafta içinde tv yi almam gerekıyor, beklentılerım şunlar, 4k usb den fılm ızlıcem, dıgıturk var macları ızlıyorum bol bol ve ps4 üm var Oyun oynarım bol bol..bıraz inceledım kendımce tabiki philps 49pus7502 10 bit olması ekran yenıleme hızı ppı2200 olması ve gercek 100hz ve ses cıkıs gucunun 45w olması , oledde kullandıgı p5 goruntu motorunu 49 inçe uyarlamasıyla inanılmaz bır tv gıbı duruyor hatta subwoofer olmasıyla 49 inçler içinde rakıpsız duruyor , yurt dısı testlerınde de ust duzey tv lıstesınde bulunuyor tabı kendı segmentınde, bunu ben degıl gezdıgım mağazadakilerde teknosa, vatan, bimeks, medıamark vb söylüyor ...49mu7400 baktım 50hz taramasıda düşükve yanlıs degılsem 8 bit, 49mu8000 baktım oda aynı sekılde testlerıne 50 hz cıkıyormus,tarama hızı ppı1900 cıkıyor sony xe8005 bakıyorum gereksız pahalı gibive 50 hz , lg sj800v bakıyorum oda bi alem , şikayet desen hepsınde var oda bır krıter degıl şikayetsız ürün yok dünyada...anlamadım gıttı🤷‍♂️ sızın onerebılecegınız benım gozumden kacan detay varmıdır? Yada tercıhım dogrumudur ? Cokmu yanlıs düşünüyorum? tarafsız yorumlar beklıyorum saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10 ay kadar önce sevgili @dallass ın da yönlendirmesi ile 49KS8500 almıştım ve şimdiki aklım ve önceden deneyimlemiş olsam 55KS9500 alırdım.

Bu düşüncem üründen memnun olmadığım için değil aksine sevgili @dallass o kadar nokta atışı ile ürün tavsiye etti ki çok sevdim ve kullanacağım alan 14 metrekare civarı iken 55 büyük gelir diye düşünmüştüm lakin
    bir kaç saat gibi kısa bir sürede fazlası ile gözüm alıştı ve daha büyüğünü arar oldu :)
    Ama tabi iş işten geçmişti ki 8500 serisinden çok memnun olduğum için de kimbilir 9500 serisi ne kadar daha güzeldir diye düşünüp durdum.

BURADA Samsung Türkiye garantisi olduğu belirtilen
    son 1 adet ürün gözüküyor ama hatasız pürü pak bir ürün çıkmayacağıda o kadar aşikar ki insanın cesaret edesi gelmiyor.

Yeni seri QLed lerin tek avantajı sanırım yeni Tizen sürümünü kullanması ki kullanan arkadaşların deneyimleri nasıldır bilmiyorum ama kendi adıma farklı bir platform üzerinden
    örnek verecek olursam kullandığım akıllı saat Gear S3 Frontier Tizen 3.0 güncellemesi aldı ve bana göre keşke almasa idi.

İşin özeti; Bir tanıdık veya güvenilir biri ikinci el bile olsa satmak istese aklıma yatar sanırım.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 11 Aralık 2017; 2:33:48 >

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Genelde benden tavsiye isteyenlere, ya bütçe artırıp yada hem ebat hem bütçe artırıp daha iyi bir performansa sahip bir başka paneli tavsiye ederim

Hatta bu konudada baya eleştirilirim,

Yinede (sizin gibi) bu tür pişmanlıkların olabileceğini önceden tamin ettiğim için tavsiye isteyene eğer bir nebze imkanları varsa ebat fiyat artırıp bir üst segment modeli almalarını söylerim her zaman...

Teşhir 55ks9500 konusuna dönersek,
    Günümzüde kanıtsanmış performansları göz önünde bulundurulduğunda

Şahsen ben hernekadar daha performanslı olduğu bilinsede,

bir 6000 lira verip öylesi bir teşhir yada ayıplı olabilecek Ks9500'e yine söylüyorum para vermezdim,

Yinede almayı düşünenler olursa, bu, bu saatten sonra oynanan riskli bir kumar olur..

Dediğim gibi gidip aynı paraya xe9005 yada mu9000 almak daha mantıklı.

Saatine gelen ve beğenmediğin tizen'e gelirsem, (bunu performans için dediğini varsayıyorum)

Yukarda uzunca anlattığım mesajımda olduğu gibi

Tabikide kolay kolay beğenmeyebilirsin neden?

Çünkü o saatin donanımı o güncel versiyona uygun değil

Bir örnekle,

En son android versiyonu ve buna uygun donanımı ile piyasaya sürülen yeni model bir telefonun sahip olduğu bu son android sürüm,

Sizin eski telefonunuza güncelleme yolu ile alsa dahi yeni modeldeki performansı alamazsınız,

Yine neden çünkü telefonunuzun donanımı bu versiyon için yeterli değil

Bu yüzdende performansından memnun kalamaz hatta bu yüzdendirki bir önceki versiyona dönmenin yollarını ararsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 11 Aralık 2017; 10:10:16 >

• 1500-2500 lira arasında en iyi ve garantide vb. teknik bi sorun yaşatmıycak bi televizyon önerebilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

10 ay kadar önce sevgili @dallass ın da yönlendirmesi ile 49KS8500 almıştım ve şimdiki aklım ve deneyimlemem olsa 55KS9500 alırdım.

BURADA Samsung Türkiye garantisi olduğu belirtilen
    son 1 adet ürün gözüküyor ama hatasız pürü pak bir ürün çıkmayacağıda o kadar aşikar ki insanın cesaret edesi gelmiyor.

Yeni seri QLed lerin tek avantajı sanırım yeni Tizen sürümünü kullanması ki kullanan arkadaşların deneyimleri nasıldır bilmiyorum ama kendi adıma farklı bir platform üzerinden
    örnek verecek olursam kullandığım akıllı saat Gear S3 Frontier Tizen 3.0 güncellemesi aldı ve bana göre keşke almasa idi.

İşin özeti; Bir tanıdık veya güvenilir biri ikinci el bile olsa satmak istese aklıma yatar sanırım.

Saygılarımla...

Bende bu ks9500 e yogunlasmistim hocam. Vatanda son bi tane teşhir ürünü kalmis 6000 tl dediler alimkar oldum fakat ekranında çizikler.varmis incelerken farkettim ve kaldı. Şimdi gittigidiyordaki teknosa da 6599 mu ne fiyatlı.bi teşhir ürünü gordum antalya'da imiş bakalim msg attim. Gidip bakıcam hangi.magazaysa.eger sorunsuz ise fiyatını hak eder al geç mi.diyorsunuz yani. Tam da 3bin lira daha ekleyip oled e mi yönelen diye soru işaretleri varken kafamda mu9000 8000 yerine sizin msginiz okları buna çevirdi yine.

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam sen böyle.diyince zaten de 9500 sorunlu da.cikinca lg 55 b7 oled e yönlendim. Ama onun.hakkında bi yorumda bulunmadın =(

• Geçenlerde Samsung 50 mu 7000 aldım . Gayet memnun kaldım. Pek tv izleyen biri değilim smart özelliğini daha çok kullanıyorum. Bein Sports uygulamasını bulamadım. Uygulaması yok mu yoksa ben mi beceremedim, bilen var mı ?

• BySU B kullanıcısına yanıt
    oledlerden uzak durun şimdilik logo yapışmasıyla uğraşmak istemiyorsanız ve tüm renkleri mavimsi görmek istemiyorsanız :)

nasıl mavimsi derseniz aradaki farka bakabilirsiniz resimlerden

mu9000

b7

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanadriano

S.a arkadaslar yenı ev kuruyorum salonum cok buyuk degıl oyuzden 43-49 inç tv bakıyorum marka takıntım yok...tek bıldıgım 55 inç olmayacagı buyuk oldugu, butcem en cok 3500-3800 de cıkabılırım dahada cıkamam bu hafta içinde tv yi almam gerekıyor, beklentılerım şunlar, 4k usb den fılm ızlıcem, dıgıturk var macları ızlıyorum bol bol ve ps4 üm var Oyun oynarım bol bol..bıraz inceledım kendımce tabiki philps 49pus7502 10 bit olması ekran yenıleme hızı ppı2200 olması ve gercek 100hz ve ses cıkıs gucunun 45w olması , oledde kullandıgı p5 goruntu motorunu 49 inçe uyarlamasıyla inanılmaz bır tv gıbı duruyor hatta subwoofer olmasıyla 49 inçler içinde rakıpsız duruyor , yurt dısı testlerınde de ust duzey tv lıstesınde bulunuyor tabı kendı segmentınde, bunu ben degıl gezdıgım mağazadakilerde teknosa, vatan, bimeks, medıamark vb söylüyor ...49mu7400 baktım 50hz taramasıda düşükve yanlıs degılsem 8 bit, 49mu8000 baktım oda aynı sekılde testlerıne 50 hz cıkıyormus,tarama hızı ppı1900 cıkıyor sony xe8005 bakıyorum gereksız pahalı gibive 50 hz , lg sj800v bakıyorum oda bi alem , şikayet desen hepsınde var oda bır krıter degıl şikayetsız ürün yok dünyada...anlamadım gıttı🤷‍♂️ sızın onerebılecegınız benım gozumden kacan detay varmıdır? Yada tercıhım dogrumudur ? Cokmu yanlıs düşünüyorum? tarafsız yorumlar beklıyorum saygılar...

Gencler napcaz kafa oldu bi milyon haydi konuya eğilelim birazcık👍👍👍

• Dün geceden beri tv lerin panellerinin ne oldugunun nasil öğrenildiğini araştırıyorum. Hiçbişey bulamadım.

Bir tv nin panelinin ne olduğunu (va mı, ips mi, sharp mı) nasıl bilebiliyorsunuz? Ve panel hızını?

Konunun üstadları bir bakabilir mi acaba?

• Elimde Samsung 55" MU9000 mevcut. Yanılmıyorsam 120 hz televizyon
    peki ben bunun farkını somut olarak nasıl anlarım ?
    PS4 pro anlamam için yeterli olur mu ? Illa PC mi bağlamam gerekli ?
  • buludag89 kullanıcısına yanıt
    anlayamazsınız hocam samsung lg ve sony gibi pc bağlantısında 100hz kullanılmıyor ps4 proda 60hz çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnburak

1500-2500 lira arasında en iyi ve garantide vb. teknik bi sorun yaşatmıycak bi televizyon önerebilir misiniz ?

Ucuz yollu özellik çok istiyor isen

Regal 40r6080u 4k smart WiFi usb 3.0 4 hdmı var

Kupon ve puanla 1359a aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavsiye için sağolun hocam ama geç kaldınız :D Samsung 40j5170 aldık 1500 liraya. 2 hdmı usb ve full hd. aslında regal daha mantıklıymış ama aldık artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanadriano

S.a arkadaslar yenı ev kuruyorum salonum cok buyuk degıl oyuzden 43-49 inç tv bakıyorum marka takıntım yok...tek bıldıgım 55 inç olmayacagı buyuk oldugu, butcem en cok 3500-3800 de cıkabılırım dahada cıkamam bu hafta içinde tv yi almam gerekıyor, beklentılerım şunlar, 4k usb den fılm ızlıcem, dıgıturk var macları ızlıyorum bol bol ve ps4 üm var Oyun oynarım bol bol..bıraz inceledım kendımce tabiki philps 49pus7502 10 bit olması ekran yenıleme hızı ppı2200 olması ve gercek 100hz ve ses cıkıs gucunun 45w olması , oledde kullandıgı p5 goruntu motorunu 49 inçe uyarlamasıyla inanılmaz bır tv gıbı duruyor hatta subwoofer olmasıyla 49 inçler içinde rakıpsız duruyor , yurt dısı testlerınde de ust duzey tv lıstesınde bulunuyor tabı kendı segmentınde, bunu ben degıl gezdıgım mağazadakilerde teknosa, vatan, bimeks, medıamark vb söylüyor ...49mu7400 baktım 50hz taramasıda düşükve yanlıs degılsem 8 bit, 49mu8000 baktım oda aynı sekılde testlerıne 50 hz cıkıyormus,tarama hızı ppı1900 cıkıyor sony xe8005 bakıyorum gereksız pahalı gibive 50 hz , lg sj800v bakıyorum oda bi alem , şikayet desen hepsınde var oda bır krıter degıl şikayetsız ürün yok dünyada...anlamadım gıttı🤷‍♂️ sızın onerebılecegınız benım gozumden kacan detay varmıdır? Yada tercıhım dogrumudur ? Cokmu yanlıs düşünüyorum? tarafsız yorumlar beklıyorum saygılar...

Haydi üstadlar son haftam hafta içi alıyorum😊😊😊

• gokhanadriano G kullanıcısına yanıt
    o fiyat aralığında beklentilerinizin tümünü karşılayacak bi model yok ya kontrast resim kalitesi siyah performansından vazgeçeceksiniz yada 100hz den illa 100hz olmasına gerek yok derseniz 49mu8000 öneririm ama sürekli maç izlerim ps4 oynarım derseniz 100hz lere bakacaksınız onlarda ips panel kontrast yok siyahlar berbat işletim sistemleri kötü son karar sizin bu arada 10 bit olayına ve çakma yenileme hızlarına takılmayın bu hızlar belirli bi standarta göre ölçülmüyor her firma kendisi kafasına göre ölçüp yazıyor 10 bitte ne tv yayını var ne maç var nede oyun var sürekli 10bit içerik arayıp 50-60gb videolar indirmeyecekseniz çok bi anlamı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

o fiyat aralığında beklentilerinizin tümünü karşılayacak bi model yok ya kontrast resim kalitesi siyah performansından vazgeçeceksiniz yada 100hz den illa 100hz olmasına gerek yok derseniz 49mu8000 öneririm ama sürekli maç izlerim ps4 oynarım derseniz 100hz lere bakacaksınız onlarda ips panel kontrast yok siyahlar berbat işletim sistemleri kötü son karar sizin bu arada 10 bit olayına ve çakma yenileme hızlarına takılmayın bu hızlar belirli bi standarta göre ölçülmüyor her firma kendisi kafasına göre ölçüp yazıyor 10 bitte ne tv yayını var ne maç var nede oyun var sürekli 10bit içerik arayıp 50-60gb videolar indirmeyecekseniz çok bi anlamı yok

Ps4 onemlı benım için ve dıgıturkte 4k macları ve hd mac ızlerım ara arada usb den 4k fılm alıp ızlerım...ama genel olarak herkes gıbı full hd vıdeo ve yayınlar kullanılacak 100hz benim için onemlı gıbı ozamn 55 inç alamadıgım için evım ufak salon ufak 49 inç bakıyom bu sartları saglayan 49pus7502 var gibi 🤔 eksı ozellıgı ıps panel bıraz renklerden feragat edıcez ama artısıda cok olan bır tv 100hz olması ve oled de kullandıgı p5 goruntu motoru kullanması onemlı 🤔 dort dortluk bir tv malasef yok hepsınde sayfalarca sıkayet var...ps4 olmassa olmazım birde dıgıturkte maç👍 mu8000 50 hz benı rahatsız eder👍 100 hz olsa alınır 👍49xe8005 oda 50 hz ilerde sıkıntı cıkartır bana👍Almısken 5-6 yıl gıtsın ozellıklerı ıstıyorum, 43 inç te olsa olur bana ama va panel ve 100hz yoktur kanımca olsa fıyatıda problem olmaz🤔 ilgin için tesekkur ederım RNNN SAOL👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanadriano -- 10 Aralık 2017; 21:46:1 >

• gokhanadriano G kullanıcısına yanıt
    hocam nasıl bakarsak bakalım philipsin 100hz olması dışında hiçbir artısı yok :) işletim sistemi kötü panel ips kasa kalitesi eh işte artı philips satıldığından beri(2011 yada 2012 olması lazım) tpvision panelleri kullanıyor kalite olarak çok bişey beklemeyin yani bu tv den sadece 100hz olduğu için alacaksanız mantıklı onun dışında kalite olarak mu8000 in yanına yaklaşamaz
  • Arkadaslar televizyonlardan uzak kaldim.

4k 124 ekran bir tv alicam. Samsung veya lg dusunuyorum. Ama o kadar cok model var ki. İkisi de 4k, ikisi de 124 ekran ama birisi digerinden 100 lira pahali. Veya 2000 lira pahali. Cikamadim isin icinden. Aradigim cok bir sey degil. Netflix’ten film izlicem paso. Arada sirada da pes oynarim.

Ne tavsiye edersiniz bana ? Butce max 3000 lira. 3100-3200 de olur ama 3500 olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam nasıl bakarsak bakalım philipsin 100hz olması dışında hiçbir artısı yok :) işletim sistemi kötü panel ips kasa kalitesi eh işte artı philips satıldığından beri(2011 yada 2012 olması lazım) tpvision panelleri kullanıyor kalite olarak çok bişey beklemeyin yani bu tv den sadece 100hz olduğu için alacaksanız mantıklı onun dışında kalite olarak mu8000 in yanına yaklaşamaz

Hocam sadece bır yerde ayrılıyoz gıbı😊bilgine saygım var sonsuz🙏Ben okadr da bılmem ,arastırmalarıma gore phılıps 66 yıl önce ılk tv yı üreten marka yani adi tv yapması imkansız...diğerlerı yokken o hep vardı heryerde bar ütüden tut ses sıstemıne kadr ... , resmi ciroda suanda en cok satan tv markasıymış...vatan da calısan ark var müdür o soyledı .... 3 yıldır ne sattınız ne aldınız(kötü anlamda geri dönüş değişim) dedim, gosterdı kı her markadan dönüş var yani samsung dan tut , Lg den tut , sony ye kadar ölü pikseller kumanda arızaları panel catlagı neler neler görsen tüplü tv kullanırsın almadan cıkarsın 😊😊😊 phılıps ses sıstemındede dunyada ılk sıralarda , aydınlatmada zaten bırıncı oldugunu varsayarsak 7502 cok adi bir tv olması mümkün degıl gıbı😊bu tahmınım kullanmadım tabıkı bılemem ahkam kesmek yanlıs olur👍 zaten sen de adi demiyon yanlıs anlama, panel olarak ıps , doğrudur ıps panelın renk skalası dar olur ancak gorüş acısıda daha ıyı olur artısıda var eksiside var👍Phılıps kasa olarak , hız olarak 100hz , işletim sıstemlerıde sankı esıt gıbı tv den ınternete gırılmıyor hocam hepsı hıkaye işin açığı tizende webosta android de aynı hemen hemen yani internet isteyen kalıtelı telefon alsın bu kadr net 😊 phılıpsın kasası ultra incelık olarak ,ses bakımından herseyı harmanlarsak samsungun veya Lg nin yada Sony nin kesınlıkle altında oldugunu düşünmüyorum😊 bu arada bende 2 adet samsung var evde zamanında o ıyıydı onu aldık tabi degısıyor yıldan yıla üretımler ve özellikler ıkısıde 43 inç😂 43 inç te va ve 100 hz olsa onu alayım marka takıntısız ama yoktur herhalde🤷‍♂️ Nebılım hocam gonul kımı severse ask onda güzelmiş bizim durumda bu tv işinde 😊😊😊 tesekkurler ilgin ve bilgin için iyi adamsın👍 Saygılar👍

• 
Sayfa: önceki 11371138113911401141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.