Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
51.268
Cevap
800
Favori
2.477.830
Tıklama
Popüler Konular listesinde 62. Sırada  bugün en iyi #7
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 6 saat 22 dakika kadarı kaldı.
    5 Not

o fiyat aralağında alınacak model onlar bütçenize uyarsa xe7005 modeline bakın derim renkleri motion performansı gayet güzel tek sıkıntısı işletim sistemi
    |
    |
    scan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4000tl bütçeye ben hangi tv yi alacağım halen karar veremedim sony kd-49xe8005 i YouTube da inceleme videosunu inceledikten sonra tv den soğudum siyah sahnelerde resmen arkadan lamba yanıyor yuhh artık harbiden IPS panel harbiden VA PANEL in eline su dökemez bu saatten sonra IPS panel tv kesinlikle alınmaz kardeşim harbiden siyahlar çok kötü

Dallas ve rnnn hocama sonuna kadar hak veriyorum şu an kafam hepten karıştı artık tv görmek bile istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: RNNN

o fiyat aralağında alınacak model onlar bütçenize uyarsa xe7005 modeline bakın derim renkleri motion performansı gayet güzel tek sıkıntısı işletim sistemi

Yarın mağazada inceleyeceğim. Teşekkürler
    |
    |

Evde philips 42pfl3208k/12 model tv var yaklaşık 2.5 yıl oldu kullanıyoruz ekranın yarısı karardı panel arızası dediler kendi teknik servisi 400-500 tl fiyat verdi başka bir televizyoncu ise 250-300 arası dedi şimdi bu ücreti verip tamir ettirmek mi mantıklı yoksa ikinci elden satıp 1200 e kadar bir vestel gibi bir marka tv mi almak mantıklı olur?
    |
    |

yaptığınız şeyin dinimizde günahı büyük size başka hiçbirşey söylemiyorum size yardım edende hata siz haklısınız

|
    |
    tda 1562q kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kendime 2000TL bütçeli bir televizyon arıyorum. Full HD olması ve mhz değerinin biraz yüksek olması benim için önemli. Ekran boyutları 42-49 inch arası bakmaktayım. Yaklaşık 3 saattir forumdayım ayrıca epey sitesinden de bakıyorum fakat kafam iyice karıştı. Bu fiyatın üzerine 1000tl daha koyunca 4K TV alınabiliyor ancak bu teknolojiye şu an ihtiyacım yok. Bana öneride bulunabilir misiniz ?
    |
    |

S.a arkadaslar yenı ev kuruyorum salonum cok buyuk degıl oyuzden 43-49 inç tv bakıyorum marka takıntım yok...tek bıldıgım 55 inç olmayacagı buyuk oldugu, butcem en cok 3500-3800 de cıkabılırım dahada cıkamam bu hafta içinde tv yi almam gerekıyor, beklentılerım şunlar, 4k usb den fılm ızlıcem, dıgıturk var macları ızlıyorum bol bol ve ps4 üm var Oyun oynarım bol bol..bıraz inceledım kendımce tabiki philps 49pus7502 10 bit olması ekran yenıleme hızı ppı2200 olması ve gercek 100hz ve ses cıkıs gucunun 45w olması , oledde kullandıgı p5 goruntu motorunu 49 inçe uyarlamasıyla inanılmaz bır tv gıbı duruyor hatta subwoofer olmasıyla 49 inçler içinde rakıpsız duruyor , yurt dısı testlerınde de ust duzey tv lıstesınde bulunuyor tabı kendı segmentınde, bunu ben degıl gezdıgım mağazadakilerde teknosa, vatan, bimeks, medıamark vb söylüyor ...49mu7400 baktım 50hz taramasıda düşükve yanlıs degılsem 8 bit, 49mu8000 baktım oda aynı sekılde testlerıne 50 hz cıkıyormus,tarama hızı ppı1900 cıkıyor sony xe8005 bakıyorum gereksız pahalı gibive 50 hz , lg sj800v bakıyorum oda bi alem , şikayet desen hepsınde var oda bır krıter degıl şikayetsız ürün yok dünyada...anlamadım gıttı🤷‍🤷 sızın onerebılecegınız benım gozumden kacan detay varmıdır? Yada tercıhım dogrumudur ? Cokmu yanlıs düşünüyorum? tarafsız yorumlar beklıyorum saygılar...

|
    |
    Bahsedilenler: dallass , RNNN

• Yarbay
    8827 Mesaj

10 ay kadar önce sevgili @dallass ın da yönlendirmesi ile 49KS8500 almıştım ve şimdiki aklım ve önceden deneyimlemiş olsam 55KS9500 alırdım.

Bu düşüncem üründen memnun olmadığım için değil aksine sevgili @dallass o kadar nokta atışı ile ürün tavsiye etti ki çok sevdim ve kullanacağım alan 14 metrekare civarı iken 55 büyük gelir diye düşünmüştüm lakin
    bir kaç saat gibi kısa bir sürede fazlası ile gözüm alıştı ve daha büyüğünü arar oldu :)
    Ama tabi iş işten geçmişti ki 8500 serisinden çok memnun olduğum için de kimbilir 9500 serisi ne kadar daha güzeldir diye düşünüp durdum.

BURADA Samsung Türkiye garantisi olduğu belirtilen
    son 1 adet ürün gözüküyor ama hatasız pürü pak bir ürün çıkmayacağıda o kadar aşikar ki insanın cesaret edesi gelmiyor.

Yeni seri QLed lerin tek avantajı sanırım yeni Tizen sürümünü kullanması ki kullanan arkadaşların deneyimleri nasıldır bilmiyorum ama kendi adıma farklı bir platform üzerinden
    örnek verecek olursam kullandığım akıllı saat Gear S3 Frontier Tizen 3.0 güncellemesi aldı ve bana göre keşke almasa idi.

İşin özeti; Bir tanıdık veya güvenilir biri ikinci el bile olsa satmak istese aklıma yatar sanırım.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 11 Aralık 2017; 2:33:48 >
    |
    |
    Bahsedilenler: dallass , RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7212 Mesaj

Genelde benden tavsiye isteyenlere, ya bütçe artırıp yada hem ebat hem bütçe artırıp daha iyi bir performansa sahip bir başka paneli tavsiye ederim

Hatta bu konudada baya eleştirilirim,

Yinede (sizin gibi) bu tür pişmanlıkların olabileceğini önceden tamin ettiğim için tavsiye isteyene eğer bir nebze imkanları varsa ebat fiyat artırıp bir üst segment modeli almalarını söylerim her zaman...

Teşhir 55ks9500 konusuna dönersek,
    Günümzüde kanıtsanmış performansları göz önünde bulundurulduğunda

Şahsen ben hernekadar daha performanslı olduğu bilinsede,

bir 6000 lira verip öylesi bir teşhir yada ayıplı olabilecek Ks9500'e yine söylüyorum para vermezdim,

Yinede almayı düşünenler olursa, bu, bu saatten sonra oynanan riskli bir kumar olur..

Dediğim gibi gidip aynı paraya xe9005 yada mu9000 almak daha mantıklı.

Saatine gelen ve beğenmediğin tizen'e gelirsem, (bunu performans için dediğini varsayıyorum)

Yukarda uzunca anlattığım mesajımda olduğu gibi

Tabikide kolay kolay beğenmeyebilirsin neden?

Çünkü o saatin donanımı o güncel versiyona uygun değil

Bir örnekle,

En son android versiyonu ve buna uygun donanımı ile piyasaya sürülen yeni model bir telefonun sahip olduğu bu son android sürüm,

Sizin eski telefonunuza güncelleme yolu ile alsa dahi yeni modeldeki performansı alamazsınız,

Yine neden çünkü telefonunuzun donanımı bu versiyon için yeterli değil

Bu yüzdende performansından memnun kalamaz hatta bu yüzdendirki bir önceki versiyona dönmenin yollarını ararsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 11 Aralık 2017; 10:10:16 >
    |
    |
    IRoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 1500-2500 lira arasında en iyi ve garantide vb. teknik bi sorun yaşatmıycak bi televizyon önerebilir misiniz ?

Orijinalden alıntı: IRoN

10 ay kadar önce sevgili @dallass ın da yönlendirmesi ile 49KS8500 almıştım ve şimdiki aklım ve deneyimlemem olsa 55KS9500 alırdım.

BURADA Samsung Türkiye garantisi olduğu belirtilen
    son 1 adet ürün gözüküyor ama hatasız pürü pak bir ürün çıkmayacağıda o kadar aşikar ki insanın cesaret edesi gelmiyor.

Yeni seri QLed lerin tek avantajı sanırım yeni Tizen sürümünü kullanması ki kullanan arkadaşların deneyimleri nasıldır bilmiyorum ama kendi adıma farklı bir platform üzerinden
    örnek verecek olursam kullandığım akıllı saat Gear S3 Frontier Tizen 3.0 güncellemesi aldı ve bana göre keşke almasa idi.

İşin özeti; Bir tanıdık veya güvenilir biri ikinci el bile olsa satmak istese aklıma yatar sanırım.

Saygılarımla...

Bende bu ks9500 e yogunlasmistim hocam. Vatanda son bi tane teşhir ürünü kalmis 6000 tl dediler alimkar oldum fakat ekranında çizikler.varmis incelerken farkettim ve kaldı. Şimdi gittigidiyordaki teknosa da 6599 mu ne fiyatlı.bi teşhir ürünü gordum antalya'da imiş bakalim msg attim. Gidip bakıcam hangi.magazaysa.eger sorunsuz ise fiyatını hak eder al geç mi.diyorsunuz yani. Tam da 3bin lira daha ekleyip oled e mi yönelen diye soru işaretleri varken kafamda mu9000 8000 yerine sizin msginiz okları buna çevirdi yine.

• Teğmen
    100 Mesaj

Hocam sen böyle.diyince zaten de 9500 sorunlu da.cikinca lg 55 b7 oled e yönlendim. Ama onun.hakkında bi yorumda bulunmadın =(

|
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Geçenlerde Samsung 50 mu 7000 aldım . Gayet memnun kaldım. Pek tv izleyen biri değilim smart özelliğini daha çok kullanıyorum. Bein Sports uygulamasını bulamadım. Uygulaması yok mu yoksa ben mi beceremedim, bilen var mı ?

|
    |

Seba
  • Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 6 saat 22 dakika kadarı kaldı.
    5 Not

oledlerden uzak durun şimdilik logo yapışmasıyla uğraşmak istemiyorsanız ve tüm renkleri mavimsi görmek istemiyorsanız :)

nasıl mavimsi derseniz aradaki farka bakabilirsiniz resimlerden

mu9000

b7

|
    |
    BySU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: gokhanadriano

S.a arkadaslar yenı ev kuruyorum salonum cok buyuk degıl oyuzden 43-49 inç tv bakıyorum marka takıntım yok...tek bıldıgım 55 inç olmayacagı buyuk oldugu, butcem en cok 3500-3800 de cıkabılırım dahada cıkamam bu hafta içinde tv yi almam gerekıyor, beklentılerım şunlar, 4k usb den fılm ızlıcem, dıgıturk var macları ızlıyorum bol bol ve ps4 üm var Oyun oynarım bol bol..bıraz inceledım kendımce tabiki philps 49pus7502 10 bit olması ekran yenıleme hızı ppı2200 olması ve gercek 100hz ve ses cıkıs gucunun 45w olması , oledde kullandıgı p5 goruntu motorunu 49 inçe uyarlamasıyla inanılmaz bır tv gıbı duruyor hatta subwoofer olmasıyla 49 inçler içinde rakıpsız duruyor , yurt dısı testlerınde de ust duzey tv lıstesınde bulunuyor tabı kendı segmentınde, bunu ben degıl gezdıgım mağazadakilerde teknosa, vatan, bimeks, medıamark vb söylüyor ...49mu7400 baktım 50hz taramasıda düşükve yanlıs degılsem 8 bit, 49mu8000 baktım oda aynı sekılde testlerıne 50 hz cıkıyormus,tarama hızı ppı1900 cıkıyor sony xe8005 bakıyorum gereksız pahalı gibive 50 hz , lg sj800v bakıyorum oda bi alem , şikayet desen hepsınde var oda bır krıter degıl şikayetsız ürün yok dünyada...anlamadım gıttı🤷‍🤷 sızın onerebılecegınız benım gozumden kacan detay varmıdır? Yada tercıhım dogrumudur ? Cokmu yanlıs düşünüyorum? tarafsız yorumlar beklıyorum saygılar...

Gencler napcaz kafa oldu bi milyon haydi konuya eğilelim birazcık🤷🤷🤷

|
    |

• Yüzbaşı
    431 Mesaj

Dün geceden beri tv lerin panellerinin ne oldugunun nasil öğrenildiğini araştırıyorum. Hiçbişey bulamadım.

Bir tv nin panelinin ne olduğunu (va mı, ips mi, sharp mı) nasıl bilebiliyorsunuz? Ve panel hızını?

Konunun üstadları bir bakabilir mi acaba?

|
    |
    Bahsedilenler: dallass , RNNN , Whowerts
    =nintendo=
  • Yüzbaşı
    911 Mesaj
    Elimde Samsung 55" MU9000 mevcut. Yanılmıyorsam 120 hz televizyon
    peki ben bunun farkını somut olarak nasıl anlarım ?
    PS4 pro anlamam için yeterli olur mu ? Illa PC mi bağlamam gerekli ?

anlayamazsınız hocam samsung lg ve sony gibi pc bağlantısında 100hz kullanılmıyor ps4 proda 60hz çalışıyor
    |
    |
    buludag89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dgnburak

1500-2500 lira arasında en iyi ve garantide vb. teknik bi sorun yaşatmıycak bi televizyon önerebilir misiniz ?

Ucuz yollu özellik çok istiyor isen

Regal 40r6080u 4k smart WiFi usb 3.0 4 hdmı var

Kupon ve puanla 1359a aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ryzen 5 2600//ASUS B450 TUF PLUS GAMİNG//2X8=16 GB CORSAİR 3000 MHZ DDR4 2400//MSİ RTX 2060 VENTUS 6 GB OC //ADATA 240 GB 3D NAND SSD//2TB TOSHİBA HDD//BOOST GAMİNG KASA //CORSAİR CX 750M/REGAL 40U6080U 4K TV//XBOX 360 CONTROLLER//PS4 5.05 PS4 FAT

• tavsiye için sağolun hocam ama geç kaldınız :D Samsung 40j5170 aldık 1500 liraya. 2 hdmı usb ve full hd. aslında regal daha mantıklıymış ama aldık artık :)
    |
    |
    Stargate_0404 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
haberler
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
30,752
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.