Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam mesajımı tam okumadınız sanırım ben 3 tane philips tv kullandım biri tüplü 2 tane lcd hepsi taş gibi çıktı lcd ler hala çalışıyor biri 6 yıllık birisi 7 yıllık ama o zamanlarda philips bu tv leri kendisi üretiyordu..2011 yılından itibaren philips tv üretme işini bıraktı tpvision markasına devretti yani sizin aldığınız tv lerin sadece kasası philips içinde philips ile alakalı hiçbir parça yok ne üretim kısmında ne montaj kısmındada hiçbir ilgisi yok hepsini tpvision yapıyor bu marka philipsin eskiden kalan marka ismini kullanıyor olarakta düşünebilirsiniz zaten yıllar içinde philipsin kalitesinin düşme sebebide bu oldu büyük ihtimal
  • gokhanadriano G kullanıcısına yanıt
    birde bu mağazalardaki müdürleri çalışanları fazla kaale almayın söylediklerini nerden çıkarları varsa ona göre yönlendiriyorlar sizin müdür arkadaşta ciro kısmını güzel sallamış mesela :) hadi sony lg yi geçti dese belki derimde philipsin tv konusunda ciro olarak samsungu geçmesi imkansız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

birde bu mağazalardaki müdürleri çalışanları fazla kaale almayın söylediklerini nerden çıkarları varsa ona göre yönlendiriyorlar sizin müdür arkadaşta ciro kısmını güzel sallamış mesela :) hadi sony lg yi geçti dese belki derimde philipsin tv konusunda ciro olarak samsungu geçmesi imkansız..

Arkadasımın Salladını düşünmüyorum ıyı tanırım kendısını verılere baktık satıslara ve geri dönüşlere vb herneyse konumuza gelcek olursak 3500-3800 tl civarı bıze uyan pus7502 var , mu8000 de cok ıyı bir tv lafım yok ancak 4300 tl ki zaten benı kasıyor, mu7400 desek oda ıps panel ve 50 hz içim el vermez almak için, sony xe8005 desek oda galıba 50 hz panelını bilmiom alsak soru işareti yani sevgili RNNN kardes ben hıcbısey bılmıom😂kafam allak bullak yukarı tükürsem bıyık, aşagı tükürsem sakal👍👍👍 ama ps4 ve maç olmassa olmazım 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanadriano

quote:

Arkadasımın Salladını düşünmüyorum ıyı tanırım kendısını verılere baktık satıslara ve geri dönüşlere vb herneyse konumuza gelcek olursak 3500-3800 tl civarı bıze uyan pus7502 var , mu8000 de cok ıyı bir tv lafım yok ancak 4300 tl ki zaten benı kasıyor, mu7400 desek oda ıps panel ve 50 hz içim el vermez almak için, sony xe8005 desek oda galıba 50 hz panelını bilmiom alsak soru işareti yani sevgili RNNN kardes ben hıcbısey bılmıom😂kafam allak bullak yukarı tükürsem bıyık, aşagı tükürsem sakal👍👍👍 ama ps4 ve maç olmassa olmazım 👍

49MU8000 hepsiburada fiyatı 3909tl şu an.

http://www.hepsiburada.com/samsung-ue49mu8000-premium-ultra-hd-49-124-cm-dahili-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000005EL0Z?magaza=ucuzsepetnet&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CjwKCAiA07PRBRBJEiwAS20SIIpxuFuFlJuGHVIhUrefsmOuReUbkY6SuRe-GsTCdStz_l2tsOjwDxoCQKAQAvD_BwE

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanadriano

quote:

49MU8000 hepsiburada fiyatı 3909tl şu an.

http://www.hepsiburada.com/samsung-ue49mu8000-premium-ultra-hd-49-124-cm-dahili-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV000005EL0Z?magaza=ucuzsepetnet&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CjwKCAiA07PRBRBJEiwAS20SIIpxuFuFlJuGHVIhUrefsmOuReUbkY6SuRe-GsTCdStz_l2tsOjwDxoCQKAQAvD_BwE

Saol hocam tesekkur ederım 👍

• Yani degerli form üyesi kardeslerım tv işinde ıyının iyisi var, içimize sinen hangısıyse onu alma taraftarıyım degerlı uzmanlar gerekenlerı zaten yazıyorlar bızde yazıyoruz yani kesemize uyan , aklımıza uyan tv en ıyı tv dir benim özetim bu 😊 herkese ugurlu elektronık şanslı alısverısler dilerim👍

indirimle mu8000 sizin fiyat aralığına düşüyor mağazada motion performansını test edin yeterli derseniz çok güzel bi tv almış olursunuz diğer türlü dediğiniz gibi philipsten başka seçebek yok lg var ondada sj850v altındaki modeller rgbw lira para verilmez :)
  • quote:

indirimle mu8000 sizin fiyat aralığına düşüyor mağazada motion performansını test edin yeterli derseniz çok güzel bi tv almış olursunuz diğer türlü dediğiniz gibi philipsten başka seçebek yok lg var ondada sj850v altındaki modeller rgbw lira para verilmez :)

Aynen rnnn kardeş , gidip magazada ölçmek lazım mu8000 i,ve pus7502 yi phlıpsın 7502 sinde rgb var degılmı yani beyaz ışık karıstırmadan orjınal goruntu alıyor dıye bılıyorum mu8000 ve 7502 de gercek 4k goruntuyu alırız oyle degılmı? Beni en cok düşğndüren ps4 oynayacak olmam işte orda 100hz mi lazım yoksa 50 hz yetıyormu? Trtnın verdıgı mesela 4k maclarda 50 hz yetcekmı? Tek düşündüğüm bu gectım işletım sıstemıymıs baska bıseymıs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanadriano -- 10 Aralık 2017; 23:43:16 >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    O zaman bu özelliğin bana ne faydası var ?

bu rgbw olayı sadece lg nin sj850v altındaki modellerde var geri kalan tüm marka modeller bildiğim kadarıyla rgb
  • quote:

bu rgbw olayı sadece lg nin sj850v altındaki modellerde var geri kalan tüm marka modeller bildiğim kadarıyla rgb

Beni en cok düşündüren ps4 oynayacak olmam işte orda 100hz mi lazım yoksa 50 hz yetıyormu? digitürkün ara ara verdıgı mesela 4k maclarda 50 hz yetcekmı? Tek düşündüğüm bu gectım işletım sıstemıymıs baska bıseymıs...yoksa 2 tv de muazzam bır ultra hd yayın verırler bizi 5 yıl zaten götürürler ondan en ufak şüphem yok 4k ilerının teknolojısı daha zamnda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanadriano -- 10 Aralık 2017; 23:55:14 >
  • buludag89 kullanıcısına yanıt
    hocam onu özellik olarak düşünmeyin kaynak 100hz olmasa bile 50hz tv lere göre daha akıcı oluyor görüntü amaçta bu zaten

çok teknik kısma girmeden anlatmış birisi biraz uzun alıntı yapayım merak ediyorsanız okuyun derim

göz denen organımız, kesintisiz bir resim hareketini alglamak için o resmin saniyede en az 25 kere değişmesine ihtiyaç duyar. yani eğer saniyede 20 kere değişen bir resim dizisi gösterildiğinde göz ve beyin, bu resimlerin arasında fark görür ve bu resimlerde takılmalar, yanıp sönmeler ve daha başka artifact'ler bulur.

televizyon yayınları (bu yazdıklarım avrupa'da analog video standardı olan pal / secam ve amerikan analog video standardı olan ntsc için geçerlidir) günümüzdeki televizyon denen nanenin bulunuşundan beri avrupa'da saniyede 25 frame per second (fps), amerika ve ntsc'li diğer ülkelerde 30 fps ile gelirler. avrupa için konuşmak gerekirse 50hz'lik bir yayın her bir görüntü işareti gönderdiğinde aslında televizyonda ekranda gördüğümüz görüntünün sadece bir yarısını gönderir. yani atıyorum ekranımız 10 tane satırdan oluşan bir ekran olsa (çözünürlüğü 10 x 10'luk bir monitör olsa yani) ilk görüntü sinyali geldiğinde önce televizyonumuz tek sayılı satırları (yani 1., 3., 5., 7. ve 9. satırları gösterir), ikinci görüntü sinyali geldiğinde ise, daha önceden gönderdiği satırları karartarak, 2., 4., 6., 8. ve 10. satırları gösterir. buna video dilinde (bkz: interlace) denir. 50hz'lik bir televizyon saniyede 50 kere gelen bu sinyalleri bu şekilde gösteren bir televizyondur. (aslında olay biraz daha karmaşıktır, çünkü gelen ikinci görüntü sinyali ile birinci görüntü sinyali arasında belli bir zaman farkı vardır ve hareketli görüntülerde bu zaman kaymasının oluşturduğu görüntü/pixel hatalarını minimize eden ve resmi bütün haline sokmaya çalışan de-interlacer adı verilen bloklar da vardır ancak basit anlatımı ve temel prensibi bu şekilde).

100hz'lik televizyonlarda ise, televizyon evet saniyede 100 adet görüntü basar, ancak gelen görüntü bilgisi zaten 50hz'lik ve üstüne üstlük yukarıda belirttiğim gibi interlaced olarak geldiği için, ekstra bir görüntü sinyali kaynağı olmadığından, bizim zavallı televizyon 100hz'lik görüntüyü birbirinin ardına peşisıra gelen iki tane 50hz'lik görüntüden türetir. yani atıyorum bir futbol maçı izliyorsunuz bir top var, şut çekilmiş. 1. görüntüde top ekranın sol köşesinden 5cm sağda gözüküyor, 2. gelen görüntüde ise ekranın sol köşesinden 15cm sağda gözükmesi gerekiyor. 50hz'lik televizyonlarda bu aynen böyle gözükür. 100hz'lik bir televizyonda ise, televizyon 1. ve 2. görüntüyü alıp, bunların ortalamasını alır (çeşitli algoritmalarla) ve 1. ve 2. görüntünün arasında, topun ekranın solundan 10cm sağda olduğu başka bir (gerçekte böyle bir görüntü yayın olarak bize ulaşmamıştı, ama televizyonumuz kendi işlemci kapasitesini kullanarak sıfırdan böyle bir görüntü yarattı) ara görüntü yaratır ve bunu araya sıkıştırıverir. böylece televizyon gösterdiği görüntü sayısını 2'ye katladığı için 100hz bir televizyon olarak adlandırır.

peki bu bize ne sağlar:
    - televizyonda (herhangi bir televizyon)zaten duran resime bakıyorsanız bir halt kazandırmaz, çünkü zaten resim orda, hiç bir değişiklik yok göz aradaki boşlukları zaten dolduruyor, bir sıkıntı yok yani.
    - tüplü bir televizyon ise baktığınız o da çok net bir şey kazandırmaz, en azından kullanıcı görüşleri çok büyük bir farklılık olmadığı görüşünde birleşiyorlar.
    - lcd ve led tv (ki aslında led tv bir lcd televizyondur) televizyon izliyorsanız lcd televizyonların ekranları sürme tekniği ve ekranın tepkime süresi dolayısı ile hareketli görüntülerde kesik kesik hareket etme gibi algılanan ve oldukça rahatsız edici olabilecek efektlere yol açar. 100hz televizyonlarda yukarıda bahsettiğim yöntem ile bu kesik kesik hareket etkisi oldukça etkili bir şekilde giderilmiştir. tabi yukarıda belirtilen yöntem, hiç yoktan bir görüntü yaratma ve görüntüdeki cisimleri tahmin etme (kabaca g.tünden uydurma da diyebiliriz) yöntemi olduğundan bazı koşullarda normalde resimde olmayan ama bu işlem sonrasında oluşan hareket eden cisimlerin etrafında bir fluluk (motion blur veya ghost effect de denir) görülür. bundan 3-4 sene önce oldukça belirgin olan bu hata günümüz teknolojilerinde oldukça düzeltilmiş ve rahatsız edici özelliği ortadan kaldırılmıştır.
    - 100hz'lik bir televizyon sadece yukarıdaki algoritma için, 50hz'e göre çok daha fazla bir işlemci gücü ve yazılım gücü gerektirir. aynı zamanda ekranın da 100hz'lik görüntü değişimlerine cevap verebilmesi gerekir (daha hızlı tepkime süresi). bu donanımsal ve karmaşık algoritmaların araştırma/geliştirme maliyetleri de televizyonun daha pahalı olarak satılmasına sebep olur.

özet geç diyenler için :)

1 - Gelen yayının Hz değeri : Bu değer standarttır ve PAL sisteminde 50Hz, NTSC sisteminde 60Hz dır. Türkiye'de karasal yayın 50Hz gelir ve sabittir.

2 - TV nin Hz değeri : TV nin resim yenileme hızıdır. 50Hz gelen yayını 100Hz bir TV ile izlersen görüntü 2 kat fazla taranıyor (saniyede 100 kez) demektir. Görüntü kalitesini arttırır bu durum.

3 - TV nin yazılım ile çıktığı Hz değeri : Özellikle yeni nesil 3D TV lerde MCI, AMR 600Hz 800Hz gibi değerler görülür. Bunlar TV nin araya siyah ekranlar ekleyerek yaptığı suni Hz arttırımlardır.

TV de film / video izlerken ya da oyun oynarken info dan görülen değer gelen yayının değeridir ve Türkiye için 50Hz dır. Bu sayı hep sabittir. Ama TV in 100Hz resim yenilemeye sahiptir ve bu özellik açılıp kapanmaz. Info da 50Hz görünür o değişmez ama TV in 100Hz performansı verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 11 Aralık 2017; 0:7:5 >

• quote:

hocam onu özellik olarak düşünmeyin kaynak 100hz olmasa bile 50hz tv lere göre daha akıcı oluyor görüntü amaçta bu zaten

çok teknik kısma girmeden anlatmış birisi biraz uzun alıntı yapayım merak ediyorsanız okuyun derim

göz denen organımız, kesintisiz bir resim hareketini alglamak için o resmin saniyede en az 25 kere değişmesine ihtiyaç duyar. yani eğer saniyede 20 kere değişen bir resim dizisi gösterildiğinde göz ve beyin, bu resimlerin arasında fark görür ve bu resimlerde takılmalar, yanıp sönmeler ve daha başka artifact'ler bulur.

televizyon yayınları (bu yazdıklarım avrupa'da analog video standardı olan pal / secam ve amerikan analog video standardı olan ntsc için geçerlidir) günümüzdeki televizyon denen nanenin bulunuşundan beri avrupa'da saniyede 25 frame per second (fps), amerika ve ntsc'li diğer ülkelerde 30 fps ile gelirler. avrupa için konuşmak gerekirse 50hz'lik bir yayın her bir görüntü işareti gönderdiğinde aslında televizyonda ekranda gördüğümüz görüntünün sadece bir yarısını gönderir. yani atıyorum ekranımız 10 tane satırdan oluşan bir ekran olsa (çözünürlüğü 10 x 10'luk bir monitör olsa yani) ilk görüntü sinyali geldiğinde önce televizyonumuz tek sayılı satırları (yani 1., 3., 5., 7. ve 9. satırları gösterir), ikinci görüntü sinyali geldiğinde ise, daha önceden gönderdiği satırları karartarak, 2., 4., 6., 8. ve 10. satırları gösterir. buna video dilinde (bkz: interlace) denir. 50hz'lik bir televizyon saniyede 50 kere gelen bu sinyalleri bu şekilde gösteren bir televizyondur. (aslında olay biraz daha karmaşıktır, çünkü gelen ikinci görüntü sinyali ile birinci görüntü sinyali arasında belli bir zaman farkı vardır ve hareketli görüntülerde bu zaman kaymasının oluşturduğu görüntü/pixel hatalarını minimize eden ve resmi bütün haline sokmaya çalışan de-interlacer adı verilen bloklar da vardır ancak basit anlatımı ve temel prensibi bu şekilde).

100hz'lik televizyonlarda ise, televizyon evet saniyede 100 adet görüntü basar, ancak gelen görüntü bilgisi zaten 50hz'lik ve üstüne üstlük yukarıda belirttiğim gibi interlaced olarak geldiği için, ekstra bir görüntü sinyali kaynağı olmadığından, bizim zavallı televizyon 100hz'lik görüntüyü birbirinin ardına peşisıra gelen iki tane 50hz'lik görüntüden türetir. yani atıyorum bir futbol maçı izliyorsunuz bir top var, şut çekilmiş. 1. görüntüde top ekranın sol köşesinden 5cm sağda gözüküyor, 2. gelen görüntüde ise ekranın sol köşesinden 15cm sağda gözükmesi gerekiyor. 50hz'lik televizyonlarda bu aynen böyle gözükür. 100hz'lik bir televizyonda ise, televizyon 1. ve 2. görüntüyü alıp, bunların ortalamasını alır (çeşitli algoritmalarla) ve 1. ve 2. görüntünün arasında, topun ekranın solundan 10cm sağda olduğu başka bir (gerçekte böyle bir görüntü yayın olarak bize ulaşmamıştı, ama televizyonumuz kendi işlemci kapasitesini kullanarak sıfırdan böyle bir görüntü yarattı) ara görüntü yaratır ve bunu araya sıkıştırıverir. böylece televizyon gösterdiği görüntü sayısını 2'ye katladığı için 100hz bir televizyon olarak adlandırır.

peki bu bize ne sağlar:
    - televizyonda (herhangi bir televizyon)zaten duran resime bakıyorsanız bir halt kazandırmaz, çünkü zaten resim orda, hiç bir değişiklik yok göz aradaki boşlukları zaten dolduruyor, bir sıkıntı yok yani.
    - tüplü bir televizyon ise baktığınız o da çok net bir şey kazandırmaz, en azından kullanıcı görüşleri çok büyük bir farklılık olmadığı görüşünde birleşiyorlar.
    - lcd ve led tv (ki aslında led tv bir lcd televizyondur) televizyon izliyorsanız lcd televizyonların ekranları sürme tekniği ve ekranın tepkime süresi dolayısı ile hareketli görüntülerde kesik kesik hareket etme gibi algılanan ve oldukça rahatsız edici olabilecek efektlere yol açar. 100hz televizyonlarda yukarıda bahsettiğim yöntem ile bu kesik kesik hareket etkisi oldukça etkili bir şekilde giderilmiştir. tabi yukarıda belirtilen yöntem, hiç yoktan bir görüntü yaratma ve görüntüdeki cisimleri tahmin etme (kabaca g.tünden uydurma da diyebiliriz) yöntemi olduğundan bazı koşullarda normalde resimde olmayan ama bu işlem sonrasında oluşan hareket eden cisimlerin etrafında bir fluluk (motion blur veya ghost effect de denir) görülür. bundan 3-4 sene önce oldukça belirgin olan bu hata günümüz teknolojilerinde oldukça düzeltilmiş ve rahatsız edici özelliği ortadan kaldırılmıştır.
    - 100hz'lik bir televizyon sadece yukarıdaki algoritma için, 50hz'e göre çok daha fazla bir işlemci gücü ve yazılım gücü gerektirir. aynı zamanda ekranın da 100hz'lik görüntü değişimlerine cevap verebilmesi gerekir (daha hızlı tepkime süresi). bu donanımsal ve karmaşık algoritmaların araştırma/geliştirme maliyetleri de televizyonun daha pahalı olarak satılmasına sebep olur.

Okudum ama cok uzun anlatmış saolaun hocam neyse bakcaz karar vercez artık secenekler 2 ye indi ... ya 49pus7502 100hz diyip alıcaz ıps panel olcak goruntuden tavız vercez ama ps4 ve 4k maclarda cok takılma olmaz gibi , yada 49mu8000 alcaz 50 hz olcak va panel old için goruntumuz cok parlak olcak ancak 4k maclarda ve ps4 te performans nasıl olcak soru işareti? ıkısıde normal tv de sorun cıkarmaz zaten eminim full hd goruntulerde ve videolarda da sorunsuz olurlar... Oyle degılmı RNNN hocam🤷‍♂️

hocam bu motion olayı çok göreceli bi kavram çünkü tüm tv lerin bu konuda performansı farklı atıyorum 49mu8000 50hz 49mu7400 de 50hz sony xe8005 modelide 50hz ama işlemci yazılım görüntü motoru vs.. hepsinde aynı olmadığı için 3 modelde 50hz olsa dahi aralarında performans olarak fark var sony aralarında en iyi performansa sahip sonra mu8000 sonra mu7400..bazı 50hz ler yetersizken bazıları yeterli hatta bi çok insan için o yeterli dediğim modelleri izlediğinde 100hz gerek yok derler o yüzden siz kendiniz test edip karar verin dedim bana sorarsanız ben 100hz alırdım birde bu takılma olayları yayınla alakalı sanırım çünkü bi çok marka ve modelde oluyor 100hz olsa dahi ama aynı tv ye usb den maç basketbol vs izlediğinizde takılmıyor yada ps4 ile kullanınca hiçbir takılma vs olmuyor o yüzden uydu yayını için kesin bişey diyemem ama ps4 ve geri kalan usb vs.. kaynaklardan izlediğinizde tv de sorun yoksa hiçbir takılma vs olmaz 50hz olsa dahi (motion ayarları kapalıyken) eğer bu ayarları açarsanız yine o durumlar için kesin bişey diyemem çünkü malesef piyasadaki tüm tv leri test etme şansım olmadı tv almadan önce sadece bana göre alınacak modelleri test ettim bence motion konusunda sony en iyisi sonrasında lg sonrasında samsung geliyor philipsi ben hiç beğenmedim 6412 7002 birde 65.. seri bi modeli incelemiştim birde samsung en sonda geliyor dedim ama bunlar çok çok küçük farklar gözle öyle kolay kolay anlayamaz kimse aradaki farkı ben sizin yerinizde olsam büyük bi mağazaya değilde daha küçük ps4 te olan bi mağazaya yanıma kendi videolarımın olduğu usb yi alır giderdim görevliye yada anlıyorsanız bu işlerden tv ayarlarına girip motion ayarlarını kapattırıp test ederdim baktımki mu8000 de 50hz ama benim için yeterli resim kalite kontrast siyah performansı için 100hzden vazgeçer mu8000 alırdım ama baktım ki yok biraz daha akıcı olsun istiyorum dedim aynı testleri pus7502 dede yapardım aradaki farkı gördüysem pus7502 alırdım

• quote:

hocam bu motion olayı çok göreceli bi kavram çünkü tüm tv lerin bu konuda performansı farklı atıyorum 49mu8000 50hz 49mu7400 de 50hz sony xe8005 modelide 50hz ama işlemci yazılım görüntü motoru vs.. hepsinde aynı olmadığı için 3 modelde 50hz olsa dahi aralarında performans olarak fark var sony aralarında en iyi performansa sahip sonra mu8000 sonra mu7400..bazı 50hz ler yetersizken bazıları yeterli hatta bi çok insan için o yeterli dediğim modelleri izlediğinde 100hz gerek yok derler o yüzden siz kendiniz test edip karar verin dedim bana sorarsanız ben 100hz alırdım birde bu takılma olayları yayınla alakalı sanırım çünkü bi çok marka ve modelde oluyor 100hz olsa dahi ama aynı tv ye usb den maç basketbol vs izlediğinizde takılmıyor yada ps4 ile kullanınca hiçbir takılma vs olmuyor o yüzden uydu yayını için kesin bişey diyemem ama ps4 ve geri kalan usb vs.. kaynaklardan izlediğinizde tv de sorun yoksa hiçbir takılma vs olmaz 50hz olsa dahi (motion ayarları kapalıyken) eğer bu ayarları açarsanız yine o durumlar için kesin bişey diyemem çünkü malesef piyasadaki tüm tv leri test etme şansım olmadı tv almadan önce sadece bana göre alınacak modelleri test ettim bence motion konusunda sony en iyisi sonrasında lg sonrasında samsung geliyor philipsi ben hiç beğenmedim 6412 7002 birde 65.. seri bi modeli incelemiştim birde samsung en sonda geliyor dedim ama bunlar çok çok küçük farklar gözle öyle kolay kolay anlayamaz kimse aradaki farkı ben sizin yerinizde olsam büyük bi mağazaya değilde daha küçük ps4 te olan bi mağazaya yanıma kendi videolarımın olduğu usb yi alır giderdim görevliye yada anlıyorsanız bu işlerden tv ayarlarına girip motion ayarlarını kapattırıp test ederdim baktımki mu8000 de 50hz ama benim için yeterli resim kalite kontrast siyah performansı için 100hzden vazgeçer mu8000 alırdım ama baktım ki yok biraz daha akıcı olsun istiyorum dedim aynı testleri pus7502 dede yapardım aradaki farkı gördüysem pus7502 alırdım

Yardımların için tesekkurler hocam 👍 tv deneme işinden pek anlamam ama yinede bı usb den vıdeoyla gıdıp oynatırım bir kac vıdeo... dedıgımız gıbı bu ıkı tv de cok kalıtelı zaten arada ufak bır fark vardır onuda gözle görüp hissedemeyiz zaten👍 Hatta musaıt olursanız 7502 yı denemenızıde ısterım philips en ıddalı cihazlarından biri, bıze daha cok bılgı verırdınız tabı musaıt isenız incelersınız ben bu hafta içinde alıcam tv yi👍

• dallass kullanıcısına yanıt
    Merhaba sevgili @dallass

Aslında haklısınız sürç-i lisan ettiysem affola

Mesajımı editledim ki sizinde ifade ettiğiniz gibi sizin tavsiyeniz ile çok memnun kaldığım ve 14 metrekare oda da 55 büyük olur düşüncesi ile 49 da karar kılmıştım ki
    bir kaç saat içerisinde bir televizyona, keyifle ve zevkle bu kadar alışabileceğim aklıma gelmezdi.
    Asla sizinle alakası olmayan, kendime kızdığım konu, bilmediğim bir ürünü aldığım ama keşkelerim olması ile yazdığım bir mesajdı :)
    Tabii ki 8500 serisi ile 9500 serrisi arasında ciddi bir panel farkı o zamanda ki ayrıca 8500 49 inç ile 55 inç arasında bile yanlış hatırlamıyor isem 1000-1500 TL gibi bir fark vardı.
    Ben de sizden fikir alırken size direkt 49 inç demiş ve üzerinde durmuştum ama bu kadar beğeneceğimi ve gözümü rahatsız etmeyip 55 inç olsa idi keşke diyeceğimi akıl edememiştim.

Bu vesile ile tekrar teşekkürler doğru bir seçim ile nokta atışı bu güzel ürünü tavsiye ettiğiniz için.

Diğer konuya gelecek olur isek saat için Samsung'un çıkardığı Tizen3.0 güncellemesi hali hazırda kullandığım NOte 8 telefon gibi bir güncelleme almadı.
    Yazılım maalesef bug lar ile dolu, lag oluşuyor ve Gear S3 modeli şayet yazılım olarak bunu kaldıramıyor olsa idi emin olun Samsung bunu yayınlamaz idi ki Frontier ve Classic modeli o kadar talep görüyor ki bu sene
    sadece Gear Sport modeli çıkardılar sadece ki hali hazırda Frontier ve Classic modeli hala onlara kazandırıyor.

Bu arada saatin değil yazılımın sorun yaşattığını birazda ispat için bir örnek daha vereyim izniniz ile,
    yeni çıkardığı Gear Sport modeli işlemci vs ile aslında geçen sene çıkardığı Frontier ve Classic modelinden hiçte üstte değil :)

Burada ki husus yazılımı Frontier ve Classic modeline sorunsuz adapte edememiş olması ile alakalı maalesef ama yeni bir güncelleme ile bu da düzelecektir.

Tekrar yanlış anlaşılmaya mahal verdiğim için tarafınızdan özür diler ve mesajımı düzeltiğimi belirtirim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 11 Aralık 2017; 3:5:45 >

• BySU B kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben KS8500 den ciddi olarak çok memnunum.
    Üstadlarında belirttiği gibi geçen senenin en beğenilen ürünlerinden biri idi ki bir üst serisi 9500 model içinde fazlası ile olumlu görüşler yazıldı yazılıyor burada.

Kaldı ki yanlış hatırlamıyor isem sevgili @RNNN de belirtmişti, ayrıca benim Samsung Türkiye'de çalışan bir arkadaşımın da ifadesi de bu yönde oldu, bu sene ki QLED serisinden geçen sene ki KS8500-9500 çok daha güzel TV ler diye.

Paylaştığım linkteki ürün teşhir vs. gibi ibarelere sahip değil ama açıkçası sevgili @dallass üstadın da belirttiği gibi geçen sene üretilen bir ürün hele ki ciddi bir alıcı
    potansiyeli varken stoklarında tek bir ürün ile ciddi soru işaretleri barındırmıyor değil.

Yerinde görüp kontrol etme ihtimali olur mu onu da bilmiyorum ama bildiğim tek şey maceraya atılıp alınır, servis ince detay ile kullanım saati dahil tüm testleri de yapar ise
    ve ürün de sorunsuz çıkarsa ne ala, çıkmaz ise fatura kesildiği tarih itibari ile ürün garantisi başladığı için sorun varsa bambaşka bir sonu pek belli olmayan maceraya atılma yolu açık olur :(

Kendi adıma ben de güvenmiyorum bu ürüne bu arada.
    Yine kendi adıma üstatlardan af dileyerek kullanıcı deneyimim ile sorunsuz bir KS9500 yakalarsanız, kullanmadım bilmiyorum ama kullandığım KS8500 böyle ise KS9500 nasıldır düşünemiyorum, alın derim tabii ki :)

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 11 Aralık 2017; 3:20:7 >

• IRoN kullanıcısına yanıt
    RNNN kullanıcısına yanıt
    Sağolasın üstad cevap için.

O ürün degil de yine gg da teknosa mağazasının teşhir ürünü var. 6500 fiyat vermisler. Urun bilgilerine girince antalya da olduğunu görüp msg attim. Hangi mağaza da olduğunu öğrenip dün akşam gittim fakat.tv ile ilgilenen gg yetkilisi masai si bittiğinden yokmus. Telefonda konustum herhangi bir kusuru olmadığını zaten teşhir den kaldırıp kutuladiklarini bu akşam gidersem.beraberce kontrollerini yapabilecegimizi söyledi. Fiyatta indirim olur mu diye sordum çalışılmış fiyat dip fiyat dedi. Bakalim bu akşam gidicem. Senin yorumlarınla ve @rnnnn nın tavsiyesi ile yine kendimi şartladim. Açıkçası 3k fazla.verip oled i almam icin sebep bulamadım. O yuzden yine ks9500 e döndüm. Bakalim.nasibimizden ne çıkacak

• Ben şuanda mardindeyim. Mardin AVM'deki Samsung mağazasında 60ks8000 modeli var. Ellerinde son 3 adet kaldığını söyledi ve kapalı kutu olduğunu söyledi. Cumartesi görüştüm haftasonu indirimi var dedi fiyat olarak 7250 olur dedi en son. Biraz daha pazarlık yapılsa 7000 tl ye sanırsam alınır ürün. İsteyene mağazanın kartının resmini çekip atabilirim. Bu indirim yılbaşındaki haftasonu tekrar olur dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyalansoyliyim -- 11 Aralık 2017; 10:9:58 >
  • 3000 tl ye kadar, mümkünse smart olmayan, hdmi bağlanınca sorun çıkarmayan(hz, input lag vs.) tv tavsiyeniz var mı ?

40-50" arası olabilir. Sony de Linux işletim sistemli tv ler nasıldır(Opera tarayıcılı) ? Androidler kadar sorunlu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper17 -- 11 Aralık 2017; 11:33:53 >
  • 
Sayfa: önceki 11381139114011411142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.