Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (4 Mobil) - 4 Masaüstü4 Mobil
5 sn
88.161
Cevap
1.336
Favori
4.695.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 11351136113711381139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Yaw arkadaş vallahi billahi kafam ısınıyor Samsung u beyenmiuorum Sony ye istediğim modele güç yetmiyor Philips zaten sorunlu LG desen çoğu modeli RGBW panel

Şeytan diyor git Seg marka tv al otur aşağı yaw valla

Seni bu dertten kurtarayım madem sony hoşuna gidiyor,
    Yeni bir e-ticaret sitesi ve bu modelde şuan kampanya var.

SONY 49XE8005 3700 TL.

https://www.yukko.com/sony-kd-49xe8005-49-124-cm-uhd-4k-android-led-tv-v-50045153

• Şaştım kaldım yine 50 hz ıps panel vs dediniz soğuttunuz beni tv den

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 49pus6412 ve 50pus6262 arasında 49pus6412'nin Android olması haricinde ne farklar var ? Bilen bilgilendirirse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BySU

quote:

Orijinalden alıntı: BySU

Selamlar. Guzel haftalar olsun herkese.

Vatan da teşhir ürünü 55 inch ks9500 var ve fiyati da teşhir olduğu için 6000 e düşmüş. Yaklaşık 4 5 aydir araştırıyorum tv isini. Aslında samsung oled çıkarırsa diye beklemeye karar vermiştim ve fakat evlenince hanim evde tv siz olmaz vs muhabbetlerinden sikildigimdan artik almaya karar verdim.

Daha önceki incelenelerime dayanarak (magaza da urunleri izleme deneme.incelemesinden bahsediyorum) ks serisinin hem ses hem hız hem de teknoloji olarak iyi bir seri oldugu kanaati oluşmuştu bende hali hazırda.

Aslında bütçemi aşıyor rakam ama almışken iyi bir teknoloji olsun istediğimden zorlayacağım.

Sorularıma gelince forumda bütün ks9500 le alakali yorumları ( butun konulardaki kişi yorumlarını) ve hatta yabancı sitelerde ve google da baya bir gezinmeye rağmen cokta ayrıntılı bir kullanıcı yorumu en azından mu serisi kadar.bulamadim. bunu da tv nin çoğunlukla sorunsuz ya da.az sorunlu olmasına yordum.

Bu yüzden son bir kez de yazarak sizlere danışma ihtiyacı hissettim.

Sizce doğru tv midir 55 ks9500 ?

Ve asil soru şu ki hic led tv vs kullanmadım. Evleninceye kadar tv ihtiyacım olmadi hep telefon laptop vs daha kullanışlı gelmişti o yuzden tv ayarları.denemeleri konusunda.cok bilinçsizim

Mağaza da ürünü incelerken ( teşhir.urunu olmasi hasebiyle.soruyorum) nelere dikkat etmem lazim)

Ayrıntılı ve bir cahile.anlatir gibi sabırla anlatiminizdan dolayı şimdiden cok teşekkür ederim.

Bu arada marka olarak samsung da kararliyim ama.ayni fiyatlarda başka önerilere sebepleriyle birlikte açığım.

Iyi haftalar cumleten

tartışmalardan bizim soru da arada kaynadı (= yok mu fikir ve öneri verebilecek olan?

Gecen gun sorum tartışmalara kurban gitti. @dallas hocam özellikle senin de fikrini ve tavsiyeni rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BySU B kullanıcısına yanıt
    kurban gitmedi hocam iki kişi cevap verdik ama kişiye göre tatmin oluyorsunuz sanırım ama alacağınız cevaplar farklı olmayacak :)
  • Bee4ever B kullanıcısına yanıt
    Sırf Ambilight hayranlığından ötürü Philips düşünen ama
    bir yandanda İPS panel olduğu için dertlenenler,
    "Hem VA panel hemde Ambilight bir panel yokmu" diyenler
    Size bir müjde vereyim,
    Bir arkadaşımızın 2 philips modelini sorması üzerine yeni fark ettim
    Meğer böylesi bir panel varmış

Philips 50PUS6262

Size sadece bu modelin panel tipini haber vereyim dedim
    genel perfromansı soracak olursanız şimdilik onu bende bilmiyorum,
    gidip yerinde gören inceleyen ve sahibi olan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 9 Aralık 2017; 20:27:9 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    pus6262 Modeli Maalesef Çok İyi Olmayan Bir Modeldir. Hareketli Sahnelerde Takılmalar Yaratıyor Bilginiz Olsun Bu Cihazı Görüp Deneyimledim İyi Biliyorum. UHD Olmasına Rağmen FHD Pir Panelle Aynı Tepkimeleri Veriyor.Bir Üst pus6412 Modeliyle Yan Yana Koyulduğunda Bariz Fark Ortaya Çıkıyor.
  • Micr0line kullanıcısına yanıt
    Bu söze istinaden yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için gerekli düzenlemeyi yaptım..

Zaten bu markanın şimdiye değin bir kere beni şaşırttığını görsem üye adımı değiştirecem

Adam (plips) bu aynı modelin yine VA panelli ve hatta direk ledli 65 inçliğini yapmış,
    hertz ine bi bakayım dedim 60 hz., sizin yapacağınız işin .... dedim
  • Arkadaşlar bana 3000tl kadar tv tavsiyesi verebilir misiniz?

Genellikle usbden film izlenecek ve smart özelliğinin iyi olması tercihim.
    VA panel olması iyi birşey mi kötü birşey mi, IPS daha iyi diye biliyorum sanki
    renkler berbat motion performansıda aynı şekilde berbat eve sokulacak tv değil hocam
  • Hocam bu konu çok karışık ama kaba düzen şu tabloya bakabilirsiniz.
    ips panel lg nin siyahlarını gözlemleyip test edip mu8000 den daha iyi diyen adamsın (lafın gelişi) sabaha kadar cihaz görüp deneyimlesende pek bir anlamı yok malesef :)
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben anneme bu televizyonu 2300tl'ye hediye olarak aldım, ama aldıktan sonra araştırmaya başladım bu konuları ve hata yaptığımı düşünmeye başladım sizin yorumlarınızı okuyunca, annemin evine gidip televizyonu inceleme fırsatım da olmadı o yüzden sizin fikirlerinizi merak ettim. Bu televizyonu alırken 49pus6412'yi 2500 liraya alabiliyordum ama annem androidi napıcak dedim ve almadım dediğiniz kadar farkı olucağını sanmadım fabrika verileri aynı gibiydi :)
  • Bee4ever B kullanıcısına yanıt
    hocam 6412 almadıysanız üzülmeyin oda bunun biraz düzgünü ama onunda renkleri ve motion performansı kötü ama yinede 200tl farkı verip üst model alınabilirdi
    yani android özelliği olup arada sadece 200 tl fark olunca daha iyi olucağını düşünmedim aksine daha kötüdür bi adroid sistem 200 liradan fazla fark yaratır dedim :)) bu arada bir kez görebildim televizyonu annemin evinde renkleri çok güzeldi motion performansına dikkat etmedim tek hoşuma gitmeyen yandan televizyon çok net değildi. Bide usb'den film açtım onu çok beğenmedim ama yayın kalitesi hoştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bee4ever -- 9 Aralık 2017; 21:3:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam 6412 almadıysanız üzülmeyin oda bunun biraz düzgünü ama onunda renkleri ve motion performansı kötü ama yinede 200tl farkı verip üst model alınabilirdi

bir de bu va panel olması iyi birşey mi 49pus6412 ips mesela :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bee4ever -- 9 Aralık 2017; 21:10:27 >
  • BySU B kullanıcısına yanıt
    Hadi teşhir olduğunun getirebileceği sorunsalları tamamen bir kenara bıraksak bile
    Ben olsam "o paralara" o modele dönüp bir kere bakmazdım bile, peki ama neden?

Arkadaşlar (genele hitaben)
    şöyle klasik bir söylev vardır, tvlerde eski kalite yok artık diye,
    hatta geçen bir arkadaş tarihi eser full hd olan sony 805w'i zamanında alamadığı için
    kahredip duruyordu güldüm sadece,
    bu tür düşünen arkadaşlara desekki, arkadaş sana "aynı fiyattan"
    iphone 7s - 8s satayım hangisini tercih edersin
    yada aynı şekilde samsung s7 - s8 den hangisi desek,

ya 8s yada s8 'i kapıveririr, diğer alt modellere bakmaz bile,
    neden; çünkü arada hiç bir fark olmasa dahi model yılı farkı var,
    peki bu model yılı farkı tvler içinde geçerlimi?
    elbette geçerli,
    benim sırf bu yüzden klasikleşmiş bir sözüm vardır;
    "yeni modeller raflardaki yerlerini alınca eski modellere dönüp bakılmamalıdır" derim her zaman,

İşin özü şu;
    evet donanım "kalitesinin" her geçen güne (yıla) göre kalitesizleştirildiği "tartışılır"
    ama tartışılmayan bir gerçek vardırki oda sürekli gelişen güncellenen yazılım ve donanımlardır,
    bu iki faktör et ve tırnak gibidir,
    Yani yeni bir model çıktığında bu model günümüzün tüm teknolojik gelişmelerine ayak uyduracak şekilde
    hem donanımsal hemde yaılımsal anlamda tepeden tırnağa güncellenirler,
    sırf bu yüzden, markalar donanımsal açıdan değişikliğe giderlerken, yazılımsal açıdanda örneğin;
    sony android'ini
    samsung tizen'ini
    Lg webos'unu yükselterek
    her yıl yeni modellerle birlikte bir üst versiyona geçerler.

Atıyorum geçen seneki en baba model dahi internetten (varolan int hızınız yüksek olsa bile)
    4K bir videoyu zar zor takılmasız oynatabilirken, 2017 model üst segment modellerde yağ gibi akıyor,
    Bu video performansı örneğini bize, oyunlar ve stabilite konusundada memnun edeceği anlamına gelir,
    Yine bunlarda zincirin birer halkaları gibidirler.
    çünkü yukardada dediğim gibi yeni yılın panelleri,
    genel ihtiyaç dahilinde hem yazılımsal hemde donanımsal olarak güncellenmiş,
    bir anlamda gençleştirilmiş olarak raflara konarlar...

Bu vesile ile KS9500 modeli 2016 yılının en baba modeli olabilir ama bu beni bağlamaz,
    çünkü hem yukarda belirttiğim ergümanlardan, hemde verilen paranın az buz bir para olmadığından ötürü,
    senin yerinde olsam o paralara alır bir
    Samsung 55mu9000 keyfime bakarım kardeşim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 9 Aralık 2017; 21:18:11 >

Beyefendi Siz mu8000 modelinin kuyruğunu biliyomusunuz kuyruğunu :)) Ayrıca Cihaza Şöyle Bir Kenardan Baktınız mı Hiç??
    Ben Baktım Tv Kapandı Sandım Bişi Görmedim?? Ha Usb 3,0 dan Hiç Bahsetmiyorum bahsedemiorum çünkü yok.

Bakın Size Şöyle Söyliyim mu8000 modelinin ses Kalitesi Hariç Geri Kalan Herşeyi Çöp. Bu Kadar Basit. Üzgünüm :(
    evet mu8000 çöp sizin kullandığınız lg rgbw en iyi panel
  • 
Sayfa: önceki 11351136113711381139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.