Şimdi Ara

Tütün sarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün işte muhabbeti döndü. Tütün sarıp ayda sağlam para kazanan birinden bahsettiler. yuh lan dedik,boşa okumuşuz,boşa çalışıyoruz. işin aslını bilen var mı ? nedir ne değildir ? paketine kaç lira veriliyor ki öğretmenden fazla kazanılıyor?

• 10 liralık tütünden 100 tane sigara sardım kendime geçenlerde. Tütünün kalitesine göre değişir. Ama en ucuz tütünden bi paketi 2 liraya satıyolar. Benim aldığım iyi tütündü. Paketini 5 e satıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mor yakut -- 24 Ekim 2017; 9:30:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angaralı_06

10 liralık tütünden 100 tane sigara sardım kendime geçenlerde. Tütünün kalitesine göre değişir. Ama en ucuz tütünden bi paketi 2 liraya satıyolar. Benim aldığım iyi tütündü. Paketini 5 e satıyolar

paket dediğin 20 adet mi ? adam 20 li paketi 5 tl ye sardırıyorsa kaça satıyor ki ? 10 tl den aşağı satmaması lazım. 10 tl ye de zaten sigara bulursun.
  • x571 X kullanıcısına yanıt
    5 tl ye satıyor demis arkadas orada. Dolum makinalari ile seri olarak doldurarak satiyor bu kisiler %30 civari kar olur ama gunde 10 karton satmadiginiz surece ne maliyetine ne emeginize deger makina parasida cope gider. O yuzden saticak kanallariniz yoksa uzak durmaniz tavsiyedir.

• Tütüncü geldi açılın...

Kardeşim öncelikle tütün sarma demişsin bu dediğin iş tütün dükkanlarına makine ile tütün sarıp kutu başı para aldığın iştir. Ortalama kutu başı 5 tl alırsın. Kutu dediğim makoron kutusu içinden 10 paket sigara çıkıyor yani 200 adet makoron var. Adam sana tütün verir boş makoron verir evde sarıp sonra dükkana teslim edersin. Ama herkes yapamaz önce tütüncünün sana güvenmesi lazımki sana iş versin. Genelde bu işi ev hanımları yapar. Sarması zordur. Yeni başlayan birisi en az 2 saatte 1 kutu sigara sarar ustalaşanlardan yarım saatte 1 kutu saranına denk geldim.

Not:Film izleyerek fln yapılabilecek güzel bir iş ama elin alışması lazım alışana kadar pek bi para kazandırmaz. Kazancıda çok deil ama ek iş olarak yapılıp kira parası fln çıkartılabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Centilmen.4444

Tütüncü geldi açılın...

Kardeşim öncelikle tütün sarma demişsin bu dediğin iş tütün dükkanlarına makine ile tütün sarıp kutu başı para aldığın iştir. Ortalama kutu başı 5 tl alırsın. Kutu dediğim makoron kutusu içinden 10 paket sigara çıkıyor yani 200 adet makoron var. Adam sana tütün verir boş makoron verir evde sarıp sonra dükkana teslim edersin. Ama herkes yapamaz önce tütüncünün sana güvenmesi lazımki sana iş versin. Genelde bu işi ev hanımları yapar. Sarması zordur. Yeni başlayan birisi en az 2 saatte 1 kutu sigara sarar ustalaşanlardan yarım saatte 1 kutu saranına denk geldim.

Not:Film izleyerek fln yapılabilecek güzel bir iş ama elin alışması lazım alışana kadar pek bi para kazandırmaz. Kazancıda çok deil ama ek iş olarak yapılıp kira parası fln çıkartılabilir...

para kazanmak için makina gibi olman lazım demek ki. tütüncülerin günlük ne kadar sirkülasyonu oluyor ki ? günlük 100 tl alması için 20 kutu sarması lazım.

• kutudan kastınız ne bilmiyorum ama mesai gibi düşünürsek 8-10 saatte 500 dal sarılabilir rahat
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.