Şimdi Ara

Türknet YAPA’dan Millenicom’a geçiş imkansızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türknet YAPA’dayım ve Millenicom’a geçişim YAPA’da olduğum için imkansız oluyor.YAPA’da verilen hizmet numarası/Abone numarası veya devre numarası ile işlem yapılamıyor.Hattı kapatmak zorundaymışım.Bununla ilgili tecrübesi olan bilgisi olan var mı? Hattı kapatırsam hem çok uğraşacağım hem Millenicom’a başvurumdan sonra hat açış ücreti olacak..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 18:26:0 >
  • Türknet e vea geçiş talebi oluşturun mecburen 88 ile başlayan yeni devre numarası verilecektir.
  • Ben geçiş talebi ilettim ama maalesef Turknet hattımı taşımıyor uygun değil diyorlar taşımak için..

• telefon numaranızı kaybetmek mi istemiyorsunuz ?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Hayır onun için değil Millenicom’a geçeceğim hattı kapatıp açtırmak problem değil tekrar açtırmak için 120₺ gibi bir ücret ödemem gerekecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: omer2064

Hayır onun için değil Millenicom’a geçeceğim hattı kapatıp açtırmak problem değil tekrar açtırmak için 120₺ gibi bir ücret ödemem gerekecek..
    vae ye aldırmanız lazım. o da baya zor forumdan takip ettiğim kadarıyla.
    Aynen öyle şuan destek kaydı açtım bekliyorum bakalım ne sonuç çıkacak.

• An itibariyle tarafıma YAPA’dan VAE’ye geçişin mümkün olmadığı iletildi.Bende hattımı iptal etmek için dilekçe gönderimi sağladım.Türknet benim için bitmiştir..

• "Tahhütsüz", "istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz", "bizde zorlama yok"

Sadece gülüyorum. VAE'de TTnet'e bağlantımızı taşımak bile imkansız neredeyse.
  • turuncu_ kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle taahhütsüz ama kendi altyapısından hiç bir yere ücretsiz geçiş yapamıyorsunuz sizi hattı iptal ettirmeye tekrar açtırmaya yani hem uğraştırmaya hem de yeni hat açılış ücreti verdirmeye zorluyorlar..

• kimseye önermem türkneti. sormadan etmeden yapa ya geçiriyorlar hız düşümü yaşıyorum. düzeltmek için arıza kaydı oluşturunca da tam 12 gün boyunca sadece otomatik cevap yazarak geçiştirdiler. en sonunda ev içi tesisatı yenileyin diye konuyu kapattılar. giderim türk telekoma taahütlü kotalı internet bağlatırım yine de bunlardan iyidir.
  • Arkadaşlar başka bir daireye Türk Telekom personeli geldi hat kontrolü için bende kendi hattımı kontrol ettirdim Türk Telekom altyapısı 63Mbits destekliyor gelen kişide teyit etti bunu ama Türknet YAPA’dayım ben 16Mbits alıyorum bana da arkadaşa dedikleri gibi iç tesisat dediler ankastre kutusuna geliyor yüksek hız ama siz alamıyorsunuz dediler Türk Telekom yetkilisine hattımı kontrol ettirdim kutuya gelen hızın 16Mbits olduğunu öğrendim böylece Türknet YAPA’nın aslında ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu ve santral uzaklığından dolayı benim hızımın ne kadar düştüğünü görmüş oldum ayrıca müşteri hizmetlerinde bilgili pek kimse yok ya da böyle iç tesisat sorunu deyip kayıtları kapatmak kolaylarına geliyor herhalde.Neyse Millenicom’a geçtim bakalım inşallah sorun yaşamam.

• An itibariyle hattımı Millenicom`a taşıdım ve modem , hız vs değerlerimi paylaşıyorum.İnşallah herhangi bir sorun olmaz.Özellikle Steam hızı aşırı derecede tatmin edici şuan için.

Türknet YAPA’dan Millenicom’a geçiş imkansızlığıTürknet YAPA’dan Millenicom’a geçiş imkansızlığıTürknet YAPA’dan Millenicom’a geçiş imkansızlığı

• quote:

Orijinalden alıntı: omer2064

Arkadaşlar başka bir daireye Türk Telekom personeli geldi hat kontrolü için bende kendi hattımı kontrol ettirdim Türk Telekom altyapısı 63Mbits destekliyor gelen kişide teyit etti bunu ama Türknet YAPA’dayım ben 16Mbits alıyorum bana da arkadaşa dedikleri gibi iç tesisat dediler ankastre kutusuna geliyor yüksek hız ama siz alamıyorsunuz dediler Türk Telekom yetkilisine hattımı kontrol ettirdim kutuya gelen hızın 16Mbits olduğunu öğrendim böylece Türknet YAPA’nın aslında ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu ve santral uzaklığından dolayı benim hızımın ne kadar düştüğünü görmüş oldum ayrıca müşteri hizmetlerinde bilgili pek kimse yok ya da böyle iç tesisat sorunu deyip kayıtları kapatmak kolaylarına geliyor herhalde.Neyse Millenicom’a geçtim bakalım inşallah sorun yaşamam.
    Fttc var o zaman sizin adreste
    Millenicoma nasıl geçtiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

YAPA olduğu için geçiş olmadı iptal edip yeni hat açtırıp öyle geçtim ama çok çok hızlı oldu öyle ki daha dün başvurdum aynı gün belge imzalatmaya geldiler bugün öğleden sonra Türk Telekom yetkilisi geldi internet bağlandı hemen. FTTC mi bilmiyorum eve en yakın gördüğüm kabin bu şekilde çevreye de hep bu tip kabinler koydular o şekilde altyapı hızı baya yükseltildi.

Türknet YAPA’dan Millenicom’a geçiş imkansızlığı

• Ben de sizinle aynı durumdayım, hafta sonu süreç uzamasın diye pazartesi dilekçeyi göndereceğim TurkNet'e. Siz dilekçeyi gönderdiğiniz gün, Millenicom'a da başvuru mu yaptınız?
  • edo E kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle yaptım.Türknet bir güne iptal etti zaten iptal etmese de Millenicom bağlayınca onu kullanıyorsunuz.Yalnız Millenicom’a başvuru yapacaksanız davet kodu istiyorlar 1 ay ücretsiz kullanmak için size davet kodu vereyim beraber faydalanalım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.