Şimdi Ara

TurkNet Yapa Altyapı Kalitesizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar TurkNet'den kendim 3 tane çevreme 3 tane toplam 6 İstanbul içinde farklı ilçelerde Anadolu yakasında 6 aboneliğimiz var.
    Bu aboneliklerden 2 tanesi sözde TurkNet'in yapa altyapısı ile daha iyi hizmet verebildiğini iddia ettiği santrallere bağlı.

Şimdi 1 tane yapa altyapısına bağlı aboneliğimizi kendimiz online işlemler ve Ne hız alırım üzerinden kontrol ettiğimizde 6-7Mbit aldığımız yerde 50Mbit üstü hızların verilebildiğini gördük.
    Bunun üzerine Turknet ile iletişime geçtik bize bu hızları alabilmemiz için vdsl modem almamız gerektiği bilgisi verdiler.
    Bizde kendilerinin sattığı Asus modemi aldık. Modem geldi kendileri kurmuş sözde siz sade kabloları takın diyorlar.
    Taktık internet falan yok gelmiyor. Tekrar kendimiz kurduk internet geldi ama baktık hız daha da düşmüş artacağı yerde.
    Tekrar iletişime geçtik bu sefer TurkNet başta söylemediği hikayeler anlatmaya başladı. Bu hızların evet olduğu ama yapa kendi altyapılarında bunu veremeyeceklerini vea gibi birşeye yani telekom santral noktasına geçirirseler hattı bu hızları verebileceklerini söylediler. Bunun içinde yıllardır kullandığımız telefonun da numarasının değişeceğini söylediler. Bizde o yerimizde işyeri telefonu olarak kullandığımız için telefonu değiştiremeyeceğimizi söyledik. Öyle kaldı boşuna gerekli bilgiyi sonra verdikleri için modem almış olduk.

Şimdi asıl mevzu şu. TurkNet'in kendi yapa altyapımız var dediği aboneliğim olan her yerde verebildikleri hızlar 10mbit'i geçmiyor.
    Telekom'un yüksek hızlar verebildiği yerlerde kendi yapa altyapıları nasıl oluyorsa kat kat yavaş hizmet verebiliyor. Benim anladığım evden zaten santrale kadar telekom altyapısında zaten altyapımız. Turknet'in YAPA dediği hikaye santralden yurtdışı çıkışları onlardan doğru devam ediyor. Burda da kendi çıkışları santralden doğru aşırı yetersiz kalitesiz kapasitesiz olduğu için her yapa olan yerde bana denk gelen çok kötü hızlarda hizmet verebiliyor. Yani TurkNet'in YAPA altyapı işi tam bir fiyasko. Başka birşey değil. Yapa yerine denk geldik diye sevinmeye gerek yok böyle hizmet verdikleri için.

• @turknetdestek size bilgi verecektir.
  • Merhabalar, YAPA santralleri üzerinden daha stabil ve iyi hizmet verebiliyoruz. Bu yüzden tüm kullanıcılarımızı YAPA santrallerimiz içerisine dahil etmeye çalışıyoruz. Sizin yaşamış olduğunuz sorununuzu anladım. Bu kolay bir işlem yaparak çözebilirsiniz.

Asus marka modemlerde bu sorun yaşanabiliyor. Bunun çözümü için;

Modem ara yüzünde “G.INP” özelliğini devre dışının sonra otomatik olarak devre VDSL olarak buluşacaktır.

İşlemi gerçekleştirdikten sonra bana tekrar buradan geri dönüş yaparsanız sevinirim. Yüksek ihtimalle YAPA hattı aynı modemde VDSL olarak buluşacaktır.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Sorunu anladığınızı sanmıyorum. Çok kolay işlem dediğiniz olayı teknik elemanlarınız bile bilmiyor sanırım.
    Bize tavsiye ettikleri altyapıyı Yapa'dan Telekom portuna geçirmek dolayısı ile taşıma gibi telefon numaramız yenilenicek.
    Bu sebeple ADSL olarak hat tanımlandı öyle kullanılıyor.
  • 312 . kullanıcısına yanıt
    Siz modeminizin ara yüzüne girerek benim dediğim işlemleri gerçekleştirirseniz YAPA'da ulaşabileceğiniz maksimum hızlarınızı VDSL olarak göreceksiniz. Siz dener misiniz?
    Ben bu işlemi nerden yapıcaz hangi sekmeden onu bir anlatın isterseniz.
    Ayrıca biz modem'den bu işlemi yapmadan sizler modeme gelen hızları göremiyor musunuz ki?
    Bu modemde altyapıyı kısıtlayan bir özellik mi var? Öyle ise bu modemi neden satıyorsunuz?
    Bu işlemi teknik ekipteki arkadaşlarınız bilmiyor mu ki bu basit işlemi bize söylemediler o sorumada cevap verirseniz sevinirim.
  • 882693 Müşteri No
  • Ne hız alırım üzerinden kontrol ettiğinizde 6-7Mbit aldığınız yazıyorsa santrale çok uzaksınız demektir.
    2km felan hemde.

numaranızı başka firmaya taşımanız lazım . ama nasıl yapılır bilmiyorum.
  • 312 . kullanıcısına yanıt
    TurkNet Yapa Altyapı Kalitesizliği

Modem ara yüzünde “G.INP” özelliğini devre dışı bırakın sonra otomatik olarak devre VDSL olarak buluşacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Modem ara yüzünde “G.INP” özelliğini devre dışı bırakın sonra otomatik olarak devre VDSL olarak buluşacaktır.
    Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bana tekrar yazarsanız sevinirim.
    Yaptık değişen birşey yok. Yazdığım abone numarasından kayıtlı telefona ulaşıp anlatır mısınız ne yapılıcaksa bence siz sorunu dahi anlamadınız ama birşeyler yapın diyorsunuz
  • hat değerlerin nasıl ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.