Şimdi Ara

Türknet yanıltıcı reklam mı yapıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
97
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

16Mbps kotasız adsl bağlantısı için aradım Türknet'i ve bana bu hızı alabileceğimi söylediler telefon numaramdan kontrol ederek.

Adsl bağlantısı da Türknet'ten satın aldığım Asus modemle yapıldı ancak hızımı 4Mbps'e sabitlemişler. 12 - 06 - 2018

Destek kaydı bıraktım üç kez herhangi bir dönüş alamadım.

Satın alma öncesinde günde 5 kez arayan Türknet'e ulaşamıyorum, ne yapmamı önerirsiniz?

Sevgili Türknet size güvenerek hata mı etmiş oldum? @TurkNetDestek

GÜNCELLEME:

14 - 6 - 2018 Hızımı vadedilen 16Mbps hıza ulaştırın diye açtığım destek kaydı sonrası,

adsl sinyali gelmiyor - internet bağlantısı kesik.

14 - 6 - 2018 Adsl bağlantısı sürekli kopuyor - 2Mbps hız'a sabitlemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 14 Haziran 2018; 16:21:9 >

• Yapa altyapısındamısın ?
  • Snr margin değeri sınırda ve hat zayıflaması çok yüksek. Evdeki tesisatı kontrol edin yoksa daha yüksek hız almanız biraz zor.
  • Hızımı yükseltmeleri için destek kaydı bıraktım, yaklaşık 10 saattir adsl komple kesik.

Daire içi bağlantım bina dışından modeme kadar özel bakır kablo.

@TurkNetDestek

• quote:

Merhaba, hizmet kontrol talebinize istinaden hattınızda ekiplerimizin yaptığı incelemelerde herhangi bir sorun tespit edemedik. Modem,bilgisayar ve kullandığınız donanımları kontrol etmenizi rica ederiz.

• Türknet şaşırtmaya devam ediyor,

16Mbps hız vereceğiz 65 TL ödeyeceksiniz taahütüne karşı 4mbps hıza sabitledikleri adsl hattım için destek kaydı

oluşturdum hızımı arttırın diye.

Sonuç saatler süren internet kesintisi sonrası 2Mbps hız'a sabitlemişler.

Bir hafta önce kullandığım Vodafone net'te 8Mbps tam hız alıyordum.

Bana gerçekten yardımcı olabilecek bir Türknet yetkilisi yok mu?

Size karşı yazılanların hiçbirisine aldırış etmedim ancak son 3 gündür yaşadıklarım kötü bir kullanıcı deneyimi.

Tekrar yazıyorum bina içi kablolama özel bakır kablo, bina dışı kutuya kadar.

@TurkNetDestek

• Türknet 16Mbps hız vereceğiz diyor, satın alıyorsunuz sonuç;

Durum : OFFLİNE

@TurkNetDestek

• Alabileceğiniz max hız 4mbps olarak gözüküyor hat değerlerinizde. İç tesisat sorunu var deyip kapatacaklar konuyu büyük ihtimal.

Bu arada "net olarak 16mbps alabilirsiniz" demiyorlar diye biliyorum. "16mbps'ye kadar alabilirsiniz" olabilir o

Ha tabii size "net olarak 16mbps alacaksınız" dedilerse sıkıntı var. Abone olmadan önce 16mbps alacaksınız deyip abone olduktan sonra 4mbps verirseniz sıkıntı çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 15 Haziran 2018; 17:30:4 >
  • Onca olumsuz yoruma aldırış etmeden, iyi niyetinizle Türknet'i ararsınız.

Adres kontrolü sonrası 16Mbps hız alabileceğiniz site taahüt edilir. Günde 10 kez aranırsınız bizden hizmet alın diye.

Satın alma sonrasında irtibat kurabileceğiniz kimse yoktur artık, kredi kartınızın bilgilerini girdikten sonra tamamen yanlız başınasınız.

Saatler sonra internet bağlantısı gelir, hızınız 1Mbps bile değildir.

Açılan destek kaydına dönüş yapan yok, iyi niyetli olarak soruyorum. Bana yardımcı olacak bir Türknet yetkilisi yok mu?

@TurkNetDestek

• Satın aldıktan sonra kimseye ulaşamıyorsunuz arkadaşlar!

Destek kayıtlarına iki günde bir inceleniyor otomatik mesajı gönderiliyor!

Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra probleminize cevap verebilecek herhangi birisi yok!

İşin en ilginç tarafı da size satış yapan Türknet yetkilisine ulaşıyorsunuz, sorununuzu dinlemek yerine telefonu kapatıyor!

16Mbps hız alabileceğiniz size taahüt edilir ancak hiç internet bağlantısı olmaması da buna dahildir!

Bana yardımcı olacak bir Türknet yetkilisi yok mu?

@TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 17 Haziran 2018; 12:57:50 >

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 22:28:32 >
  • Crc hatalarina vs bakilirsa 1mbit almaniz bile mucize zaten. Ozel bakir kablonuzda sorun var. Modemle kablo arasinda splitter varsa kaldirip deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 17 Haziran 2018; 17:10:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesisatta sorun var gibi.
  • Merhaba arkadaşlar,

güncel durum 8Mbps hıza sabitlediler, 16Mbps hızı vermiyorlar malesef.

@TurkNetDestek

• Gladiotürk kullanıcısına yanıt
    ADSL olarak hizmetimizi kullanıyorsunuz ve santralinize olan mesafeniz 824 metre. Bu yüzden alabileceğiniz maksimum hız değerlerinizi 8 Mbps olarak görüyorum. Maalesef daha yüksek hızı şuan için alamazsınız. Santralinize olan uzaklığınızdan dolayı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

ADSL olarak hizmetimizi kullanıyorsunuz ve santralinize olan mesafeniz 824 metre. Bu yüzden alabileceğiniz maksimum hız değerlerinizi 8 Mbps olarak görüyorum. Maalesef daha yüksek hızı şuan için alamazsınız. Santralinize olan uzaklığınızdan dolayı...
    Merhaba,

Satın alma öncesinde satış temsilcileriniz sürekli olarak arayıp ''16 Mbps Hız Vereceğiz'' taahütünde bulundukları için internet hizmetinizi satın aldık.

Mesafeniz şu metre, 8 Mbps verebiliyoruz açıklamanızı insanlara satın alma öncesinde yapmanız gerekmektedir.
  • Gladiotürk kullanıcısına yanıt
    Santral dolabınıza mesafeniz uzak. Bu yüzden o hız değelerine ulaşamıyorsunuz. Altyapınızın desteklediği ADSL'de 16 Mbps'e kadar hız verebiliyoruz. Bu hız değerleriniz santral dolabınıza, ev içi tesisatınıza ve modem kalitenize göre değişmektedir.
  • altyapı bakarken bile 16MBps diyor 1MBps upload diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-15814DA30

altyapı bakarken bile 16MBps diyor 1MBps upload diyorlar
    16mbps demiyor, maksimum 16mbps diyor :)

Yani 3mbps de olabilir 14mbps de. Hepsi 16mbps’ye kadar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.